TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Etnik Müzik

için 85 sonuç bulundu.

Etnik Müzik

Yerli etnik müzik Türkiye’nin muhtelif yörelerindeki şarkıları size sunuyor. Farklı kültürlere ilgi duyuyorsanız bu müziklerle onları yakından tanıyabilirsiniz. Etnik müzik hakkında ayrıntılı bilgi edinerek yeni albümler keşfetme fırsatını kaçırmayın.

Etnik Müzik Nedir?

Etnik Müzik Nedir?

Etnik müzik yerli ve yabancı olarak ayrılabilir. Yabancı etnik müzik dünya müziği olarak da geçer. (Onu Yabancı Albümler kategorimizde bulabilirsiniz.) Yerli etnik müzik ise yöresel müzik veya halk müziği diye de adlandırılır. Etnik müziğin tarihçesi her bir yörenin kendi tarihçesine göre değişiklik gösterir ve aynı etnik müziklerden bazıları farklı ülkelerde de icra edilebilir. Etnik müzik aletleri hangi yörenin müziği çalınıyorsa onlara göre seçilir. O yüzden belirli bir liste yok. Ama gitar ve piyano gibi genel enstrümanların daha az kullanılması olası. Bu tür etnik elektronik müzik ve etnik house müzik gibi alt türlere de ayrılır. Bu alt türler yöresel ezgileri elektronik müzikle kombine ederek ve teknolojik düzenlemeler yaparak dinleyicilere ulaştırır. Böylece gelenekselle modernin birleştirilmesi de gerçekleştirilir.

Kaliteli Etnik Müzik Örnekleri

Kaliteli Etnik Müzik Örnekleri

Türkiye çok çeşitli yöresel özellikleri barındırdığı için etnik müzik konusunda oldukça zengindir. Bu zenginlik birçok kaliteli müziğe erişmenizi de olanaklı kılar. En yaygın etnik müzik örnekleri arasında Karadeniz müzikleri ağır basar. Karadeniz müziği yapan etnik müzik sanatçıları ve etnik müzik grupları şarkılarını Türkçe veya Lazca söyleyebilirler. Karadeniz müziğinde kemençe sololarına da sıkça başvurulur. Karadeniz yöresi dışında, içinizi kıpır kıpır edecek melodileriyle Trakya yöresine ait birçok örnek de mevcut. Rembetiko hissi veren Rumca albümler, Sefarad müzikleri ve Arapça şarkılar da Türkiye’deki kültür renklerini deneyimleyebilme imkanı verir. Etnik müzik örnekleri genelde sakin bir çizgide ilerledikleri ve hoş bir tat bıraktıkları için günlük yaşamınızda, mesela işteyken veya ders çalışırken de keyifle dinlenebilir.

Yerli Albüm Fiyatları

Etnik Yerli Albüm Fiyatları

Yerli etnik müzik albüm fiyatları, diğer yerli albümler gibi makul seviyelerde seyretmekte. Diskler çoğunlukla CD formatındadır, ara sıra da DVD formatında da olabilir. Birkaç CD’lik setler halindeki albümlerin fiyatlarında biraz fark olması beklenebilir. Bir albümde yer alan şarkı sayısı genelde 10-12 adettir ama derleme albümlerde sayı 17-18’e kadar çıkabilir. CD setlerinde bu sayı elbette daha fazladır. Single yani tekli albümlerde ise bir veya birkaç şarkı bulunur. Anadolu ve Trakya’daki en güzide örnekleriyle etnik müzik örneklerini burada bulabilirsiniz. Etnik müziğin yanı sıra özgün müzik, arabesk, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, enstrümantal müzik, fantazi müzik, alaturka müzik, sufi ve tasavvuf müziği, hip hop ve rap, klasik müzik, pop, rock ve diğer türlerdeki albümler de Yerli Albümler kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(9)
ve üzeri (9)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL