TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Blues

için 27 sonuç bulundu.

Blues

Batı Afrika kökenli bir müzik türü olan blues müzik, köklü bir kültür ve tarihe sahiptir. “Acının ifadesi” anlamına gelen blues, Afrika’dan tüm dünyaya yayılmış, farklı alt türlere ayrılmış ve tüm dünya tarafından çok sevilmiştir.

Blues Nedir?

Blues Nedir?

Afrika’dan getirilen işçi ve kölelerin tarlalarda çalıştırılırken söyledikleri müzik olan Blues, ritmin ön plana çıktığı bir müzik türüdür. Köleliğin kaldırılmasının ardından, 1910’larda ilk olarak Amerika’ya yayılmış ve Amerikan müziğini etkilemiştir. Ardından tüm dünyaya yayılmıştır. Blues başlangıçta davul enstrümanı ile birlikte tek bir şarkıcı ya da koronun söylediği şarkı yapısına sahipti. Sonrasında gitarın dahil olduğu Blues müzik parçaları, doğaçlamaya yani sanatçının o an içinden geldiği gibi duygularını notalar yoluyla aktarmasına imkan tanıdı. Modern müziğin ve günümüz popüler müziğin kökeni olanblues müzik türü örnekleri için Yabancı Albümler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

En Ünlü Blues Müzik Sanatçıları Kimlerdir?

En Ünlü Blues Müzik Sanatçıları Kimlerdir?

Blues müzik tarihi, Afrika kökenli kölelerin acılarını aktardıkları şarkılarla başlamış olsa da günümüzde diğer müzik türleriyle harmanlanmış her tür duyguyu ifade eden parçalara sahiptir. En bilinen blues müzik sanatçıları, B B King Eric Clapton, Ray Charles, Albert King, John Lee Hooker, Jimi Hendrix’tir. En popüler müzik türü olmasa da blues, her zaman büyük kitleler tarafından sevilmiş, kendi kült şarkılarını, ikonlarını yaratmış, blues müziği icra eden sanatçılara büyük saygı duyulmuştur. En bilinen blues ikonlarından biri Jimi Hendrix’tir. Billie Holiday, Stevie Ray Vaughan, Janis Joplin, Muddy Waters ve çok daha fazla blues müzik sanatçısının albümleri sizleri bekliyor.

En Çok Dinlenen Blues Şarkıları Nelerdir?

En Çok Dinlenen Blues Şarkıları Nelerdir?

Zaman içerisinde kendi klasiklerini yaratmış olan Blues müziğinin B. B. King, Janis Joplin, Jimi Hendrix ve daha pek çok isimden kült parçası bulunmaktadır. B. B. King’in “The Thrill is Gone” adlı parçası tüm zamanların en sevilen blues şarkıları listesinde her zaman bulunmuştur. B. B. King’in en sevilen bu parçası “King of the Blues” albümünde sizleri bekliyor. Yine Ray Charles “Hit The Road Jack”, Eric Clapton “Old Love”, Etta James “I'd Rather Go Blind”, Stevie Ray Vaughan “Tin Pan Alley”, Janis Joplin “Summertime”, Jimi Hendrix “Lover Man” en bilinen blues müzik parçalarındandır. Yabancı Albümler kategorimizden blues albümlerini inceleyebilir ve albüm fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(2)
ve üzeri (2)
ve üzeri (2)
ve üzeri (2)
ve üzeri (2)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL