Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Sebzelik

için 1,291 sonuç bulundu.

Sebzelik

Sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak daha fazla sebze ve meyve yiyen kişilerde bazı hastalık risklerinin daha az görülmesi muhtemeldir. Sebzeler vücudunuzun sağlığı ve bakımı için hayati önem taşıyan besinleri sağlar. Mutfakta sebze ve meyvelerin doğru şekilde saklanması gıdanın ömrü ve sağlık açısından önem taşımaktadır. Sebze ve meyveler sıklıkla buzdolabında saklansalar da özellikle kış aylarında sebzelikler sıklıkla kullanılmaktadır. Muz, patates, soğan gibi bazı sebze ve meyvelerin de buzdolabında saklanması önerilmiyor. Buzdolabının soğutma performansı kimi zaman bazı sebze ve meyveler için uygun olmayabiliyor. Ayrıca sebzelik kullanarak buzdolabında yer açmak ve mutfağı veya kileri daha düzenli kullanmak da mümkündür. Sebzelik sayesinde aldığınız sebze ve meyvelerin tazeliğini koruyabilirsiniz. Günümüzde gelişen tasarımları ile işlevselliklerinin yanı sıra estetik mutfak aksesuarı olarak da tercih edilmektedirler. Çeşitli model ve renklerde olan tasarımları sayesinde her mutfağa uyum sağlayan sebzelikleri mutfakta, balkonda veya kilerde kullanarak daha düzenli kullanım ve görünüm sağlayabilirsiniz. Mutfağın düzenli oluşu yemek yaparken zaman tasarrufu sağlayacağı gibi yemek yapma konusunda motivasyonunuzu da arttıracaktır. Ayrıca mutfakta hijyen olmazsa olmaz denecek kadar önemlidir. Bir mekanda hijyen sağlamak için önce düzen sağlamak gerekir. Bu tür mutfak aksesuarları ile günlük vaktin büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz mutfağınızı hem hijyene hem de istediğiniz düzene kavuşturmanız mümkündür.

 Her Mutfağa Uygun Tasarım Sebzelikler

Her Mutfağa Uygun Tasarım Sebzelikler

Sebzelikler çeşitli tasarımlarda çeşitli malzemelerden yapılmaktadırlar. Sayfamızda bulunan geniş ürün yelpazesinden ihtiyacınıza ve zevkinize uygun sebzelik modelini seçebilirsiniz. Mutfağınızda yoğun olarak ahşap kullandı iseniz bütünlüğü bozmamak için ahşap sebzelik tercih edebilirsiniz. Ahşap doğal bir ham madde olduğu için mutfakta kullanımı daha hijyenik olmaktadır. Ayrıca ahşap malzeme zamansızdır. Her sene modasını korumaya devam eder. İskandinav tarzda mutfak tasarımı ile ahşabın uyumu göz kamaştırıcıdır. Ahşabın sağlık ve mutluluk üzerinde doğaya benzer bir etkisi olmaktadır. Bir sebzelik ile mutfağınızda natürel bir hava estirebilirsiniz. Üstelik içine koyacağınız sebze ve meyveler doğallığına doğallık katacaktır. Dilerseniz balkonunuzda veya terasınızda kullanacağınız sebzeliği çekmecesiz modellerden tercih ederek sebze ve meyvelerin rengarenk görünümü ile ahşabın natürelliğinin uyumunu mekanınıza taşıyabilirsiniz. Mutfak dekorasyonu evde en dikkat çeken mekânların başında gelmektedir. Ev içerisinde de zamanın büyük bir kısmı mutfakta geçirilir. Mutfak tasarımında sebzelik gibi aksesuarlar işlevselliklerinin yanı sıra mutfağa katacağı estetik görünüm için de tercih edilmektedir. Mutfağınıza bir sebzelik edinirken mutfağınızın tasarımını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Mutfağınızda hem modernlikten hem de doğallıktan vazgeçmek istemiyorsanız hasır sebzelik modellerini tercih edebilirsiniz. Muhteşem görünümünün yanı sıra hasır dayanıklı bir ürün olması ile uzun süreli kullanıma oldukça uygundur. Ayrıca hasır ve bambu doğal bir malzeme oldukları için mutfakta kullanımı sağlık açısından da uygun bir seçim olacaktır. Ek olarak hasır hafif bir malzeme olduğu için de mutfakta kolay bir kullanım imkânı sunar. Çeşit çeşit renkleri ve tasarımları ile sebzelik plastik malzemeden de tercih edilmektedir. Paslanmaz çelik malzemeden imal edilen ferforje sebzellik modelleri de renkleri ve tasarımlarıyla sıklıkla tercih edilmektedirler. Ferforje sebzeliklerin dekoratif ve şık olması da mutfağınıza hoş bir görünüm kazandıracaktır. Ek olarak işlevselliği ve kullanışlılığı ile de ferforje sebzelik modelleri kullanıcısını memnun etmeyi başarmaktadır. Mutfağınızda daha modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız metal sebzelik modellerini tercih edebilirsiniz. Metal sebzeliklerde kışın sebze ve meyve tüketimi oda sıcaklığı ile temas ettiği için daha rahat olacaktır. Metal sebzelikleri uzun süre kullanmak mümkündür, dayanıklı bir malzemedir. Temizlik malzemeleri ile temizlik işlemi kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca Lalezar sebzelik modellerine de bakmanızı öneririz.

Sebzelik Modelleri ve Ebatları

Sebzelik Modelleri ve Ebatları

Farklı boy ve ebatlarda üretilmesi sayesinde sebzelik modelleri her mutfağa rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir. Geniş ürün yelpazesi ile sayfamız üzerinden ihtiyacınız olan raf sayısına göre sebzelik seçimi yapabilmeniz mümkündür. Değişen çekmece sayısı ile her kişinin ihtiyacına çözüm sunabilen sebzelikler, 4 katlı sebzelik, 3 katlı sebzelik, 5’li ahşap sebzelik gibi kişiye bağlı olarak farklılık göstermektedir. Mutfağınızın mekân genişliğini ve evde bulunan kişi sayısını göz önünde bulundurarak doğru sebzelik modeline karar verebilirsiniz. 5 katlı modeller mevcut olduğu gibi tekli tezgâh üstü sebzelik çeşitleri de vardır. Daha dar mutfaklar için tezgâh üstü sebzelikler kurtarıcı çözümler sunuyor. Ek olarak tezgâh üstü sebzelik kullanımı ile yemek yaparken daha hızlı ve kolay bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tezgâh üstü sebzelikleri dilerseniz yemek masanızda meyvelik olarak da kullanabilirsiniz. Çekmeceli sebzeliklerin yanı sıra patates soğan sepeti modelleri de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Patates ve soğan gibi tozu dökülen sebzeleri saklamak için avantaj sağlar. Delikli bir modele sahip olduğu için patates ve soğanın ömrü de uzayacaktır. Poşetten tüketmek ile kıyaslandığında daha uzun süre kullanılabilir. Mutfağında kısıtlı yer imkânı olan kişiler için kurtarıcı bir çözüm sunduğu gibi sebzeliğe ek olarak da kullanılmaktadır. Çeşitli renk ve tasarımları ile mutfağınıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Ayaklı veya ayaksız olarak farklı modelleri mevcuttur. Eski plastik dolaplar veya çuvallar yerine daha dekoratif çözümleri mutfaklarda görüyoruz. Ayrıca patates soğanın neredeyse her yemekte kullanıldığını düşünürsek alırken toplu alınıyor ve saklaması mutfağa verdiği düzensiz görünümün yanında poşetlerde zor olabiliyor. Evde az yer kaplayacak, görünüm olarak da sizi tatmin edecek patates soğan sepetleri sayesinde soğan ve patateslerinizi daha uzun süre muhafaza da edebilirsiniz. İlk günkü tazelikleri ile yine yemeklerimizin baş tacı olabilirler. 5’li, 3’lü, 2’li başta olmak üzere farklı ebatlarda ihtiyaca ve mutfaktaki alana göre patates soğan sepeti bulabilmek mümkündür. Sebzelikler dekoratif görünümü ile günümüzde evin farklı alanlarında da kullanılmaktadır. Hafif yapı ve tasarımları sayesinde çeşitli amaçlarla iş yerlerinde ve evlerde kullanılabilmektedirler.

 Ergonomik Tasarımları ile Sebzelikler

Ergonomik Tasarımları ile Sebzelikler

Mutfakta yemek esnasında sıklıkla başvurulan sebzelikler değişen tasarımları sayesinde kullanıcısına daha rahat bir mutfak deneyimi sunmak konusunda oldukça iddialıdır. Örneğin hasır sebzelikler hava geçirgenliği özellikleri sayesinde sebze ve meyvelerinizin tazeliğini korumasını sağlarlar. Bu sayede ise sebze ve meyvenin sürekli taze olma durumunun da yaşanmasına imkân vermektedirler. Bitki bazlı yiyecekler, eşsiz ve ilginç tüm tatlarıyla mutfakta yaratıcılığınızı ortaya çıkarır. Tazeliğini uzun süre koruyan sebzelerle birbirinden lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Metal sebzelik modelleri modern ve lüks görünümü ile mutfakları süslerken aynı zamanda şık bir saklama alanı oluşturur. Metal sebzelikler kapaksız tasarımları ile yemek esnasında ürüne çabuk ulaşım sağlar. Bu sayede yemek esnasında zamandan tasarruf edebilirsiniz. Metal sebzelikler hafif yapıları ile kolay taşınabilirlerdir. Metal sebzelikler içerisinde dilerseniz tercihinizi tekerlekli modellerden yana da yapabilirsiniz. Tekerlekli sebzelik modelleri kullanıcısına kolay taşıma imkânı sunar. Tekerlekli veya tekerleksiz sebzelik modellerini evinizde mutfakta, balkonda veya terasta kullandığınız alana bağlı olarak kullanılmayan alanlara yerleştirebilirsiniz. Bu sayede mutfaktaki ölü alanları değerlendirebilir daha rahat bir yerleştirme yapabilirsiniz. Çok katlı ve açık raflı birbirinden farklı tasarımlarla üretilen sebzelikleri kilerde de depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Sebzelikleri daha çeşitli amaçlarla kullanmak da mümkündür. Balkon, kiler, bahçe gibi açık veya kapalı alanlarla depolama amaçlı da tercih edebilirsiniz. Üretildiği malzemesine ve ebadına bağlı olarak sebzelikler kullanıcısına kolay taşınabilme imkânı sunar. Renklerinin ve tasarımının da çeşitlilik göstermesi ile her mekâna dekoratif bir uyum sağlar. Ayrıca sebzeliğin temizliği de oldukça kolaydır. Plastik sebzelik başta olmak üzere kimi modelleri direkt su altında yıkanmaya müsaittir. Özellikle outdoor kullanımlarda kolay temizlenebilme özelliğine sahip oluşu avantajlı olacaktır. İçerisinde gıda depoladığımız sebzeliklerin temizliği elbette sağlıklı bir kullanım açısından olmazsa olmazdır. İç mekân için tercih edeceğiniz sebzelik modellerinin de temizliği rahattır. Çekmeceli modellerde çekmeceleri yerinden çıkartarak daha derinlemesine bir temizlik işlemi sağlayabilirsiniz. Ayrıca ayaklı sebzelik modellerinin de temizliği oldukça kolay olacaktır. Dışarıda birçok kişinin temas ettiği poşetler yerine gıdalarınızı kendi temizlediğiniz sebzeliklerde depolamak elbette daha hijyenik olacaktır. Konu mutfak olunca temizlik ve düzen sağlamak daha da önem kazanan bir husus olmaktadır. Bununla birlikte Acar sebzelik modellerini de keşfetmenizi öneririz.

 Sebzelik Modelleriyle Mutfağınıza Estetik Bir Dokunuş

Sebzelik Modelleriyle Mutfağınıza Estetik Bir Dokunuş

Sağladığı birçok avantajın yanında sebzelik modelleri sayesinde mutfağınıza hareketlilik katabilirsiniz. Eski plastik dolapların veya buzdolabında biriken poşetlerin yerine günümüzde gelişen tasarım teknolojisi ile beraber her mutfağa uyum sağlayan sebzelikler tercih ediliyor. Sebzelik modelleri sayesinde sık sık bozulan sebze ve meyvelerinizin kullanım ömrünü uzatabildiğiniz gibi mutfağınıza estetik bir doku da verebilirsiniz. Dilerseniz sebzeliğinizde bakliyat ve mutfak eşyalarını da depolamanız mümkündür. Mutfakta şık görünüm ufak detaylarla sağlanmaktadır. Örneğin mutfağınızda daha az kullandığınız bir renkte sebzelik modeli katarak estetik bir bütünlük sağlamanız mümkündür. Tam tersi olarak mutfağın geneline hâkim olan bir renkte sebzelik seçimi de yapabilirsiniz. Elbette esas kriter sizin kendi zevkiniz olacaktır. Sebzelik modelleri her mutfakla uyum gösterecek; her ihtiyaca çare olacak şekilde geniş bir ürün skalasına sahiptir. Ahşap sebzelik, hasır sebzelik, ferforje sebzelik, plastik sebzelik, metal sebzelik, şeffaf sebzelik bu modeller içerisinde en sık tercih edilen sebzeliklerdir. Her mutfağın ihtiyacına bağlı olarak farklı ebatlarda üretilen sebzeliklerde dilerseniz çekmeceli veya raflı modellerden tercih edebilirsiniz. Tezgah üstü modellerle de mutfağınıza bir hareketlilik katabilirsiniz. Sebzelik sağladığı tüm avantajları ile her ev için olmazsa olmazdır. Kullanımı yalnızca mutfakla sınırlı değildir. Göz yormaması ve estetik tasarımı ile farklı odalarda da çeşitli amaçlar ile sebzelik kullanımı yaygındır. Ev içerisinde köşeler gibi ölü alanları sebzelik ile değerlendirebilir ve yer kazanımı sağlayabilirsiniz. Evde dış mekan veya kiler gibi hava almayan yerler için sebzelik tercihinde bulunurken sıklıkla metal modeller tercih edilmektedir. Hasır sunduğu bu avantaj ile metal malzemeden üretilen sebzelik modelleri evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahiptir. Daha donuk bir mutfağa metalik ile biraz ışıltı katıp renk ve ilgi getirmeniz mümkündür. Metal sebzelik modelleri içerisinde tekerlekli veya isteğe bağlı tekerleksiz modeller bulunabilir. Kullanılacak yer göz önünde bulundurularak tekerlekli modeller tercih edilebilir. Tekerlekli modeller sağladığı kolay taşınabilme özelliğinin yanında estetik bir görünüm de sağlar.

 Her Bütçeye Uygun Sebzelik Modelleri

Her Bütçeye Uygun Sebzelik Modelleri

Sebzelik modelleri evin çeşitli yerlerinde farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Üreticiler farklı alanlarda kullanımı göz önünde bulundurarak çeşitli özelliklere sahip sebzelikler üretebilmektedir. Böylece sebzelikten alınan verim artmakta ve kişinin ihtiyaçlarına göre bir çözüm sağlanabilmektedir. Örneğin ihtiyacınıza göre çekmeceli sebzelik edinebilirsiniz. Yaygın kullanım amacı sebze ve meyve saklamak, sebze ve meyve için mekân içerisinde bir depolama alanı oluşturmak olan sebzelikler özel olarak bunun için üretildiğinden daha uzun süre sebze ve meyvelerinizin tazeliğini korumasını sağlarlar. Ayrıca bu sayede buzdolabı başta olmak üzere alandan tasarruf etmeniz de mümkün hale gelmektedir. Sebze ve meyve her ev için vazgeçilmezdir. Uzun süre taze saklanabilmesi önem taşımaktadır. Bu sebeple mutfak üreticileri her mutfağa uyum sağlayabilecek pek çok farklı modelde sebzelikler üretmiştir. Her sebzelik ürününün materyali birbirinden farklıdır. Birbirinden çeşitli materyallerin özellikleri de kullanım amacına ve materyale bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu materyallerin özellikleri değişim gösterdiği gibi fiyatları da birbirinden farklılık göstermektedir. Her bütçeye uygun sebzelik modeli mevcuttur. Sebzelik modeli tercih ederken kendi mekân koşullarınıza göre tercihte bulunmakta fayda vardır. Bambu ve hasır modeller nefes alabilen yapıya sahip olmaları sayesinde kapalı mekanlarda ideal seçenekler sunar. Ayrıca sebzelik seçimi yaparken mutfağınızın mekânsal şartlarını göz önünde bulundurmakta da fayda vardır. Daha dar bir mutfağa sahipseniz seçiminizi tezgah üstü modellerden yana yaparak alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Her sebzelik modeli kendine özel tasarlanmakta olup kullanıcısını memnun etmeyi başarmaktadır. Sebzelik modeli fiyatlarında etkili olan birçok farklı değişken mevcuttur. Öncelikle sebzeliğin imal edildiği malzeme ve kalitesi fiyatta etkili olmaktadır. Sebzelikler kişi kapasitesine ve boş alana göre farklı katlarda temin edilebilmektedir. Sebzeliğin genel özellikleri de fiyat konusunda bir değişken olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş fiyat aralığı ile her bütçeye uygun sebzelik modeli bulabilmek mümkündür. İhtiyacınıza, zevkinize ve bütçenize uygun sebzelik modellerini sayfamız üzerinden bulabilirsiniz.

Sebzelikte Sebzeler Nasıl Saklanır?

Markette veya pazarda ilk sebze alınır. Evimize özen göstererek sebze ve meyve aldıktan sonra da sıra doğru bir şekilde depolanmasına gelmektedir. Buzdolabında neredeyse yenilemeyecek duruma gelmiş sebze ve meyveler ile sıklıkla karşılaşabiliyoruz. Yenilemeyecek duruma gelmese bile ilk günkü tazeliğini korumuyor, eski tadını vermiyor. Bu durum ekonomik olarak zarar verdiği gibi yiyecekleri çöpe atma durumu can sıkıcı da olabiliyor. Gıda israfını azaltmak için gıdayı doğru saklama yöntemlerini bilmek ve mutfak içerisinde uygulamak gerekiyor. Sanılanın aksine her meyve, sebze buzdolabında muhafaza edilmez. Bu süreçte sebzelik hem oda sıcaklığı sağlaması hem de tazeliği koruması ile ön plana çıkan bir ürün olacaktır. Birçok başka sebze türü de sebzelikte bozulma durumu yaşanmadan saklanabilir. Öncelikle yeşil yapraklı olan her sebzenin, saklamadan önce yeşillikleri çıkarılmalıdır. Havuç ve pancar yeşil yapraklı sebzelere örnek olarak verilebilir. Mısır ise kabuğuyla saklanırsa daha uzun süre tüketilebilir. Havuç, patates ve diğer kök sebzeler gibi çoğu meyve ve sebzenin soğutulması gerekmez. Buzdolabı yerine bir sebzelik edinmek daha işlevsel olacaktır. Nem bozulmayı hızlandırır, onları açıkta tutmak, hava dolaşımını sağlayarak daha uzun süre taze kalmalarını sağlar. Ayrıca sebzelik kullanarak mutfakta düzenli görünümü sağladığınız gibi buzdolabınızda diğer gıdalarınız için daha fazla yer de açabilirsiniz. Buzdolabının hacmi de küçükse yer konusu oldukça problem olabiliyor.

Sebzelikler Hangi Malzemelerden Yapılır?

Farklı işlevselliğe sahip sebzelik modellerinden şeffaf sebzelik modellerini tercih ederek meyve ve sebzelerin rengârenk görünümünü mutfağınıza da yansıtabilirsiniz. İçerisindekilerin görünümü mutfakta kullanım kolaylığı da sağlayacaktır. Mutfağınızdaki diğer yiyecekleri düzenlemek için de sebzeliklerden yararlanabilirsiniz. Sebzelikleri kilerinizde kullanarak düzenli bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ahşap, ferforje, plastik, metal sebzelikler en sık tercih edilen modeller olmaktadır. Bahçelerde de düzenlemede sebzelik kullanımı oldukça yaygındır.

Hangi Sebzelik Modelini Kullanmalıyım?

Kullanacağınız alana ve kişi kapasitesine bağlı olarak sebzelik seçimi yapmalısınız. Çeşitli sebzelik modelleri içerisinden ihtiyacınıza en uygun olanı sayfamız üzerinden evinizden bir tıkla satın alabilirsiniz. Ürünler arasında karşılaştırma yapabilir ve kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Geniş fiyat aralığı ile her bütçeye uygun sebzelik bulmak mümkündür.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3 Er (21)
7numara (2)
Acar (7)
Activex (1)
Acura (1)
AKA (1)
AKCAM (1)
Al Marka (2)
Alessia (1)
ALEV (2)
Altın (1)
Alwado (17)
Bambum (3)
Beko (1)
Betsy (2)
Brioni (1)
Budayeni (1)
BURSEV (3)
Cooker (1)
Cosiness (1)
Decostyle (1)
Depa (1)
(883)
ECE METAL (4)
Ecem (1)
EcHome (1)
Esse Home (1)
Evino (1)
Ferre (1)
Gondol (5)
HALİO (2)
Hobby (1)
İpek (3)
Kalıpsan (1)
King (1)
LİLY (1)
Lux Seri (6)
MENBA (1)
Metaltex (5)
MIEN (13)
mutbex (1)
NarModern (1)
Nilşah (17)
PAÇİ (1)
Primanova (1)
Rem (2)
Saban (1)
SARAL (3)
SARİNA (1)
Sinbo (2)
Tefal (7)
Tekno-Tel (19)
The Mia (89)
Titiz (4)
Tripod (1)
Tupperware (23)
TURAN (3)
UTYAWOOD (4)
Violet (13)
Waterone (1)
woodywood (4)
YAĞMUR (2)
YİĞİT (1)
YNS (1)
Youvella (1)
ZL (4)
Zyliss (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(126)
(63)
Başka bir kelime deneyin

Hacim

(26)
(22)
(21)
(7)
(5)
(5)
(4)
(4)
(4)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(130)
ve üzeri (219)
ve üzeri (249)
ve üzeri (257)
ve üzeri (271)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL