TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Rock

için 549 sonuç bulundu.

Rock

Yabancı rock müzik sert melodileri ve vurucu ritimleriyle her yaştan insanı etkisi altına almayı başarır. Üstelik bu durum klasik rock müziği kadar modern rock müziği için de geçerli. Söz konusu müzik türü ve müzisyenleri hakkında daha fazla bilgi için yazımıza mutlaka göz atın.

Rock Müzik Nedir?

Rock Müzik Nedir?

Rock müzik popüler müziğin geniş bir janrı. (Popüler müziğin başka bir türü olan pop müzikle karıştırmayın.) İlk çıkışı rock and roll / rock’n’roll adıyla olmuştur. Başlangıçta blues, rhythm, blues ve country müziklerinden esinlenirken ve elektrik blues, folk, caz, klasik müzik ve diğer türlerden etkiler taşırken günümüzde başlı başına bir rock müzikten, hatta onun alt türlerinden bahsetmek mümkün. Günümüzde rock müzik türleri neredeyse saymakla bitmeyecek kadar uzun ama en yaygın olanları klasik rock, metal, heavy metal, punk rock, alternatif rock ve indie rock’tır. Rock müzik enstrümanları denildiğinde ilk akla gelen elektro gitardır. Fakat bir rock grubunda elektro gitar ile birlikte bas gitar, bateri, bir veya birkaç şarkıcı olması da beklenir. Bazı gruplarda klavyeli aletler, mesela org ve piyano da öne çıkar.

En Ünlü Rock Müzik Sanatçıları

En Ünlü Rock Müzik Sanatçıları

En çok albüm satan yabancı rock grupları ve yabancı rock sanatçıları listeleri başarının tek göstergesi olmasa da göstergelerinden bir tanesi. Tüm zamanların en iyi rockçıları listelerinde bazı ortak isimleri görmek mümkün: The Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Queen, Pink Floyd, Bob Dylan, Elvis Presley, Metallica, The Who, AC/DC, Guns’n’Roses, Aerosmith, Black Sabbath, Chuck Berry, Bruce Springsteen, The Doors, U2, Iron Maiden, Deep Purple, Bon Jovi, Alice Cooper, Kiss, The Cure, Scorpions, Ozzy Ozbourne. Daha yeni ve modern isimler arasında ise Nirvana, Green Day, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Muse ve Imagine Dragons yer almakta. Kısa bir yabancı rock müzik listesi içerisinde Pink Floyd’dan “The Dark Side of the Moon” ve “The Wall”, The Beatles’tan “Sgt. Pepper’s Lonely Hears Club Band” ve “Abbey Road”, Nirvana’dan “Nevermind”, Bob Dylan’dan “Blonde on Blond”, AC/DC’den “Back in Black” albümlerine değinilebilir.

Yabancı Rock Albüm Fiyatları

Yabancı Rock Albüm Fiyatları

Yabancı rock albüm fiyatları diğer yabancı albümler gibi, plak şirketinden çok disk formatının ne olduğuna (CD, DVD, Blu-Ray) ve birden çok disk olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Düzgün bir DVD oynatıcı veya Blu-Ray oynatıcı sahibiyseniz fiyat kadar kalite konusunda da pek fark olmadığını görürsünüz. Yabancı rock şarkılar derlemesini içeren albümleri de dinlemesi oldukça keyiflidir. Ayrıca en sevilen şarkıların toplandığı ve bazen mikrofon hediyeli olan karaoke diskleri de eğlencenin başka bir boyutu. Mesela, Elvis Presley’nin hitlerini dinlemekle kalmayıp kendinizin söylediğini düşünün! Rock dışında klasik, pop, caz, film müzikleri, derlemeler, blues, dünya müzikleri, R&B, elektronika, club & dance, New Age veya soul türlerinde eser vermiş sanatçıları ve onların eserlerini Yabancı Albümler kategorimizde bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(358)
(20)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(7)
ve üzeri (7)
ve üzeri (8)
ve üzeri (8)
ve üzeri (8)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL