Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Montaj Kitleri

için 4,704 sonuç bulundu.

Montaj Kitleri

Ses sinyallerini yükseltmek için amplifikatör (yükseltici) kullanılır ve amfi olarak kısaltılır. Genellikle araçların standart donanımlarında ekstra ses sistemi bulunmaz. Müzikseverler araç içerisindeki sesi istedikleri kalite ve seviyeye getirmek için yükseltici kullanır. Araç ses sistemlerinin kapasitelerine göre çekecekleri güç değişkendir. Amfilerin araç aküleri ile arasındaki enerji bağlantısı ve amfi ile hoparlörler arasındaki ses sinyallerinin sağlıklı bağlantılara sahip olmaları gerekir. Yüksek akım çeken ses sistemleri sorunlu bir bağlantıda çok büyük problemler çıkarır. Özellikle ark durumunda yangın riski dahi oluşur. Ses sisteminin en önemli parçaları amfi ve hoparlörler olsa da ikisinin arasında kurulacak bağlantı sağlam olmazsa istenen performans alınamaz. Bu sebeple sistem kurulumu için ihtiyacınız olan profesyonel oto montaj setidir.

Oto Montaj Kitleri

Oto Montaj Kitleri

Oto elektronik montaj kiti aracınız içerisinde kuracağınız sistemin tüm kablaj gereksinimini sağlamayı amaçlar. Genel olarak enerji kablosu, şase kablosu, sigorta, sinyal kablosu, hoparlör kabloları ve jackları içerir. Kabloların kalınlıkları çekebilecekleri gücü belirler. AWG (American Wire Gauge) olarak verilen ölçüler ile karşılığı olan mm cinsinden çapları aşağıdaki gibidir. Kablo çaplarına bağlı olarak çekebilecekleri maksimum güç değişkenlik gösterir. Paketlerinde belirtilen maksimum güç değerlerini dikkate alınız. Aşağıda kabloların tahmini çekebilecekleri güç değerlerini görüyorsunuz. Kabloların çekebilecekleri yük kullanılan bakır oranı, kablo tipi, kablo uzunluğu ve sizin kullandığınız ortamın sıcaklığına göre değişir. Kablo tercih ederken öncelikle üretici firmanın kılavuzda belirttiği değerleri baz alın. Herhangi bir bilgi edinemezseniz maksimum değerlerini şu şekilde düşünebilirsiniz.

Kablo Kiti Çeşitleri

Kablo Kiti Çeşitleri

Elektrik yükü kablo kalınlıklarına göre değişir. Kablo kalınlıklarının çekebilecekleri elektrik yükü inceden kalına gittikçe artar. İnce kablolardan fazla akım çekmek aşırı ısınmaya sebep olur bu durumda aracınıza ve kullandığınız cihazlara zarar vermeniz kaçınılmazdır. Örneğin; 4 AWG kablonun 5 Metre uzunlukta çok damarlı %30 bakır kablo için yaklaşık değerleri 60 A olarak belirtilir, 12 V enerji sistemi olan araçlarımızda 1500 Watt güce denk gelir. Amfiler için kurulum setleri olarak satılan çanta tipi paket setler halinde bulunur. Ayrıca güç kablosu, sigorta bağlantı kutusu ile şase kablosu ayrı satılan ve hoparlörler için sinyal kablo setleri vardır. Güç kablosunun teknik özelliklerine göre çeşitlendirilen amfi kurulum setleri kit-4 ve kit-8 formatında satılır. Güç kablosunun kesiti ve çekebileceği maksimum gücün yanında belirtilen kit numarası desteklediği hoparlör sinyal soketi sayısını belirtir. Ayrıca set içerisindeki kablo kalınlıkları ile ilgili paket üzerinde belirtilen GA ölçü birimi Amerikan Kablo standardının simgesidir.

Double Dönüşüm Kiti

Double Dönüşüm Kiti

Araç marka modellerine göre özel olarak dizayn edilen çerçeve ve dönüştürücü kablodan oluşan setlerdir. Setlerin amacı yeni model multimedya kit ile eski kit dönüşümünü sağlamaktır. Double kit dönüşümü hem görüntü hem teknik açıdan sağlar. Yeni multimedya cihazın sabitlenmesi için ekipmanlarda içerir. Yalnızca belirtilen model ve marka araç için kullanılır. Teknolojinin araçlara kazandırdığı multimedya cihazlar için araç panelinde bulunan radyo-teyp aralığının opsiyonel parçalarıdır.

Ses Sistemi Montajı ve Çalışması

Ses Sistemi Montajı ve Çalışması

Aracınızda güvenle yüksek kalitede müzik keyfi yaşamak için teknik bilginiz yeterli değil ise bir uzmandan destek alınız. Amplifikatör bağlantıları yüksek enerji gereksinimlerinden dolayı oldukça ciddi bir iştir. Ayrıca ses kaynağı olarak kullanacağınız teyp veya multimedya cihazların çıkış kartlarına zarar vermemek için doğru bağlantı sağladığınızdan emin olun. Aşırı yük çeken sistemlerde sigorta kullanımına önem gösterin. Motorlu taşıtların yakıtları özellikle benzin, gaz kullananlar için risk yüksektir. En ufak kaçak durumunda enerji sistemi tutuşmaya sebep olabilir. Aracınızda kullanabileceğiniz diğer elektronik cihazları incelemek için Oto Elektroniği kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(632)
ve üzeri (885)
ve üzeri (942)
ve üzeri (963)
ve üzeri (1,005)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL