Ağrı Giderici & Tens Cihazları

TENS cihazları pek çok ağrının tedavisinde kullanılır. Uzun süren ağrılar ve cerrahi operasyon sonrası gelişen ağrılarda kullanılabildiği gibi kas ve eklem ağrılarının tedavisinde de kullanılabilir. Belli bir yaştan sonra birçok kişinin ortak şikayetlerinden biri olur kas ve eklem ağrıları. Ağrıların tedavi edilmesi ve kasların rahatlamasını sağlamak için birçok kişi tarafından TENS cihazları kullanılmakta. TENS cihazı elektrotlarla birlikte kullanılır. TENS cihazı, deri yüzeyine yakın sinirlerin elektriksel sinyallerle uyarılmasını başlatır ve ağrıların giderilmesine yardımcı olur. TENS cihazları genelde taşınabilir boyutta ve pille çalışabilen yapıdadır. Bu cihazların kullanımı oldukça güvenlidir. TENS uygulaması, deriye yapıştırılmış elektrotlar vasıtasıyla cilt yüzeyine yakın sinir dokusunun çok düşük elektrik akımları ile uyarılmasıyla gerçekleştirilir.

TENS cihazının ürettiği düşük şiddetli akımlar, cilde yapıştırılan elektrotlar yardımıyla deriye iletilir. Deri yüzeyinden de deri altında yer alan sinirlere ve oradan da beyine ulaştırılır. Beyin kendisine ulaşan ağrı duyusu ile elektrik akımlarını yer değiştirir ve böylece ağrı algılanmaz duruma gelir. Ayrıca TENS cihazları ile endorfin salgılanmasını da sağlar. Endorfin, vücudun kendi üretimi olan ve ağrının azalmasına yardımcı olan bir maddedir. Elektrotların vücuda nasıl bağlanması gerektiğine ağrının tipine ve yerine göre karar verebilirsiniz. Genellikle elektrotlar ağrının üstünü ve çevresini saracak şekilde yerleştirilir. Evde kullanılacak olan TENS cihazından mükemmel verim almak için doktordan elektrotların nerede kullanılacağını öğrenmeniz gerekmektedir.

TENS cihazları aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırmaya yardımcı olur. Bu sayede bacak ülserinin tedavisinde de oldukça etkilidir. Kronik kas ağrılarınızı rahatlatmak ve yaşam kalitenizi yükseltmek için TENS cihazlarından faydalanabilirsiniz. Compex, Beurer, TENScare, Acura, Medisan gibi birçok marka tarafından TENS cihazı üretilmektedir. TENS cihazı kullanacak kişilerin kalp rahatsızlığı olmamalı. Hamile kadınlar tarafından kullanılacaksa da karın bölgesinde kesinlikle kullanılmamalı. Kafatasına ve boynun ön bölgesine elektrotlar yerleştirilmemeli. Tüm bu durumlara dikkat edilerek güvenli bir şekilde TENS cihazlarını kullanabilirsiniz. Birçok marka tarafından üretilen TENS cihazlarının fiyatları markalara ve özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Eğer doktorunuz fizik tedavinizin evinizde TENS cihazları ile devam ettirmenizi istediyse, Acura TENS cihazını tercih edebilirsiniz.

Öne Çıkanlar

Ağrı Giderici & Tens Cihazları

için 1,066 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(1)
(1)
Acura (6)
(5)
(2)
Beurer (39)
(2)
(1)
Comfort (14)
Compex (93)
(1)
(766)
(1)
(5)
(2)
(1)
(1)
Iva Natura (15)
(1)
(1)
Loobex (7)
(1)
(1)
Medisana (6)
(1)
(1)
(2)
(5)
(3)
(3)
(1)
(3)
(1)
(1)
(2)
(1)
(2)
Wollex (25)
(4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(143)
ve üzeri (199)
ve üzeri (212)
ve üzeri (215)
ve üzeri (223)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL