TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Classic

için 651 sonuç bulundu.

Classic

Classic müzik yani klasik müzik, çok sesli Batı Avrupa kökenli müzik türüdür. Rönesans, Barok, Klasik, Romantik, Modern gibi dönemlerin farklı klasik müzik anlayışları vardır. Tüm bu farklı dönemlerin klasik müzik albümü seçeneklerine kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ünlü Klasik Müzik Sanatçıları Kimlerdir?

Ünlü Klasik Müzik Sanatçıları Kimlerdir?

Her klasik müzik döneminin önemli bestecileri olmuştur. Çok sesli müziğe ilk geçişin dönemi Rönesans’ta Guillaume Dufay, Johannes Ockeghem, Giovanni Pierluigi da Palestrina ve Carlo Gesualdo gibi isimler bulunuyordu. Rönesansa göre daha süslü bir anlatıma sahip olan Barok döneminin klasik müziğinin Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Jean-Baptiste Lully, Henry Purcell, George Frideric Handel ve Georg Philipp Telemann gibi temsilcileri bulunmaktadır. Piyanonun baskın olduğu daha sade bir müzik anlayışına sahip Klasik dönemde, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Christoph Willibald Gluck gibi önemli klasik müzik temsilcileri bulunmaktaydı. Klasik müziğin saraydan çıkıp halka yayıldığı Romantik dönemde ise, Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini, Robert Schumann, Frederic Chopin, Johannes Brahms gibi önemli isimler vardı.

Popüler Klasik Müzik Albümleri Nelerdir?

Popüler Klasik Müzik Albümleri Nelerdir?

Popüler klasik müzik albümlerinin arasında klasik müziğin ünlü temsilcilerinin bestelerinden derleme ‘Best Of’ albümleri yer almaktadır. Niccolo Paganini, George Frideric Handel, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Robert Schumann, Frederic Chopin, Johannes Brahms gibi önemli bestecilerin bestelerinin yer aldığı albümler çok satmaktadır. Örneğin The Very Best Of Schubert, Franz Schubert’in en sevilen klasik müzik parçaları bulunan popüler bir derlemedir. Rachmaninov: Piano Concertos, Wilhelm Kempff’in Beethoven: The 32 Piano Sonatas, Alan Curtis’in Handel 6 Complete Operas, Alexandre Tharaus’un Bach: Goldberg Variations gibi albümler, popüler klasik müzik yabancı albümleri arasında bulunmaktadır.

Klasik Müzik Albümlerinin Fiyatları Nelerdir?

Klasik Müzik Albümlerinin Fiyatları Nelerdir?

Klasik müzik her yaştan kitleye hitap eden bir müzik türüdür. Klasik müzik yalnızca keyif amaçlı değil beyin sağlığı için de dinlenmektedir. Özellikle anne karnındaki bebekler ve okul çağı çocuklar için önerilen klasik müzik, beynin gelişimine olumlu katkıda bulunur. Rahatlamak, meditasyon yapmak için de tercih edilir. Önemli klasik müzik bestecileri albümlerinden ya da günümüz klasik müzik sanatçılarının besteleri yeniden yorumladıkları albümlerden edinebilirsiniz. Klasik müzik albümlerinin fiyatları, albümdeki şarkı miktarı, besteci gibi farklı etkenler yüzünden değişmektedir. Müzik kategorimizden klasik müzik hakkında daha fazla bilgi edinebilir, klasik müzik albümlerinin fiyatlarını karşılaştırabilir, bütçenize ve zevkinize göre bir seçim yapabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(518)
(7)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(29)
ve üzeri (29)
ve üzeri (29)
ve üzeri (30)
ve üzeri (30)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL