SPOR & FANTEZİ KOLYE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Lova Anne Çocuk Kolyesi - 2040056

  (3)

  2.400,00 TL

  1.483,00 TL

  SEPETTE %25 İNDİRİM

  1.112,25 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Lova Pırlantalı Safir Papatya Kolye - 2020005

  (6)

  2.120,00 TL

  1.368,00 TL

  SEPETTE %25 İNDİRİM

  1.026,00 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Lova 0,39 Karat Baget Pırlanta Kolye - 2020010

  (1)

  5.320,00 TL

  3.668,00 TL

  SEPETTE %25 İNDİRİM

  2.751,00 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Lova 0,25 Karat Baget Pırlanta Kolye - 2020009

  4.024,00 TL

  2.748,00 TL

  SEPETTE %25 İNDİRİM

  2.061,00 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  0,16 Karat Pırlanta Kolye

  7.959,00 TL

  3.979,50 TL

Kategoride öne çıkanlar i

Spor & Fantezi Kolye

Pırlanta kolyeler kullanım açısından pırlanta fantazi kolye ve spor kolye olarak ikiye ayrılabilir. Geniş pırlanta kolye yelpazesinde tarzınıza en uygun modelleri rahatlıkla bulabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Spor ve Fantezi Kolye Modelleri

Spor ve Fantezi Kolye Modelleri

Aslında pırlanta kolyelerde doğrudan spor kolye veya fantezi kolye ibaresi yok. Ama kullanım alanları ve tarzları açısından pratikte böyle bir ayrım bulunur. Genellemek gerekirse pırlanta spor kolye modelleri günübirlik takabileceğiniz daha sade modelleri içerir. Beyaz renkli, az taşlı veya tek taşlı, küçük ve ince pırlanta kolyeler spor kolyeler olmaya daha fazla adaydır. Küçük, pırlantalı bir yusufçuk veya kar tanesi bu kolyelerde bol bol görülebilir. Gümüş kolye ya da beyaz veya pembe gibi açık renkli kolyeler de spor kombinlere daha iyi gidebilir. Fantazi kolye modelleri ise kendini daha fazla vurgular ve daha fazla göze çarpar. Sıralı pırlantaların çevrelediği taşlı anturaj kolyeler otantik görünümleriyle fantezi kolyelerin başında gelir. Bu kolyelerde en çok kullanılan taşlar safir, yakut ve zümrüttür. Sarı renkli zincire de yine fantezi modellerde daha sık rastlanır.

Spor ve Fantezi Kolye Seçerken

Spor ve Fantezi Kolye Seçerken...

İster fantezi kolye olsun ister spor kolye olsun, pırlanta kolye seçerken birtakım hususları göz önünde bulundurmanız gerekir. Pırlantalar renkleri ve berraklıklarına göre sınıflandırılır. Pırlanta renkleri D’den başlayıp Z’ye kadar uzanır. D nadir olsa da başlangıç noktasına yakın olan E, F, G, H, I, J ve K renklerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Pırlanta berraklığı da benzer şekilde kodlanır. FL, IF kusursuz diye adlandırılan en berrak haldir. I2-3 en az berrak hali ifade eder. En berrak pırlantalar da en açık renk gibi nadirdir. Ama VS1-VS2, SI1-SI2 berraklıklar oldukça yaygın ve tatmin edici. Tek parça kolyelere alternatif olarak, kolye ucu ve zinciri ayrı olan modeller size zaman içinde farklı kombinasyonlar yapma olanağı tanır. Pırlanta kolye setleri de sadece kolye almak yerine kolye, küpe, bilezik veya yüzükleri takım halinde almak isteyenlerin hoşuna gidebilecek bir seçenek.

Spor ve Fantezi Kolye Fiyatları

Spor ve Fantezi Kolye Fiyatları

Pırlanta kolye fiyatları spor ya da fantezi diye özel olarak ayrılmaz. Ama fanteziden kastınız yukarıda belirtildiği gibi daha kalın, daha ayrıntılı modellerse o zaman fiyatların biraz daha yüksek olması normal. İster kendi mücevher koleksiyonunuza katmak ister sevdiklerinize hediye etmek için spor kolye ya da fantezi kolye alırken pırlanta sayısını, karatını, rengini ve berraklığını, madenin ayarını ve işçiliğini, varsa diğer taşların cinsini ve boyutunu da hesaba katmalısınız. Allegro, Altınbaş, Amor Pırlanta, Arya Pırlanta, Ariş, Bella Gloria, Goldstore, Lizay Pırlanta, Sare Pırlanta, Sirius Pırlanta ve diğer markaların spor ve fantezi pırlanta kolye modelleri burada sizi bekliyor. Spor ve fantezi kolyelerin yanı sıra anturaj kolyeler, inci kolyeler, elmas kolyeler ve tek taş kolyeler için Pırlanta Kolye kategorisini ziyaret edebilirsiniz.