Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Oksijen Tüpü

için 154 sonuç bulundu.
 • 719,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  640,79 TL

  (58)

  NestayOnline
  %100
 • 469,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  418,29 TL

  (28)

  NestayOnline
  %100
 • 187,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  167,31 TL

  (10)

  Medical_Storee
  %99
 • 1.099,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  978,91 TL

  dengemed
  %100
 • 199,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  177,11 TL

  (4)

  MMSMEDİKALNEXTMED
  %100
 • 1.199,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  1.067,91 TL

  dengemed
  %100
 • 1.049,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  934,41 TL

  Ekomed
  %100
 • 195,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  173,55 TL

  Medi-World
  %99
 • 495,00 TL 425,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  378,25 TL

  % 14

  medikalmarket
  %100
 • 465,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  413,85 TL

  (2)

  Medi-World
  %99
 • 644,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  574,04 TL

  (3)

  NestayOnline
  %100
 • 299,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  266,91 TL

  elitpazar
  %96
 • 52,80 TL
  (1)

  sağlıklıalışveriş
  %97
 • 899,99 TL 694,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  618,54 TL

  % 23
  (4)

  NestayOnline
  %100
 • 235,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  209,15 TL

  (2)

  daye-medikal
  %100
 • 309,74 TL

  Sepette Ek İndirim

  275,67 TL

  (3)

  Aromel
  %100
 • 300,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  267,00 TL

  CANMEDİKALŞİŞLİ
  %100
 • 944,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  841,04 TL

  (1)

  NestayOnline
  %100
 • 390,00 TL 320,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  284,80 TL

  % 18

  emekcom
  %100
 • 349,90 TL 309,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  275,81 TL

  % 11
  (2)

  Çınar.Grup
  %98
 • 719,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  640,79 TL

  (2)

  NestayOnline
  %100
 • 699,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  622,11 TL

  neisteriz
  %98
 • 189,00 TL

  Sepette Ek İndirim

  168,21 TL

  (1)

  hediyenibegen
  %99
 • 2.073,60 TL

  Sepette Ek İndirim

  1.845,50 TL

  Aromel
  %100

Oksijen Tüpü

Her rahatsızlık ve sağlık sorunu için farklı cihazların kullanımına ihtiyaç duyulur. Bunlardan biri de hem sağlık kuruluşlarında hem de evlerde kullanılabilen oksijen tüpü çeşitleridir. Oksijen tüpü nedir ve nasıl bir yapısı vardır diye merak edenler için oksijen tüpleri paslanmaz çelikten üretilen tüplerdir. Bu sayede güvenli bir kullanım vadeder. Darbelerden etkilenmeyen sağlamlıkta olan oksijen tüpleri içerisinde 2 litreden başlatarak 5 litre ve 10 litre kapasiteye erişen çeşitler bulunur. Boşaldıklarında tekrardan doldurulabilir olan ürünler, nasal, kanül ve oksijen terapi cihazlarıyla birlikte kullanıma uygun olacak şekilde üretilir. Tüm tüpler uzun, ince yapıda tasarlandıkları için kolay bir şekilde taşınabilir. Bunun yanı sıra isteğe bağlı olarak oksijen tüpü taşıma arabası temin edilerek, onunla da taşınabilir. Küçük oksijen tüpü çeşitleri ergonomik olmaları ile arabaya ihtiyaç olmadan rahatça taşınabilir ve kullanacak kişiyle beraber mekân değiştirebilir.

Oksijen İhtiyacınızı Karşılamak İçin Oksijen Tüpü Çeşitlerini Keşfedin

Oksijen İhtiyacınızı Karşılamak İçin Oksijen Tüpü Çeşitlerini Keşfedin

Yapılan değerlendirmeler sonucunda doktorlar, kanında oksijen oranı düşük olan hastalarına, oksijen kullanımı önerir. Öncelikli tedavi yöntemlerinin başında gelen oksijen terapisi, doktorların belirlediği sıklıkta yapılmalıdır. Sürekli kullanımın da önerildiği tedavi yönteminde, oksijen doktor tarafından belirlenen akış hızında alınmalıdır. Kullanım yeri, sıklığı, süresi ve akış hızı faktörleri değerlendirilmesi sonrasında oksijen kullanımı için doğru ürünü seçmek gerekir. Sağlık kuruluşlarında, evlerde veya dışarıda kullanıma uygunluğu olan medikal oksijen tüpleri oksijen tedavisi uygulamasında periyodik bir sistemle kullanılır. Zatürre (akciğer iltihaplanması), astım nöbeti ve prematüre bebeklerde sıkça görülen solunum sıkıntısı sendromu (RDS) rahatsızlıklarında tıbbi oksijen tüpü tedavisi uygulanır. Bunlara ek olarak kistik fibrosiz, uyku apnesine bağlı olarak görülen düşük oksijen saturasyonu, geçici (akut) rahatsızlıkların tedavisinde ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı yani KOAH, amfizem ve kronik bronşit gibi kronik rahatsızlıklarda uzun süreli oksijen tüpü kullanımı gerekir. Oksijen, genel olarak oksijen gazının dolu olduğu tüplü setlerden ya da ortamdaki havadan elde edilen oksijeni sunan konsantratör cihazlarla kişilere uygulanır. Yaygın kullanımıyla zaman içerisinde oksijen makinesi hava solunum makinesi isimlerini de alan konsantratör cihazlar, yerleştirildikleri alanlardaki havanın oksijenini ayrıştırır ve %96 oranına kadar çıkararak hastaların bu yöndeki ihtiyacını karşılar. Elektriğe bağlı olarak kesintisiz bir şekilde oksijen salını gerçekleştiren ürünler, oksijen tüplerinin teknolojiye bağlı olarak geliştirilmiş çeşitleri olarak nitelendirilir. Oksijen kullanım oranı az olduğu durumlarda ekonomik bir performans sergileyen ürünler, elektrik kesintisi veya arıza gibi sonuçlarla karşılaşma ihtimali barındırdığı için manuel olarak kullanılan oksijen tüpleri her zaman daha sık tercih edilir. Oksijen tüpü ev tipi çeşitleri, ev ortamlarında kullanılabildiği gibi seyahatlerde veya dış mekânlarda kullanılmaya uygun sistemlere sahip, taşınabilir çözümler de sunar. Tamamen portatif olan ve bu sayede tercih edilirliği yüksek olan tüpler hafiflikleri, kullanım süreleri ve kolaylıkları ile aranan ve ihtiyaç duyulan özelliklere sahiptir. Evlerde kullanılan çelik oksijen tüpleri, yerlerini dışarıda kullanılan alüminyum tüplere bırakır. Bu ürünler çantalarla birlikte kolayca taşınabilir yapılardadır. Aynı portatif imkânlara sahip konsatratör cihazlar da yeni nesil teknolojisiyle kullanıma hazırdır.

Medikal Oksijen Tüpü Çeşitlerinin Sağladığı Faydalar

Medikal Oksijen Tüpü Çeşitlerinin Sağladığı Faydalar

Kendi için farklı türleri bulunan oksijen tüpleri tamamen ihtiyaca ve hastalığa bağlı olarak uygunluk gösterir. 2 lt oksijen tüpü, 5 litre ve 10 litrelik kapasite seçenekleriyle dikişsiz çelik malzemeye sahiptir. Bu ürünler aynı zamanda 40 litrelik ve 50 litrelik hacim sunan alternatifler de bulundurur. Alüminyum malzemeli oksijen tüpleri de 1, 2, 3 ve 5 litrelik seçenekleriyle piyasada yer alır. 10 lt oksijen tüpü seçeneği de korozyona karşı direnci ve hafifliği ile sıklıkla tercih edilir. Buna istinaden üretilen oksijen tüpü arabaları, 5 lt oksijen tüpü seçeneklerinin üstündeki ağırlığa sahip tüplerin taşınabilmesi kolaylığı sunar. Tüm tüp çeşitleri hastalığın durumuna bağlı olarak seçilir. Kapasitelerin birbirinden farklı seçeneklerde hazırlanmasının temel sebebi de ihtiyaç ve gereksinim önceliğidir. Oksijen ihtiyacı duyan, hastalığın tedavi yöntemlerinden biri olarak oksijen alması gereken kişilerin kullandığı bu cihazlar, yaygın olarak rastlanan bir üründür. Oksijenin üç farklı şekilde sunulduğu yöntemlerden biri olarak bilinen oksijen tüpü kullanımı, farklı formlara sahip olsalar da amaç olarak aynı doğrultuda kullanılır. Ağırlığına göre sabit ya da taşınabilir olarak iki farklı şekilde yer alan tüpler, içerisindeki gazın bitmesi durumunda tekrar doldurulabilir. Bu açıdan da kolaylık tanırlar ve oksijen tedavisi ve ihtiyacı her an yapılır. Çelik ve alüminyum olarak iki farklı şekilde tasarlanan, üretilen hasta oksijen tüpü taşınabilir çeşitleriyle sabit olanlardan daha küçük formlara sahiptir. Aynı zamanda sabitlere oranla aha düşük kapasitelere sahip olmalarıyla, geçici süreli kullanımlara uygundur. Aynı zamanda son dönemde kullanımı yükselen oksijen spreyleri de anlık ihtiyaçlar için sıkça tercih edilir. Amaç ve ihtiyaç bakımından farklı şekillerde sunulan ürünlerin arasında etkisini eksiksiz gösteren oksijen tüpleridir. Özellik ve kapasite olarak birbirinden ayrılan tüpler, aynı amaca hizmet etseler de farklı oranlarda fayda sağlar.

Oksijen Tüpü Çeşitleri Sayesinde İhtiyaç Duyduğunuz Tedaviyi Görebilirsiniz

Oksijen Tüpü Çeşitleri Sayesinde İhtiyaç Duyduğunuz Tedaviyi Görebilirsiniz

Tıbbi amaç ile kullanımı yapılan oksijen gazı, basınçlı olarak oksijen tüplerine doldurulur. Bu tüpler basınca karşı dayanıklı olarak üretilmeleri ile oldukça sağlam yapıdadır. Tüplerin içerisinde bulunan oksijen gazı yoğunluk derecesi %98 civarındadır. Bu oran konsantratörlerde %90 ile %95 arasındadır. Bu farklılık kullanıcılarda etki yaratmasa da bazı kullanıcılar oksijen tüplerinden daha fazla verim alırlar ve etkilerini daha yoğun hissedebilir. Yüksek basınca dayanıklı şekilde üretilen tüpler, düşme ya da çarpma durumlarına karşı patlama riski taşımaz. Yapıldıkları maddeye göre ikiye ayrılan tüpler, alüminyum ve çelik olarak piyasada yer alır. Alüminyum olanlar çelikten daha hafif yapıda olsalar dahi her ikisi de 2 litrelik oksijen tüpü seçeneği sunar. İçerisinde yüksek basınçlı gaz bulundurması nedeniyle kullanıcıya doğrudan uygulanma durumu yaşanmaz. Gaz basıncı kullanıma uygun düzeye manometre yani regülatör adı verilen cihazlar yardımıyla getirilir. Manometre basıncı düşürür, flowmetre adı verilen akış ölçer ile durumu kontrol altında tutar. Aynı zamanda oksijenin nemlendirilmesi için de su kabı bulunur. Oksijen tüpü başlığı tarafından sunulan oksijen miktarı tamamen manometrenin üzerindeki flowmetre ile belirlenir. Manometrelerden çıkan gaz, konsantratörlerdeki gibi su kabından geçerek nemlenir. Ardından maske, kanül ya da kateter ile oksijen ihtiyacı duyan kişiye aktarılır. Bazı manometreler su kabı bulundurma. Bunun sebebi tüplerin hafif olması, alüminyumdan üretildiği için küçük yapıda olmalarından kaynaklanır. Su kabının bu tüplerde bulunmaması, oksijen gazının kısa sürelerde nemlenmemesi sayesinde sorun teşkil etmez. Bu durumda oksijen tüpü nasıl kullanılır sorusu da yanıtlanmış olur. Oksijen tüplerinin kullanım süresi hacim (kapasite) ve akış ayarına göre farklılık gösterir. 10 litrelik tüpler, dakika da 2 litre akış ayarına getirildiği zaman 6 ile 7 saat arasında kullanılır. 5 litrelikler ise 3 ile 5 saat arasında kesintisiz kullanılabilir. Kapasiteye ve üretildikleri maddeye bağlı olarak oksijen tüpü fiyatları arasında da farklı sonuçlar görmek oldukça doğaldır. Kişiler bu şekilde ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun yönde kolaylıkla seçim yapabilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

G-Life (2)
Respirox (2)
Armoline (1)
Dğer (1)
Mediwell (1)
(137)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(25)
ve üzeri (36)
ve üzeri (38)
ve üzeri (39)
ve üzeri (42)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL