Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Güç (Watt)

Başka bir kelime deneyin

İyon Kontrolü

Başka bir kelime deneyin

Isı Ayarı

Başka bir kelime deneyin

Hız Ayarı

Başka bir kelime deneyin

Soğuk Hava

Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Asma Kancası

Başka bir kelime deneyin

Dar Başlık

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Saç Kurutma & Fön Makinesi

için 610 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Saç Kurutma Makinesi ve Fön Makinesi

Saçlarınızı kurutmak ya da şekil vermek için en sık kullanılan ürünler arasında saç kurutma ve fön makineleri bulunmaktadır. Özellikle soğuk havalarda hızlı bir şekilde saçlarınızı kurutmayı sağlayan saç kurutma makinesi, birçok farklı tasarım ve özelliklerde kullanıcılara sunulmaktadır. Saç tipinize uygun model seçimi ile saçlarınızın sağlığını ısıya karşı koruyarak doğru bir kullanım sağlayabilirsiniz. Farklı güç ve ısı ayarına sahip modeller arasından size uygun ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz. Şekil verme işleminde de ilk sırada fön makineleri gelir. Yeni nesil cihazlarda bulunan soğuk hava üfleme özelliği de saçlarınızın şeklini korumaya yardımcı olur. Kuaför, berber gibi yerlerde daha sık kullanılan ürünler dayanıklı motor güçleri ve yüksek performansları ile tercih edilmektedir. Sayfamızda Johnson saç kurutma ve fön makinesi modelleri birçok seçeneği ile yerini almaktadır.

Saç Kurutma ve Fön makinesi Çeşitleri

Saç Kurutma ve Fön makinesi Çeşitleri

Farklı kullanım alanlarına uygun pek çok saç kurutma ve fön makinesi modeli bulunmaktadır. Otel, spor salonu gibi toplu kullanım alanlarında portatif, küçük boyutlarda, az ayarı bulunan saç kurutma makinesi mini modeller tercih edilebilir. Ev, kuaför, berber ya da güzellik salonları gibi daha sık kullanım gerektiren durumlara uygun pek çok farklı ayarı bulunan fön makineleri üretilmektedir. Bay, bayan kuaförlerinde kullanıma uygun, fön makinesi motoru güçlü ve yüksek performans sunan ürünler kullanılır. Bu cihazlar dayanıklı olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Gün içerisinde oldukça sık ve yüksek ayarda kullanılan profesyonel olanlar, yüksek sıcaklık sağlaması ile istenen şeklin kolay bir şekilde verilmesini sağlar. Profesyonel olarak kullanılabilen saç kurutma makinesi seti de birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Pek çok işlem için uygun parçalar bulunan setler tek bir cihaz ile birden fazla işlem gerçekleştirilmesini sağlar. Uzun süreli kullanıma uygun fön başlığı ile birlikte kullanılan ürünler, darbelere karşı da son derece dayanıklıdır. Evlerde ya da seyahatlerde kullanım için oldukça pratik ürünler de bulunmaktadır. Örneğin fön makinesi taraklı olarak tasarlanmış ise son derece pratik bir kullanım sağlar. Evlerde ya da kısa süreli seyahatlerde kullanıma uygundur. Katlanabilir kol yapısına sahip cihazlar kolay saklanabilme özelliği sayesinde az yer kaplar. Otel gibi kalabalık işletmelerin odalarında tercih ettiği saç kurutma makinesi otel tipi modeller de bulunmaktadır. Bir ya da iki hız ve ısı ayarı bulunan bu ürünler pratik kullanımı ve az yer kaplaması ile bu alanlarda tercih edilir. Bu ürünler kullanım yerine ve özelliklerine göre kategorilere ayrılabilir. Saçlarınızın elektriklenmesini önleyen ikonik bakım özelliğine sahip ürünler, saç yapınızı korurken, optimum sıcaklık ayarı ile fazla ısınmalara karşı korur.

Saç Kurutma ve Fön Makinesi Özellikleri

Saç Kurutma ve Fön Makinesi Özellikleri

Fön makineleri saçlarınızı kurutmanın dışında pek çok işlem yapabilirsiniz. Saçlarınıza şekil vermek dışında fön makinesi ile saç düzleştirme işlemi de uygulayabilirsiniz. Özellikle kuaförlerin sıkça kullandığı düzleştirme yani fön çekme işlemi için profesyonel olanlar tercih edilir. Profesyonel kurutma ve fön makinelerinin en büyük ortak özelliği yüksek güce sahip olmalarıdır. Fön çekme işlemi için özel olarak üretilen bu cihazlarda çoğunlukla, 2 kademeli hız ayarı ve sıcak, çok sıcak ve soğuk olmak üzere 3 kademeli ısı ayarı bulunmaktadır. Aşırı ısınmaya karşı koruyucu özelliği de bulunan bu cihazlar, kablo uzunlukları ile dikkat çekiyor. Büyük alanlarda rahat bir kullanım sağlaması için ortalama 3 metre kablo uzunluğuna sahip olarak üretilmektedirler. Ergonomik tutma sapı da, bu tarz cihazların uzun sürelerde rahatlıkla kullanılmalarını sağlıyor. Çoğunlukla 2400 – 2500 watt arasında bir güç ile üretilen bu cihazlar yüksek performans sağlar. Güçlü yapıya sahip ürünlerde fön makinesi sesi de aynı oranda oldukça güçlü çıkmaktadır. Ev tipi kullanım için uygun olan ürünlerde minimum ses seviyesi tercih edilebilir. Bilinen markaların üretmiş olduğu kurutma ve fön makineleri profesyonel ürünlere kıyasla daha az güçlü olsalar da günlük kullanım için verimli sonuçlar almanızı sağlar. Saç kurutma makinesi iyonlu kurutma özelliğine de sahip ise saçlarınızı canlandırıcı, bakım yapan etkiye de sahip olur. Hassas şekillendirme yapabilmeniz için ince başlığa sahip ürünler de bulunmaktadır. Çoğu model diğer uçları ile birlikte içinden difüzör de çıkar. Makinenin ucuna takılan, ucu tarak şeklinde ve geniş delikli olan şekillendirme aparatına difüzör adı verilmektedir. Saç kurutma makinesi difüzörlü kullanımı çoğunlukla dalgalı saça sahip kişilerce tercih edilir. Difüzör, saçın hacmini koruyarak kurutmak için kullanılır. Fön makineleri güçlü motorları sayesinde hızlı bir şekilde ısınarak kısa sürede kurutmanızı sağlar. Bu da ekstra ısınıp, bozulmalarına neden olabilir. Aşırı ısınmayı engeller özelliğe sahip modeller uzun süreli kullanımlar için tercih edilebilir. Saç kurutma makinesi yorumları incelendiğinde ikonik bakım sağlayan yeni nesil cihazların son zamanlarda sıkça tercih edildiği görülmektedir.

Saç Kurutma ve Fön Makinesi Kullanımı

Saç Kurutma ve Fön Makinesi Kullanımı

Gündelik yaşantımızın her anında bakımlı olabilmek çoğu kişinin tercihidir. Bakımlı görünmenin en etkili yolu temiz ve özenli saçlara sahip olmaktır. Hemen hemen her gün saç şekillendirme ya da kurutmak için kullanılan fön makinelerini dikkatli ve doğru kullanmak saçlarınıza zarar vermez. Saç kurutma makinesi çıkardığı sıcak hava ile saçlarınızı hafif bir şekilde kurutmak için tasarlanmıştır. Kusursuz ve şık görünen stilleri yaratmak için çok sayıda saç kurutma makinesi başlığı bulunmaktadır. Saç tipinize uygun şekilde doğru başlığı kullandığınızda oldukça hacimli ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Aksi durumlar zarar vereceği gibi yanmasına da neden olabilir. Saç kurutma makinesi ile fön çekme işlemi için düz başlıklar takılarak, kökten uca doğru bir fırça yardımı ile düzleştirilir. Şekillendirme için kullanılacak fön makinesi başlığı ön kısma takılır. Takılan başlık ile birlikte fön makinesi, fırçaya doğru tutulur. Bu cihaz yardımı ile sağlanan hava akımı, istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Fön işlemi sırasında doğru ısı ayarını yapmak da oldukça önemlidir. Hassas olan saç telleri yüksek ısı ile yakından temas edeceği için dikkatli bir kullanım gerektirir. Kısa süreli tekrarlar ile işleme devam edebilirsiniz. Birbirinden farklı model ve tasarımda sunulan fön makinesi kıvırcık saçları da şekillendirmek için kolay bir kullanım sağlar. Yıkanmış ve ıslak halde olan saçlarınızı difüzör yardımı ile kurutarak şekil verebilirsiniz. Difüzörü saç kurutma makinesinin ön kısmına taktıktan sonra saçlarınızın ucuna gelecek şekilde, cihazı dik konumda tutun. Dairesel hareketler ile kurutma işlemini sürdürebilirsiniz. Hacimli bir görünüm kazandırmak için saç köklerinize yakın tutmanız faydalı olacaktır. Bu noktada difüzör pimlerinin köklerinize temas ettiğinden emin olmanız işlemin doğru sonuç verebilmesi için önemlidir. Saç kurutma makinesi tavsiye ve önerileri dikkate alındığında, yapınızı korumak için etkili ve doğru ürünü seçmek oldukça önemlidir. Pek çok seçenek arasından ihtiyacınıza uygun ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz. Mümkün olduğunca saç kurutma makinesi sessiz çalışabilen modeller tercihler arasındadır.

Doğru Saç Kurutma ve Fön Makinesi Seçimi

Doğru Saç Kurutma ve Fön Makinesi Seçimi

Saç bakımı için tercih edilen birçok yöntem vardır. Yıkama ya da şekil verme işlemleri için saç tipinize uygun olan ürünü seçmeniz gerekir. Bu işlemlerde olduğu gibi kurutma işlemi için kullanılacak kurutma ve fön makineleri de saç tipinize uygun olacak tercih edilmelidir. Cihazlar temel olarak üç farklı kaplama malzemesi kullanılarak üretilir. Bunlar iyonik, seramik ve titanyumdur. Kalın telli, dalgalı saçlar için iyonik saç kurutma makineleri kullanımı saç üzerindeki buharı parçalayarak yok eder. Bu sayede kurutma işlemi sonrası saçlar kabarmadan, doğal bir görünüm kazanır. İnce telli ve kuru saçlar için de seramik kaplamalı kurutma cihazları tercih edilebilir. Saç tipinize karar veremediğiniz durumlarda da porselen ya da seramik kaplamalı fön seçeneğini kullanabilirsiniz. Uzun saça sahip kişiler için titanyum kaplama bir model doğru seçimdir. Bu cihazlar eşit miktarda sıcaklık üfleyerek hızlı bir kurutma sağlarlar. Doğru saç kurutma makinesi seçiminde ilgili ürünün motor gücü de oldukça önemlidir. Ev tipi kullanım amaçlı satın alacağınız makinenin, hızlı saç kurutma işlemi yapabilmesi için ortalama 1800 – 2000 watt gücüne sahip olması gerekir. Üreticilerin ve saç bakımı alanında profesyonel çalışanların, saç kurutma makinesi öneri ve yönlendirmeleri bu doğrultuda olmaktadır. Saç kurutma makinesi motoru ne kadar güçlü olursa, o kadar hızlı kurutma yapılabilir. Fön makinesi önerileri arasında, ürün ağırlığı da bulunmaktadır. Kurutma veya şekillendirme işlemi için seçilecek ürünün ağırlığı da kullanım açısından oldukça önemlidir. Rahat bir kullanım için yaklaşık 450 gr ağırlığında bir cihaz tercih etmeniz önerilir. 3 kademeli yani yüksek, orta ve düşük ısı ayarına sahip ürünler seçerek, saçınız için gereken ısı miktarını çoğaltabilir ya da azaltabilirsiniz. Örneğin ince telli saçlar için düşük ısı ayarında kurutma gerekirken, kalın telli ve kabarık saçlar yüksek ısı ayarında kurutma yapılması daha etkili sonuç verir. Astra saç kurutma ve fön makinesi uygun fiyat seçenekleri ile sizleri bekliyor.

Ergonomik Kullanım ve Performans

Ergonomik Kullanım ve Performans

Pek çok üründe olduğu gibi kişisel kullanım sağlayan kurutma ve fön makinelerinin ergonomik yapısı da son derece önemlidir. Özellikle uzun süreli kullanımlarda tutması kolay, kullanıcıyı yormayacak düzeyde ortalama bir ağırlığa sahip ürünlerin tercih edilmesi rahat bir kullanım sağlar. Fön makinesini çocuklar ve kadınların çoğunlukla kullanacağı durumlarda en hafif modeller arasından seçim yapmak doğru olacaktır. Kurutma makineleri büyük mekanlarda kullanılacak ise kablo uzunluğunun da belirli bir aralıkta olması önemlidir. Saç kurutma ve fön makineleri için ideal kablo uzunluğu, prize olan uzaklık göz önüne alındığında ortalama 2 metre olmalıdır. Makine üzerinde bulunan ısı ayarı, açma kapama düğmesi gibi tuşların belirli bir ergonomi korunarak tasarlanması, tek elle kullanımda dahi rahatlık sağlar. İşlevsel tuşların makine sapının önünde yer alması, kullanıcının tuşlara rahatça ulaşmasını sağlar. Sapın yan tarafına eklenen tuş tasarımına sahip ürünler, tek elle yapılan kullanımlarda zorlanmaya sebep olabilir. Kaydırmalı tuş yapısına karşı, basmalı formatta tasarlanan tuş takımı ile kullanım çok daha kolay olmaktadır. Saç kurutma makinesi sesi de kullanıcıların seçimini etkileyen önemli faktörler arasındadır. Yüksek motor gücüne sahip ürünler, çoğunlukla yüksek sesler çıkarır. Ev tipi kullanımlarda daha düşük ses düzeyine sahip modeller tercih edilebilir. Saç kurutma makinesi fiyatları özelliklerine ve kullanım şekillerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Gündelik kullanıma uygun olan saç kurutma makinesi küçük boyutları ve az ayarlı oluşu ile uygun fiyatlı olarak satışa sunulmaktadır. Profesyonel özelliklere sahip fön makinesi tavsiye edilen kullanım alanları kuaförler ve güzellik salonları gibi yoğun işlem yapılan mekanlardır. Bu alanlarda kullanıma uygun tasarıma sahip olarak üretilen ürünler ağırlıkları, yüksek watt gücü, uzun kablo yapısı gibi özellikleri ile dikkat çeker. Profesyonel fön makinesi fiyatları gücüne ve özelliklerine bağlı olarak, günlük kullanıma uygun modellere göre çok daha yüksektir. Kullanım şekline uygun fön makinesi aparatı da modellere göre değişkenlik gösterir. Özellikle profesyonel kullanımlarda kalıcı şekillendirme işlemi için doğru başlığın tercih edilmesi kadar rahat ve doğru kullanılabilir olması da önemlidir.

Saç Kurutma Makinesi Kaç Watt Olmalı?

Standart ev kullanımı için tercih edilecek kurutma makinelerinin ortalama 2000 watt’lık güce sahip olması yeterlidir. Günlük olarak saç kurutma, düzleştirme ve şekil vermek gibi işlemler için kullanılacak kurutma makinelerinin minimum 1300-1350 watt gücünde olması etkili bir kullanım için son derece uygundur. Kuaför, berber gibi alanlarda profesyonel kullanım gerektiren modeller de ise daha yüksek güçte ürünler tercih edilir. Ortalama 2500 watt güce sahip yüksek ısı veren makineler profesyonel kullanım için uygundur.

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Çalışır?

Saç kurutma makinesi temel olarak iki ekipmandan oluşur. Bunlar ısıtıcı malzeme ve fan motorudur. Isıtıcı malzemeden yani rezidans üzerinden geçen elektrik, telin ısınmasına neden olur. Oluşan sıcak hava fan yardımı ile dışarı aktarılarak saç üzerindeki suyun buharlaşmasını sağlar. Böylece hızlı bir şekilde kurumuş olur.

Saç Kurutma Makinesi Kaç Derece Isıtır?

Standart kurutma makineleri ortalama 40 – 60 derece arasında bir sıcaklık vermelidir. Bu sıcaklıkların üstüne çıkmak saçın nemini kaybederek kurumasına neden olabilir. Şekillendirmek gibi istisnai durumlarda ise maksimum 80 derecelik bir sıcaklık yeterli olacaktır. Belirli bir süre yüksek ısıya maruz kalarak kurutulduktan sonra saçın kendi halinde kuruması, sağlığını korumak için daha doğru bir yöntemdir.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Saç kurutma makineleri elektrik yardımı ile ürettikleri yüksek sıcaklığı saçlarınızı hızlı bir şekilde kurutmak için kullanır. Saç kurutma makinesi alırken, ilk olarak saç tipinize uygun olan modeli seçmek oldukça önemlidir. Doğru makine seçiminde bir diğer önemli etken de kullanım şeklinize uygun watt gücüdür. Ev kullanımları için ortalama 1800-2000 watt gücünde ürünler yeterli olurken, profesyonel kullanım için 2500 ve üzeri watt gücündeki makineleri kullanmak gerekir.

Fön Makinesi Kaç Watt Olmalı?

Profesyonel anlamda kullanılan ve standart saç kurutma makinelerine kıyasla daha güçlü olması gereken fön makineleri vardır. Bu makineler ortalama 2500 watt gücünde olmalıdır. Yüksek ısınma gücü sayesinde saçlarda fön çekimi, şekillendirme gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Fön Makinesi Nasıl Kullanılır?

Saç kurutma cihazlarının profesyonel olarak kullanılan çeşitlerine fön makinesi denebilir. Fön makineleri saçları kurutmaktan çok uzun süreli şekil vermek için kullanılmaktadır. Şekillendirme işlemi sırasında saçın kökünden ucuna doğru yapılacak kullanım etkili olacaktır. Sıcaklık saç diplerinden uca doğru yayıldığında, kalıcı bir şekillendirme sağlanır.

Hangi Fön Makinesini Almalıyım?

Yüzlerce farklı fön makinesi arasından doğru seçimi yapmak zordur. Seçeceğiniz makine ile yalnızca saç kurutması yapmak istiyorsanız daha uygun fiyatlarda ve özellikte ürünler tercih edilebilir. Fön çekmek ve sıkça şekil vermek amacı ile kullanılacak ürünlerin güçlü, yüksek ısıveren ve dayanıklı olması tercih edilmelidir. Fön makinesi seçiminde ergonomik yapı da önemlidir. Özellikle uzun süreli kullanımlarda rahat kavranabilen modeller büyük kolaylık sağlarlar.