Kategoriler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kamp Ocağı ve Ekipmanları

için 993 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kamp Ocağı ve Ekipmanları

Kamp; çoğunlukla şehir yaşamının dışında, doğayla iç içe alanlarda yapılan konaklamadır. Şehir yaşamından uzakta olduğu için çeşitli araç gereçlere ihtiyaç duyulur. Bu araç gereçlerden birisi de ocaktır. Kamp yaparken az olanakla dışarıda yaşamınızı sürdürürsünüz. Modern yaşamın dışında da en önemli ihtiyaçlardan birisi beslenme, yeme içmedir. Bu yüzden kampta kuracağınız bir ocakla yeme ihtiyacınızı rahatça karşılayabilirsiniz. Kamp yaparken ocakla birlikte kullanabileceğiniz çeşitli parçalar da bulunur. Bu parçalar ocak bittiğinde tekrar doldurmanızı sağlayacak veya ocağı rüzgardan koruyacak çeşitli malzemelerdir. Bu ürünler dışında kullanılabilecek küçük tüpler de bulunur. Bu malzemelerle ateş yakabilir, rüzgarlı bir havada ateşin sönmesini engelleyebilir ve yiyecekleri pişirebilirsiniz. Kamp ocağı ve ekipmanlarının yanı sıra konaklama esnasında istediğiniz yere rahatça oturmanızı sağlayacak ürünler ve çok daha fazlası için kamp malzemeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Kamp Ocağı ve Ekipmanları Nedir, Neden Kullanılır?

Kamp Ocağı ve Ekipmanları Nedir, Neden Kullanılır?

Kamp insanın büyük oranda modern yaşamdan uzaklaşması ve doğa yaşamını deneyimlemesidir. Doğada yaşam koşulları zorlayıcı olduğu için günümüz teknolojisinin sağladığı ocak gibi imkanlardan yararlanılabilir. Kamp ocağı, ateş gücüyle yemek pişirmenizi sağlayan bir araçtır. Ancak farklı amaçlar için de kullanılabilir. Kışın kamp yaparken su bulunan yerlere ulaşmak zor olabilir. Bu durumda ocağın ateşiyle karı eritebilir ve kardan çıkan suyu da içmek için kullanabilirsiniz. Çay veya kahve pişirmek için de ocak kullanılabilir. Ocak sayesinde içecekleri ısıtabilir ve doğayla iç içe bir şekilde tüketebilirsiniz. Doğaseverlerin kullanabileceği çeşitli kamp ocakları bulunur. Ocakların işlevleri genel olarak aynı olsa da özellikleri değişiklik gösterir. Her ocağın özelliğine göre sağladığı farklı avantajlar da farklı olabilir. Kamp yaparken kullanılabilecek ocaklar aynı zamanda kamp yapan kişilerin bir araya gelmesini de sağlar. Doğada gece karanlık bir atmosfer oluştuğunda etrafı aydınlatacak çok fazla malzeme bulunmaz. Ocaklardan çıkan ateş yaydığı ışıkla etrafı aydınlatır. Bu sayede bir araya gelip sohbetler edilebilir, yemekler yenebilir. İhtiyaca uygun olarak çeşitli ocaklar bulunur. Tekli kamp ocağı bir göze sahiptir. Az yer kaplayan bu ürünler doğada yemek yapmayı kolaylaştırmaktadır. İkili kamp ocağı ise daha büyüktür ve aynı anda iki farklı yiyeceği ısıtmayı, pişirmeyi sağlar. Farklı boyutta ocaklar da bulunur. Bunlardan birisi mini ocaktır. Mini kamp ocağı küçük boyuta sahiptir. Yanında çok fazla yük taşımak istemeyen kişiler için tercih edilebilir bir üründür. Katlanır kamp ocağı ise farklı malzemelerden yapılır ve katlanarak küçük hale getirilebilir. Büyük bir ürün arayan ancak yanında çok büyük ekipman taşımak istemeyen kişiler tarafından katlanabilir ürünler tercih edilebilir. Ocaklarda kullanılan ilave ekipmanlar ise tamamlayıcı niteliktedir. Havanın durumuna bağlı olarak ateş yaksanız bile rüzgar ateşin sönmesine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda kamp ocağı rüzgar kesici kullanılır. Ekipman, rüzgarın ateşin olduğu noktaya gelmesini engelleyerek ocağın sönmemesini sağlar. Ekipmanlar arasında ocaklarda kullanılan kartuş da bulunur. Ocakların çalışmasını sağlayan malzemelerden birisi de kartuştur. Bazı kartuşlar doldurulabilirken bazıları yeniden alınmalıdır. Bu yüzden kamp yaparken yanınızda yedek kartuşun olması fayda sağlayacaktır. Ekipmanlar arasında ocak başlığı da bulunur. Tüple çalışan birçok ocak için başlık ve kartuş gerekir. Kamp ocağı başlığı tüpün üstüne yerleştirilir, bağlantısı yapılarak kullanılmaya başlanır. Kamp ocağı tüpü kullanıldığında ocağın ayarını yapmak için tüp musluğu da bulunur. Bu yüzden genel olarak kamp ocağı parçaları tüp, tüp musluğu, rüzgar kesici ve kartuştur.

 Kamp Ocağı Modelleri Nelerdir?

Kamp Ocağı Modelleri Nelerdir?

Kamp yapmak için kullanılan ocaklar çeşitli modellere sahiptir. Ocak modelleri kullanılan yakıta göre değişiklik gösterir. Yakıt tiplerinden birisi benzindir. Benzinli kamp ocağı yüksek alanlarda kullanılabilecek bir modeldir. Benzin yüksek ısı veren yakıtlardan birisidir. Bu yüzden soğuk yerlerde ısınmanızı sağlayacak bir yakıttır. Ocaklarda kullanılan yakıt tipi ocağı kullanma şeklini değiştirebilir. Benzinli kamp ocağını kullanmak için ön ısıtma işlemi gerçekleştirmek gerekebilir. Ön ısıtmada yakıtın geldiği boru ısıtılır ve bu sayede yakıtın ateş alması sağlanır. Bir diğer model ise çakmaklıdır. Çakmaklı kamp ocağı çakmak parçasıyla ateşin yanmasını sağlamaktadır. Çakmak özelliği çeşitli ocaklarda bulunabilir. Benzin kullanılan bir ocakta da çakmak bulunabilir. Çakmağa sahip ocaklarda kibrit gibi malzemeler kullanmanıza gerek yoktur. Ocak çakmağı sayesinde ateş yakılabilir. Rüzgar gibi sebepler çakmağın kolayca ateş almasını engelleyebilir. Bu gibi durumlar için rüzgar kesici parçalar kullanılabilir. Bir diğer model ise LPG ile çalışan ocaklardır. LPG sıvı bir gazdır. Bu tip ocaklar kolay kullanılabilir özelliğiyle ön plana çıkar. Sahip oldukları yapıyla çoğunlukla farklı hava koşullarında sorunsuzca çalışabilir. LPG ile çalışan ocaklar tiplerinde çoğunlukla vidalı kartuş kullanılır. Bu yüzden bu ocaklar kartuşlu olarak da isimlendirilir. Gazla çalışan ocaklarda LPG dışında propan ve bütan isimli gazlar da kullanılabilir. Ocak modellerinden bir diğeri ise odunla çalışandır. Bu ocaklara katı yakıtla çalışan ocaklar da denilebilir. Ocağın içerisine tutuşacak dallar veya küçük boyutlu çalılar atılabilir. Ardından bu malzemeler tutuşturulur ve ocak kullanılır hale gelmiş olur. Bir diğer ocak çeşidi ise portatif olarak isimlendirilir. Portatif kamp ocağı evlerde kullanılan ocakları andırır. Portatif ocaklar genellikle daha geniş bir görünüme sahiptir. Bu yüzden bir yüzeyin üzerine bu ocakları koyduğunuzda zor devrilir ve kolay hareket etmez. Bu sayede zorlanmadan yemek pişirilebilir. Ocaklar gazla, kartuşla çalışabilir. Gaz vanasını açıp çakmağını kullanarak ocağı çalışır hale getirebilirsiniz. Kendisinden çakmağı olmayan ürünler için de gazı açtıktan sonra ilave bir çakmakla ateş yanmasını sağlayabilirsiniz. Alkol ve ispirtonun kullanıldığı kamp ocağı modelleri de bulunur. Bu modellerde kullanılan kaynak genellikle ispirtodur. Kampta kullanılan ocaklar çeşitli markalar tarafından üretilir. Bu markalardan birisi Nurgaz'dır. Nurgaz kamp ocağı çoğunlukla benzin ve LPG ile çalışan modellere sahiptir. Markanın portatif ocakları ve kartuşları da bulunur. Bir diğer marka ise Orgaz'dır. Orgaz kamp ocağı seçenekleri arasında çeşitli portatif ocaklar, küçük ve büyük boy modeller vardır. Markanın kartuşları ve çakmaklı ocağı da bulunur.

 Kamp Ocağı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp Ocağı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp birçok mevsimde ve farklı alanlarda yapılabilir. Her alanın ve mevsimin koşulları değişiklik gösterdiği için buna uygun olarak ocak seçilebilir. Bu yüzden ocak seçmeden önce ne zaman kamp yapılacağı ve ne kadar yükseğe çıkılacağı belirlenmelidir. Yüksek yerlere çıkıldığı takdirde hava soğuyacaktır ve basınçta da değişiklik olacaktır. Soğuk havalarda, kış mevsiminde yeterli ısıyı elde edebilmek için güçlü yakıtlar gerekir. Bu yüzden yüksek yerler için kış havalarında benzinli kamp ocağı tercih edilebilir. Kolay bir kullanım isteyen kişiler ise LPG kullanılabilen ocakları tercih edebilirler. Bu ocak tiplerinin yakıtları fazla yer kaplamadığı için kolayca taşınabilir. Yüksekliğe bağlı olarak basınç azalabileceği için LPG tipi ocaklar yüksek yerlerde yeteri kadar verim sağlamayabilir. Bu yüzden kolay kullanılabilir olan bu ocakları daha alçak arazilerde tercih edebilirsiniz. Yüksek olarak sınıflandırılan yerler genellikle 2000 metrenin üstüdür. 0-2000 metre aralığında kalan yerler için gazla ve kartuşla kullanılan ocaklar da tercih edilebilir. Bu yüzden bütan ve propan ile çalışan veya ispirto kullanılabilen ocaklar da 0-2000 metre aralığında daha iyi verim sağlayacaktır. Kamp yapacağınız yerin ulaşım koşullarına göre de seçim yapabilirsiniz. Kamp malzemelerini çantaya koyup yürüyerek kamp yerine ulaşacaksanız, bu durumda hafif ve kolay taşınabilir ürünleri tercih edebilirsiniz. Aracınızla ulaşabileceğiniz alanlara ise portatif gibi daha geniş yer kaplayan ocakları götürebilirsiniz. Ekipman seçimini ise ocağa uygun olarak yapabilirsiniz. Ocak vidalı kartuşla çalışıyorsa bu durumda vidalı tip kartuş almanız gerekir. Ocağın çalıştığı malzemeye uygun kartuşları yanınızda yedek olarak da taşıyabilirsiniz. Kartuşların kullanım süresi değişiklik gösterir. 3-4 saat süre boyunca kullanılabilecek kartuşlar bulunur. Kamp yapacak kişiler yanına yedek kamp ocağı kartuşu alarak uzun süreler boyunca ocağı kullanabilirler. Kamp ocağı fiyatları ürünün tipine göre değişiklik gösterir. Her üründe kullanılan malzeme farklıdır. Ocaklarda çoğunlukla çelik malzeme kullanılır. Çeliğin paslanmaz oluşu, dayanıklılığı fiyat üzerinde etkilidir. Ocağın tekli veya çift gözlü olması gibi farklı özellikler de fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Kamp ocağı ekipman fiyatları malzemeye göre de değişiklik gösterir. Kartuşun içerisindeki gazın tipi gibi birçok faktör de fiyatı etkilemektedir. Kendinize en uygun kamp ocağı modelini seçebilir ve doğada istediğiniz yemeği pişirmenin tadını çıkarabilirsiniz.