TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Enstrümantal

için 219 sonuç bulundu.

Enstrümantal

Enstrümantal müzik sizi sözlerin dünyasından alıp sadece melodilerin olduğu bir dünyaya götürür. Birçok müzik türünde enstrümantal müzik bulmanız ve hepsinde farklı hisler yaşamanız mümkün. Bu tür hakkında daha ayrıntılı bilgi edinebilir ve kendinize keşif kapılarını aralayabilirsiniz.

Enstrümantal Müzik Nedir?

Enstrümantal Müzik Nedir?

Enstrümantal müzik, sözleri olmayan, sadece müzik aletleriyle icra edilen bir müzik türüdür. Sadece sesle icra edilen acapella’nın tam tersidir. Enstrümantal müzik Türkçe veya başka bir dilde söz içermez ama ara sıra belli belirsiz vokaller veya ses parçacıkları ile melodi desteklenebilir. Enstrümantal şarkılar desek de sözler olmadığı doğrusu enstrümantal bestelerdir. Bu türde kullanılan enstrümantal müzik aletleri için bir liste yapmak mümkün değil. Gitar, keman ve ney sıklıkla kullanılmasına rağmen hemen her enstrümanı, mesela tulum, yaylı tambur, ud veya flütü ya da bunların kombinasyonlarını da işitmeniz mümkün. Örneğin, enstrümantal klasik müzik koca bir orkestrayla çalınır. Sözsüz demek her zaman yavaş bir tempo demek değil. Enstrümantal müzik hareketli ritimlere de sahip olabilir.

Yerli Enstrümantal Müzik Örnekleri

Yerli Enstrümantal Müzik Örnekleri

Enstrümantal müziğin sözlerinin olmaması onların anlamsız olduğu anlamına gelmez. Bilakis, sözlerin yönlendirmesi olmadan çok daha geniş bir duyum yelpazesini size açmış olur. Yerli enstrümantal müzik örneklerinde eski Osmanlı tınıları, halk türkülerinden alıntılar, İstanbul’un tarihi, sufi ve tasavvuf ezgileri, Anadolu kültürü ile kulaklarınız festival yaşayabilir. 80’ler ve 90’lar şarkıları gibi iyi bilinen şarkıların enstrümantal versiyonları da oldukça keyiflidir. Enstrümantal müzik sanatçıları tek bir müzik aleti üzerinde uzmanlaşırken enstrümantal müzik grupları farklı müzik aletlerini bir araya getirebilir. Bu da size farklı deneyimler için keşif fırsatı sunar. Enstrümantal müzik ders yaparken ve çalışırken ya da meditasyon sırasında veya sadece huzur bulmak için dinlenebilir.

Albüm Fiyatları Ne Kadar?

Enstrümental Albüm Fiyatları Ne Kadar?

Enstrümantal müzik albümleri fiyat açısından diğer yerli albümlerden pek farklı değil. Disk sayısı fiyatı etkileyen unsurlardan biri. İki, üç, hatta sekiz diskli setler satışa sunulabiliyor. Dinleme süresini hesaplarsanız fiyat performans yönünden bir kaybınız olmadığını görürsünüz. Bir albümde ortalama 10-12 şarkı bulunur ama tekli albümlerde bir veya iki tane şarkı olabilir. Derleme albümlerde bu sayı 17-18’e kadar da çıkabilir ki enstrümantal türünde böyle albümler sık sık karşınıza çıkacaktır. Enstrümantal albümler dışında sufi ve tasavvuf müzikleri, film müzikleri, dans müzikleri ve klasik müzik de tamamen olmasa da yoğun ölçüde sözsüz şarkılar içerir. Pop, rock, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, arabesk, özgün müzik, etnik müzik, fantazi müzik ve diğer türlerdeki albümleri de Yerli Albümler kategorimizde bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (9)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (11)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL