TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Oklava

için 647 sonuç bulundu.

Oklava

Hamur işi ve pasta yapımında en çok kullanılan mutfak gereçlerinden bir tanesi olan oklava; genellikle tahtadan imal edildiği gibi; cam, metal veya porselen gibi farklı materyaller kullanılarak da üretilen bir araçtır. Hamuru düzenli bir biçimde ezerek, inceleştirmek için kullanılan bu araç, genellikle 2 ila 3 cm çapındadır. Tasarım ve renklendirme bakımından zengin birçok çeşidi bulunur.

Hamur İşi ve Tatlılarda Kullanabileceğiniz Oklava Türleri

Hamur İşi ve Tatlılarda Kullanabileceğiniz Oklava Türleri

Kullanım amaçlarına göre boyutları ve kalınlıkları farklılaşan oklava çeşitleri pastacılıkta yoğun bir biçimde kullanıldığı gibi aynı zamanda da Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan hamur bazlı yiyeceklerin yapılışında da kullanılmaktadır. Geleneksel motiflerin yer aldığı, odundan üretilen çeşitleri bulunan bu mutfak aracının, aynı zamanda da metalden yapılan türlerini de bulmak mümkündür. Esnemez yapıda sert materyalden üretilen çeşitleri olduğu gibi esneyebilen yapıdaki türlerinin de üretildiği bu araç; yufka veya yumuşak hamur ile yapılan yemeklerin hazırlanışında kullanılır. Daha yağlı hamurlar veya sert yapıdaki hamurlar için kullanılan, kalınlığı yüksek olan türlerinin de üretildiği bu mutfak gereci, bazı yemeklerin hazırlanışında kullanılan aracın sıcaklığı da önem taşıdığından dolayı, buzdolabı gibi ortamlarda soğutularak da kullanılır. Ayrıca, açılan hamur üzerinde çeşitli desenler oluşturan çeşitleri de bulunmaktadır. Tatlılarda da kullanılması ile bir noktada Türk mutfağında en çok kullanılan mutfak aletleri arasında yer alan bu araç; baklava, katmer ve pasta türleri gibi hamur içeren birçok tatlının yapımında da kullanılır.

Oklava Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Oklava Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Farklı tatlıların ve hamur bazlı yiyeceklerin hazırlanışında kullanılmak üzere üretilen; farklı oranlarda, farklı boyutlarda basınç uygulayan çeşitleri de bulunmaktadır. Çap ve uzunluk konusunda değişiklik gösteren oklava modeli, son derece ergonomik yapıları sayesinde ellerinizi yormadan, birbirinden lezzetli hamur işi yemekler ve tatlılar yapmanızda sizlere yardımcı olacaktır. İşletmelerde ve evlerde kullanılan bu mutfak aracı, mutfakların en temel gereksinimleri arasında yer alır. Kullanımları kolay olması dolayısıyla, herkesin rahatlıkla kullanabileceği bu araç aynı zamanda kolaylıkla temizlenebilir yapıya sahiptir. Bu noktada hijyen konusunda da mutfakta size zorluk çıkartmayacak olan bu mutfak aracı; mermerden üretilmiş modelleri ile bakteri tutmama özelliğini de sizlere sunmaktadır. Mutfak Gereçleri ekipmanları arasında önemli bir yere sahip olan bu hamur açmada sizlere yardımcı olan araç, ince yapısı sayesinde mutfağınızda dilediğiniz gibi saklayabileceğiniz, yer kaplamayacak bir üründür. Son derece işlevsel yapısı ile Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan bu araç, hamur bazlı yemeklerde en büyük yardımcınız olacaktır. Farklı materyal kullanılarak üretilen yapıları sayesinde, birçok yemekte rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Farklı Kalınlıklarda Üretilen Oklavalar

Farklı Kalınlıklarda Üretilen Oklavalar

Bu mutfak ekipmanını kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta, yapılacak olan yemek veya tatlı göre, uygun bir çeşidinin tercih edilmesi gerekir. Bu bağlamda, ince hamur açmak için, ince yapıdaki türünün kullanılması gerektiği gibi daha sert ve kalın yapıdaki hamur kullanılarak yapılan tatlılarda ve yemeklerde, kalın çapa sahip olan çeşidinin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca, baklava yapmak için özel olarak üretilen bir versiyonu da bulunmaktadır. Tüm bu çeşitlerin fiyatları, üretimlerinde kullanılan materyale ve kalınlık derecelerine bağlı olarak değişmektedir. Dolayısıyla oklava fiyat konusunda, satın almayı düşündüğünüz türe göre, farklı fiyatlar size sunulacaktır. Genellikle evde kullanmak üzere bu mutfak ekipmanını satın almayı düşünüyorsanız, standart boyutlarda ve odundan üretilen çeşidini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ülkemiz mutfağına ait birçok hamur işini bu yapıdaki versiyonu ile yapmanız mümkün olacaktır. Ancak farklı hamur yapısına sahip hamur işleri veya tatlılar yapmak için, daha ince yapıdaki türlere göz atmanız tavsiye edilir. Çünkü bu tür yemek ve tatlılar, daha ince yapıdaki hamur ile yapılmakta ve dolayısıyla, bu mutfak ekipmanını kullanırken, hamura herhangi bir zarar gelmemesi gereklidir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3 Er (5)
7numara (1)
Acar (18)
Activex (3)
Acura (1)
Adell (1)
AKA (2)
AKS (3)
Aksu (1)
ALEV (1)
Allware (1)
Asas-avm (1)
Bambum (1)
Bastonlu (1)
Best (3)
Budayeni (1)
Cookplus (1)
Dami (1)
(501)
Duru (5)
Dündar (2)
Evimsaray (1)
Evmotex (1)
FREECOOK (6)
Gondol (1)
Hayabusa (1)
Joie (1)
Karaca (18)
Lava (2)
Lavi Home (1)
Nature (1)
OKYANUS (1)
PENGUEN (7)
SMC (1)
STİLLO (1)
SUNCOOK (3)
TantiToni (1)
Tercih (3)
Tivoli (1)
Turkuaz (1)
Zembu (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Formu

(72)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Hacim

(22)
(6)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(70)
ve üzeri (109)
ve üzeri (123)
ve üzeri (127)
ve üzeri (134)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL