Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Dalış Çantası

için 109 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Dalış Çantası

Dalış çantası, kişinin seçtiği dalış ekipmanları kadar etkili ve önemli gereçlerdir. Bu gereçler, temin edilen dalış ekipmanlarının en uygun şekilde muhafaza edilebilmesi ve taşınmak istenen yere en uygun şekilde taşınmasına yardımcı olmaktadır. Alınan ürünlerin yapılacak olan dalış stiline uygun şekilde alınıp alınmaması önemlidir. Bir bu kadar önemli olan nokta ise, bu malzemelerin hangi şekilde taşındıklarıdır. Deforme olmalarının önlenmesi ya da herhangi bir tahripten kaçınabilmek adına bu malzemelerin, kendine uygun bir dalış çantası ile taşınması daha uygun olmaktadır. Dalış gibi, her materyalin hayati öneminin olduğu bir hobi – spor alanında taşınan ürünlerin dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi de önemlidir. Tekerlekli dalış çantası bu anlamda, kişilerin en rahat şekilde dalış malzemelerini taşımalarına yardımcı olmaktadır. Bu sayede, kişi dalış malzemelerinin ağırlığını sırtında taşımak zorunda kalmayacaktır. Ne kadar ağır olursa olsun el ile çekmek sırta bir yük yüklemekten çok daha kolay olduğu için bu şekilde dalış ekipmanlarının taşınması, bu hobi ile uğraşan kişiler tarafından sıklık ile tercih edilmektedir. Normal bir çanta ile karşılanamayacak özelliklerin bulunduğu bu dalış çantası fiyatları da bu çeşitlilikten ve farklı özelliklerin bulundurulmasından etkilenerek belirlenir. Normal çantalardan en büyük farkı, içerisinde bir dalış tüpü koyma alanı bulunması olan bu dalış çantalarının yapılacak olan dalış tipine göre de farklı şekilde çanta seçenekleri bulunmaktadır. Dalış çantası tavsiye edilirken ya da bu konuda bir tavsiye alınmak istendiğinde ilk olarak hangi tür bir dalış yapılacağının belirtilmesi en uygunu olacaktır. Aksi takdirde, ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü bir çanta alınmış olur ise olsun bu çanta, alınan dalış ekipmanı ile tam anlamı ile bir uyum gösteremeyecektir. Bu nedenle serbest ya da başka bir stil olmak üzere hangi dalış stili için gerekli olan ekipmanların bu çanta içerisine yerleştirilmek istendiği kısa ve detaylı şekilde çanta alımında tavsiye alınacak kişiye bildirilmelidir. Ancak bu şekilde en doğru ve uzun süre kullanıma izin verecek dalış çantasına ulaşmak mümkün olacaktır.

Dalış Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dalış Çantası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dalış sırt çantası içerisine dalış ekipmanlarının yerleştirilmesine ve seyahat esnasında, dalış alanına götürme ve geri getirmede yardımcı olacak bir çanta türüdür. Dalış malzeme çantası şeklinde de adlandırılabilen bu çantaların seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmalıdır. Tek bir dalış stili olmadığı gibi tek bir dalış ekipman çantası da bulunmamaktadır. Hangi stilde dalış ekipmanı kullanılıyor ise ona uygun olacak bir dalış çantası bulunmaktadır. Öncelikle bu duruma dikkat edilmelidir. Alınacak olan çanta hangi türde bir dalış çantası olur ise olsun tüm dalış çantalarında geçerli olan bazı özellikler olmaktadır. İster serbest dalış çantası alınmış olsun ister başka bir modelde dalış çantası alınmış olsun, çanta içerisindeki ağırlıklar eşit bir şekilde dağıtılmıştır. Bu sayede kişi, vücudunun herhangi bir noktasında taşımada bir zorlanma yaşamayacaktır. Olası sağlık sorunlarının da bu sayede önüne geçilebilmektedir. Bunun dışında, genel olarak iki temel grup içerisinde dalış çantalarını incelemek mümkündür. Bunlardan ilki yatay dalış çantasıdır. İkincisi ise dikey dalış çantasıdır. Dikey dalış çantaları genellikle içerisine dalış kostümünün de koyulabileceği bir alanı bulundurmaktadır. Bu nedenle, eğer kişi dalış kıyafetini de çanta içerisinde taşımak istiyor ise dikey bir dalış çantası tercih etmesi daha uygun olacaktır. Bunun dışında, yatay dalış çantası da dalış ekipmanlarını taşımak açısından yeterli olacaktır. Sırta bir ağırlık yüklenmek istenmiyor ise de tekerlekli dalış çantası modellerine bakmak daha uygun olacaktır.

Dalış Çantası Modelleri

Dalış Çantası Modelleri

Dalış palet çantası yatay çanta olarak da bilinen ve dikey dalış çantasını da yanına alarak dalış çantası modellerinin alt kategorisinde yer almaktadır. Özelliklerinden yukarıda bahsedilen dikey ve yatay dalış çantalarının kullanım alanları da değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik, yine kişinin yapmak istediği dalış stili ile yakından ilgilidir. Hangi alanda bir dalış yapılmak isteniyor ise ona uygun olan çanta modeli seçilmelidir. Kişinin hem sırtında hem elinde hem de bunların dışında çekerek taşıyabileceği tekerlekli dalış çantası modelleri yer almaktadır. Bu modeller arasında kişi için en uygun olanlardan biri olan tekerlekli dalış çantası sayesinde kişi omuz, boyun ve sırt bölgesine herhangi bir yük yüklemeden eşyalarını taşımış olacaktır. Bu çanta modellerinin arasında zıpkın dalış çantası ve tüplü dalış çantası gibi modeller yer almaktadır. Her bir çantanın hacmi ve şekli birbirinden farklı olmaktadır. Yumuşak bir dış yapıya sahip olan ya da daha sert bir yapısı olan çanta seçenekleri de bulunmaktadır. Fonksiyonellik en önemli kıstas olduğu için dış görünüm açısından da sert ya da yumuşak gibi işlevsel özellikler dikkate alınmaktadır. Bu özellikler kişinin yapmak istediği dalış modeli ile yakından alakalı olmaktadır. Bu nedenle gerek taşıma esnasında kolaylık olması için gerek, taşınan ekipmana herhangi bir zarar gelmemesi açısından bu dalış çantalarının yapılacak dalış stiline en uygun şekilde seçilmiş olması önemlidir.

Dalış Çantası Seçenekleri

Dalış Çantası Seçenekleri

Dalış ekipman çantası genel olarak sırtta taşınabilen ya da tekerlekli modeller olarak iki genel kategoriye ayrılmaktadır. Bu iki kategori içerisinde bulunan dalış ekipman çantalarının da kendi içerisinde farklı özelliklere ve ayrımlara göre kategori edildiğini söylemek doğru olmaktadır. Dalış kıyafeti çantası bu kategorinin altındaki ürünlerden biri olmaktadır. Bu çantada da daha spesifik bir isteğin karşılanması amaç edinilmiştir. Bunların dışında genel geçer birçok özellik vardır. Bu özellikler kişinin dalış çantasını temin ederken dikkat etmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır. Dalış çantasının su geçirmez olması ve kişinin vücut yapısına uygun olması en önemli özellikler arasında yer almaktadır. Kişi, uzun saatler bu çantayı taşımak durumunda kalabileceği gibi bu çantanın ergonomik ve konforlu bir yapısının olması kişinin sağlığı için de önemlidir. Sırt, boyun ve omuz bölgesinde tüm yükün taşınması uzun saatler sürecek bir seyahat için tehlikeli olabileceği için bu gibi seyahatlerde tekerlekli bir dalış çantasının tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Çantanın içerisine konulacak olan ağırlığın da dikkat edilmesine gerek vardır. Taşıyabileceğinden fazla dalış ekipmanının çanta ile taşınmaya çalışılması kişi için zorlayıcı olacaktır. Aynı zamanda kullanılan çantanın da uzun ömürlü bir kullanım sağlamasının önündeki en büyük engellerden biri bu durum olmaktadır. Çantayı alırken hacim konusuna da hassas bir şekilde dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylece en verimli kullanım sağlanacaktır.