Kategoriler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Jazz Music

için 100 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Jazz Music

Jazz müzik, 1900’lerin teknoloji ve savaşlarla birlikte değişen ruhunun dışa vurumuydu. Otomobil, gramofon, çoğalan radyo yayınları ile birlikte dünyanın ritmi değişiyor ve müzik bu yeni ritme ayak uydurmaya çalışıyordu. İşte Amerikan kökenli jazz müzik, dünyanın bu yeni hızlı ritminin notaya dökülmüş haliydi.

Jazz Nedir?

Jazz Nedir?

ABD’nin güney eyaletlerinde ilk kez ortaya çıkan jazz müzik, Afrika-Amerika ve Batı müziği tekniklerinin harmanlanmış halidir. 1900’lerin başından beri var olan müziğin ilk olarak dünyaya duyurulması 1917 yılında Dixieland Jazz Band'in ilk plaklarının piyasaya çıkmasıyla gerçekleşmiştir. Artık sokaklarda duyulan bir isim olmaktan çıkıp geniş kitlelerce bilinen bir müzik türü olan jazz müzik en popüler dönemini yazar F. Scott Fitzgerald’ın “Caz Çağı” olarak nitelediği 1920’lerde yaşamıştır. Jazz Kralı olarak bilinen Louis Armstrong’da o günlerde ünlü jazz şarkıcıları arasındaydı. Miles Davis, John Coltrane, Billie Holiday, Charlie Parker, Duke Ellington, Ella Fitzgerald gibi önemli jazz şarkıcılarının albümlerini Yabancı Albümler kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Ünlü Jazz Şarkıları Nelerdir?

Ünlü Jazz Şarkıları Nelerdir?

Jazz müziğin en iyileri, efsaneleşmiş şarkılarıyla tanınıyor. Miles Davis’in Kind of Blue albümünde yer alan “Blue In Green”, Smokey Robinson ve kurucusu olduğu The Miracles grubundan “Ooh Baby Baby”, The Temptations’ın klasik şarkısı “I Wish It Would Rain”, Ella Fitzgerald ve Tommy Dorsey yorumlarıyla bilinen “The Music Goes Round And Round” gibi pek ünlü jazz parçasının hikayeleri de dilden dile dolaşıyor. Nina Simone’nin anısına yazılan “To Be Young, Gifted and Black”, Marvin Gaye’nin boşandığı eşinin nafakasını ödemek için yaptığı ve sonradan hit olan “Here, My Dear”, tarihin en çok kaydedilen ikinci şarkısı olarak bilinen “The Girl From Ipanema” gibi ünlü jazz parçalarının bulunduğu jazz albümleri sizleri bekliyor.

En Çok Satan Jazz Albümleri Nelerdir?

En Çok Satan Jazz Albümleri Nelerdir?

Nina Simone, Miles Davis, Billie Holiday, Charlie Parker gibi klasik jazz sanatçılarının en iyi şarkılarının derlendiği “Best of” albümler en çok satan jazz albümleri arasında yer almaktadır. Jazz müziğin ikonlarının albümlerinin yanı sıra çağdaş jazz sanatçılarının albümleri de hayli ilgi görmektedir. Stacey Kent, Celine Dion, Jamie Cullum gibi günümüz jazz sanatçılarının albümleri popüler yabancı albümler arasında bulunuyor. Karsu, Akın Eldes, Alp Ersönmez, Selen Gülün gibi sanatçılar ve Kerem Görsev Trio gibi jazz müzik grupları arasından da seçim yapabilirsiniz. Jazz müzik türkçe albümlerini kategorimizden edinebilirsiniz. Müzik albüm fiyatları için Yabancı Albümler kategorimizi inceleyebilir, sanatçıları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için ise En İyi Caz Sanatçıları yazımızı okuyabilirsiniz.