Dalış

Su sporları arasında en çok rağbet görenlerden biri olan dalış; genel olarak scuba ve serbest dalış olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Amatör ya da profesyonel olarak yapabileceğiniz dalış sporu için gerekli bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Dalış tüpü, dalış yeleği, dalış çantası, dalış kıyafetleri, regülatör bunlardan bazılarıdır. Aradığınız dalış ekipmanını kategorimizden kolayca bulabilirsiniz.

Dalış Kıyafetleri

Dalış Kıyafetleri

Dalış ekipmanları arasında olmazsa olmazlardan olan dalış kıyafeti; özel yapısı sayesinde su altında vücut ısısını dengelemeye yardımcı olur. Dolayısıyla dalış kıyafeti olmadan kesinlikle dalış yapmamak gerekir. Dalış kıyafetleri temel olarak erkek dalış kıyafeti ve kadın dalış kıyafeti olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Dalış Ekipmanları

Dalış ekipmanları genel olarak ağırlık kemeri, dalış paleti, maske, şnorkel gibi ürünlerdir. Bunların yanı sıra dilerseniz hobi olarak yanınıza su geçirmeyen fotoğraf makinesi, su altı gözlükleri gibi ekipmanlar da alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm dalış malzemelerine kolayca ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Zıpkın

Zıpkın; büyük balıkları vurup çekmeye yarayan ucu çengelli bir mızraktır. Su sporları ve dalış ile ilgileniyorsanız siz de zıpkın ile balık avına çıkabilirsiniz. Günümüzde serbest su altı dalgıçları tarafından kullanılan zıpkınlar, hem şehrin yoğun temposundan kurtulmanızı hem de su altı dünyasını yeniden keşfetmenize yardımcı olur.

Palet

Palet

Palet, dalışın yanı sıra yüzerken de kullanabileceğiniz ekipmanlardan biridir. Bu yüzden paletler yüzme paleti ve dalış paleti olarak üretilmektedir. Deniz paletleri ile yüzmeyi daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Dalış için palet seçerken ise yaptığınız dalış türüne göre bir palet seçmeyi ihmal etmeyin.

Maske ve Şnorkel

Denize gittiğinizde, rahatça yüzebilmek ve denizde gözlerinizi rahatça açabilmek için deniz maskesi veya şnorkel kullanmanız gerekir. Şnorkel; deniz altında yüzerken kafanızı dışarı çıkarmadan yüzebilmenize olanak sağlar. Deniz maskesi ve deniz gözlüğü çeşitleri ise deniz altını izlemek isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Regülatör

Regülatör, su altında soluma aracı olarak da bilinmektedir. Bilindiği gibi dalış tüplerinde yüksek tazyikle depo edilmiş hava bulunur. Regülatör bu havayı, inilen derinliğe göre basınca dönüştürülür ve çevre basıncına göre ayarlayarak dalgıcın su altında kolayca nefes alıp vermesini sağlar.

BCD Denge Yeleği

BCD Denge Yeleği

BCD denge yeleği olmaza olmaz dalış ekipmanlarından biridir. Denge yeleği, sporcuya su altında ve su üstünde yüzerlik sağlayan bir dalış ekipmanıdır. Denge yeleğinin en önemli işlevlerinden biri su altında dalgıcı belli bir dengede tutmak ve belli bir seviyede kalmasını sağlamaktır. Dolayısıyla güvenliğiniz için denge yeleği kullanmanız son derece gereklidir.

Dalış Tüpü

Yine en az BCD denge yeleği kadar önemli bir diğer ekipman da dalış tüpüdür. Dalış tüpü; çelik ya da alüminyum malzemeden yapılır. Çelik tüpler daha dayanıklı ancak daha ağırdır. Farklı hacimlerde bulunan dalış tüpleri, dalışçının temel hava kaynağıdır. Bu yüzden dalgıçın güvenliği için dalış tüpü olmadan dalması kesinlikle önerilmez.

Su Altı Feneri

Su altı fenerleri, dalış yapan kişiler tarafından suyun altını rahatlıkla görebilmek için kullanılır. Su altı fenerleri, diğer fenerlerden farklı olarak su altındaki basınca dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Su altı fenerlerinin pilli ve şarjlı çalışan olmak üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Dalış

için 15,236 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Abalone (39)
Ahs (37)
Akona (11)
Altis (9)
Analox (2)
Anax (76)
Anax Pro (27)
Andoutdoor (47)
Apeks (68)
Apnea (566)
Aquafun (3)
Aqualung (300)
Aquapac (3)
Aquatec (39)
Aropec (66)
Aruba (31)
Aruna (33)
Assniper (5)
Atorch (1)
Bermuda (81)
Bestway (15)
Beuchat (789)
Bleutec (8)
Budak (1)
Camaro (2)
Cameleon (22)
Cressi (662)
Cressi Sub (34)
Deeper (6)
Delta (17)
Diverman (13)
Diving (9)
(3647)
(304)
Elegant (2)
Elios (9)
Elvemarine (12)
Free Sub (76)
Free-Sub (122)
Freesub (90)
Hattrick (1)
Head (2)
HobiStore (3)
İntex (43)
Intova (2)
İst (3)
IST Diving (10)
Jak Boeno (3)
Kraken (608)
KREEF (5)
Labrax (39)
Leyaton (1)
MAD WAVE (5)
Mares (447)
marotech (1)
Mcnett (55)
Meduza (1)
MES (7)
Mistral (301)
Nemosub (726)
Nemrod (1)
NRS (27)
OMER (20)
Omer Sub (42)
Pathos (86)
Picasso (77)
ProBlue (74)
PROCEAN (11)
Ratio (4)
Ravel (1)
Saekodive (17)
Sano Sub (14)
Scubapro (603)
Seac Sub (989)
seal (1)
Sealife (68)
SeaStar (17)
Seatec (28)
Sherwood (8)
SI TECH (23)
SiTech (1)
Speedo (13)
Sporasub (4)
Sports (2)
Square (14)
Subgear (1491)
Submarine (90)
submorgan (1)
Subzero (56)
Suunto (154)
Swimfit (1)
Swimways (2)
Technisub (66)
Tigullio (12)
Tohatsu (11)
Trn (6)
TUSA (2)
Typhoon (1)
Ultrafire (2)
Unidive (21)
Varta (1)
Watershot (4)
XS Scuba (2)
Xtar (4)
Yakayasub (1)
yılmaz (26)
Zebec (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(634)
ve üzeri (813)
ve üzeri (856)
ve üzeri (871)
ve üzeri (901)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL