Oklava

Eğer hamur işi ile uğraşmayı seviyorsanız ve yufka, börek, mantı açmak gibi ustalıklarınız varsa mutfağınızda kaliteli bir oklava bulunuyor olması şart demektir. Tabii ki doğru oklavayı seçmeniz, mutfakta hamur açmak için harcadığınız zamanı ciddi ölçüde kısaltmakla kalmayacak, aynı zamanda yaptığınız işten kat be kat daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Birbirinden kullanışlı oklava modelleri burada.

Oklava Nedir, Ne İşe Yarar?

Oklava Nedir, Ne İşe Yarar?

Mutfakla, yemek pişirmekle ve tabii ki hamur açmakla haşır neşir olan hanımlar, oklavanın ne olduğu ile ilgili tabii ki açıklamaya ihtiyaç duymayacaktır. Öte yandan mutfak yolunu yeni yeni keşfetmeye başlayan ve farklı tariflerle kendini denemeyi amaçlayan mutfak çırakları, oklavanın işlevi ve doğru kullanımı ile ilgili az da olsa rehberliğe ihtiyaç duyacaktır. Oklava ya da diğer adıyla merdane nedir diye baktığımızda her iki ucunda ergonomik tutacakları olan, çoğunlukla ahşaptan imal edilen bir hamur düzleştiriciden bahsediyoruz diyebiliriz. Söz konusu farklı oklava çeşitleri olduğu zaman farklı tariflerde kullanılmak üzere farklı boylarda ve ağırlıklarda oklavalar ile karşılaşmak mümkün.

Oklava ile Merdane Arasındaki Fark Nedir?

Oklava ile Merdane Arasındaki Fark Nedir?

Oklava merdane farkı genelde mutfağa yeni girenlerin kafasını karıştıran sorulardan bir tanesi oluyor; halbuki aralarındaki farklar hem oldukça az, hem de oldukça basit. Her şeyden önce merdaneler, oklavalar ile kıyasla daha ağır olur; bunun sebebi de çoğu merdanenin çelik ve benzeri metallerden, çoğu oklavanın ise çoğunlukla ahşaptan üretiliyor olmasıdır. Silindir kıvamında bir ezer-geçer olan merdane ile hamur açmak, oklava ile kıyasla daha kolaydır; zira hamurun üzerine uyguladığı ağırlık sayesinde çoğu iş gücünü hamuru açan kişi değil, merdanenin kendisi yapar. Öte yandan oklava ile börek ve yufka açmak bir miktar daha fazla ustalık ve tecrübe gerektiren bir süreçtir. Baklava açacak kadar incelikle bir hamur elde etmek istiyorsanız merdane yerine oklava kullanmanız tavsiye edilir. Merdane ile oklava arasında seçim yaparken söz konusu mutfak gerecinin şeklini, ebadını, uzunluğunu ve ağırlığını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Eğer dünya mutfağına ait hamurları denemek gibi bir hobiniz varsa, mutfağınızda klasik bir ahşap oklava ile birlikte desenli merdaneler de bulundurmanız faydalı olacaktır.

Oklava & Merdane Fiyatları Ne Civarda?

Oklava & Merdane Fiyatları Ne Civarda?

Ahşap ve ağaç oklavalar genellikle çok cüzi miktarlara satılan, bütçe dostu mutfak gereçleri olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte metal dökümlü merdane fiyatları, ahşap oklavalara kıyasla biraz daha yüksek fiyatlara temin edebileceğiniz ürünlerden. Özellikle mantı kesme merdanesi, silikon merdane ve kurabiye hamuru açmaya yarayan mini oklavalar, şu sıralar özellikle rağbet gören ürünler arasında yerini alıyor. Tüm merdane ve oklava fiyatları arasında kıyaslama yapmak ve hem bütçenizi hem ihtiyaçlarınızı karşılayan bir oklava modeli seçmek için doğru adrestesiniz. Penguen, Tupperware, Bambum ve Korkmaz gibi popüler markaların oklava me merdane çeşitleri bu kategorimizde beğeninize sunuluyor.

Oklava

için 665 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(3)
(2)
(1)
(1)
DeMoonji (7)
(561)
(3)
(1)
(1)
(2)
(2)
(2)
Lava (14)
(4)
(1)
(2)
Zembu (8)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(123)
(21)
Başka bir kelime deneyin

Hacim

(22)
(16)
(15)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(30)
ve üzeri (38)
ve üzeri (40)
ve üzeri (40)
ve üzeri (43)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL