TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

World

için 284 sonuç bulundu.

World

World müzik albümleri dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin icra ettiği, onların coğrafyalarına ve kültürlerine özel parçaları yanı başınıza getirir. World ibaresini gördüğünüz albümlerde sizi nelerin beklediğini öğrenmek için dünya müzikleri hakkında bilgi veren yazımıza göz atın.

Dünya Müzikleri Nedir?

Dünya Müzikleri Nedir?

World music, yani dünya müzikleri dünya çapında birçok farklı müzik tarzını şemsiyesi altına alan bir müzik kategorisidir. Folk müzik ve caz gibi Batılı müzik formlarının yanı sıra etnik müzik, bazı yöresel müzik, yeni geleneksel müzik formları ile etnik müzikle Batı popüler müziğinin birbirine karıştığı eserlerde olduğu gibi birden çok kültürel geleneği barındıran müzikleri içerir. Dünya müziklerinin bir müzik kategorisi olarak kapsayıcı doğası ve esnekliği evrensel bir tanım yapmaya engel teşkil eder ama kültürel açıdan egzotik olana ilgisinin etiği genel olarak geçerlidir. Başlangıçta Batılı olmayan geleneksel müzik diye adlandırılsa da küreselleşmeyle birlikte müziğin kitlesiyle erişimi genişleyince “World” diye anılır hale geldi. Modern dünya müzikleri türleri dünya füzyon, global füzyon, etnik füzyon ve worldbeat gibi alt türlere de sahip.

Dünyadan En Güzel Şarkılar

Dünyadan En Güzel Şarkılar

Dünya etnik müzikleri, dünyadaki kültürler ve insanlar kadar çeşitlidir. Dolayısıyla, engin bir kategori sizi bekliyor. Kendinize bir dünya müzikleri listesi yaparak koleksiyonunuzu genişletmeye hazır olun. Dünya müzikleri karşınıza eski Britanya halklarına özgü Kelt müzikleri, Avrupa dışı klasik müzikler, mesela Japonların koto, Çinlilerin guzheng, Hintlilerin raga müzikleri, Tibet ilahileri, İskandinav müzikleri, Bulgaristan dahil Balkan müzikleri, Afrika müzikleri, Latin müzikleri, Güney Amerika müzikleri, Endonezya dahil Uzakdoğu müzikleri, Ortadoğu müzikleri ilk akla gelen örnekler olsa da füzyon eserlerle birlikte sınırsız bir yelpazenin içerisindeyiz. Dünyanın muhtelif yerlerinde düzenlenmiş dünya müzikleri festivali kayıtlarını veya bu alanda müzik icra eden değerli sanatçıların canlı konser kayıtlarına rastlamanız da mümkün.

Bu Tarzdaki Albümlerin Fiyatları

World Albümlerinin Fiyatları

World müzik albüm fiyatları standart yabancı müzik albümlerinin fiyat ortalamasıyla paralel bir çizgide seyreder. Farklı plak şirketleri de genelde benzer bir fiyat politikası güder. Üründe bulunan disk sayısı ve CD, DVD veya Blu-Ray formatında olması fiyatları etkileyecektir ama o şekilde de fiyatlar yine bütçenizi yormayacak seviyelerde olacaktır. Bilhassa ilgi duyduğunuz bir etnik müzik yoksa bile değişik müzikleri dinleyerek yeni keşifle yapabilir; yeni kültürlere, enstrümanlara ve ezgilere yelken açabilirsiniz. Çeşitli dünya müziklerinden örnekleri derleyen albümlerden de büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz. Dünya müziklerinin yanı sıra klasik, pop, rock, caz, film müzikleri, derlemeler, blues, soul, elektronika, club & dance, New Age ve R&B türlerinde sanatçıları ve onların eserlerin, de Yabancı Albümler kategorimizde bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(246)
(11)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)
ve üzeri (4)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL