TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Satır

için 657 sonuç bulundu.

Satır

Kendi mutfağınızda kendi şefiniz olmak istiyorsanız, mutfağınızda bir köşede bulunması gereken bir takım elzem mutfak gereçleri var. Bu mutfak gereçlerinin başında tabii ki her bir gıdaya özel olarak üretilen bıçaklar gelir. Özellikle etin bol piştiği bir mutfağın olmazsa olmaz bıçağı ise satırdır.

Satır Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Satır Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Satırların karşımıza en sık çıktığı lokasyon kasaplardır; bunun doğal olarak geçerli bir sebebi var. Standart bir satır bıçağı, en yumuşak etten en sert kemiğe ve kıkırdağa kadar tüm et ürünlerini kolaylıkla kesmeye, ayırmaya ve parçalamaya yarar. Kalın bir bıçak sapına ve dikdörtgen şeklinde bir bıçak ağzına sahip olan satırlar, her iki parça arasında mükemmel bir denge sağlayan bir tasarımdan oluşur, böylece et ve kemik kesen kişi hiçbir fiziksel baskı ya da yorgunluk hissetmez. Kaliteli bir satır kullandığınız takdirde tek bir hamle ile pek çok farklı türden kemikleri parçalamak mümkün. Çoğu satırın aynı zamanda bıçak ağzının üst köşesinde orta büyüklükte bir delik bulunur. Bu delik, satırı güvenli bir şekilde asmanızı sağlamakla birlikte onu asılı olduğu yerden almak istediğiniz zaman keskin olan ağzı ile temas etmenizi önler.

Satır Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Satır Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Satır kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsederken konuyu mutlaka güvenlik ile açmak gerekir. Satırlar, diğer tüm bıçak çeşitleri ile kıyaslandığında en risklileri olarak karşımıza çıkar. Kalın ağzı, ağırlığı ve keskinliği ile parçalama konusunda usta olan satırı kullanırken her zamankinden kat be kat daha dikkatli olmak gerekir. Bununla birlikte daha önce satır ile tanışmamış ve satır kullanmamış birinin bu bıçak türünden uzak durması tercih sebebidir. Yalnızca mutfakta tecrübeli ve profesyonel kişilerin satır kullanması uygun görülmeli, evde bulundurulan satır ise çocukların ulaşamayacağı bir yerde tutulmalıdır. Ağır yapısı sebebi ile dilimlediğiniz ete ya da kemiğe kendiliğinden bir baskı oluşturacak olan satırı kullanırken, ete uyguladığınız baskının önemi büyüktür. Eğer gerektiğinden fazla baskı ve ağırlık uygularsanız kesmek istediğiniz kemiğin parçalanmasına ve ziyan olmasına sebebiyet verebilirsiniz. Satır kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir diğeri, kendisini kemiğe paralel tutarak yatay hareketlerle kesme işlemini gerçekleştirmenizdir. Satırlarn bilenmesi de önemlidir; sert ve katı gıda kestikleri için kolaylıkla körelebilen satırlar, düzenli ve sık aralıklarla bıçak bileyicileri yardımıyla bilenerek yeniden keskinleştirilmelidir. Tabii ki evinizde ya da restoranınızda kullandığınız satırın Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından onaylı olmasına, çevreye zarar teşkil etmemesine ve sağlığa zararlı madde içermemesine de dikkat etmeniz gerekir.

Satır Çeşitleri & Fiyatları Neler?

Satır Çeşitleri & Fiyatları Neler?

Çoğu satırın en, boy ve uzunluk ölçüleri aşağı yukarı aynı olurken endüstriyel amaçlı kullanılan satırların ebatları genellikle daha büyük olmaktadır. Amatör olarak mutfağınızda satır kullanmayı planlıyorsanız ev-tipi mini satır çeşitlerinden tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinesinde de güvenle yıkanabilen bu ürünler, esnek, hafif ve dayanıklı yapıları ile ev kullanımına fazlasıyla uygundur. Paslanmaz çelikten üretilen ve metal sapa sahip olan satırlar, özellikle profesyonel kullanım için sıklıkla tercih edilen ürünlerin arasında yer alır. Satır fiyatları ise genellikle bıçağın kullanılacağı alana göre değişkenlik göstermektedir. Profesyonel şefler tarafından kullanılan satırların fiyatları genellikle yüksek olurken amatör mutfaklarda gerekli olan satırlar oldukça uygun fiyat aralıklarında piyasada bulunabilmektedir. İhtiyacınız ister amatör, ister profesyonel olsun; birbirinden kaliteli ve çeşitli satır modelleri burada beğeninize sunuluyor. Pirge, Penguen, Victorinox ve Sürbisa gibi ünlü bıçak üreticilerinin satırları burada.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3 Er (1)
7numara (1)
Akdem (1)
Akel (1)
Akif Usta (3)
Argem (1)
Buffer (2)
(435)
Enza (1)
Epinox (3)
ExTRA (1)
Globy (1)
Hulusi (1)
İlgi (1)
IVO (4)
KELA (1)
Lazoğlu (35)
PENGUEN (21)
PEROTTİ (1)
Pirge (68)
Proted (1)
Sürbisa (48)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Hacim

(15)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Formu

(6)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(69)
ve üzeri (104)
ve üzeri (109)
ve üzeri (112)
ve üzeri (115)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL