TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Klasik

için 89 sonuç bulundu.

Klasik

Her zaman kalite ile anılan ve yüksek kültürle özdeşleştirilen klasik müzik yerli örnekleriyle de sizinle buluşmaya hazır. Klasik müzik hakkında bilgilerinizi pekiştirerek yepyeni sanatçılarla ve albümlerle tanışma fırsatını kaçırmayın.

Klasik Müzik Nedir?

Klasik Müzik Nedir?

Klasik müzik, Batı kültürünün geleneklerinden köklerini alan sanatsal bir müzik türüdür. Aslında antik çağlardan bu yana klasik müzik denilebilecek eserler verilse de günümüzde anladığımız klasik terimi Rönesans ve Barok dönemlerinde zirveye ulaşmıştır. Klasik müzik aletleri orkestralarda gördüğünüz bütün yaylı, klavyeli veya üflemeli çalgılar olabilir. Perküsyon aletleri de ritim için kullanılır. Klasik müzik notaları ve bütün olarak besteleri popüler müzik türlerinden farklı şekilde daha karmaşık ve derinliklidir. Buna bağlı olarak da bir klasik müzik dinletisi şık kıyafetlerle, oturarak, sessizce ve sadece parçaların sonlarında alkışlanarak izlenir. Klasik müzik türleri dönemlerine göre adlandırılır: Ortaçağ müziği, Rönesans müziği, Barok müzik, klasik müzik, romantik müzik, modern müzik, çağdaş klasik müzik, post modern müzik ve post-postmodern alet düzenidir.

Yerli Klasik Müzik Örnekleri

Yerli Klasik Müzik Özellikleri

Klasik müzik dinlemek birçok açıdan yararlıdır. Dikkati ve konsantrasyonu artırabilir, sakinleştirip huzur verebilir. Birçok araştırma doğmadan önce ve doğduktan sona bebeklere klasik müzik dinletmenin zeka gelişimine olumlu etkilerinden bahseder. Bütün artıları bir yana, klasik müzik, müzik ziyafeti çekmek için birebirdir. Klasik müzik sanatçıları klasik müzik parçalarını besteleyebilir, çalabilir veya hem besteleyip hem çalabilir. Yerli klasik müzik sanatçıları genelde yerli ve yabancı klasik müzik bestecileri imzalı eserleri üst düzey bir performansla yorumlarlar. Sanatçılar tek bir enstrümanı tek başlarına icra edebildikleri gibi orkestra ile birlikte de çalabilirler. Klasik Batı müziğine alternatif olarak klasik Türk müziğinde, Batı menşeli enstrümanlar yerine veya onlarla birlikte tef, tambur, ney, kemençe ve diğer geleneksel müzik aletlerimiz de kullanılabilir.

Albüm Fiyatları Ne Kadar?

Klasik Müzik Albüm Fiyatları Ne Kadar?

Türkçe klasik albüm fiyatları diğer yerli albümlerle benzer seviyededir. Disk sayısı ve disk ortalaması da fiyatlara etki edebilir. Bu albümlerin disk formatı çoğunlukla CD’dir ama bazen DVD formatına da rastlayabilirsiniz. Disk sayısı ise genelde tek adet olup “en iyiler” veya muhtelif sanatçılar derlemelerinde daha çok olabilir. Şarkı sayısı albüm başına 10-12 adettir ama derlemelerde 17-18 adet, single albümlerde ise bir veya birkaç adet şarkı yer alabilir. Yabancı örneklerinden hiçbir eksiği olmayan klasik albümlerin en büyük avantajı her yaştan insan tarafından her an her yerde dinlenebilmesidir. Klasik müzik dışında enstrümantal müzik, caz ve new age, tango ve kanto, pop, rock, film müzikleri, Türk sanat müziği, Türk halk müziği, alaturka, şiir ve diğer türlerdeki albümler Yerli Albümler kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(14)
ve üzeri (15)
ve üzeri (15)
ve üzeri (15)
ve üzeri (15)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL