TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Processor & Pedal

için 2,088 sonuç bulundu.

Processor & Pedal

Bütün gitar çeşitlerinin kendilerine özgü, güzel sesleri var. Ama daha farklı sesler arayışı içindeyseniz gitar processor pedal seslere çeşitli efektler ekleyebilirsiniz. Bu iki aksesuarın özellikleri ve kullanımları ile ilgili temel bilgileri öğrenmenin şimdi tam zamanı.

Processor Nedir, Nasıl Kullanılır?

Processor Nedir, Nasıl Kullanılır?

Gitar processor (prosesör) ve gitar pedalı genelde birbiri yerine kullanılan terimler olsa da aralarında birkaç farklılık var. Processor ile başlayalım. Bu cihaz, efektör diye de adlandırılabilir. Gitardan çıkan ve bizim algıladığımız seslere belirli efektler vermek için kullanılır. Elektro gitar processor ve diğer processor modellerini kullanmak için ihtiyacınız olan temel şey cihazın kendisi dışında en yaygın gitar kablosu olan jak kablosu. Ses, yeterli uzunluktaki jak kablosu processor’e ve oradan da amfiye veya hoparlöre iletilir. Processor ile pedal arasındaki ayrım kullanım esnasında kendini gösterecektir. Efekt processor’leri yükleme, koro, erteleme vb. etkileri tek bir ünite içinde barındırır. Birkaç ince ayar verdikten sonra gayet güzel sesler elde edebilirsiniz. Elbette her enstrümanda ve aksesuarda olduğu gibi, ideal ayarları keşfetmek için pratik yapmayı sürdürmelisiniz. İnce ayarlar için gitar pedal çeşitlerine başvurabilirsiniz.

Gitar Pedalları Ne İşe Yarar?

Gitar Pedalları Ne İşe Yarar?

Gitar pedalı, başka bir deyişle efekt pedalı, aynı processor gibi gitarınızın sesini değiştiren elektronik aletlerdir. Processor bütün sinyali değiştirirken efekt pedalı ses üzerinde değişiklik yapar ama yeni model cihazlarda keskin bir ayrımla muhtemelen karşılaşmazsınız. Yine de pedallarda doğru kombinasyon için biraz daha fazla çaba sarf etmeniz ve biraz daha masraf yapmanız ihtimal dahilinde. İhtiyacınız olan kombinasyonu belirlemek için gitar pedal çeşitleri hakkında fikriniz olması lazım. Kirli ses (distortion) pedalı, sinyalde sert kırpma yaparak keskin tonlar elde etmeye yarar. Yükleme (overdrive) pedalı, yumuşak kırpma kullandığı için daha yumuşak tonlar sunar. Kirli ses efektlerinin yanı sıra filtre efektleri (equalizer, wah, wah, vb.), ses efektleri (kompresör vb.), zaman efektleri (erteleme, vb.), modülasyon efektleri (titreşim, koro, vb.), perde efektleri (oktav yükseltme/düşürme, vb.) ve bas efektleri içerek pedallar da mevcut.

Processor ve Pedal Fiyatları

Processor ve Pedal Fiyatları

Gitar processor ve gitar pedal fiyatları gitar aksesuarları ortalamasının biraz üstünde yer alır. Ama böyle olması normal çünkü her biri birer elektronik alet. Bu ürünlerden birini almaya ihtiyacınız olduğuna kesin karar verdiyseniz uzun vadede kesintisiz kullanabileceğiniz sağlam bir aksesuarınız olacağını hesaba katın. Artech, Ashton, Behringer, Blackstar, Boss, DigiTech, Electro Harmonix, Extreme, F Zone, Fender, Fishman, İbanez, Joyo, Korg, Roland, TC Electronic, Vox, Tech 21, Washbum, Yamaha, Zoom ve diğer markaların gitar processor ve pedal modellerini burada bulabilirsiniz. Processor ve pedal ile birlikte, akort aleti, metronom, tel, askı, sehpa, pena, kablo, kılıf, çanta, amplifikatör, akort burgusu, kapo ve equalizer için Gitar Aksesuarları kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

ADASTRA (2)
Artech (6)
Ashton (7)
Behringer (17)
Blackstar (4)
Boss (141)
DigiTech (4)
(375)
Extreme (2)
F Zone (4)
Fender (11)
Fishman (10)
Gibraltar (1)
Ibanez (11)
Joyo (8)
Jwin (1)
Korg (5)
Line6 (3)
Marshall (3)
Roland (7)
Samson (1)
Stagg (3)
Suzuki (1)
Tech 21 (2)
Vox (44)
Washburn (1)
Yamaha (5)
Zoom (30)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(63)
ve üzeri (70)
ve üzeri (71)
ve üzeri (71)
ve üzeri (74)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL