Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Lens & Solüsyon

için 122 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  All In One Light Lens Solüsyonu 3 x 360 ML

  (298)
  30 günün en düşük fiyatı!
  477,89 TL 389 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  All In One Light Lens Solüsyonu 360 ML

  (184)
  30 günün en düşük fiyatı!
  439,98 TL 219,99 TL
  +

Lens ve Solüsyon

Göz sorunları veya hastalıkları sağlığı ve yaşam kalitesini etkileme konusunda önemli bir yere sahiptir. Bu sorunlar kişisel sağlıktan kaynaklanabileceği gibi değişen yaşam koşullarından da etkilenmektedir. Günlük yaşamınızda bilgisayar, televizyon ve televizyon ekranlarına uzun süre bakmak göz sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun sonucunda göz bozuklukları meydana gelmekte ve görüş kaybının etkilerini biraz olsun azaltmak amacıyla gözlük gibi ürünler kullanmak zorunda kalınabilir. Fakat bazı durumlarda gözlük kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu noktada lens kullanımı oldukça yaygındır. Lens kullanımı doktor kontrolü ile başlayıp göze uygun olanını seçmekle devam eder. Kullanım sırasında sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır. Lens yanında solüsyon kullanımı da gerekmektedir. Solüsyon temizlik ve hijyen açısından devreye girmektedir. Herhangi bir sorun yaşamamak için göz yapınıza en uygun olan lensi belirlemeli, temizliğine dikkat etmeli, belirli aralıklarla lensleri değiştirmelisiniz. Kullanım talimatlarını okuyarak ve gereken önlemleri alarak lens kullanımı uygulanabilir. Ek olarak, lensler kuru bir şekilde bırakılırsa işlevini yitirecek ve size daha fazla faydalı olmayacaktır. Bu nedenle, lenslerin ıslak kalması önemlidir. Bu aşamada lens solüsyonları devreye girer ve lenslerin kuruluğu ve batma gibi sorunlarını yok eder. Buradaki önemli nokta ise solüsyonları kullandığınız zaman aralığıdır. Aldığınız solüsyonların kullanılması gereken belirli bir tarihi vardır ve son tüketim tarihinden önce mutlaka tüketmeniz gerekmektedir. Ayrıca solüsyonu açtıktan sonra yine kullanmanız için belirtilen bir süre vardır. Lens solüsyonu çeşitlerine göz gezdirebilir, ayrıca diğer sağlık ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kontak Lens Nedir?

Kontak Lens Nedir?

Kontak lens görme bozukluklarının yaşanması ile birlikte kişilerin daha iyi görüş elde etmelerini sağlar. Çeşitli sağlık sorunları, genetik özellikler ve çok sık ekrana bakmak sebebiyle oluşan göz problemlerinde görüş kalitesini maksimum seviyeye çıkarmak için en başta tedavi olmalısınız. Ve bunun yanında görüşünüzü desteklemesi amacıyla gözlük ve lens gibi ürünler doktor yönlendirmesi doğrultusunda kullanılabilir. Pek çok farklı lens çeşitleri mevcuttur. Göz yapınıza, göz hastalığınızın türüne, göz numaranıza ve kullanım şekillerine bağlı olarak değişik lensler kullanılabilir. Kontak lens kullanabilmek için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Doktorunuzun talimatı ile lens kullanabilirsiniz. Doktorunuz gerekli muayeneleri ve ölçümleri yaparak gözünüze uygun olan lensi belirleyecektir. Her bireyin göz çapı, ölçüsü ve yapısı farklı olduğundan bu ölçüm ve muayeneler elzemdi. Miyop, hipermetrop gibi görme bozuklukları için kullanabilen lenslerin yanı sıra göz renginden farklı bir renge sahip olmak amacıyla lens kullanan bireyler de vardır. Bu lenslerin farklı renkleri olup, kişinin ihtiyacına bağlı olarak onlara sunulmaktadır. Tedavi ve sağlık amaçlı kullanılacak lensler doktor tarafından hastalara tavsiye edilmektedir. Lens fiyatları, lens çeşitleri ve tercihinize bağlı olarak farklı lens renkleri konusunda görüş sahibi olabilirsiniz. Ayrıca solüsyon alanında bilinen markalardan olan Opti Free lens ve solüsyon sayfasını inceleyebilir ve lens kullanımınıza uygun olan solüsyonları inceleyebilirsiniz.

Solüsyon Çeşitleri Arasından Size En Uygununu Seçin

Solüsyon Çeşitleri Arasından Size En Uygununu Seçin

Size uygun lensi bulduktan ve satın aldıktan sonra önemli olan diğer adım lenslerin bakımı ve temizliğidir. Kontak lenslerin yüzeyi yumuşak bir şekildedir. Bu yüzey meydana gelen proteinlerin lense geçmesiyle sonuçlanır. Bununla birlikte, toz gibi istenmeyen ve zararlı olabilecek maddeler de lens yüzeyine yerleşebilir. Eğer yeterli temizliği yapmazsanız bu istenmeyen maddelerden dolayı gözünüzde de olumsuz hasarlar meydana gelebilir. Bu yüzden de temizliğe ekstra özen göstermeniz iyi olacaktır. Özellikle lensi çok uzun süre ile kullanıyorsanız temizliğin önemi iyice artacaktır. Ayrıca günlük lenslerin dışında haftalık, aylık lensler gibi lens çeşitleri vardır. Günlük lensleri sadece bir sefer kullanacağınızdan ötürü bu durum daha az sorun oluşturabilir. Fakat aylık lens gibi uzun süre kullanacağınız lenslerde hijyen göz ardı edilmemesi gereken bir durum olarak karşınıza çıkabilir. Bu nedenle lens solüsyonu kullanmaya özen göstermelisiniz. Her lens solüsyonu kullandığınız lens ile uyumlu olmayabilir. Hatta solüsyon lense zarar bile verebilir. Bu sebeple doktorunuza veya eczacınıza danışarak daha doğru seçimler yapabilirsiniz. Lensi kullanmaya başlarken de öncelikle solüsyon yardımı ile durulamanız önemlidir. Gerektiğinde ovma işlemi ile temizliği devam ettirebilirsiniz. Lensi gözünüzden çıkardıktan sonra da lensi kutuya koyarak ve üzerine solüsyon dökerek bir sonraki kullanıma kadar lensi muhafaza edebileceksiniz. Bunların dışında, lens kutularını da temizlemek önemlidir. Kutuları da solüsyon yardımı ile dezenfekte edebilirsiniz. Bazen gözlerinizde yanma gibi hisler hissedebilirsiniz. Bu göz kuruması veya lens ile ilgili olabileceği gibi aynı zamanda solüsyon ile ilgili de olabilir. Böyle bir durumda sağlığınız için doğru solüsyonu tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Kontak Lens, Solüsyon Kullanımı ve Bakımı

Kontak Lens, Solüsyon Kullanımı ve Bakımı

Kontak lens ve solüsyonlar size sağlık açısından önemli bir avantaj sunsa da sizin de kullanırken ve lens kullanımı, bakımı, temizliği, kontrolü söz konusu olduğunda yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. İlk olarak, doktorunuzun verdiği bilgi ve tavsiyelere uyarak lens kullanın veya lens kullanımına devam etmenizi doğru olacaktır. Aksi takdirde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Herkesin göz yapısı farklı olduğundan dolayı lensin gözünüzde kalma süresi aynı olmayabilir. Kimisinin gözünde sorun çıkarmayacak lens bir başka bireyin gözünde problem yaratabilir. Bu nedenle lensin günlük olarak kullanım süresi çok büyük önem taşıyor. Bunlarla birlikte, gece de gözde kalan lens çeşitleri dışındaki diğer lensleri kullandığınız taktirde lensleri yatmadan önce çıkarmanız gerekmektedir. Gece lensin gözünüzde kalması farklı problemlere yol açabilir. İlaveten, lens temizleme konusu en önemli faktörler arasındadır. Gözlüğün aksine direk gözünüzle temas halinde olacak bu lenslerin temizliğini doğru bir şekilde ve sık sık yapmalısınız. Gözünüzden çıkardığınız zaman solüsyonun içine koymalısınız. Bu sayede hem lens kurumayacak hem de lensinizin temiz olmasını sağlayacaktır. Ayrıca, gözünüzde bir sorun hissettiğiniz zaman doktora başvurmanız iyi olacaktır. Lensin gözünüze uygun olmama durumu olabilir. Belirli aralıklarla yapacağınız doktor kontrolleri ile eğer göz numaranızda bir büyüme varsa bu da tespit edilebilecek ve değişen numaranıza uygun olan lensi alabileceksiniz. Eğer lens gözünüzde problem yaratmışsa veya başka herhangi bir sorun varsa lens kullanmaya doktor tavsiyesi ile ara vermeniz daha iyi olacaktır. Bununla birlikte, lensleri doktor reçetesi ile almalısınız. Reçete üzerinde bulunan lens numarası, çapı ve özellikleri ile tam uyuşan lensler kullanılmalı. Kontak lenslerle ilgili bir sıkıntı ya da komplikasyon yaşadığınız zaman vakit kaybetmeden bunun sebebini öğrenmek sağlığınız açısından önem taşır. Lens temiz olmadığı zaman veya gözle uyuşmadığı takdirde ortaya çıkan sorunlarda, bu sorunun daha da büyümemesi için önlem almak gerekiyor.

Solüsyon ile Temiz Lens Konforu Yaşa !

Solüsyon ile Temiz Lens Konforu Yaşa !

Görüş problemi yaşadığınız zamanlarda bu sorunun herhangi bir problemi yoksa veya gözlük kullanmak istemiyorsanız kontak lensleri bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Lensi kullanmak kadar bakımı da önemlidir. Direk olarak göze temas ettiğinden dolayı lens kullanmak konusunda ekstra dikkatli davranmak lazım. Burada en önemli konulardan biri hijyendir. Özellikle kullanılan haftalık veya aylık lensler, birden fazla kez kullanılacağından dolayı hijyene dikkat etmeniz gerekmekte. Kullanılan kontak lenslerin bir dahaki sefere kullanılması için bunları solüsyon suyu içerisinde tutmanız gerekmektedir. Bunun sebebi hem lensin dezenfekte ediliyor olması ve lenslerin kurumamasıdır. Lensleri temizlemek için normal su ile ya da başka maddeler ile lensi yıkamaya çalışmak doğru bir yöntem olmayacaktır. Bunun yerine, lensler için özel olarak tasarlanan solüsyon çeşitlerini kullanmanız doğru olacaktır. Lensi solüsyon içine daha sonra kullanmak için koymak, göz sağlığınız için yapacağınız bir yatırım olabilir. Bu sayede lenslerin kısa sürede bozulmaz ve belirli bir süre size eşlik edebilir. Solüsyonların içerisinde farklı maddeler vardır. Bunlar lenslerin temizlik ve hijyeni için bir öneme sahip. Bu özelliği ile solüsyonlar normal sulardan ayrılır. Su, solüsyonun yerini bu anlamda tutmayacaktır. Lens kullanım sıklığınıza bağlı olarak solüsyon sıklığınızı da tahmin edebilir ve bu doğrultuda solüsyon paketi alabilirsiniz. Sayfayı da incelerken göreceğiniz üzere, farklı miktarlarda solüsyonlar vardır. Sık kullanacağınız zaman daha büyük bir solüsyon, az kullanıyorsanız da daha küçük miktarlarda olan solüsyonları alırsanız doğru bir seçim yapabilirsiniz. Belirli bir süreden sonra elinizde kalan solüsyonu kullanmak riskli olacağı için bunu düşünerek ürünün miktarını seçmeniz daha iyi olabilir. Solüsyon markaları ve solüsyon fiyatları konusunda emin olamadığın şeyler olduğu takdirde, sayfada bulunan fiyat aralıklarına ve kullanıcı yorumlarına Biotrue lens ve solüsyon sayfadan da ulaşabilirsiniz.

Lens ve Solüsyon Kullanımı Avantajları

Lens ve Solüsyon Kullanımı Avantajları

Kontak lens kullanımının pek çok avantajından bahsedebiliriz. İlk olarak, bireyler gözlük takmak istememeleri durumunda lens kullanmayı tercih edebiliyorlar. Bunun sebeplerinden bir tanesi görünüm ile ilgilidir. Gözlüğü görünüm açısından sevmeyenler lens kullanarak kendilerini daha rahat ve mutlu hissedebilirler. Eğer sizin de gözlük hakkında böyle bir düşünceniz varsa, lens satın çeşitlerinden birini satın alarak göz probleminizin sizin için görünüm anlamında sorun olmaktan çıkabilir. Başka bir taraftan lensler, görüşünüzün kalitesi açısından size avantaj sağlayacaktır. Gözünüze direkt olarak taktığınız için görmenizi engelleyecek herhangi bir faktör bulunmamakta. Tedavi amaçlı kullanılan lensler mevcuttur. Tedavi amacı taşımayan renkli lenslerin kullanımı da kişisel bir tercihtir. Lens renkleri çeşitlilik göstermektedir ve estetik görünümü ile bireyleri mutlu etme avantajına sahiptir. Solüsyon kullanarak da gözünüzün sağlığı açısından da herhangi bir problem yaşamayacak ve güvenle lenslerinizi kullanabileceksiniz. Solüsyon kullanmak da lensinizi daha temiz ve konforlu kullanmanızı sağlayarak size önemli bir avantaj sunacaktır. Hem lenslerin kurumasını önler hem de lensleri temizleyerek göz sağlığına fayda da bulunur.

Lens solüsyonu nasıl kullanılır?

Lensleri kutusundan çıkarmadan önce ellerinizi yıkamalı ve daha sonra kurulamalısınız. Sonrasında lensleri elinize aldığınız zaman solüsyon yardımıyla lensleri yıkadığınız zaman lensleriniz hijyenik hale gelecektir. Daha sonrasında lensi takıp tekrar çıkardığınız zaman yine lens kutunuza koyacaksınız. Lensin kurumaması ve hijyenik olması açısından lens kutusunda belirtildiği yere kadar lens suyunu dökmelisiniz. Solüsyon kullanımı ile ilgili dikkat etmeniz gereken nokta kullanım süresidir. Kılavuzda ne kadar süre içerisinde solüsyonun kullanılması gerektiği yazıyorsa bu kurullara uymanız doğru olacaktır. Süresi geçmiş olanları kullanmamalısınız.

Lens Nasıl Temizlenir?

Lens kullanmaya karar verdikten ve size uygun olan lensi seçtikten sonra kullanmaya başlayabileceksiniz. Göz sağlığınıza zarar vermemesi ve lensleri daha hijyenik koşullarda kullanmak için temizliğe özen göstermelisiniz. Kontak lens temizliği için en önemli nokta solüsyonlardır. Çünkü su ya da başka maddeler solüsyon gibi sizi zararlı şeylerden korumayacaktır. Bu nedenle lensleri takacağınız zaman ve tekrar yerine koyacağınız zaman lens solüsyonu kullanmanız lazım. Lenslere dokunmadan önce elleriniz mutlaka temiz olmalı ve lensleri solüsyon yardımı ile yıkamalısınız. Lens kutusunu da belirli aralıklarla değiştirerek lenslerinizi daha temiz koşullarda saklayabilirsiniz.

Hangi Lensi Almalıyım?

Piyasada pek çok farklı lens vardır. Öncelikle burada yapılması gereken şey doktora gidip muayene olmaktır. Doktor yapılan araştırmalar sonucu lens kullanmaya uygun olduğunuzu ya da lens takmanız gerektiğini söylediği zaman lens araştırması yapmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, gözünüzün ne sorunu olduğu da bir faktördür. Sayfamızda lenslerle ilgili araştırma yapıyorsanız, gözünüzün sorununa uygun olarak ürünleri filtreleyebilirsiniz. Farklı göz sorunlarına bağlı olarak farklı lens türleri üretilmektedir. Size en uygununu doktorunuz size söylediği şekilde seçebilirsiniz. Sonrasında markalara bakmaya başladığınız zaman emin olamadığınız konular olduğunda yorumları okuyarak lens markaları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lens Kaç Yaşında Takılır?

Günlük hayatta, küçük çocuklardan yaşlı insanlara kadar pek çok insan göz sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Kimisi genetik olarak kimisi de çok fazla televizyon, bilgisayar, tablet gibi ekranlara fazla bakmaları sebebiyle bu sorunları yaşıyor. Küçük çocuklarda da aynı sorunu görebilirsiniz. Fakat çocuklarda belirli bir yaşa gelinceye kadar lens kullanılmaları önerilmez. Küçük çocuklar lensin nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgi sahibi olmayabilir ve yanlış kullanabilirler. Özellikle, lens kullanımının en önemli parçalarından biri olan temizlik çocukların tam anlamıyla başarılı olacağı bir konu olmayabilir. Bu nedenle belirli bir yaştan başlayarak lens kullanabilirsiniz. Çok küçük çocuklar ise, büyüyene kadar gözlük takarak göz problemlerinin etkisini daha az yaşayabilirler.

Lens Ne Kadar Süre Kullanılır?

Farklı kullanım süreli için üretilmiş olan lensler mevcuttur. Bazıları aylık diğerleri ise haftalık ve günlük olarak kullanım için üretilmekte. Siz de bu süreleri takip ederek lenslerinizi kullanabilir ve kullanım süresi geçmiş lenslerinizi yenileyebilirsiniz. Bir diğer nokta ise, lenslerin günlük olarak kullanım süreleridir. İşe veya okula giderken, sabahtan akşama kadar kullanmak zorunda iseniz eve gelince lensleri çıkarmak sizi rahatlatabilir. Aynı zaman da lensleri gece yatarken takmamanız çok doğru bir karar olacaktır. Tabi gece kullanımı için üretilen lensleri kullanım talimatlarına göre kullanabilirsiniz.