Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Fe
Lio
Abs
Dvl
Qpp
Als
Ara
Nsk
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Model

02
01
0
Başka bir kelime deneyin

Garanti Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Saç Fırça, Tarak

için 3,390 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Saç, Fırça ve Tarak

Kozmetik uygulamaları ve kişisel bakım rutinleri sırasında işlevsel ürünlere ihtiyaç duyulur. Günlük olarak gerçekleştirilen ve bakım uygulamalarından birisi olan saç bakımı sırasında kullanılan tarak modelleri bu ürünler arasında bulunur. Bakım rutinlerine ek olarak çeşitli özel amaçlara yönelik üretimleri de yapılmaktadır. Fön, kurutma, saç şekillendirme , açma, kırıkları alma gibi amaçlar ile kullanılabilen tarak modelleri bu amaçlara bağlı olarak çeşitli özellikler ile geliştirilerek satışa sunulurlar. Kadın, erkek, çocuk ve evcil hayvanlar için uygun niteliklerde tasarlanan tarakların klasik yapıları dışında gelişen teknolojilerle inovatif modelleri de üretilmektedir. Evde bireysel kullanımlar sırasında tercih edilebilen modeller ve profesyonel kullanımlar için geliştirilen modeller farklılaşma noktaları olarak öne çıkar. Kullanıcı niteliği dışında tarakları çeşitlendiren belli başlı farklı özellikler de mevcuttur. Tarakların sahip oldukları diş sayısı, kalınlıkları, ana materyal yapıları, gövde ve sap bölgelerinin ana materyal yapıları gibi unsurlar modellerin kendi aralarında çeşitlenmesine katkıda bulunur. Çeşitliliğe katkıda bulunan bir diğer özellik ise ürünlerin elektronik modeller şeklinde üretilerek satışa sunulmaları ile ortaya çıkmıştır. Saçlar için yapılacak şekillendirme ve düzeltme gibi bakım uygulamaları sırasında taraklara ek olarak saç fırçası modelleri de kullanılmaktadır. Fırçalar farklı ürün formlarında satışa sunulurlar. Kıl yapıları modelden modele değişiklik gösterir ve sap bölgeleri ile fırça arkası gövde bölgelerinin materyal yapıları farklılaşabilmektedir. Saç fırçası tıpkı taraklar gibi ev ve salon kullanımlarına uygun olacak şekilde üretilirler. Sahip oldukları kıl yapıları ve ölçüleri itibarı ile kullanılmaya uygun oldukları saç tipleri arasında bağ vardır. Tarakların veya fırçaların arasından seçim yapmadan önce saç tiplerine ve bakım amaçlarına uygun nitelikte olan ürünler arasından seçim yapılmalıdır. Bu yönden ürün modelleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Saç, Tarak ve Fırça Çeşitleri

Saç, Fırça ve Tarak Çeşitleri

Bakım uygulamaları sırasında günlük kullanımları yaygın olan tarak çeşitleri sahip oldukları belirli özelliklere göre modellere ayrılır. Kemik saç tarakları klasik tarzda tasarım çizgileri ile üretilen ürünlerdendir. Farklı boyutlarda ve kalınlıklarda tarama bölgeleri bulunur. Saç açıcı taraklar işlevsel kullanımlara hitap eden ürünler arasında ilk sıralarda yer alır. Islak saçlar için kullanılmaya uygun nitelikte olan ürünlerdir. Karışmış ve düğüm olmuş saç tellerinin ayrılması amacı ile kullanılırlar. Tüm saç tiplerine uygun şekilde üretilerek satışa sunulurlar. Aynalı ve katlanabilen taraklar taşıma kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Portatif ve ergonomik tasarımları sayesinde dış ortamlarda kullanılmaları ayna özellikleri ile desteklenmektedir. Günlük tarak modellerinin yanı sıra profesyonel kullanımlara hitap eden tarak çeşitleri de oldukça fazla özellik ile donatılmıştır. Bit tarakları ev içerisinde bile olsa kullanımları açısından belirli bir bilgi seviyesi isteyen taraklar arasında yer alır. Dolayısıyla profesyonel kullanımlar içindir. Jiletli modeller kuaförlerin ve berberlerin yapacakları çeşitli işlemlere uygun şekilde tasarlanmıştır. Bu ürünlerin profesyonel kullanıcılar haricinde kullanılmaları çeşitli olumsuz durumlara yol açabildiği için kesinlikle önerilmez. Şişli kuaför tarakları salonlarda yapılacak olan krepe işlemleri sırasında kullanılmaya uygun olan modellerden biridir. Kuaför ve berber salonlarına uygun nitelikte üretilen bir diğer bakım aracı ise fırçalardır. Genel olarak saç düzleştirme fırçası şeklinde kullanım özelliklerine sahip olan ürünlerin farklı uygulamalara eşlik edebilecek tarzda geliştirilen modelleri de bulunur. Fön işlemleri sırasında sıkça kullanılan saç düzleştirme fırçasının ürün formları oval ya da silindir şeklinde tercih edilebilmektedir. Kaymaz saplar ve kauçuk saplar ile desteklenen modellerin saç tiplerine uygun olacak şekilde seçilmeleri oldukça önemlidir. Fırçaların kıl yapıları doğal ve sentetik tercih edilebilir. Yanmaz özellikte olan fırçalar arasından seçim yapılmalıdır. Avon saç, fırça ve tarak çeşitleri bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

Saç, Tarak ve Fırça Seçimleri

Saç, Tarak ve Fırça Seçimleri

Kozmetik ürünleri arasından seçim yapılırken göz önünde bulundurulması gereken belli başlı etmenler vardır. Bu etmenlerden ilki ürünlerin sahip oldukları özelliklerin iyi bilinmesi ile ilgili olarak belirlenir. Saç için gerçekleştirilecek olan bakımın amacı ile ürün özellikleri arasında uyumluluk olması gerekir. Uyum sağlandıktan sonra dikkate alınması gereken en önemli nokta olan saç tipi ile ürün arasında bulunan uyum durumunun değerlendirilmesidir. Saç şekillendirme fırçası seçilirken fırçanın kıl yapısı ile en boyunun ölçüsü dikkate alınmalıdır. Ürün modelleri arasında antistatik özelliklerde saç şekillendirme fırçalarının da bulunduğu bakım araçlarının en ölçüleri saç tiplerine uygun boyutlarda olmalıdır. Bazı modellerin fırça enleri ve kıl yapıları ince telli olan kısa saçlara uygun iken bazı modeller bu tip saçlara uygun olmayabilir. Saç tipine uygun nitelikte olmayan ürünlerin seçimleri bakım sonuçlarına yansıyacaktır. Fırçalar saçlar dışında farklı bölgelerde de kullanılır. Sakal bölgeleri için özel olarak kullanılan düzleştirici işlevi bulunan elektrikli fırçaların berber salonlarında sıkça tercih edildikleri görülür. Saç fırçası çeşitleri arasından farklı alanlar için tasarlanması yönü ile ayrılan bir diğer model ense fırçalarıdır. Saç kesimleri sırasında ense bölgesinde kalan saçların temizlenmesi amacı ile sıkça kullanılırlar. Ense fırçalarının sahip oldukları ürün formları modelden modele farklılık gösterir. Tıraş uygulamaları sırasında sıkça kullanılan araçlardan biri olan sakal fırçaları ise ense fırçaları ile benzer bir ürün formuna sahiptir. İşlem sırasında kullanılacak olan kayganlaştırıcı losyonların yüze eşit bir şekilde dağıtılmaları amacı ile tercih edilirler. Sayfamızda satışa sunulan ürünler arasından profesyonel ve kişisel kullanımlara yönelik geliştirilen modelleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Saç fırçası çeşitleri arasından dilediğiniz modeli seçim kriterlerini göz önünde bulundurarak en doğru şekilde belirleyerek sepetinize ekleyebilirsiniz. Eurostar saç, fırça ve tarak çeşitlerini de sizlere fikir vermesi açısından sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Saç, Tarak ve Fırça Fiyatları

Saç, Tarak ve Fırça Fiyatları

Öz bakım uygulamalarında ve salon bakımları sırasında sıkça kullanılan araçlardan biri olan taraklar farklı özellikler ile modellere ayrılırlar. Tarak fiyatları modellerin özellikleri etkisi ile şekillenmektedir. Ürünlerin yapım sürecine dahil edilen ana materyal türleri fiyatlandırılmaları üzerinde etkilidir. Bazı tarak modelleri metal şeklinde satışa sunulurken bazı modeller ise plastik bir ürün yapısında satışa sunulur. Tarak fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer unsur tutma bölgeleri ile ilgili olarak ortaya çıkar. Ürünlerin sahip oldukları sap kısımlarının yapıları modelden modele farklılık göstermektedir. Sap kısımlarının yapısı çeşitlendikçe etiket aralıkları değişim gösterir. Kozmetik işlemler sırasında tercih edilen bir diğer ürün fırçalardır. Fırçalar oldukça farklı özelliklerde geliştirilerek dizayn edilirler. Farklı boyutlarda birçok çeşide ayrılan fırçaların sahip oldukları çeşitli özelliklere bağlı olarak fiyat aralıkları değişir. Saç fırçası fiyatları üzerinde etkili olan ilk kriter hitap ettiği kullanıcıların özellikleridir. Bebekler için uygun nitelikte olan ürünlerin fiyat aralıkları ile yetişkinler için üretilen ürünlerin fiyat aralıkları farklılık gösterir. Saç fırçası fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer kriter ise ürünlerin barındırdıkları teknolojik donanımlar ile ilgilidir. Klasik fırça modellerine kadar elektrikli fırçaların kullanımları da oldukça yaygındır. Elektrikli modellerin sahip olduğu teknolojik donanımlar modelden modele değişim gösterir. Nanoteknolojiler, antistatik özellikler, ion yapıları, sıcaklık göstergeleri, hava üfleme alanları ve otomatik açılır kapanır olmaları modeller arasında fiyat farklılıkları oluşturur. Kişisel bakımlarda taraklara ve fırçalara ek olarak farklı nitelikte ürünler de kullanılır. Elektrikli saç masaj aletleri bunlardan biridir. Saçların bakımında kullanılan serumlar ile eş zamanlı uygulanabilirler. Spesifik olarak masaj alanında etkili olan bu araçların fiyatlandırılmaları üzerinde teknolojik donanımları etkilidir. Donanım özelliklerine paralel olarak fiyat etiketleri arasında farklı oranlar görülebilmektedir.