TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fantazi Müzik

için 112 sonuç bulundu.

Fantazi Müzik

Türkiye’ye has olan fantezi müzikler özgün söz ve melodileriyle sizi duygudan duyguya sürükleme potansiyeline sahip. Fantezi müziği diğer türlerden ayıran özelliklerini ve onun en iyi örneklerini keşfetmenizin tam zamanı.

Fantezi Müzik Nedir?

Fantezi Müzik Nedir?

Fantezi müzik 80’li yıllardan sonra ortaya çıkmış bir müzik terimi. Temelinde Türk sanat müziği var. Fakat onun kalıplarının dışına çıkıp başka türlerle de harmanlanarak Türkiye’ye özgü bir müzik haline gelmiş. Fantezi müzik parçaları, Türk sanat müziğinden farklı olarak belli bir usul veya belli bir tempo gözetilerek bestelenmez ve söylenmez. Her bir şarkı birkaç bölümden meydana gelir. Her bir bölümde farklı bir tempo veya usul kullanılabilir. Bu da oldukça orijinal şarkıların çıkmasına olanak tanır. Fantezi müzik en çok arabesk müziğe benzetilir. İşlediği konular açısından da arabeske yakındır. Aşk, ayrılık, hasret, özlem, acı, hüsran temalarına sıklıkla rastlanır. Arabesk dışında fantezi halk müziği de başka bir kombinasyon veya alt tür ihtimalidir.

Fantezi Müzik Örnekleri

Fantezi Müzik Örnekleri

Fantezi müzik serbest bir tür olduğu için fantezi müzik örnekleri de çok çeşitlidir. Fantezi müzik sanatçıları için önemli olan repertuarlarındaki şarkıları ulaşabildikleri en üst düzeyde, en iyi üsluplarıyla yorumlamaktır. Fantezi müzik erkek sanatçıları için de, fantezi müzik kadın sanatçıları için de aynı durum geçerlidir. Sanatçılar için hiçbir sınır yoktur. Becerilerinin ve yaratıcılıklarının el verdiği kadar nameler ve başka türlü katlılar yapabilirler. İsterlerse şarkıyı uzatabilirler, isterlerse kısaltabilirler. O yüzden bu türde ismiyle parlayan birçok sanatçı vardır. Bir albümdeki şarkıları sırf o isimler söylediği için satın almayı tercih edebilirsiniz. Yöresel enstrümanların kullanıldığı geleneksel yorumların yanı sıra gitar ve benzeri enstrümanların kullanıldığı modern yorumların da fantezi müzik kapsamına girmesi mümkün.

Fantezi Albüm Fiyatları

Fantezi Albüm Fiyatları

Fantezi müzik şarkıları yer alan albümler, diğer yerli albüm ortalamasında fiyat etiketlerine sahip. Üründeki disk sayısı ve disk formatı albüm fiyatlarına etki edebilse de fantezi müzik kategorisinde ekonomik bir seçenek olan tek CD yaygın. En çok dinlenen fantezi müzik listeleri de derleme albümler olarak beğeninize sunulabilir. Bunlar standart sayının üstünde, mesela 17-18 şarkı veya birkaç CD içerebilir. Aradığınız bütün fantezi albümleri ve sanatçıları ile daha fazlası burada sizi bekliyor. Fantezi müzik dışında arabesk, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, alaturka müzik, özgün müzik, etnik müzik, enstrümantal müzik, sufi ve tasavvuf müziği, klasik müzik, pop, rock, hip hop, rap ve daha birçok türde albümü Yerli Albümler kategorimizde bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL