Kategoriler

Marka

Kullanıcı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Ağırlık Eldiveni

için 426 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Ağırlık Eldiveni

İyi bir yaşam tarzının temelini düzenli spor oluşturur. Düzenli bir şekilde spor yapanların bağışıklık sistemi daha kuvvetlidir, hastalıklara karşı daha dirençlidirler. Spor sayesinde tembelliği de vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Fitness ise sağlıklı yaşamın yanında vücudun formunu da korumasına yarayan bir spor dalıdır. Daha fazla yağ yakılması nedeniyle ağırlık kaldırma tüm egzersizler içerisinde en çok tercih edilendir. Ancak ağırlık kaldırırken çeşitli önlemlerin alınması mutlaka gereklidir. Bedenimize zarar vererek yapacağımız sporun bize faydası değil zararı vardır. Spor sakatlanması ve yaralanmaları önlemek için doğru spor materyalleri ile spor yapmak gerekir. Spor sakatlanmaları, yaralanmalar yürüyüş olsun koşu olsun sporla uğraşan herkesin başına gelebilir. Ağırlık kaldırırken de önce bedenimizi korumaya almalı ardından spora başlamalıyız. Konu ağırlık kaldırma olunca bu koruyucu ekipmanların başında ağırlık kaldırma eldiveni geliyor. Fitness eldiveni olarak da bilinen ağırlık eldivenleri siz ağırlık yaparken meydana gelebilecek olası tehlikelere karşı sizi koruyucu bir işleve sahiptir. Vücut geliştirme çalışılıyorsa veya fitness yapılıyorsa sporcu eldiveni mutlaka kullanılması şarttır. Sağlıklı yaşamayı kendine felsefe haline getirip daha zinde bir hayat için devamlı fitness ile meşgul olanların ekipman olarak ağırlık eldivenine ihtiyacı vardır. Ağırlık kaldırmaya yeni başlayacaksanız veya halihazırda sporu sürdürüyorsanız fitness eldiven setlerini sayfamız üzerinden evinizden bir tıkla temin edebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve her bütçeye uygun fiyat aralıklarından yararlanarak kendiniz için en uygun olacak fitness eldiveni veya yanında kaldırma kayışıyla birlikte gelecek olan ağırlık kaldırma setine ulaşabilirsiniz. Burada Nike ağırlık eldiveni modellerine bakmanızı öneririz.

Ağırlık Eldiveni Niçin Kullanılmalı?

Ağırlık Eldiveni Niçin Kullanılmalı?

Ağırlık kaldırırken veya ağırlık dışında herhangi bir fitness aletinde çalışırken belirli bir sürenin ardından ellerde basınç meydana gelir. Bu basınç hissi kişinin spor esnasında koordinasyonunu bozarken aynı zamanda elden kola ve omza yayılan ağrı ve rahatsızlık hissetmeye sebep olur. Fitness ağırlık eldiveni bu basınç hissinin azalmasına yardımcı olur. Bu sayede kişi daha konforlu bir şekilde sadece yaptığı sporuna odaklanır. Ayrıca bu fonksiyon sayesinde kişi daha uzun süre ağırlık kaldırabilir. Ağırlık eldivenleri ile daha etkili ve verimli bir şekilde spor yaparsınız. Eldivensiz kaldırdığınızdan daha fazla ağırlık kaldırabilirsiniz. Bu sebeple profesyoneller için eldiven olmazsa olmaz denecek kadar önemli bir yere sahiptir. Düzenli egzersiz yapıyorsanız bir süre sonra elinizde nasır veya kabarcık oluşur. Üstelik nasır atlanılmaması gereken ciddi bir durumdur. İleri uç nasır vakalarında tedavi için cerrahi müdahale bile gerekebilir. Bu sebeple en iyisi önceden alınabilecek önlemleri almaktır. Eldivenle ağırlık çalışmak nasır ve kabarcık oluşumunu engeller. Özellikle sporsever hassas ciltli kişilerin kullanması mecburidir. Ayrıca ek olarak uzun süreli ağırlık kaldırmada bir süre sonra kavrama sorunları meydana gelecektir. Eldiven kullanarak bu durumun da önüne geçilebilir. Ayrıca avuçta terleme yüzünden ağırlık ve makineler kayma eğilimi gösterir. Bu yüzden ağırlığın ayağa düşme riski oluşur. Ağırlık eldiveni bu durumda da kayma riskini sıfıra indirerek kullanıcısına daha güvenilir bir spor deneyimi sunar. Bileklerinize destek olur, ağırlığın düşmesinden kaynaklanacak yaralanmaları önler. Ağırlık eldivenlerini sadece sporla da sınırlamanıza gerek yok. Örneğin ağır yük kaldırdığınız bir işiniz varsa da daha güvenli bir iş deneyimi için ağırlık eldivenlerinden faydalanabilirsiniz. Özel üretim ağırlık eldiveni ve kaldırma kayışı ile birlikte gelen fitness eldiven setlerini birlikte de temin edebilirsiniz. Ek olarak Adidas ağırlık eldiveni sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Ağırlık Eldiveni Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağırlık Eldiveni Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor eldiveni seçerken önce kendi bedeninizi göz önünde bulundurmalısınız. Elinize göre çok büyük olursa gevşeyip düşebilir, küçük olursa rahatsız edici olur. Spor esnasında maksimum verim almak için elinizin rahat olması hem güvenlik hem de odaklanmada önemli bir konudur. Sizin için ideal ağırlık eldivenini seçmek için eldiven bedenini avuç içinizle veya ayakkabı numaranızla belirleyebilirsiniz. Avuç içi yöntemiyle eldiven bedeninizi belirleyecekseniz başparmak ve işaret parmağın kesiştiği noktadan, serçe parmağınıza kadar ölçmeniz gerekiyor. 8 cm S bedene, 9 cm M bedene, 10 cm L bedene, 11 cm ise XL eldiven bedenine denk gelir. Eldiven bedeni seçiminde bir diğer yöntem olan ayakkabı numarasıyla ölçümde kadın ve erkeklerde durum farklılaşmaktadır. Kadınlar için 40 ve daha küçük bir ayakkabı numarasına sahipseniz S bedende bir eldiven tercih etmelisiniz. 40 - 41 numaralar M bedene, 41-44 arası ayakkabı numaraları L bedene denk gelir. Eğer ayakkabı numaranız 44 ve üzeri ise sizin eldiven bedenininiz XL olacaktır. Erkeklerde 42.5 ve 42.5’ten daha küçük bir ayakkabı numarasına sahipseniz tercihiniz S eldiven bedeninden olmalıdır. 42.5 – 44 arası ayakkabı numaraları M bedene, 44 - 46.5 arası L bedenle eşleşir. 46.5 ve üzeri ayakkabı giyiyorsanız eldiven bedeniniz XL demektir. Ağırlık eldivenleri bilek destekli ağırlık eldiveni ve bilek desteksiz olmak üzere iki alt gruba ayrılırlar. Bileklikli olanlar, bilek desteği ile sunarlar. Bu eldivenleri giyip çıkartmak bilek desteksiz eldivenlerle değerlendirildiğinde daha zor olsa da profesyonel olarak ağırlık kaldırıyorsanız sizin için doğru tercih olacaklardır. Sporsever, çok fazla ağırlık kaldırmıyorsa tercihini bilek desteksiz eldivenlerden yana da kullanabilir. Daha rahat giyip çıkarılmasıyla hafif ağırlıklarda işlevini sürdürmeye devam edecektir. Fitness eldivenlerinde tercihe göre 2 tür kapama sistemi bulunur. Tokalı eldivenler, profesyonel çalışmalarda daha güvenlidir. Fazla ağırlık kaldırıyorsanız tokalı eldivenler eli iyi kavrayarak yüksek uyum sağlarlar. Yanı sıra hafif ağırlıklar kaldırıp bireysel çalışıyorsanız tercihinizi rahat açılıp kapanan cırt cırtlı eldivenlerden kullanabilirsiniz. Cırt cırtlı eldivenler kullanıcısına hızlı giyinip çıkarılmayı sunarlar. Eldiven tercihinde önemsenmesi gereken bir diğer önemli kriter ise avuç içi çekiş gücüdür. Ağırlık aletlerini kullanırken kayma sorunu yaşamamak için avuç içiniz ve parmaklarınız sürtünme sebebi ile oluşacak aşınmalara karşı direnmelidir. Bu kriterlere sahip bir eldivene sahip olmak istiyorsanız şu an doğru sayfadasınız.

Ağırlık Eldiveni Yapım Malzemeleri

Ağırlık Eldiveni Yapım Malzemeleri

Ağırlık eldivenleri bugün neopren, deri ve naylon olmak üzere başlıca 3 farklı malzemeden imal edilmektedirler. Deri eldiven sayesinde yüksek ağırlıklarda performansınızı arttırabilirsiniz. Dayanıklılık ve ağır aletlerde zamana karşı direnir. Ayrıca deri doğal bir malzeme olduğu için eliniz nefes almaya devam edecektir, uzun süreli eldiven kullanımlarında cilt sağlığı açısından bu önemli bir konudur. El içerisinde kolay bakteri ürememesi sağlar. Hakiki deri eldiven seçimlerinde kullanıcının daha hassas olması gerekiyor. Naylon malzemeden üretilen ağırlık eldiven modelleri ağırlık eldiveni öneri olarak tavsiye edilmiyor. Naylon, hafif ve kaygan bir malzeme olduğu için spor esnasında elinizden kayarak ağırlığın düşmesine sebep olabilir. Sporseverler açısından en sık tercih edilen fitness eldiven modeli neopren malzemeden üretilmiş olanlardır. Çünkü hem hafiftir hem de elinizi nemlenmeden korur. Bu sayede eldiveninizde ter kokusu kalmadığı gibi aynı zamanda daha rahat ve tam odak sporunuza devam edebilirsiniz. Ayrıca neopren malzeme oldukça dayanıklıdır. Su geçirmez özelliğe sahiptir. Kullanıcı ve ekipman arasında sağlam bir bariyer oluşturur. Aynı zamanda esnek bir malzemedir. Olumsuz hava koşullarından etkilenmez. Terleme konusunda önleyici oluşuyla neme karşı mükemmel bir bariyer oluşturur. Deri başta olmak üzere diğer eldiven modellerinde ise temizliğine dikkat edildiği süre ter kokusu minimuma inecektir. Kendinize uygun materyalle üretilmiş ağırlık eldiveni seçimi konusunda kullanıcı yorumlarını okuyarak da karar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra Voit ağırlık eldiveni modellerine mutlaka inceleyin.

Ağırlık Eldivenlerinin Diğer Spor Eldivenlerinden Farkları

Ağırlık Eldivenlerinin Diğer Spor Eldivenlerinden Farkları

Amerikan futbolu, boks, okçuluk, buz hokeyi, eskrim başta olmak üzere birçok spor dalında koruyucu eldivenler kullanılmaktadır. Fitness eldiveninin en temel fonksiyonu avuç içlerindeki nemi iyi emmesidir. Bu sayede büyük ağırlıklar kaldırırken dahi kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Spor için kullanılan diğer eldiven türleriyle değerlendirdiğinizde farkı hemen anlayabilirsiniz. Örneğin bisiklet eldivenleri görünüm itibariyle ağırlık eldivenleriyle benzerlik gösterse de fonksiyonel açıdan hayli farklıdır. Bisiklet eldivenleri daha yumuşak ve elastik bir yapıya sahiptir. Ağırlık kaldırmaya elverişli ürünler değildirler. Diğer eldivenlerden farklı olarak fitness eldivenleri antrenman sırasında elin terlemesini önlemek için hava gözeneklerine sahiptir. Nefes alabilecek nitelikte malzemeden üretilmiştir. Avuç içinde ağırlığı kaldırırken kaymayı önleyecek kumaş özelliğine sahiptir. Spor esnasında avuç içini koruyacak yumuşak bir yapısı vardır. Ağırlık kaldırırken bileğinize destek olacak cırtlı bir banda sahiptir. Bu sayede bilek burkulmalarının önüne geçilebildiği gibi bilek etrafını sararak destek olmasıyla sporcu daha fazla ağırlık taşıyabilme imkânına da sahip olur. Fitness eldivenlerinin diğer spor eldivenlerinden en temel ayırıcı farkı darbelere karşı koruyucu özelliğe sahip olmasıdır. Bu sayede ağırlık kaldırırken elde meydana gelebilecek olası yaralanma riski düşer. Tüm bunlara ek olarak bileklerin yanında parmak eklemlerini de koruyabilirsiniz. Avuç içi derisinin soyulmasını önlemesiyle antrenman sonrası ağrılarınızı en aza indirebilirsiniz. Ek olarak spor salonu gibi çok fazla kişinin olduğu bir ortamda spor yaparken fitness eldiveni ile sağlığa uygun şekilde sporunuza devam edebilirsiniz. Sonuçta sizin kaldırdığınız ağırlıklar birçok kişi tarafından da kullanılmaktadır. Bu durum çeşitli cilt rahatsızlıklarına sebep olabilir. Eldiven sayesinde daha izole hijyenik olabilirsiniz. Fitness eldivenlerinde uzun parmaklı ağırlık eldiveni ve parmaksız olmak üzere 2 çeşit tasarımda eldiven bulunuyor. Spor esnasında parmaksız ağırlık eldiveni kullanıcısına parmaklarının işlevlerini sürdürme imkânı sunar. Örneğin akıllı telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ağırlık Kaldırmanın Sağlık Açısından Önemi

Ağırlık Kaldırmanın Sağlık Açısından Önemi

Tüm egzersizler kilo vermenize yardımcı olur. Ancak ağırlık kaldırmanın vücuttaki yağları yakmada daha etkili bir egzersiz yöntemi olduğu bilimsel çalışmalar tarafından dahi kanıtlanmıştır. Salonun dışındayken dahi düzenli olarak ağırlık kaldırma egzersizleri yapıyorsanız vücudunuz kalori ve yağ yakımına devam edecektir. Ağırlık çalışması kemik yoğunluğunuzu artırabilir ve bu da kemiklerinizi güçlendirir. Kemik sağlığının yaşla birlikte ciddi oranda azaldığını biliyoruz. Ama ağırlık kaldırarak bu durumu yavaşlatabilir hatta kemik sağlığınızı arttırabilirsiniz. Yaşla beraber artan dengesizlik durumlarının önüne geçmenize neden olur. Bunun için de illa spora genç yaşlarda başlamanıza gerek yok. Kaç yaşında olursanız olun profesyonel destekle ağırlık kaldırabilirsiniz. Bu konuda bir fizyoterapiste ve spor antrenörüne danışarak kendiniz için daha sağlıklı ve verimli bir egzersiz planı hazırlayabilirsiniz. Ağırlık çalışması, her gün yapmak istediğiniz şeyleri daha kolay ve rahat bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir. Daha sağlıklı bir yaşam sürmek için yapılan spor deneyimlerinde çeşitli önlemler alınmadığında geri dönüşü zor olan yaralanmalar meydana gelebiliyor. Güvenlik her konuda olduğu gibi konu spor olunca da olmazsa olmazdır. Fitness eldiveni kadın ve erkek modellerinden kendinize en uygun olanı seçmelisiniz. Ağırlık eldiveni fiyatları sunduğu avantajlara ve güvenlik önlemlerine göre oldukça uygun fiyatlı olmaktadır.

Ağırlık Eldiveni Nasıl Yıkanır?

Ağırlık eldiveni seçiminde önemli olan bir diğer kriter de yıkanabilir olmasıdır. Seçilen ürünün yapıldığı malzemenin yıkamaya uygun olması uzun kullanım ve sağlığa uygunluk sağlıyor. Salondan çıktıktan sonra ağırlık eldiveninizde bir miktar bakteri mutlaka bulaşacaktır. Bu sebeple ağırlık eldivenlerinin temizliği ve bakımı önemli ve hassas bir konudur. Temizliği herkesin yapabileceği şekilde oldukça kolaydır. İlk olarak bir kaba su doldurun. Suyun sıcak olması bakterilerin daha kolay temizlenmesi için önemlidir. Sıcaklığını kendinizi yakmayacak şekilde ılık olarak ayarlayın. Bir miktar sabunla suyunuzu köpürtün. Seçtiğiniz sabunun kalitesine özen gösterirseniz eldiveniniz deforme olmadan çok daha uzun süreler kullanabilirsiniz. Ayrıca sabun yerine kimyasal bir ürün kullanılmamalıdır. Ürünün yapısının bozulmasına neden olur. Ardından eldivenlerinizi doldurduğunuz suyun içine bırakın. Her bir eldiveni iyice ovun, önemli olan eldivenin her yerine su gitmiş olmasıdır. Eliniz yardımıyla ovarak bu işlemi sürdürün. Aynı işlemi eldivenlerinizin iç yüzeyi için de gerçekleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra koku hala devam ediyorsa dilerseniz bir saat eldivenlerinizi sabunlu ılık suda bekletebilirsiniz. Bir saat sonra eldivenlerinizi iyice durulayın. Sabun artıklarının gitmesi eldivenin deforme olmaması, işlevselliğini koruyabilmesi için önemlidir.

Fitness Eldiveni Ne İşe Yarar?

Ağırlık kaldırırken nasır gibi istenmeyen deri rahatsızlıklarının önüne geçebildiği gibi bileğinize de destek sunar. Kaymayı önler ve daha güvenli bir spor sunar.

Fitness Eldiveni Ölçüleri Nelerdir?

Fitness eldiveni ölçülerinde 8 cm S bedene, 9 cm M bedene, 10 cm L bedene, 11 cm XL eldiven bedeni anlamına gelmektedir.

Fitness Eldiveni Nasıl Olmalı?

El bedeninize uygun eldiven kullanmak olabilece sakatlıkların önüne geçer. Kaydırmayan ve terletmeyen özellikteki ürünler size kullanım kolaylığı sağlayacatır. Sayfamız üzerinden farklı markaların farklı beden ve tarzlarda ağırlık eldivenlerini inceleyebilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilir, ağırlık eldivenlerini kendileri aralarında karşılaştırabilirsiniz.