Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Outdoor Kamera

için 237 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Outdoor Kamera

Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya uygulamalarının yaygın olarak kullanılmasının ardından günlük hayata pek çok yeni kavram girdi. Bu yeni kavram ve cihazlardan bir tanesi olan aksiyon kameraları, günlük hayatınızda sürekli kullanabileceğiniz portatif yapıları ile dikkatleri çekiyor. Aksiyon kameraları, her koşulda kaliteli çekim yapabiliyor olmaları ile sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Ayrıca birbirinden farklı özellikleri ve farklı modelleri ile de çeşitli kullanım alanlarına sahip oluyor. Sizler de günlük hayatınızda yaptığınız aktiviteleri kayıt altına almak istiyorsanız ya da sosyal medyaya yeni bir giriş yapıp içerik üreticisi olmak istiyorsanız bir aksiyon kamerası sahibi olabilirsiniz.

 Aksiyon Kamerası Nedir?

Aksiyon Kamerası Nedir?

Son yıllarda sıklıkla duymaya alışkın olunan kavramlardan bir tanesi de aksiyon kamerasıdır. Özellikle içerik üreticileri ve çeşitli spor dalları ile ilgilenen kişiler tarafından tercih edilen aksiyon kameraları onlarca farklı kullanım alanı ve pratik çekim imkânı sunması ile dikkatleri çekiyor. Peki, nedir bu aksiyon kamerası? Aksiyon kamerası, özellikle hareket halindeyken görüntüleri kayıt altına alabilmenizi sağlayan kamera çeşitleridir. Özellikle ekstrem sporlar ile ilgilenen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen kamera modelleridir. Paraşüt ile atlayanlar, dağ bisikleti kullananlar, motosiklet sürücüleri, sörf yapanlar ya da dalış yapanlar bu eşsiz anları kayıt altına almak için aksiyon kamerası modellerinden faydalanırlar. Birbirinden kaliteli ve dayanıklı yapıları ile dikkatleri çeken aksiyon kameraları farklı görüntü kalitesi ve özelliklere sahip olan onlarca farklı marka ve modeli ile satışa sunuluyor. Aksiyon kameralarının onlarca farklı kullanım alanı vardır. Aksiyon kameraları vücudunuzun farklı yerlerinde taşıyabilirsiniz. Bu sayede farklı görüş alanına sahip olan çekimler yapabilirsiniz. Aksiyon kameraları birbirinden farklı özelliklerle donatılmış ürünlerdir. Özellikle bisiklet ve motor sürücüleri tarafından tercih edilen outdoor kamera GPS özelliği olan modeller sayesinde cihazlarınızı Android ve IOS işletim sistemine sahip olan telefonlardan kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra GPS sayesinde ne kadar yol kat ettiğinizi ve rota bilgilerinizi de gözlemleyebilirsiniz. Aksiyon kamerası farklı fiyat aralıklarına sahip ürünlerdir. Aksiyon kamerası fiyatları, kameranın özellikleri baz alınarak belirlenir. Almak istediğiniz kameranın görüntü kalitesi, FPS değeri, Wi-Fi özelliğinin olup olmaması, su geçirmez olup olmaması gibi özellikler fiyatın belirlenmesinde oldukça etkilidir. Bir kamera almadan önce yapmanız gereken ilk şey bütçenizi belirlemektir. Bütçe aralığınızı belirlediğiniz takdirde yapabileceğiniz seçimleri daraltarak size uygun modelleri bulmanız mümkündür. Sayfamızda farklı markalar tarafından üretilmiş olan onlarca farklı aksiyon kamerası modelini bulmanız mümkündür. Her bütçeye uygun outdoor kameralar arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçerek anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

 Aksiyon Kamerası Modelleri

Aksiyon Kamerası Modelleri

Aksiyon kamerası inceleme yapıldığı zaman farklı özelliklere sahip modellerin ortaya çıktığı görülür. Günümüzde en çok tercih edilen aksiyon kamerası modellerinin başında aksiyon kamerası 1080p görüntü kalitesine sahip olan modeller geliyor. 1080 piksel görüntü kalitesine sahip olan bu modeller çok net ve kaliteli görüntüler elde etmenizi sağlar. Çekim yaptığınız her dakika ne kadar hareketli olursanız olun aynı kalitede çekim yapabilirsiniz. Aksiyon kameralarının bir diğer modeli ise Wi-Fi özelliğine sahip olan kameralardır. Aksiyon kamerası 4k Wi-Fi modeli ile aksiyon kameranızı telefonunuza indireceğiniz bir mobil uygulama ile kontrol edebilirsiniz. Günümüzde neredeyse bütün aksiyon kameraları Wi-Fi özelliği ile donatılır. Bu sayede çektiğiniz görüntüleri anlık olarak takip edebilirsiniz. Outdoor Wi-Fi kamera ile sizler de kameranızı en kolay şekilde kullanabilirsiniz. Aksiyon kameraları her zaman normal şartlarda kullanılmaz. Bazen su altında ya da su üstünde çekim yapmak istediğiniz zamanlar olabilir. Tam da böyle anlarda su geçirmeyen aksiyon kameraları ile kaliteli çekimler yapabilirsiniz. Aksiyon kamerası su geçirmez olduğu zaman belli bir basınç değerine kadar kameranız sudan etkilenmeyecektir. Eğer su sporları ile ilgileniyorsanız ya da bu alanda içerik üretmek istiyorsanız su geçirmeyen kameraları tercih etmelisiniz. Aksiyon kameralarının bir diğer modeli ise gece görüşüne sahip olan kameralardır. Aksiyon kamerası olarak bilinen outdoor kamerası modellerinin çoğu gece görüşüne sahip değildir. Fakat gece görüşü oldukça önemli bir özelliktir. Çekim alanları her zaman aynı ışık değerine sahip olmaz. Özellikle yeterli ışığın olmadığı yerlerde kaliteli çekimler yapabilmek için gece görüşlü aksiyon kamerası modellerini tercih edebilirsiniz. Aksiyon kamerası alacağınız zaman sayfamızda bulunan ürünleri mutlaka incelemelisiniz. Aksiyon kamerası önerisi ve tavsiyeleri ile hangi model ve markanın daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Sayfamızda bulunan ürünleri inceleyebileceğiniz gibi sayfada bulunan yorumları okuyarak kullanıcı deneyimlerini okuyabilirsiniz. Aksiyon kamerası modellerinin ayrılmasında önemli faktörlerden bir tanesi de görüş açısıdır. Kameralar dar, orta ve geniş açılı olmak üzere farklı görüş açılarına sahiptir. 90˚ derece görüş alanına sahip olan kameralar dar açılı, 140 derece görüş alanına sahip olan kameralar orta açılı ve 160 - 170 derece görüş alanına sahip olan kameralar ise geniş açılı kameralar olarak bilinir. Görüş açısı önemli detayların yakalanması açısından oldukça önemli bir faktördür. Bu nedenle seçim yaparken görüş açısına da dikkat etmelisiniz.

 Aksiyon Kamerası Özellikleri

Aksiyon Kamerası Özellikleri

Aksiyon kameraları hem kullanım alanlarına göre hem de kalitelerine göre bambaşka özellikler ile donatılmış olan kamera çeşitleridir. Aksiyon kamerası özellikleri denildiği zaman akla ilk olarak kamera çözünürlüğü geliyor. Kayıt altına almak istediğiniz anların sizin için ne kadar değerli olduğunu göz önünde bulundurduğunuz zaman bu özellik sizin için en değerli özelliklerin başında geliyor. Aksiyon kameraları arasında en iyi görüntü kalitesini veren modelleri elbette aksiyon kamerası 4K modelleridir. Çok yüksek çözünürlüklere sahip olan bu kameralar ile çok net görüntüler elde edebilirsiniz. Aksiyon kameralarının dikkat çeken özelliklerinden bir diğer ise FPS değerleridir. FPS, saniye başına kayıt altına alınan görüntü sayısını ifade eden bir kavramdır. Aksiyon kameralarında yer alan FPS değeri ne kadar düşük olursa kameranın yakalayacağı ayrıntılar da o kadar az olacaktır. Bu nedenle FPS değeri yüksek olan kameraları tercih ettiğiniz zaman görüş alanınızda bulunan ayrıntıları yakalamanız mümkün olacaktır. Görüntü kalitesini artırmak için çözünürlük değeri kadar FPS değeri de önemlidir. Aksiyon kameralarının en önemli özelliklerinden bir tanesi sesleri algılayabiliyor olmasıdır. Kamera alınırken her ne kadar görüntü kalitesine bakılsa bile ses kalitesi de bir o kadar önemlidir. Görüntü ne kadar net olursa olsun ses kaliteli olmadığı takdirde çektiğiniz videolar pek bir anlam ifade etmeyecektir. Bu nedenle kamera alacağınız zaman aksiyon kamerası yorum ve diğer kullanıcı deneyimlerini okuyarak ses kalitesi hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Aksiyon kameraları birbirinden farklı amaçlar için kullanılır. Özellikle dalış yaptığınız zaman kullanmak istiyorsanız su geçirmez özelliğe sahip kameraları tercih etmelisiniz. Aksiyon kameraları genellikle ekstrem sporlar esnasında kullanıldığı için dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Darbelere karşı dayanıklı yapıları ile dikkat çeken aksiyon kameraları, her koşulda çekim yapabiliyor olmaları ile sıklıkla tercih edilen yeni nesil kameraların başında geliyor. Aksiyon kameralarının dikkat çeken son özellikleri ise düşük ışık olan alanlarda bile kaliteli çekimler yapabiliyor olmasıdır. Çekim yapacağınız alanlar her zaman yeterli ışığa sahip olmayabilir. Bu nedenle her ışığa göre kaliteli çekim yapabilen aksiyon kameraları olması oldukça önemlidir.

 Aksiyon Kamerası Aksesuarları

Aksiyon Kamerası Aksesuarları

Aksiyon kameralarının günümüzde onlarca farklı kullanım alanı vardır. Kara sahasından su altı dünyasına kadar pek çok amaç için kullanılabilecek olan aksiyon kamerası çekimleri esnasında, daha kaliteli ve sağlıklı görüntüler elde etmek için çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Aksiyon kamerası ile çekim yapmak isteyenlerin ilk başvurdukları aksesuarların başında kafa bantları geliyor. Özellikle ekstrem sporlar yapanlar için ya da bisiklet ve motosiklet sürücüleri için tarafından tercih edilen kafa bantları, aksiyon kameranızı sabitleyerek sizi odak noktanız ile aynı açıdan çekim yapmanızı sağlar. Outdoor kamera çeşitlerini kaskınız ile birlikte kullanmanıza olanak sağlayan farklı bir aparat vardır. Aksiyon kamerası kask aparatı olarak bulabileceğiniz bu ürün ile kameranızı ister kaskın çene bölgesine isterseniz de yukarı kısmına sabitleyebilirsiniz. Aksiyon kameralarını her zaman hareket halinde kullanmak zorunda değilsiniz. Bazı durumlarda sabit bir yerden çekim yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Tam da böyle çekimler için ihtiyacınız olan en önemli aksesuar bir tripod olacaktır. Aksiyon kameraları için üretilmiş olan dayanıklı tripod modelleri ile kameranızı sabitleyerek dilediğiniz gibi çekim yapabilirsiniz. Tripodun yanı sıra monopod kullanarak kameranızı kendinden uzaklaştırabilirsiniz. Aksiyon kameraları için tercih edebileceğiniz bir diğer önemli aksesuar ekran koruyuculardır. Bir ekran koruyucu sayesinde kameranıza gelen darbelere karşı dayanıklı bir yapı oluşturabilirsiniz. Ayrıca ekranın zarar görmesini, çizilmesini ve kırılmasını da engelleyebilirsiniz. Aksiyon kameralarının özellikleri arasında ses kaydetme özellikleri de yer alıyor. Fakat profesyonel çekimler yapmak istiyorsanız çok daha pürüzsüz seslere ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle durumlarda aksiyon kamerası mikrofonu kullanmanız gerekebilir. Aksiyon kamerası ekipmanları denildiği zaman akla gelebilecek onlarca ürün bulunuyor. Bu ürünler arasından ihtiyacınıza yönelik olan en dayanıklı ve kaliteli ürünleri tercih etmeniz hem kameranızı daha sağlıklı kullanabilmenize hem de uzun ömürlü bir ekipman kullanımına olanak sağlar. Seçeceğiniz aksesuarların kameranız ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Bu nedenle herhangi bir aksesuar almadan önce mutlaka bir ön araştırma yapmalı ve kamera modeliniz ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 Aksiyon Kamerası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aksiyon Kamerası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde özellikle video içerik üreticileri ve ekstrem spor yapan kişiler tarafından tercih edilen aksiyon kamerası modelleri arasında seçim yapılırken dikkat edebileceğiniz birkaç önemli nokta vardır. Outdoor kamera olarak da bilinen aksiyon kameralarının birbirinden farklı özelliklerinin olmasının yanı sıra bu kameraların modellerine göre kullanım alanları da farklılık gösterir. Bir aksiyon kamerası almadan önce ilk olarak kullanım alanlarınızı belirlemeniz gerekir. Çünkü her amaç için farklı özelliklere sahip modeller vardır. Örneğin dağ bisikleti kullanıyorsanız ya da ekstrem sporlar ile ilgileniyor ve maceralarınızı kayıt altına almak istiyorsanız darbelere karşı dayanıklı olan modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra ekstrem sporlar yapanları sürekli hareket halinde oldukları için çekilen görüntülerin kaliteli ve sabit olması oldukça önemlidir. Bu nedenle görüntü sabitleyici özelliği olan kameraları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca FPS değerlerinin yüksek olması da dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında geliyor. 30 FPS değerinden başlayarak 120 FPS değerine kadar saniye başına görüntü alan aksiyon kamerası modellerini bulmanız mümkündür. Kameranın görüntü kalitesi kullanım amacınıza göre farklılık gösterir. Ultra HD 4K modeller çok kaliteli ve canlı görüntüler elde etmenizi sağlar. Eğer bir içerik üreticisi olarak video çekiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. 4K aksiyon kameralar sayesinde çekim alanınızda bulunan her şeyi en ince ayrıntısına kadar yakalayabilirsiniz. Aksiyon kameralarının kendi özellikleri kadar ek özellikleri de oldukça önemlidir. İlk olarak kameranın sabitlenebilir yapıda olması çok önemlidir. Bunun yanı sıra bazı aksiyon kameraları çok gelişmiş bir yapıdadır. Fotoğraf çekme özellikleri mevcuttur. Bunun yanı sıra bazı kameraların Wi-Fi özellikleri mevcuttur. Bu özellikler sayesinde çektiğiniz görüntüleri anlık olarak bir mobil cihazdan takip edebilirsiniz. Outdoor Wi-Fi kamera seçeneklerini inceleyerek aradığınız model hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aksiyon kamerası alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken faktörlerden bir diğer ise elbette fiyat faktörüdür. Kameralar, barındırdığı özelliklere göre oldukça farklı fiyat aralıklarına sahiptir. 4K çekim yapan bir kamera ile HD çekim kalitesine sahip olan bir kameranın fiyatının aynı olması beklenemez. Bu nedenle seçim yapmaya başlamadan önce fiyat aralığınızı belirlemeniz oldukça önemlidir. Böylece modelleri sınırlandırarak bütçenize uygun ürünü alabilirsiniz.

Aksiyon Kamerası Nasıl Kullanılır?

Aksiyon kameraları hem pratik hem de kullanılması kolay kamera modellerinin başında gelir. Aksiyon kamerasını konforlu ve verimli bir şekilde kullanabilmek için sahip olabileceğiniz birkaç aksesuar vardır. Tripod, monopod, mikrofon, hafıza kartı, yedek batarya gibi aksesuarlar sayesinde kamerayı en doğru şekilde ve kesintisiz olarak kullanabilirsiniz. Aksiyon kameralarını kullanmak için sabitleyici aksesuarlara ihtiyacınız olabilir. Bunları temin ederek verimli bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Aksiyon Kamerası Ne İşe Yarar?

Aksiyon kamerası son yıllarda en çok kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Araç içlerinden kişisel kullanımlara kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Aksiyon kamerası ne işe yarar sorusuna kısaca cevap verecek olursak hareket halindeyken, kaliteli ve net görüntüler elde edilmesini sağlar diyebiliriz. Herhangi bir spor dalı ile uğraşırken ya da sürücülük yaparken aksiyon kameranız sayesinde o anları ölümsüzleştirip kayıt altına alabilirsiniz. Aksiyon kameraları sayesinde yaşadığınız deneyimleri kayıt altına alarak amatör çekim yapabileceğiniz gibi profesyonel çekimler de yapabilirsiniz.

Aksiyon Kamerası Nasıl Şarj Edilir?

Aksiyon kameraları batarya ile çalışan cihazlardır. Farklı dakika aralıklarına göre çekim süreleri değişebilir. Bir aksiyon kamerasının çekim süresi bataryanın ömrü ile alakalı bir durumdur. Aksiyon kameralarının çekim yapabilmesi için şarj edilmesi gerekir. Bu şarj genellikle bir USB kablosu sayesinde gerçekleştirilir. USB kablosunun bir ucunu aksiyon kamerasının bataryasına diğer ucunu ise bir güç kaynağına takarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Bu şarj işlemi genellikle bilgisayar olabildiği gibi bir adaptör sayesinde prizleri kullanarak da kameranızın bataryasını şarj edebilirsiniz. Kameranın şarjının tam dolu olması oldukça önemlidir. Tam dolu olan bir makine ile belirtilen süreler aralığında çekim yapabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Gopro (28)
Sjcam (13)
Insta360 (24)
Kingboss (18)
Eken (7)
Rollei (6)
Bushnell (5)
Frisby (4)
PQ1 (3)
Cuddeback (2)
Horuscam (2)
Juo (2)
Ordro (2)
Quelima (2)
Spypoint (2)
juo (2)
360Fly (1)
Aee (1)
Aiptek (1)
Anytek (1)
Bood (1)
Cenova (1)
Moultrie (1)
Nikon (1)
Paleon (1)
Petrix (1)
Polaroid (1)
Reconyx (1)
Samsung (1)
Snapchat (1)
Twinix (1)
Vuze (1)
Wosports (1)
(84)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çözünürlük

(82)
(61)
(13)
(8)
(8)
(8)
(6)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Batarya Kapasitesi

(62)
(24)
(23)
(13)
(8)
(6)
(6)
(3)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ekran Boyutu

(96)
(18)
(13)
(5)
(5)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(20)
ve üzeri (32)
ve üzeri (45)
ve üzeri (48)
ve üzeri (52)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL