Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Boyunluk & Kol Askısı

için 469 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Yün Omuzluk

  (20)
  170,90 TL 163,90 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Boyun Egzersiz Aleti

  (2)
  479,00 TL
  +

Boyunluk ve Kol Askısı

Boyunluk ve kol askıları kişinin çeşitli kazalara karşı hareketsiz kalmasını sağlamak ve tedavi sürecini hızlandırmak amacıyla kullanılmaktadır. Doktor veya sağlık personellerinin tavsiyeleriyle edinebileceğiniz bu ürünler herhangi bir burkulma, incinme, kırılma, ameliyat gibi durumda tedavinizi desteklemeye yardımcı olur. Kol askıları, kolunuzun ağırlığını omuzunla birlikte desteklemek; boyunluklar da omurganızı ve omzunuzu hareketsiz hale getirerek kalıcı hasarlara sebep olmamak amacıyla kullanılmaktadır. Medikal boyunluk ve kol askıları, tıbbi birer ürün olduğu için takılma aşamasında yardım alınmalı, kişiye özel olarak ayarlanmalı ve hastayı rahatsız hissettirecek şekilde uygulanmamalıdır. Hastanın yaşı, hasarın büyüklüğü de medikal ürün tercihi yaparken önemli detaylardandır. Boyun rahatsızlıklarının tedavi edilmesi, omurilik ve destek sisteminin iyileştirilmesi; kol ve omuz kısmında hareketsizliğin sağlanması amacıyla medikal tıbbi ürünler kullanılmaktadır. Omuz destekleyici, omuz kol abdüksiyon yastığı minderleri, kol sabitleyiciler, kırık kol askıları, fileli sabitleme askıları gibi pek çok medikal ürünü ürün sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Hemen siz de doktorunuzun tavsiye ettiği modelleri inceleyebilir ve ürün sayfamızdan seçiminizi yapabilirsiniz.

Boyunluk ve Kol Askısı Kullanım ve Özellikleri

Boyunluk ve Kol Askısı Kullanım ve Özellikleri

Medikal boyunluklar, boyun ağrısı veya trafik kazası gibi kazalara karşı boyunda hasarın önlenmesi ve hareketsiz hale getirilmesi amacıyla kullanılan ürünlerdir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bu ürünler, boyun ağrılarını azaltmak ve boyun kısmını desteklemek amacıyla kullanılmaktadır. Boynu komple sararak ağrının uzun vadede giderilmesini, bölgenin dinlendirilmesini sağlayan ürünleri kişinin durumuna göre çeşitli şekillerde kullanılabilir. İlk yardım müdahalelerini sağlamak amacıyla ilk yardım çantalarında da yer verebileceğiniz medikal boyunluk modelleri kişinin boyun ve omurga kısmında meydana gelecek hasarın önlenmesi amacıyla kullanılır. Doğru bir model tercihi yaparak boyun fıtığı, ilk yardım, boyun düzleşmesi gibi pek çok durumda kullanabilirsiniz. Kişinin omurilik kısmında destekleyici etkiler sağlayan ürünler, belli bir süre kullanıldıktan sonra doktor tavsiyesi ile bırakılmalıdır. Boyunluk tıbbi rahatsızlıkların uzun vadede giderilmesi, kişilerin olabildiğinde hareketsiz kalması amacıyla kullanılmaktadır. Ortopedik boyunluk, çenelikli veya çeneliksiz modeller içerisinden doktor tavsiyesine bağlı ve en rahat edeceğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Medikal sünger boyunluk kumaş kaplı, ortopedik boyun destekleri, süngerli destekleyiciler, delikli ve deliksiz gibi pek çok tipte boyunluk modeli bulunmaktadır. Omuz ve boyun bölgelerinizde meydana gelen herhangi bir hasarda doktor tavsiyesi ile kol askıları kullanabilirsiniz. Askılar fileli kumaşlardan üretilerek sağlığa zararsız ve vücuda nefes aldıran, konforlu modellerden oluşmaktadır. Kişiyi rahat ettirecek ve dayanıklı bir şekilde uzun süre kolda kalabilecek kol askısı modelleri; standart, yükseltilmiş ve manşet yaka olarak değişiklik göstermektedir. Standart kol askıları el kol hareketlerini gerçekleştirirken kişiyi rahatsız hissettirmeyecek şekilde tasarlanmaktadır. Hareket özgürlüğünü kısıtlarken aynı zamanda hasarın en kısa zamanda iyileştirilmesine yardımcı olur. Omuzluklar ve omuz bandajları ile desteklenerek kişinin tedavi sürecinde olumlu etkiler sağlanabilir. Kolun daha doğal bir pozisyonda kalması ve hareketsiz hale getirilmesi, iyileşme sürecindeki en önemli etkenlerdendir.

 Kol Askısı Kullanımı ve Özellikleri

Kol Askısı Kullanımı ve Özellikleri

Bir kaza geçirdikten sonra kişinin omuz ve kol kısmında kırık, çıkık gibi çeşitli hasarlar meydana gelebilir. Bu durumlarda hastanın iyileşme sürecini hızlandırmak ve hasarın daha fazla ilerlememesini sağlamak için medikal kol askılıkları kullanılır. Kol askılıkları omuz ve boynun arka tarafından geçirilerek kolun sabitlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Kolun hareket olanağını en aza indirerek tek bir şekilde durmasını ve iyileşmesini sağlamak amacıyla medikal omuz askısı kullanılır. Kolu destekleyerek daha rahat bir şekilde uyumak ve hareket etmek amacıyla kullanılan ürünler mutlaka doktora danışılmalı ve yardım alınmalıdır. Kolun daha kapalı pozisyonda sabitlenmesi ve dinlendirilmesi için tıbbi işlem sonrasında veya ilk yardım müdahalelerinde sağlık ekipleri tarafından kullanılmaktadır. Gerek ameliyat sonrasında, gerekse yaralanma durumlarında kolun hareket ettirilmemesi amacıyla kullanılan askılıklar, hareketsizliği sağlamak ve kişiye göre ayarlama yapabilmek için köpük kayışlardan üretilmektedir. Herhangi bir incinme durumunda medikal kol askılığı kullanılması omzun sabitlenerek acının hafifletilmesini sağlamaya yardımcı olur. Ürünler cilt sağlığına zararsız, terletmeyen ve cilde nefes aldıran malzemelerden üretilmektedir. Kumaşların burkulma, incinme gibi uzun süreli kullanım sürelerinde kişiyi terletmeden ve ciltte alerjik etkenlere sebep olmadan kullanılabilmesi konforu arttırmaktadır. Fileli kumaşlar, ezilme kas zedelenmesi, burkulma gibi omuzda veya kolda meydana gelen hasarlarda en az sorunla sürecin geçirilmesine yardımcı olur. Medikal omuz askıları yanlış bağlanma durumlarında kişinin kol veya omuz kısmında tedaviyi olumsuz etkileyecek sonuçlara sebep olabileceği için mutlaka doktora danışılmalı ve uzmanından yardım istenmelidir. Durumu daha kötüye çevirmemek amacıyla kol askılarını kol ağırlığınıza ve vücut tipinize göre ayarlanmalıdır. Standart kol askıları, manşet yakalar veya yükseltilebilen modeller içerisinden doktorunuzun önerisini de dikkate alarak en ideal modeli satın alabilirsiniz.

 Boyunluk ve Kol Askısı Modelleri

Boyunluk ve Kol Askısı Modelleri

Medikal boyunluk neden takılır sorusuna cevap olarak omurilikte meydana gelecek herhangi bir hasarı ilk yardım sırasında önlemek, kişinin boyun ağrılarını dindirmek veya çeşitli boyun ve baş problemlerinde hastalıkları tedavi etmek amacıyla cevabı verilebilir. Kişinin vücut denge sisteminin sağlanması, baş ve boyun kısmında yaşanan herhangi bir sağlık sorunun çözülmesi amacıyla kullanılmaktadır. Destek sisteminde kişinin hareketsiz ve aynı pozisyonda kalmasını sağlayarak hastanın ilerleyen süreçte karşılaşabileceği problemlerin önlenmesi sağlanır. Farklı malzemelerden üretilen konforu arttırıcı etkilerde bulunan ve boyun ve kol bölgelerinde destek sağlayan ürünler ani hareketlere karşı koruma sağlar. Bölgenin iyileştirilerek eski haline getirilmesi amacıyla sünger boyunluklar tercih edilebilir. Kişiye göre ayarlanabilen yüksekliklere sahip boyunluklar, çeneye paralel şekilde takılarak kişinin boyun kısmını destekleyici etkilerde bulunur. Ortopedik boyunluk medikal ürünleri, boyun problemi yaşayan kişiler için üretilmektedir. Tek parçadan oluşan ürünler kişilerin boyunlarındaki yumuşa dokuların onarılması amacıyla kullanılabilir. İncinmeler ve boyun rahatsızlıklarını tedavi etmek gibi denge sisteminde olumlu etkiler sağlayan medikal ürünleri, boyun fıtığı gibi ciddi rahatsızlıklarda da destek sağlamaktadır. Kişinin boyun ölçülerine göre hazırlanan ürünler, süngerli, çeneliksiz, çenelikli çeşitli modellerden oluşmaktadır. Sağlık sorunlarınızı göz önünde bulundurarak önerilen bir modeli satın alabilirsiniz. Kol askılarının bağlanma şekli doğru bir şekilde olmadığı zaman iyileşme sürecinde çeşitli zararlara sebep olabilir. 6-10 haftalık tedavi süreci gerektiren kol askıları, uzun süre takılması gerektiği için kişide rahatsızlık hissettirmeyecek malzemelerden yapılmalıdır. Ayrıca dirsek hazneleri ve kolun rahatlatılması amacıyla kol askı ve aparatları da özenle seçilmelidir. Hemen şimdi siz de ürün sayfamızı inceleyebilir kol askısı ve medikal boyunluk fiyatları ve modellerin özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek doktorunuzun tavsiye ettiği bir modeli satın alabilirsiniz.