TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Şiir

için 33 sonuç bulundu.

Şiir

Şiir albümleri ilginç bir deneyimin kapılarını aralar. Şiir okumalarıyla beğendiğiniz şiirlere farklı bir gözle bakabilir veya yepyeni şiirlerle tanışabilirsiniz. Birbirinden güzel şiir albümleri arasından seçim yaparken şiir okuma hakkında ayrıntılı bilgi edinme fırsatını kaçırmayın.

Şiir Albümü Nedir?

Şiir Albümü Nedir?

Şiir dilin estetiğini ön plana çıkaran, yoğun duygular yaratan, mısralar haline yazılmış ritmik bir metindir. Şiir çeşitleri ölçülerine göre hece ölçüsüyle, aruz ölçüsüyle veya serbest ölçüyle yazılmış şiirler; konularına göre lirik şiir, pastoral şiir, epik şiir, didaktik şiir, satirik şiir ve dramatik şiir diye ayrılır. Şiir albümü ise şiirlerin sanatsal bir şekilde okunduğu hallerini barındıran albüm türüdür. Şiir albümlerine seçilen şiirlerde aruz ölçülü Divan şiirleri pek görülmez. Hece ölçülü ve serbest ölçülü şiirler daha fazla tercih edilir. Bu albümlerde şiirin etkileyici biçimde okunması esastır. Şiirler okurken arka planda hafif enstrümantal bir müzik çalabilir. Mısra sonlarında veya şiirlere verilen aralarda bu müzik daha yüksek sesli olabilir. Buradaki şiirler yetişkinlere hitap etmekte. Okul öncesi şiir albümü çeşitleri için Çocuk kategorisine bakabilirsiniz.

Şiir Nasıl Okunmalı?

Şiir Nasıl Okunmalı?

Şarkı söylemenin kendine göre zorlukları olduğu malum. Ama şiir albümü çıkarmak daha da özel bir çaba ister. Şiiri en iyi şekilde okumanın yanı sıra kaliteli şiirleri toplamak ve onları anlamlı bir şekilde bir araya getirmek de gerekir. Şiiri yüksek sesle başkasına okumak ayrı bir yetenek ve deneyim işidir. Şiir albümlerinde en çok gördüğümüz isimler tiyatroculardır çünkü sahnede sesi kontrol etmenin eğitimini almış olurlar ve dolayısıyla şiiri etkileyici biçimde nasıl okuyacaklarını da bilirler. Şiir sözleri okunurken bütün kelimeler anlaşılır bir şekilde telaffuz edilirken doğru yerlerde duraklamaya ve verilmek istenen duyguyu dinleyicilere aktarmaya dikkat edilir. Nâzım Hikmet başta olmak üzere birçok ünlü şaire ait en güzel şiirler usta okumalar ile bambaşka bir güzelliğe bürünür.

Şiir Albümlerinin Fiyatları

Şiir Albümlerinin Fiyatları

Şiir albümleri fiyatları şarkı içeren diğer yerli albümlerle aynı seviyelerdedir. Disk formatı genelde CD’dir. Disk sayısı bir veya daha çok olabilir. Normalde şarkıların 3-4 dakikalık ortalaması vardır ama şiirlerin uzunluğuna ve okuma tarzlarına bağlı olarak daha kısa veya daha uzun parçalar çıkabilir. Dolayısıyla standart albümlerdeki 10-12 şarkı ortalaması şiir albümlerinde daha değişkendir. Şiir albümleri söze dayalı olduğu için şarkılar gibi arka fonda çalmak yerine dikkatinizi vererek dinlemeniz gerekecek. Şiir albümlerinin yanı sıra pop, rock, hip hop ve rap, club ve dance, arabesk, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, özgün müzik, etnik müzik, enstrümantal müzik, alaturka müzik, film müzikleri ve daha birçok türdeki albümlere de Yerli Albümler kategorimizde göz atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(3)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL