TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tango & Kanto

için 14 sonuç bulundu.

Tango & Kanto

Tango ve kanto aslında birer dans türüdür ama danslara etkileyici müzikler de eşlik eder. Bu danslardan birini izlemiyor olsanız bile müziklerini keyifle dinleyebilirsiniz. Tangoyla kanto müziklerinin inceliklerini keşfetmenin tam zamanı.

Tango Nedir, Müzikleri Nelerdir?

Tango Nedir, Müzikleri Nelerdir?

Tango dansı Arjantin ve Uruguay kökenli eski bir danstır. Yerli halkın ve göçmenlerin kendini ifade etme ihtiyacından doğmuş ve sonrasında yavaş yavaş bugünkü özellikleri şekillenmiştir. Elbette dans müziksiz düşünülemez. Tango müzikleri Alman valsi, Çek polkası, Leh mazurkası, Bohemya schttischesi, İspanyol-Küba hanaberası, Afrika candombesi ve Arjantin milongasının özgün bir karışımıdır. Tango şarkılarında kullanılan enstrümanların başında akordiyon gelir. Onun dışında piyano, gitar, keman ve insan sesi de kullanılır. Tangonun sokaklarda başlayan serüveni salonlara kadar uzanır. Tango müzikleri kaliteli şarkılar arayanları cezbeden bir türdür. Lüks restoranlarda tango şarkılarının yemeklere eşlik ettiğini işitebilirsiniz. Türkiye’de oldukça kıymetli tango sanatçıları bulunuyor. Tango albümleriyle bu sanatçıların bütün tango eserlerini bir arada da edinmeniz mümkün.

Kanto Nedir, Müzikleri Nelerdir?

Kanto Nedir, Müzikleri Nelerdir?

Kanto, tuluat tiyatrosunda bir kadın sanatçının icra ettiği şarkı, kanto dansı bu şarkıya eşlik eden dans, kantocu da icra eden kişidir. İtalyancada şarkı anlamına gelen “kantat” kelimesi Türkçeye kanto olarak geçmiştir. Hatta Latincede şarkı söylemek anlamına da gelir. Kelime yabancı kökenli olsa da müzik ve dans on dokuzuncu yüzyılda İstanbul’da ortaya çıkmıştır. Yani aslında tangodan farklı olarak kanto yerlidir. Kanto müzikleri ve dansı müthiş hareketlidir ve insanın içini kıpır kıpır eder. Dolayısıyla neşelenmek veya coşmak istediğinizde derhal bir kanto albümü açarak istediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz. Türkiye’de kanto denilince herkesin aklına ilk gelen isim Nurhan Damcıoğlu’dur. Ama elbette tek isim o değildir. Türkiye’de az da olsa kantoyla ilgilenen sanatçılara rastlayabilirsiniz.

Tango ve Kanto Albüm Fiyatları

Tango ve Kanto Albüm Fiyatları

Kanto albüm fiyatları ve tango albümleri fiyatları yerli albüm fiyatlarıyla paralel seviyelerdedir. Disk formatı genelde CD’dir. DVD’lere çok az rastlanır. Disk sayısı değişkenlik gösterebilir, hele de “en iyiler” gibi derleme albümler söz konusuysa. Albümler standart olarak 10-12 şarkı içerir ama derleme albümlerde disk sayısını artırmak yerine albümdeki şarkı sayısının artırılması da mümkün. İki müzik türü de yabancı kökenli ama Türkiye’de oldukça güzide örnekleri mevcut. Bu şarkıları ders çalışırken, iş yaparken veya evde dinlenirken dinleyebilirsiniz. Tango ve kanto müziklerinin yanı sıra caz ve new age, klasik müzik, enstrümantal müzik, club ve dance müziği, alaturka müzik, pop, rock, hip hop ve rap, film müzikleri, şiir ve diğer türler için de Yerli Albümler kategorimizde hemen göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL