TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Soul

için 28 sonuç bulundu.

Soul

Soul müzik adının Türkçe anlamı olan “ruh”taki gibi ruha hitap eden güçlü bir müzik türüdür. Soul müziğin ayırıcı özelliklerini öğrenerek ondan daha fazla keyif almakla kalmayacak, bu türde eser vermiş sanatçıların şarkılarını daha iyi anlayabileceksiniz.

Soul Müzik Nedir?

Soul Müzik Nedir?

Soul ABD’deki Afrikalı Amerikalı toplulukların arasında çıkan ve onlar tarafından günümüzde hala sürdürülen bir popüler müzik janrıdır. Amerikan gospel, yani kilise müziği, rhythm, blues ve cazdan öğeleri bir araya getirir. Bazı örnekleri hem dinlemek hem de dans etmek için uygundur. Akılda kalan ritimler, vurgu yapan alkışlar ve doğaçlama vücut hareketleri soul müziğin öne çıkan özellikleridir. Başka bir önemli özelliği de baş vokalist ve koro arasında yapılan atışmalardır. Bu sırada epey yüksek ses tonları kullanılabilir. Şarkılar söylenirken doğaçlama eklemeler, dönüşler veya yardımcı sesler katıldığı da olur. Bu müzik Afrikalı Amerikan kimliğini yansıtır ve onun kültürünün önemini vurgular. Şarkı sözlerine kulak verdiğinizde bunu fark edebilirsiniz. Deep soul, Southern Soul, psychedelic soul gibi alt türleri modern soul’da görmek mümkün.

En İyi Sanatçı ve Albüm Örnekleri

En İyi Sanatçı ve Albüm Örnekleri

Önemli soul müzik sanatçıları arasında aslında R&B, gospel, hatta rock and roll gibi başka tarzlarda rastladığımız isimler var. Bu isimlerin başında, funk müziğin de önde gelen isimlerinden James Brown var. Sanatçının “I Feel Good” parçası dünyayı kasıp kavurmaya hala devam ediyor. Kariyerine gospel söyleyerek başlayan ve Ahmet Ertegün tarafından müzik dünyasına kazandırılan Aretha Franklin soul müziğin kraliçesi diye anılmakta. Glokomdan dolayı beş yaşında görme yetisini kaybeden ve yine Ahmet Ertegün tarafından müzik dünyasına kazandırılan Ray Charles, 22 Grammy ödülüne sahip olan Stevie Wonder, 2 Grammy ödülünü kucaklamış olan Marvin Gaye, Otis Redding, Al Green, The Temptations, Smokey Robinson, The Supremes, Curtis Mayfield, Chaka Khan, Gladys Knight ve Erykah Badu da etkili soul isimleri arasında sayılabilir.

Yabancı Soul Albüm Fiyatları

Yabancı Soul Albüm Fiyatları

Soul müzik albüm fiyatları, diğer yabancı albüm fiyatlarıyla aynı seviyelerde. Plak şirketleri arasında muhtemelen büyük farklar yok. Soul müzik, aynı R&B gibi Türkçede örneği olmayan bir müzik türü. Onu dinlerken başka coğrafyalarda yaşayan insanların hayata bakış açılarına dair fikir edinme fırsatı da edineceksiniz. Soul müzik sanatçılarının tarifi mümkün olmayan seslerinin hakkını verebilmek ve hiçbir titreşimi kaçırmamak için kaliteli bir DVD çalar ile kaliteli bir hoparlör, hatta ses sistemi edinmenizi öneririz. Soul haricinde klasik, pop, rock, caz, film müzikleri, derlemeler, blues, dünya müzikleri, elektronika, club & dance, New Age ve R&B türlerindeki eserleri de merak ediyorsanız Yabancı Albümler kategorimizi hemen ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(19)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL