Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Windsurf

için 40 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Windsurf

Türkçesi rüzgâr sörfü olan windsurf su sporu olan yelken sporlarındandır. Sörf ve yelken sporlarından olan windsurf yapılabilmesi için gerekli bazı kıyafetler, aksesuarlar ve sörf malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemeleri kullanarak sörfü daha keyifli hale getirebilir, sörf yaparken kendinizi daha aktif halde bulabilirsiniz. Çeşitli windsurf kıyafetleri, ekipmanları su sporlarını daha keyifli hale getirmek ve sporda daha yüksek performans göstermek amacıyla tercih edilmektedir. Windsurf trapezi bu spora yeni başlayanlar için kullanılabilecek ekipmanlardandır. Çeşitli bel ve koltuk trapezlerinden oluşan bu takım, sörf yapabilmek için ilk adımı atmanızda yardımcı olur. Su sporları için kolay ve zevkli bir ortam sunan bu malzemeler, aynı zamanda güvenli bir şekilde sörf yapma imkânı da tanıyor.

Windsurf Yapmak için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Windsurf Yapmak için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Rüzgâr sörf malzemeleri, keyifli bir şekilde sörf yapmayı sağlamak amacıyla kullanılan spor malzemelerindendir. windsurf malzemeleri windsurf board, windsurf aksesuar, windsurf neopren-wetsuit, windsurf yelken, windsurf yelken takımı şeklinde ayrılmaktadır. Türkçesi rüzgâr sörf tahtası olarak geçen windsurf board, su sporunu kaliteli hale getirmek amacıyla kullanılmaktadır. Sörf tahtası, uzun ve kısa çeşitli boyutlarda ve renklerde oluşmaktadır. Su üzerinde ilerleme sağlayan sörf tahtaları çeşitli hacimlerde bulunmakta ve suyu yarıp ilerlemek amacıyla çeşitli tasarımlarda üretilmektedir. Karbon kumu veya PVC’den üretilen sörf tahtası, aynı model ve renklerdeki dalış kıyafetleri ile birlikte kombinlenerek spor motivasyonunun arttırılması amaçlanmaktadır. Windsurf ekipmanları yelken eldivenleri, yelken çakısı, malzeme torbası, kilit aksesuarları, yelken tamir kiti, trapez sistemleri, güverte aksesuarları, vinç kolu, vinç kolu tutucu gibi çeşitli aksesuarlardan oluşmaktadır. Su sporunu yaparken gerekli ekipmanları kullanmak, spor performansınızı destekleyerek daha keyifli spor yapmanıza yardımcı olur. Özel malzemelerden yapılan windsurf ekipmanları, dayanıklılık sağlarken ısıyı da izole ederek spor yapmanızı kolaylaştırır. Yelken eldivenleri, halatların elinizi acıtmaması için kullanılmaktadır. Dikiş eldiveni ve parmakları kesik eldiven modelleri de bulunmaktadır. Halatların kalın olması durumunda, halatları kesmek amacıyla kullanılan yelken çakısı çeşitli acil durumlar için yanınızda bulundurmanız gereken bir alettir. Çeşitli malzemeleri yanınızda taşımak ve acil durumlara karşı önlem almak için malzeme çantaları üretilmektedir. Malzeme çantaları ile windsurf malzemelerinizi bir arada muhafaza edebilirsiniz. Windsurf tahtası ve windsurf yelkeni sörf sporunun en önemli parçalarındandır. Sörf yelkenleri rüzgârın hareketi ile suya karşı ilerlemeyi sağlayan parçalardandır. Dayanıklı yapıya sahip windsurf yelkenleri, farklı ölçülerde üretilmektedir.

Windsurf Ekipmanları

Windsurf Ekipmanları

Rüzgâr sörfü için kullanılan tahtalar kilonuza ve boyunuza uygun şekilde olmalıdır. Bunların beden yapınıza uygunluğu su sporunuzu daha iyi performansla yerine getirebilmenize yardımcı olur. Sörf tahtasını eğer bu sporda mükemmel olduğunuzu düşünüyorsanız daha ince ve zorlayıcı tahtalar kullanabilir, eğer sadece eğlence amaçlı yapıyorsanız geniş ve daha basit kullanımı olan tahtalar edinebilirsiniz. Windsurf ekipmanları bir arada tutulması amacıyla kullanılan kilitler vardır. Küçük boyutlardaki kilitler, ekipmanlarınızı birbirine bağlar. Windsurf su sporunda, hava koşulları sporu etkileyen önemli etkenlerden biridir. Çeşitli hava olaylarına ve sert hava koşullarına karşı yelkeniniz zarar görebilir ve hasar alabilir. Daha sonrasında sporunuza devam edebilmek için yelkeninizi dikebilirsiniz. Yelken dikmek için üretilen yelken iğneleri bulunur. Çeşitli tamir araç ve gereçleri ile windsurf sporunu daha kolay ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Windsurf tahtalarını, sörf yapmadığınız zamanlarda saklamak için windsurf bag yani sörf tahtası çantalarını kullanabilirsiniz. Bu çantalar sörf sonrası tahtanızı içerisine koyarak taşıyabilmenizi sağlar. Ekstra ekipman alarak, ilgili olduğunuz spor dalında zamanla yeteneklerinizi güçlendirebilir ve sporda daha aktif hale gelebilirsiniz. Yelken tahtaları windsurf ürünleri arasında bu spor sporunu gerçekleştirmek için gerekli olan en önemli malzemedir denilebilir. Çünkü sörf tahtanız olmadan sörf yapamazsınız. Sörf tahtanızın boyutunu ve modelini kendi yeteneklerinize göre zorlaştırabilir veya kolaylaştırabilirsiniz. Rüzgârın şiddetine göre değişen yelkenli modelleri bulunmaktadır. Bunun sebebi rüzgâra göre sörf yapmanın da kolaylaşması veya zorlaşmasıdır. Bu yüzden ekstradan birkaç tane yelken takımı bulundurmak, farklı koşullara karşı daha hazırlıklı olmanızı sağlar. Yelken takımınızın montajını gerçekleştirmek, kilit, halat gibi çeşitli sistemleri birbirine bağlamak amacıyla çeşitli ekipmanlar bulunmaktadır. Yelken seçiminize uygun bir tahta, sörf yaparken daha aktif olmanıza yardımcı olarak spora karşı sizi hazırlıyor. Farklı markalar tarafından üretilen yelken modelleri, yetişkinlerde ve gençlerde değişkenlik göstermekte ve çeşitli ölçülerde bulunmaktadır. Doğru bağlantılarla bir arada tutulan yelken ve sörf tahtası, sporda motivasyonunuzu arttırmanıza yardımcı olur. İster takım halinde, ister tek başınıza sörf sporunu yapabilirsiniz; eğer takım halinde bir yarış yapıyorsanız da bu yarışta oyuna adapte olabilmek amacıyla doğru kıyafet, doğru ekipmana sahip olmalısınız.

 Windsurf Kıyafetleri

Windsurf Kıyafetleri

Sörf için başlangıç seviyesinde mi yoksa ileri seviyede misiniz buna karar verdikten sonra doğru malzeme seçimini yapmaya başlayabilirsiniz. Hafif malzemelerden yapılan çeşitli windsurf aksesuarları bulunur, bunları plaja kolayca taşıyabilir ve kullanırken de pratik bir şekilde sporunuza adapte olabilirsiniz. Windsurf sporunu güvenle yapmanız için acil durumlarda önlemler alabilmeniz için çeşitli ekipmanları yanınızda malzeme torbası ile taşımanız gerekmektedir. Windsurf kıyafetleri hareket alanınızı genişletmenize yardımcı olur. Su, nem ve rüzgâr gibi çeşitli etkilere karşı sizi su sporunda etkin kılmaya devam etmek amacıyla tasarlanan windsurf kıyafetleri, yaz ve kış aylarına göre çeşitli tasarımlarda bulunmaktadır. Esnek yapısı ile hareketlerinizde ve eğilip kalkmalarınızda kolaylık sağlayan kumaşı, su sporunuzu yaparken kendinizi daha istekli hissedebilmeniz ve konforlu bir şekilde sörfe devam edebilmeniz için önemlidir. Windsurf kıyafetleri, vücudunuzu tamamen saran yapıda üretilmektedir. Neopren malzemesinden üretilen sörf aksesuarları, kıyafetlerde de aynı şekilde neopren kullanılarak tamamlanıyor. Su üzerinde ilerlediğiniz için ıslanmaya ve ısıya, neme karşı dayanıklı olması gereken sörf kıyafetleri özel kumaştan üretilmekte ve aşınmaya karşı dayanıklılık sağlamaktadır. Suda batmamak, ısı izolasyonu sağlayabilmek için kullanılan sörf kıyafetleri, çocuklarda ve yetişkinlerde farklı formlarda üretilmektedir. Güneşten korumaya karşı da etkili olan bu kıyafetler, sıcak yaz günlerinde terlemeden ve güneşten kaynaklanan yanıkları vücudunuzda bulundurmadan su sporuna devam edebilmenizi sağlar. Çeşitli kısa kollular ve kış ayları için de uzun kollular kullanılmaktadır. Eldiven ve yağmurluk gibi kış aylarında kullanılan windsurf kıyafetleri de bulunmaktadır. Dilerseniz yelken takım setlerini edinerek, sörf yapmanızı sağlayan çeşitli malzemeleri bir arada bulabilirsiniz. Dilerseniz de hepsini teker teker seçerek kombinleyebilirsiniz. Çeşitli rüzgâr hareketine hazırlıklı olmak amacıyla kullanılan ekipmanlar, doğru kalitede ve dayanıklılıkta seçildiği zaman, uzun ömürlü bir kullanıma sahip olabiliyor. Hemen siz de sörf yapmaya başlamak veya yapmakta olduğunuz su sporları için gerekli malzemeleri almak için ürün sayfamıza göz atabilir, windsurf fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.