Nebulizatör

için 358 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Nebulizatör

Nebulizatör, sıvı haldeki ilaçları buhar haline getiren ve solunum yoluyla alınabilmesini sağlayan cihazdır. Ses dalgalarıyla (ultrasonik nebulizatör) veya basınçlı hava (jet nebulizatör) ile çalışır. Özellikle küçük çocuklarda ilaçların etkili bir şekilde uygulanabilmesi için oldukça fazla kullanılır. Evinde küçük çocuğu bulunan kişiler, çocuklarının olası hastalanma durumlarına karşı evinde nebulizatör bulundurabilir ve ihtiyaç anında kullanılabilir. İlaçlarını ölçülü dozda alamayan hastalarda ve ağır astımı olan hastalarda, astım ilaçlarının alınabilmesi için nebulizatör cihazlarından yardım alınabilir. Küçük çocukların sıvı halde bulunan ilaçları yutabilmesi çok güç olduğu için çoğu çocuk bunu gerçekleştiremez. Bazıları ilaçların acı tadından dolayı yutamaz ve geri çıkartır. Eksik doz alınan ilaçlar etkisini olması gerektiği gibi göstermesi beklenemez. Dolayısıyla birçok hastalığın tedavisi yarım kalır. İlaçların gerekli düzeyde alınabilmesi ve tedavi sürecinin tamamlanması için nebulizatör cihazlarının önemi büyüktür.

Özellikle çocuklarda ve yaşlılarda sıvı ilaçların yutulamama problemi fazla görülür. Bu sorunu ortadan kaldırmak, ilaçların yeterli dozda alınmasını sağlamak için nebulizatör cihazlarından faydalanılabilir. Nebulizatör ile kullanılmak üzere hazırlanmış özel ilaç formları vardır. Bu ilaçlar nebül olarak bilinmektedir. Bronş açıcı ve tedavi edici nebül ilaçları vardır. Nebülizasyon, solunumla ilaç almadan kullanılan üç yaygın yöntemden bir tanesidir. Nebulizasyon, aerosol formda antibiyotik uygulaması için tek yöntemdir. Nebulizasyonun avantajı, bir yandan büyük dozda ilaç verilmeye devam ederken diğer yandan derin soluk alma gerekmeksizin ilacın bir maske yahut ağız parçası vasıtasıyla kolayca solunabilmesidir.

Omron, Nimo, Beurer, Aerochamber, Plusmed, Mesitaş gibi markalar tarafından nebulizatör cihazı çeşitleri üretilmektedir. Omron nebulizatör, kolay temizlenebilme imkanına sahiptir. Böylece hijyenik kullanım imkanı sunar. Hafif ve kompakt tasarımı ile oldukça kullanışlıdır. Açma-kapama düğmesi sayesinde kolay kullanım imkanına sahiptir. Ayrıca yanında bulunan taşıma çantası ile cihaz zarar görmeden kolayca taşınabilir yapıdadır. 3 bar nabülasyon oranı sayesinde etkin tedavi gerçekleştirir. Mesitaş marka nebulizatör kömpresörlü yapıdadır ve etkili ilaç tedavisi imkanı sunar. Yetişkinler ve çocuklar için ayrı maske, burunluk, hava filtresi ve ağızlık ürünleri bulunur. Böylece hem çocuklar, hem de yetişkinler tarafından kolayca kullanılabilme imkanına sahiptir. 2,5 bas basınç sayesinde etkili bir ilaç tedavisi sunar. Birçok marka tarafından üretilen nebulizatörlerin fiyatları markalara göre değişiklik göstermektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(177)
Omron (35)
Nimo (31)
Plusmed (14)
Mesitaş (11)
Beurer (8)
(4)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(48)
ve üzeri (61)
ve üzeri (63)
ve üzeri (63)
ve üzeri (64)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL