TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

R&B

için 97 sonuç bulundu.

R&B

R&B, güçlü sesler tarafından yorumlanan şarkıları ve etkileyici melodileriyle dünyayı etkisi altına almayı başaran bir müzik türüdür. R&B müziğini daha önce dinlediyseniz de dinlemediyseniz de, onun özellikleri hakkında bilgi edinme ve başlıca sanatçılarını keşfetme fırsatını kaçırmayın.

R&B (Rythm and Blues) Müzik Nedir?

R&B (Rythm and Blues) Müzik Nedir?

R&B veya RnB, Afrikalı Amerikan topluluklarının yarattığı ve sürdürdüğü bir popüler müzik janrıdır. Dolayısıyla R&B tarihi bu toplulukların kültürlerini ve yaşadıklarını da yansıtır. İşlenen konular Afrikalı Amerikan topluluklarının acı deneyimleri, özgürlük arayışı ve neşelerinin yanı sıra bireysel ilişkilerinde başarılarla başarısızlıklar veya ekonomik sorunlardır. Hip hop ve rap ile akraba olan bir tür olduğu söylenebilir. Caz, blues ve gospelden de esintiler taşır. Terim ilk olarak Billboard dergisinde Jerry Wexler tarafından kullanılmıştır. R&B popüler müzik türlerinden biridir (ama pop müzik değildir). Klasik R&B’deki müzikleri icra ederken kullanılan enstrümanlar piyano, bir veya iki gitar, bas, davullar, bir veya daha çok saksafondur. Baş soliste ek olarak arka planda vokalistlere de rastlanır. Modern R&B, elektronik müzik aletlerinden yararlanmaktadır.

Tüm Zamanların En İyi R&B Sanatçıları

Tüm Zamanların En İyi R&B Sanatçıları

R&B dinle” demek istediğiniz bir kişiye önerebileceğiniz birçok sanatçı var ama ünlü müzik dergisi Billboard’un hazırladığı listeye göre bazı isimler daha öne çıkmakta. İlk isim aslında R&B ve soul müziği rock, caz ve gospel ile başarılı biçimde karıştıran Etta James. Jill Scott da R&B’yi hip hop, country hatta operayla harmanlayan bir isim. Diğer R&B duayenlerindan bazıları şöyle: D’Angelo, Usher, süper babaanne lakaplı Tina Turner, Sam Cooke, Alicia Keys, adından sık sık söz ettiren Beyoncé, Mary J. Blige, disko müziğinde de adı geçen Diana Ross, albümleri satış rekorları kıran Michael Jackson’ın kardeşi Janet Jackson, R. Kelly, “Hello” gibi romantik şarkılarıyla bilinen Lionel Ritchie, Whitney Houston, Prince, Marvin Gaye, şarkıları kadar sahnesiyle de büyüleyen James Brown, Aretha Franklin, Ray Charles, Smokey Robinson, Steve Wonder ve tabii ki Michael Jackson.

R&B Albüm Fiyatları

R&B Albüm Fiyatları

Diğer yabancı albüm fiyatları gibi R&B albüm fiyatları da üründe bulunan disk sayısının yanı sıra disk formatına (CD, DVD veya Blu-Ray) göre belirlenir. Bazı albümler, müziğin yanı sıra klip veya konserlerin görüntülü kayıtlarını da içerebilir. Böyle R&B albümleri size kusursuz bir müzik deneyimi yaşatırken sanatçıyla daha fazla özdeşleşmenizi sağlayacaktır. Sadece yabancı albümler arasında bulabileceğiniz R&B şarkıları başka bir coğrafyanın kendine has unsurlarını evinize taşıyarak size yepyeni, keşfedilmemiş bir müzik deneyimi yaşatma potansiyeline sahip. R&B dışında klasik, pop, rock, caz, film müzikleri, derlemeler, blues, dünya müzikleri, elektronika, club & dance, New Age ve soul albümleri de Yabancı Albümler kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(28)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL