Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Termal İç Giyim

için 2,334 sonuç bulundu.

Termal İç Giyim

Hem günlük hayatta hem de doğa şartlarında kullanılabilen kıyafetlerin başında termal iç çamaşırları geliyor. Vücudunuzun sıcaklık dengesini koruyan, terin ve nemin dışarı sevk edilmesini sağlayan termal iç çamaşırları özel kumaşlar kullanılarak üretilir. Termal kıyafetler farklı kullanım amacına ve farklı kalınlıklara göre üretilir. Atlet ve tayt en çok kullanılan termal iç giyim ürünlerinin başında gelmesinin yanı sıra çorap, eldiven ve korse gibi termal iç giyim ürünleri de mevcuttur. Bu kıyafet parçaları sıcaklık derecelerine bağlı olarak farklı kalınlıklarda üretilir. Sayfamızda hem erkek hem de kadınlar için uygun olan termal iç çamaşırları bulmanız mümkündür. İhtiyaçlarınıza yönelik outdoor giyim ürünleri bulmanız mümkündür.

 Termal İçlik Nedir?

Termal İçlik Nedir?

Özellikle kış aylarında tercih edilen termal iç giyim ürünleri, vücudun ısı dengesinin korunması amacı ile üretilmiş olan özel ürünlerdir. Son yıllarda özellikle kamp yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen termal içlikler vücudun kuru kalmasını ve ısı dengesini sağlayarak kişinin daima sıcak kalmasında oldukça etkilidir. Termal iç giyim çamaşırları, soğuk kış aylarında ve doğa koşullarında kişilerin kat kat giyinmelerini önlemek amacı ile tercih edilebilecek en iyi ürünlerin başında geliyor. Öyle ki soğuktan korunmak için tercih edeceğiniz birkaç parça kıyafet yerine termal kıyafetler tercih ettiğiniz takdirde hem hareket kabiliyetiniz kısıtlanmayacak hem de kendinizi rahatsız hissetmeyeceksiniz. Özellikle doğa sporları ile ilgilenen kişilerin seri ve rahat hareket edebilmeleri oldukça önemli bir konudur. Giydiğiniz kıyafetlerin de bu duruma uygun olması gerekir. Çok kalın kıyafetler tercih ettiğiniz takdirde yaptığınız spora bağlı olarak çeşitli sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda da devreye termal iç giyim ürünleri girecektir. Termal iç giyim ürünleri farklı çeşitlerde karşınıza çıkar. Termal giyim ürünleri denildiği zaman akla gelen birkaç parça vardır. Bunların başında termal tayt geliyor. Termal tayt modelleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Bu ürünler sayesinde özellikle alt bacak ve üst bacaklarınızı soğuktan koruyabilirsiniz. Termal taytlar yarım olabileceği gibi tüm bacağı kaplayacak şekilde de üretilir. Bunun seçimi tamamen kişinin tercihine bağlıdır. Termal iç giyim denildiği zaman akla gelen bir diğer ürün ise termal atletlerdir. Termal atlet genel olarak kişinin belden yukarısında ısı dengesini korumak ve mevcut ısıyı muhafaza etmek için tercih ettiği ürünlerdir. Termal atlat modelleri askılı, uzun kollu ya da kısa kollu olmak üzere farklı şekillerde üretilir. İhtiyaçlarınızı belirleyerek dilediğiniz modeli seçebilirsiniz. Termal içlikler tek tek satılabildiği gibi birkaç parçadan oluşan takımlar halinde de satışa sunulabilir. Eğer tek parça ürün ihtiyacınızı karşılıyorsa bu ürünler arasında seçim yapabilirsiniz. Fakat birden fazla termal iç giyim çamaşırına ihtiyaç duyuyorsanız bunları birkaç parçadan oluşan takımlar halinde satın alabilirsiniz. askeri giyim ve aksesuar sayfamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.

 Termal İç Giyimin Faydaları Nelerdir?

Termal İç Giyimin Faydaları Nelerdir?

Özellikle sonbahar ve kış aylarında soğuk havaların etkisi ile spor yapmaktan çekinenler, kış aylarında kamp yapanlar ya da soğuktan korunmak isteyenler için termal iç giyim çamaşırları vazgeçilmez alternatiflerin başında geliyor. Termal iç giyim ürünleri, normal giyim ürünlerinden farklı olarak özel kumaşlar kullanılarak üretilir. Kişinin ısı dengesini sağladığı için oldukça kullanışlı ve rahatsızlık vermeyen ürünlerdir. Bununla birlikte termal iç giyim çamaşırlarını kullanmanın sağladığı avantajlar da mevcuttur. Termal içlikler özellikle kış aylarının vazgeçilmez giyim ürünlerinden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor. Bu kıyafetleri giymenin en büyük avantajı, insan vücudunda ısı dengesini sağlayarak kişinin soğuk havalardan minimum seviyede etkilenmesini sağlıyor. Termal içliklerin hem alt giyim hem de üst giyim için üretilmiş olan parçaları ısı iletimi için özel geliştirilen kumaşlardan üretilir. Bu da sıradan kıyafetlerden farklı olarak ısı yalıtımı yapılmasını sağlar. Termal içlikler kişinin kat kat giyinmesine gerek kalmadan ısınmasını sağlayan özel parçalardır. Bu anlamda kişinin hareket kabiliyetini kısıtlamıyor olması da önemli avantajları arasında yer alır. Termal iç çamaşırları geçmiş dönemlerde beyaz ya da bej renklerde ve yünlü olarak üretilen ürünlerdi. Fakat son yıllarda oldukça modern renklere ve çizgilere sahip olan içlik modelleri dikkatleri çekiyor. Bu farklılığı ile günlük kullanım için de oldukça uygun parçalar olarak karşınıza çıkıyor. Normal bir kazağı ya da tişörtü andıran içlik modellerini günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede içliğinizi saklamak zorunda kalmazsınız. Termal içliklerin sunduğu avantajlardan bir diğeri ise kullanım kolaylığıdır. Elastik olan yapıları sayesinde bu kıyafetleri giymesi ve çıkarması oldukça kolaydır. Vücuda yapışarak kişinin rahatsız olmasına neden olacak bir yapıları yoktur. Bu nedenle özellikle her bedene uygun olarak üretilmiş olan termal içlikleri tercih ederek sizler de kışın zorlu şartlarından korunabilirsiniz. Termal içlikler sunduğu bu avantajların yanı sıra fiyatları ile de kullanıcılara kolaylık sağlayan ürünlerdir. Özelliklerine nazara ütopik fiyatlar ile satışa çıkmayan bu termal içlikler ve polar giysiler farklı fiyat aralıkları ile her bütçeye hitap ediyor.

 Termal İç Giyim Özellikleri

Termal İç Giyim Özellikleri

Termal içlik modellerinin tamamı birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Termal içlik özellikleri denildiği zaman akla gelen belli başlı noktaların dışında içliğin marka ve modeline bağlı olarak farklı özellikleri de mevcuttur. Termal giysiler genellikle polyester, polyproplen, elastan ve polyamid kumaşlarının karışımından elde edilir. Bu kumaşların kendi içlerinde farklı özellikleri bulunur. Bu kumaşların karışımından elde edilmiş olan termal içliklerin en önemli özelliklerinin başında ter tutmaması geliyor. Bilindiği gibi vücut sıcaklığını sabit tutan çoğu ürün ya da yapılan aktiviteler bir süre sonra terlemeye neden olur. Bu ter vücuttan uzaklaştırılmadığı zaman kıyafetin üzerinde kuruyarak kişinin üşümesine neden olur. İşte termal içlik modellerinin tamamı vücudun ürettiği teri tutmaz. Ter bir sonraki katmana iletilir. Böylece kıyafetiniz daima kuru kalarak performansından ödün vermez. Ayrıca teriniz soğuyup üşümediğiniz için hasta olmanızı da engeller. Termal iç giyim ürünleri kullanım amacına göre farklı tasarımlara sahiptir. Vücudunuzun farklı yerleri için tercih edebileceğiniz kıyafetlerin hepsi ısı dengesini korumak ve kişinin soğuktan etkilenmemesi amacı ile kullanılır. Termal iç çamaşırlarının tamamı kişinin hareketlerini kısıtlamayacak şekilde üretilir. İster bir termal eldiven giymiş olun isterseniz termal tayt, hepsinde vücudunuzu rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Termal içlikler sadece tayt ya da atlet olarak üretilmezler. Farklı kullanım alanlarına sahip olan termal içlik modellerini bulmanız mümkündür. Termal çorap başta olmak üzere termal eldiven modelleri, termal boxer modelleri, termal tişört modelleri, termal boyunluklar en çok kullanılan ve tercih edilen diğer termal çamaşırların başında geliyor. Termal çamaşırlar pek çok spor dalı için tercih edilen vazgeçilmez ürünlerdir. Özellikle snowboard, dağcılık, trekking ve kampçılık ile ilgilenenlerin en çok tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra motosiklet kullanıcıları da termal iç giyim ürünlerini sıklıkla tercih ediyor. Motosiklet termal iç giyim ürünleri özellikle hız nedeniyle oluşan rüzgârın etkisinden sürücüyü koruma odaklı üretilmiş giysiler olarak karşınıza çıkıyor. Sonbahar ve kış aylarında özellikle yağışlı havalarda tercih edebileceğiniz termal içlikler ile kendinizi kış şartlarından maksimum seviyede koruyabilirsiniz.

 Termal İçlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal İçlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal içlikler, özellikle kış aylarında yapılan doğa sporları için bir tercih olmanın dışında büyük bir ihtiyaçtır. Yalnızca spor ile ilgilenenler değil günlük kullanıcılar için de uygun olan bu kıyafetler hayatın her alanında ve her yerde kullanılabilecek kalitede ürünlerdir. Geliştirilmiş ve modernize edilmiş tasarımları ile de günlük hayatın birer parçası olan termal iç çamaşırları onlarca marka tarafından onlarca farklı renk ve desende üretiliyor. Fakat termal içlikleri alacağınız zaman da dikkat etmeniz gereken noktalar var. Dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerin başında alacağınız termal içlik modeli hangisi olursa olsun hareket kabiliyetinizi kısıtlamıyor olması oldukça önemlidir. Alacağınız içliğin bedeninize uygun olması ve sizi sıkmayacak bir yapıya sahip olması gerekir. Özellikle bisiklet sürmek, tırmanış yapmak, trekking gibi sürekli hareket halinde olacağınız sporlar ile ilgileniyorsanız hareket kabiliyetinizin kısıtlanması duruma göre sizi tehlikeye sokabilir. Bu nedenle termal içlik alacağınız zaman vücudunuzu sarması gerekir. Termal içlik alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ter tutup tutmamasıdır. Termal içliklerin en önemli özelliklerinin başında ter tutuyor olmaları geliyor. Bu nedenle ter tutan içliklerin tercih edilmesi çok önemlidir. Aksi halde aldığınız içlik işlevini yerine getirmeyecek ve vücut ısı dengeniz sağlanmayacaktır. Termal içlikler farklı kalınlıklara sahiptir. İnce, orta ve kalın olarak değişiklik gösteren bu içlikler arasından seçim yapacağınız zaman bulunacağınız ortamın sıcaklık koşullarını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin sıcaklıklar eksi derecelerde seyrediyorsa ince termal içlik modellerini almanız size istediğiniz verimi sağlamayacaktır. Böyle durumlarda kalın termal içlikleri tercih etmeniz gerekir. Fakat sıcaklık eksiye düşmüyorsa kalın içlikler tercih etmeniz sizi zamanla bunaltabilir. Böyle durumlarda da orta kalınlıkta ya da ince termal içlikler tercih etmelisiniz. Termal içlikleri tek parça olarak alabileceğiniz gibi takım olarak da alabilirsiniz. Termal içlik takım modelleri arasından dilediğiniz renk ve modellerde seçim yapabilirsiniz.

 Termal İç Giyim Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Termal İç Giyim Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Termal içlikler, kampların ve doğa sporlarının en çok aranan çamaşırlarının başında geliyor. Hem hafif olmaları hem rahat olmaları hem de sıcak tutmaları nedeniyle çok kullanışlı ürünlerdir. Termal içlikler; eldiven, boyunluk, çorap, atlet ve tayt başta olmak üzere termal korse gibi ekstra çamaşırlar da mevcuttur. Termal korseler vücudun şekilli olmasını sağlarken bölgesel zayıflama aşamasında da kişilerin en büyük yardımcılarından bir tanesidir. Termal iç giyim çamaşırları farklı markalar tarafından üretilen ürünlerdir. Termal iç giyim markaları birbirinden kaliteli ürünler üretmesinin yanı sıra kaliteli ürünler de üretirler. Bu markalar tarafından üretilen ürünlerin renk ve desen farklılıkları olduğu gibi fiyat farklılıkları da mevcuttur. Termal iç giyim fiyatları farklı faktörlere göre değişen aralıklara sahiptir. Örneğin kumaş özellikleri, ter emme özelliğinin olup olmaması, termal iç giyim çamaşırlarının kalitesi gibi faktörler fiyatı büyük oranda etkiler. Termal iç giyim çamaşırlarının fiyatlarına etki eden öneli bir diğer faktör ise takım halinde satılmasıdır. Tek başına alacağınız bir termal tayt fiyatı ile termal tayt takım fiyatı aynı olmayacaktır. Birkaç farklı ürüne ihtiyacınız varsa takımları tercih edebilirsiniz. Böylece hem aynı kalınlıkta hem de aynı kalitede olan farklı parçaları alabilirsiniz. Sayfamızda yüzlerce farklı iç giyim çamaşırı bulmanız mümkündür. Bu ürünler arasından ihtiyaçlarınızı belirleyerek uygun kalınlıklarda termal iç giyim çamaşırlarını alabilirsiniz. Bunun yanı sıra sayfamızda ürün detaylarını bulabileceğiniz gibi kullanıcı yorumlarını da bulabilirsiniz. Termal iç giyim kullanıcı yorumları sayesinde bir ürün hakkında diğer kullanıcıların deneyimlerini de okuma şansını bulabilirsiniz.

Termal İç Giyim Ne Zaman Giyilir?

Termal iç giyim çamaşırları genel olarak zorlu hava şartlarında vücudu sıcak tutmak için tercih edilen kıyafetlerdir. Termal iç giyim ne zaman giyilir sorusunun cevabı oldukça nettir. Doğa sporları yapacağınız zaman vücut sıcaklığını korumak oldukça önemli ve hayati öneme sahiptir. Bu nedenle trekking, kayak, dağcılık gibi sporlar ile ilgileniyorsanız özellikle kış aylarında giyilir. Bulunacağınız yerin hava şartlarına bağlı olarak ince ya da kalın termal iç giyim ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede vücudunuz terlese bile bu ter üst katmana iletilerek vücudun soğumasını engelleyecektir. Termal iç giyim ürünleri hem kadınlar hem de erkekler için farklı modellerde üretilir. Bununla birlikte klasik renklerin dışında her zevke göre tercih edilebilecek farklı renklerde termal içlikler bulmanız da mümkündür. Son derece şık tasarımlara sahip olan bu ürünleri günlük hayatta da kullanabilirsiniz.

Termal İç Giyim Ölçüleri Nelerdir?

Termal iç çamaşırları farklı kullanım amaçlarına göre üretilir. En çok tercih edilen ürünler ise termal atlet ve termal tayt modelleridir. Özellikle termal atlet ve tayt modelleri farklı bedenlerde üretilir. Bu bedenler normal kıyafet bedenleri ile aynıdır. S, M, L, XL olarak üretilmiş olan termal iç çamaşırları daha büyük bedenlerde de üretilebilir. Bu bedenler arasından kendinize uygun olanı tercih etmelisiniz. Normalden küçük beden almanız sizi sıkacak ve rahat hareket etmenizi engelleyecektir. Kendi bedeninizden büyük bir termal içlik aldığınız zaman ise bol gelecek ve işlevini yerine getirmeyecektir. Termal içlikleri ikinci bir deri olarak düşünebilirsiniz. Vücudunuzu tam olarak sarması gerekir. Bu nedenle tam olarak kendi beden ölçülerinize uygun içlikleri almalısınız.

Neden Termal İç Giyim Ürünleri Kullanılır?

Termal iç giyim ürünlerinin kullanım alanları farklılık gösterir ve farklı kullanım amaçları vardır. Termal içlik modellerinin ilk kullanım amacı özellikle doğa şartlarında vücudun ısı dengesini sağlamaktır. Termal içlikler özel kumaşlardan üretilir. Bu kumaşlar normal kumaşlara göre vücut sıcaklığını %80 oranında içeride tutar. Doğa şartlarında ise vücut sıcaklığının sağlanması oldukça önemli bir noktadır. Bu durum kişiler için çoğu zaman hayat önem taşır. Termal içliklerin bir diğer kullanım nedeni ter tutma özelliğinin olmamasıdır. Termal içlikler farklı katmanlardan oluşur. Deri ile temas eden katman, teri bir üst katmana aktarır. Ter ve nem vücut ile temas etmez. Böylece kıyafetiniz daima kuru kalır. Kuru kalan kıyafetleriniz ise sizi sıcak tutma konusunda daha başarılı performans sergiler.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2AS (18)
5.11 (1)
Activa (7)
Active (1)
Alpinist (11)
Asics (1)
Barcin (2)
Black Spade (114)
Blackspade (343)
Bora (1)
Coghlan's (3)
Colle (2)
Columbia (13)
DAFRON (12)
(821)
Evolite (63)
Exuma (3)
FAİ (42)
Giyincel (2)
Gri (2)
Hema (2)
Icepeak (2)
Karspor (9)
Killtec (1)
KUDOS (1)
Lafuma (14)
Liggo (2)
Maier (5)
Markasız (2)
Marmot (3)
Milo (2)
Minn Kota (2)
Mitsuka (1)
Nike (2)
Nurgaz (1)
Orgaz (1)
Panther (1)
Panthzer (19)
Patagonia (37)
Puhu (26)
Puma (1)
Rhino (1)
Salomon (5)
STURM (8)
Termolite (7)
Thermoform (234)
Trekmates (1)
Upland (2)
Vogel (13)
Wedze (3)
Yds (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Beden

(604)
(590)
(538)
(497)
(223)
(99)
(4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanıcı

Erkek (387)
Unisex (297)
Kadın (272)
Çocuk (79)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(167)
ve üzeri (249)
ve üzeri (278)
ve üzeri (283)
ve üzeri (290)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL