AĞRI GİDERİCİ & TENS CİHAZLARI

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  F.Bosch FB 2405 Tens + Ems İkili Terapi Elektriksel Stimülatör

  (183)

  299,90 TL

  168,40 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  X-Pool Tens-Ems Masaj Cihazı

  474,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Compex Dura-Stick Plus 5 x 5 CM Çıt Çıtlı Kare Tens Pedi 4'lü

  99,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  F.Bosch FB 2405 Tens + Ems İkili Terapi Elektriksel Stimülatör

  (2)

  359,90 TL

  259,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Mettler Electronics ME212 Portatif Dijital Tens Cihazı

  699,00 TL

Ağrı Giderici & Tens Cihazları

Sağlık, insanın en değerli hazinesi ama maalesef kıymeti, hep onu kaybettikten sonra anlaşılır. Vücudunuzda bir şeylerin yolunda gitmediğinin en büyük belirtilerinden biri de şiddetli ve uzun süreli ağrılardır. Neyse ki ağrı giderici cihazlar ve TENS cihazları var.

Ağrı Giderici TENS Cihazları Nedir?

Ağrı Giderici TENS Cihazları Nedir?

Ağrı, hastalık ve yaralanma gibi nedenlerle bedenin herhangi bir kısmında hissedilen şiddetli acıdır. Ağrılar akut ya da kronik olabilir, yani birden ortaya çıkıp kaybolabilir ya da sürekli olabilir. Yaştan, etkinlikten veya cerrahi operasyondan kaynaklanabilen sürekli ağrılar acı vermenin yanı sıra kişinin yaşam kalitesini de düşürür. Ağrı kesici çeşitleri her zaman yeterli olmaz ve zaten belli bir dozun üstünde de kullanılamaz. TENS’in açılımı transkütanöz (deri içinden uygulanan) elektrik sinir uyarımıdır. TENS cihazı elektrotlarla beraber kullanılır. Deri yüzeyine yakın sinirler elektrik sinyaliyle uyarılarak ağrının giderilmesine katkı sağlanır. Bu cihazlar genelde taşınabilir boyutta olur ve pille çalışır.

TENS Cihazı Ne İşe Yarar?

TENS Cihazı Ne İşe Yarar?

Herkes hayatının bir döneminde şiddetli ağrılardan şikayetçi olabilir ama sürekli kas ve eklem ağrısı çekiyorsanız TENS cihazlarının faydasını görme ihtimaliniz var. TENS cihazının ürettiği düşük elektrik akımları cilde yapıştırılan elektrotlar yardımıyla deriden sinirlere iletilir. Sinirlere ulaşan akım oradan beyne aktarılır. Beyin, kendisine ulaşan elektrik akımı ile ağrı duyusunu ayırt edemez ve ikisini birbiriyle yer değiştirir. Böylece, ağrı hissedilemez hale gelir. TENS cihazının başka bir işlevi de endorfin hormonu salgılanmasını sağlamasıdır. Mutluluk hormonu diye de adlandırılan endorfin, vücut için doğal bir ağrı kesici özelliği de taşır. TENS cihazı kullanmadan önce, hangi tip cihazı alacağınız ve elektrotları nasıl bağlayacağınız konusunda doktorunuza danışmanız önerilir.

Ağrı Giderici TENS Cihazları Fiyatları

Ağrı Giderici TENS Cihazları Fiyatları

TENS cihazı fiyatları sizi yormayacak kadar ekonomik seviyelerdedir. Üstelik sağladıkları yararları göz önünde bulundurduğunuzda harika bir icat olduğunu anlayacaksınız. TENS cihazı zararları yok denecek kadar az; onların da büyük bölümü elektrotların yanlış bağlanmasından veya elektrik dozunun yanlış verilmesinden kaynaklanır. Ürünün kılavuzunu çok iyi okuyarak ve bir uzmana danışarak riskleri neredeyse sıfıra indirebilirsiniz. Birkaç ayarı olan cihazlardan alırsanız sizin için en iyi ayarın hangisi olduğunu seçme fırsatınız da olur. Compex TENS cihazları, Beurer TENS cihazları ve Omron TENS cihazları dışında Comfort, Dr. Scholl, Medisana ve diğer markaların da TENS cihazlarını bulabilirsiniz. Masaj aletleri ve şilteleri gibi ağrı giderme konusunda yardım olabilecek başka sağlık ürünleri için kategorimize göz atmayı ihmal etmeyin.