TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Şampanya Kadehi

için 297 sonuç bulundu.

Şampanya Kadehi

Beyaz şarabın içine karbondioksit gazı ekleyip patlatılarak içilen şampanya için özel olarak tasarlanmış olan şampanya kadehi bulunmaktadır. Günümüzde kutlamaların olmazsa olmazsa içkisi olan şampanya, ilk dönemlerde de özellikle kutlamalarda tercih edilirdi. Şampanya içiminizi daha kolay ve daha şık bir hale getirmek için siz de kategorimizde yer alan şampanya kadehlerini tercih edebilirsiniz.

Şampanya Kadehi Hakkında

Şampanya Kadehi Hakkında

Şampanya ilk dönemlerde, kup denilen yayvan kadehlerde içilirdi. Ancak zamanla bu kupların şampanyayı içmek için çok da uygun kadehler olmadığı anlaşıldı. Çünkü bu kadehler, köpüğü hızlı bir şekilde yüzeye çıkarıyordu ve zarif kokuların burun ile hissedilmesine engel oluyordu. Şampanya içmek için yayvan ağızlı kadehlerin uygun olmadığı anlaşılınca bunların yerine “flüt” de denen dikey kadehler kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde de şampanya ile özdeşleşen bu kadehler; şampanya içimini hem daha keyifli hem de daha kolay hale getirmiştir. Şampanyanın sahip olduğu özel esansları koklayabilmenizi ve köpüğün hızlı bir şekilde yüzeye çıkmasını engellediğinden şampanyayı içerken daha büyük bir keyif almanızı sağlayan bu kadehler günümüzde şampanya kadehleri olarak adlandırılmaktadır.

Şampanya Kadehi Modelleri

Şampanya Kadehi Modelleri

Şampanya kadehi modelleri genel olarak birbirleriyle çok benzerlik göstermektedir. En çok bilinen ve tercih edilen şampanya kadehleri; flüt şampanya kadehi, kristal şampanya kadehi, ve cam şampanya bardağıdır. Özel misafirleriniz için kristal şampanya kadehlerini tercih edebilirsiniz. Genellikle 6’lı set olarak satılan şampanya kadehlerinden dilerseniz birkaç set satın alabilirsiniz. Ayrıca çiftler için özel olarak tasarlanan bazı 2’li şampanya bardakları da bulunmaktadır. Flüt şampanya bardakları ile diğer şampanya bardakları şekil olarak küçük tasarım farklılıklarına sahiptir. Şampanya içmek için her ikisi de uygundur. Bunun yanı sıra; şarap kadehleri ile şampanya kadehleri sık sık karıştırılır. İkisini ayırt edebileceğiniz en belirgin fark tasarımlardır. Şampanya bardakları daha uzun ve daha dar ağızlıdır.

Şampanya Nasıl İçilir?

Şampanya Nasıl İçilir?

Her içkide olduğu gibi şampanyanın da tüketilirken bilinmesi gerekn küçük tüyolar bulunmaktadır. Peki “Şampanya nasıl içilir?” Eğer şampanyanın dökülerek ziyan olmasını istemiyorsanız şişeyi sallamayın ya da patlatmaya uğraşmayın. Direkt olarak şarap açar gibi metalini sökün ve mantarını açın. Şampanya, bilindiği üzere soğuk olarak tüketilmesi gereken bir içki türüdür. Ancak buzlukla soğutulması pek önerilmez, ideal soğukluğu 6-7 derecedir. Peki “Şampanya kadehi nasıl tutulur?” Şampanya kadehi ortasından tutulmaz. Soğuk olarak tüketilmesi gerektiğinden, elin sıcaklığının şampanyayı ısıtmaması için şampanya bardağının altından tutularak tüketilmesi gerekir. Bunun yanı sıra şampanyayı; havyar, kanepe, kuru yemiş gibi aperatif yiyeceklerle ya da kutlamalarda pasta, fondü gibi tatlılarla tüketebilirsiniz. Şampanya kadehlerinin yanı sıra diğer tüm içki bardaklarını ve karaf modellerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Bambum (1)
Başak (4)
Cemile (1)
Decostyle (1)
(44)
GÜRALLAR (1)
İpek (2)
Jumbo (1)
Karaca (1)
Lav (5)
LAV (2)
Lava (2)
Luminarc (3)
Paşabahçe (104)
SCHAFER (1)
SİGMA (4)
The Mia (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(3)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(21)
ve üzeri (23)
ve üzeri (23)
ve üzeri (24)
ve üzeri (27)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL