Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

RKS
SYM
Ahl
Did
Spr
HSB
Ngk
Ebc
TVS
Rks
Rms
Tvs
Sym
KTM
JT
Csr
SHN
SPR
CG
Msr
Vlm
CSR
MTO
3X
3C
ATL
Nhc
MSR
K&N
NCR
Trw
Cup
Shn
RMS
Rmg
Oem
Gms
KNT
Ybs
Rk
Bmw
Prc
Mts
Grl
Tex
PRC
Tgb
MTS
Jms
Cf
MTR
Ls2
Ask
Dq
Mtx
Mz
Vtc
CYS
Sfr
CKR
Gki
Mtr
Asm
Cys
GKI
LS2
Max
Myg
TRW
SFR
TVR
3M
ASK
RK
3x
Bgs
EMO
Irc
Jt
KMC
MIW
Osi
Sam
IRC
Msk
Stm
Ym
Cub
Gp
ORS
SFC
SRL
Crc
Cst
ETC
GMS
Gbm
Pcx
RMG
TGB
VTC
YM
Yeo
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yedek Parça

için 316,371 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motosiklet Yedek Parçaları

Motosikletler gelişen teknolojilerle yeni pek çok özelliğe sahip olmakta ve özelliklerinin yanı sıra parçalarında da değişim görülmektedir. Kullanılan aksesuar ve yedek parçalar bir motosikleti daha işlevsel hale getirmek ve çalışma performansını arttırmak gibi faydalar sağlar. Bunun yanı sıra motosikletin dış görünümünde estetik detayları sağlamak, aksesuarlarla kişiye özel hale getirmek de mümkündür. Çeşitli plakalar, aynalar, camlar ve sepetlerle motosiklet modelinizi işlevsel ve şık bir hale çevirebilirsiniz. Işıklı plakalar kullanabilir veya isminizin yazılı olduğu mühürlü modelleri deneyerek aracınızı kişiselleştirebilirsiniz. Motosiklet plakalık ışıklı modelleriyle gece karanlığında farklılık sağlamak ve motorda plakanın fark edilebilirliğini sağlamak amacıyla tercih edilebilir. Modeller LED ışıklarla aydınlatılarak aksesuar oluşturmaktadır. İçten ve dıştan yanmalı motor çeşitlerine göre, motor zamanlarına, yakıt çeşitlerine ve soğutma sistemlerine göre motorlarda kullanılan yedek parçalar değişiklik göstermektedir. İki zamanlı ve dört zamanlı motorlar, benzinli ve dizel motorlar farklı ateşleme sistemlerine sahiptir. Bu sistemlerin hava soğutmalı ve su soğutmaları farklı sistemleri bulunmaktadır. Motosikletin ısı enerjisini mekanik enerjiye çeviren motor sistemi, farklı büyüklükte yedek parçalarla donatılmaktadır. Motosiklet tekerleri belli bir kullanım ömrüne sahip olan, aracın ilerlemesini sağlayan parçalardır. Kullanım ömrü sona erdiğinde veya yıpranma durumlarında değiştirilmelidir. Sürüş güvenliği ve konforu açısından tekerlek seçimine özen göstermelisiniz. Buji, motor yağı, hava filtresi, fren sistemi gibi motor için gerekli donanımları kontrol ettirerek arızalanan kısımlarda parça değişimi yapabilirsiniz. Farklı detaylara sahip motosiklet parçaları, kullanım sırasında motorun verimliliğini arttırarak daha güvenli bir sürüş sağlamanıza yardımcı olur. Motor içi ve motor dışı pek çok yedek parça ve aksesuarları sayfamızdaki yedek parça ve aksesuar ürünleri arasında bulabilir, ihtiyaçlarınıza uygun olanları satın alabilirsiniz.

Motosiklet Yedek Parçaları Özellikleri

Motosiklet Yedek Parçaları Özellikleri

Motosiklet kullanımını daha pratik hale getiren tamamlayıcı pek çok aksesuar bulunmaktadır. Yedek parça ve aksesuarlar, motorlu taşıtların markasına, türüne, sınıf ve modeline, stil ve tarzına ve daha pek çok etkene göre farklılık gösterir. Motosiklet yedek parçaları edinmeden önce öncelikle model ve tür, daha sonra sınıfı ve kullanım tarzı gibi özellikler bilinmelidir. Bunları bilmek ideal parçaları edinmenize yardımcı olur ve parçaların motordaki işlevselliğini arttırır. Motosiklet yedek parçaları aracınızla kaza yapma durumunda, aracınızın tamire ihtiyacı olduğu durumlarda, parça eskimesi veya yıpranması gibi çeşitli durumlarda edinilmesi gereken ürünlerdir. Yedek parçalar, kimi zaman orijinal olsa da kimi zaman yan sanayi ürünleridir. Bu ürünleri tercih ederken kaza yapma riskinizi azaltacak, güvende olacağınız kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmesine dikkat etmelisiniz. Gerekli donanımı motor üzerinde sağladıktan sonra artık güvenli bir şekilde motosiklet kullanabilir, seyahate çıkabilirsiniz. Özellikle uzun yola çıkmak için motosiklet kullanacak olanlar daha dikkatli olmalı ve parça eksiği varsa öncelikle onları tamamlamalıdır. Motosiklet yedek parça çeşitleri motor, egzoz, tekerlek ve motorun çalışmasını sağlayan farklı parçalardan oluşur. Motor donanımının sağlanması amacıyla kullanılan motor blokları ve fren pedalları, amortisörler de yıprandığı zaman veya eskidiği zaman değiştirilmelidir. Motosikletin ilerlemesini sağlayan tekerlekler ise kaza sırasında veya sert cisimlerin darbesine maruz kaldığı zaman hasar görebilir. Hasarlı bir tekerlek kullanımı kaza yapma riskini arttırmaktadır. Tekerler üzerinde güvenli ve sarsıntısız bir şekilde ilerlemek için süspansiyon sistemini kontrol ettirmelisiniz. Bir sorun olması halinde parça değişimi sağlayarak süspansiyon sistemini onarabilirsiniz. Ayrıca lastik donanımının yetersizliği de motosiklet sürüşü sırasında sarsıntı yaşamaya sebep olabilir. Modern motor ve eski motor tiplerine uygun temin edebileceğiniz pek çok şanzıman çeşidi bulunmaktadır. Şanzıman desteği, motor desteği, fren gücü ve vites ayarı gibi pek çok etken kullanımda verimliliği düşüren veya azaltan etkenler olarak ortaya çıkmaktadır. Motosiklet donanımlarının yeterliliği sürüş güvenliğini ve konforunu etkileyen bir durumdur. Bu yüzden kullandığınız parçaların ve donanımın yeterliliğine dikkat etmeli, parçalarınızı seçerken yedek parçanın dahi olduğu sınıfa dikkat etmelisiniz. Motor çalışmasını doğrudan etkileyen bu parçaların yanında marş motoru, kömürü ve gaz kolu gibi parçalar da yer alır. Motor veriminin sağlanması amacıyla spesifik detaylara sahip işlevsel ürünler tercih edilebilir. Siz de sayfamızda yer alan çeşitli aksesuar ve yedek parça modellerini inceleyerek geniş bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Sürüş Güvenliği Sağlayan Motosiklet Yedek Parçası Modelleri

Sürüş Güvenliği Sağlayan Motosiklet Yedek Parçası Modelleri

Motosiklet yedek parçaları egzoz, tekerlek, süspansiyon, motor, yağ filtresi, ateşleme sistemi, lastik gibi teknik parçaların yanında ayna, dikiz aynası, far, plak gibi pratik kullanımlar sağlayan aksesuarlardan da meydana gelir. Öncelikle motosikletin ana parçaları olan ve güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlayan sistemin parçalarını tamamlamalı, bunu yaparken de kullanacağınız parçaların kaliteli ve dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Motor performansını arttıracak motor blokları, marş motoru, motor kömürü ve buji gibi parçaları zamanı geldiğinde değiştirmeli; zarar gördüyse yenisini edinerek tamir ettirmelisiniz. Motosikletin teknik olarak yedek parçalarını bilmek ve kullandığınız modele uygun parçalar almak önemli bir detaydır. İçten yanmalı motorlarda buji kullanılarak yakıt-hava karışımı sağlanır ve bu durum motorun çalışma mekanizmasını harekete geçirmeyi sağlar. Benzinin motorda mekanik enerji sağlaması, motosikletin performansını etkileyen bir durumdur. Bu yüzden motosiklet buji sorunu yaşayanlar daha fazla yakıt tüketimine sebep olan bir araç kullanmak zorunda kalır ve çalışma performansı düşen motor, zamanla farklı sorunların da ortaya çıkmasına sebep olur. Motosiklet bujisini değiştirerek bu sorunlardan kurtulabilir ve aracın ateşleme sistemini yenileyerek yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. Uzun süreli kullanımlarınızda daha yüksek performansla motorlu taşıtınızı harekete geçirebilir ve güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Bujilere düzenli bir bakım ve temizlik sağlayarak kullanım süresini uzatabilirsiniz. Yıpranmış, eskimiş bujilerin yenilenmesi ve sorunsuz şekilde yola devam edilebilmesi için motosiklet buji fiyatları incelenebilir. Motosiklette kullanılan bujiler, motor blokları, vites ve fren parçaları sürüş güvenliğini ve konforunu sağlamada önemli yere sahiptir. Destek sisteminde yer alan debriyaj ve frenler, motoru yönlendirmek ve hareketini kontrol altına almak için kullanılan parçalardır. Bu donanımların kaybedilmesi sürüş sırasında kaza riskini arttırarak can güvenliğinizin tehlikeye girmesine sebep olabilir. Hem tasarım hem de işlevsellik açısından kullandığınız ürünlerin motosiklet performansını arttırmasına dikkat etmelisiniz. Aracın motor sınıfına ve türüne uygun motosiklet yağları bulundurarak yağ oranı azaldığı zaman gerekli bakımı aracınıza sağlayabilirsiniz. Bunun yanında araç pompası bulundurarak tekerlerinizde solma meydana geldiğinde tamirci aramaya gerek kalmaksızın tekerleri şişirebilirsiniz.

Motosiklet Dış Aksesuarları ve Yedek Parçalar

Motosiklet Dış Aksesuarları ve Yedek Parçalar

Motosiklet sürücülerinin araçlarında kişisel olarak yer verdiği bazı aksesuarlar bulunmaktadır. Bunlar motorlu taşıtı süslemek, daha işlevsel hale getirmek, kullanım alanını arttırmak amacıyla kullanılan aksesuarlardan oluşur. Aksesuar seçimlerini yaparken ölçü ve model konusunda dikkatli davranabilir ve parçalarınızı motosiklet üzerinde kullanışlı hale getirebilirsiniz. Motosiklet sürücülerinin kullandığı plakaların düşmesi, hasar görmesi gibi durumlar sıklıkla görülmektedir. Yapısı gereği motosikletin arkasından plaka çarpma veya düşme durumlarında çıkabilir. Bu gibi durumlarda yeni bir motosiklet plakalık edinerek, kullandığınız motorlu taşıtın plakasını yenileyebilirsiniz. Trafik seyri sırasında plaka kullanımının zorunlu olması, plakanın yenilenmesini de mecbur hale getirir. Plakanızı iyi bir şekilde monte ederek düşmemesini sağlayabilir, kırılmaması için kaliteli ve dayanıklı bir plaka tercih edebilirsiniz. Motosiklet aksesuarları arasında yer alan motosiklet çakmaklık çoğu telefonla uyumlu modellere sahiptir. Çakmaklıklar motosiklette kullanılarak telefonların şarj edilmesi sağlanabilir. Bu durum uzun yola çıkan sürücüler için önemli bir kriterdir. Ayrıca çakmaklıklarla araç içi elektrik süpürgesi veya tekerlek hava kompresörlerini de şarj etmek için kullanabilirsiniz. Farklı voltajlardaki ürünleri edinmeden, kullanacağınız elektrik voltaj miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Motosiklet dışında kullanılan aksesuarlardan biri de dikiz aynalarıdır. Arkadan gelen araçları görmeyi sağlayan aynalar, hasar gördükleri veya çizildikleri zaman yenilenmelidir. Sürücünün trafik sırasında arkasında birinin olup olmadığını kontrol etmesi için ayna kullanmak gerekir. Motosiklet aksesuarları arasında yer alan MP3 çalar, alarm, radyo gibi müzik çalarlar monte edilerek kullanılmaktadır. Farklı parçalarla kişisel zevklerinize göre aracınızı dizayn edebilirsiniz. Motosiklet dizaynında yer alan arka ayaklıklar, sele kılıfları, vites kılıfları, gösterge lambaları, siperlikler sürücü için alternatif aksesuar seçimleri arasında gelmektedir. Modifiye ürün parçaları, ışıklı ve gösterişli parçalar motosikletlerde kişisel dizaynların oluşturulabilmesi için kullanılabilir. Hem verimlilik hem de kişiye özel dizaynlar oluşturmayı sağlayan modifiye ürünleri, orijinal veya yan sanayi ürünleri içerisinden tercih edilebilir. Geniş bir yelpazeye sahip olan parçalar içerisinden kişisel zevk ve tercihlerinize, bunun yanı sıra aracınızın tipine ve tarzına da uygun modeller seçebilirsiniz.

Motosiklet Aksesuar Parçası Kullanım Alanları

Motosiklet Aksesuar Parçası Kullanım Alanları

Trafik seyrinde veya uzun yolda motosiklet kullanımlarında plaka kullanmak zorunludur. Plaka modelleri kişiye özel, isimli, mühürlü gibi pek çok seçenek sunmaktadır. İsimli plakalar, dekor amaçlı kullanılan plakalar, sarı pleksi, yazısız çıtalı plakalar gibi modeller bulunmaktadır. Motosiklet katlanır plakalık LED ışıklarla süslenerek kullanılabilir. Plaka tutucu LED ışıklara sahip ürünler motor modellerine göre çeşitli şekillerde uyarlanabilmektedir. Alüminyumdan yapılan ve farklı renk seçenekleri sunan katlanabilir modellerin dışında kişiye özel modeller de bulunmaktadır. Motosiklet plaka ölçüleri dekor plaka ve ışıklı katlanabilir plakalarda farklılık gösterir. Motosikletinizin plaka kullanacağınız alanında ölçüm yaparak ideal bir plaka satın alabilirsiniz. Motosikletin dış parçaları içerisinde motosiklet aynaları, far, sele ve siperlik gibi ürünler bulunmaktadır. Aracın arka tarafında eşya taşımak amacıyla kullanılan seleler, araç konforunuzu artırmanıza yardımcı olur. Araç siperlikleri rüzgarın hızına karşı sürücünün yüzünün korunmasını ve yola odaklanılmasını sağlar. Motosiklet sürücüleri hız yaptıkları zaman rüzgarı doğrudan yüzünde hissedebileceği için nefes almakta zorluk çekebilirler. Sürüş sırasında rahatsız olmanızı engelleyecek siperlikleri kullanabilir, bunlarla birlikte kask da kullanarak güvenlik ve konforunuzu arttırabilirsiniz. Motosikletle akşam ve gece saatleri ilerlerken far kullanmak önünüzü aydınlatmanızı sağlayarak diğer araçları fark edip kaza riskini azaltmanıza yardımcı olur. Araç farlarının patlaması, bozulması durumunda akşam saatleri kaza yapma riskiniz artabilir. Motorun çalışmasında etkisi olan konfigürasyon sistemleri çift, tek, 3’lü ve 2’li pek çok çeşitten oluşur. Alternatifler içerisinden motor bloklarınızla uyumlu bir silindir seçimi yaparak donanımınızı daha aktif hale getirebilirsiniz. Arızalanmayı en aza indiren bu sistem sayesinde motorun çalışma performansı arttırılarak daha güvenli bir sürüş deneyimi sağlanabilir. Motosiklet krikosu, bikelift, ön-arka teker kaldırma bakım sephası, bagaj hava filtresi, yağ filtresi gibi aracın ihtiyaç duyabileceği ürünler sayfamızda yer almaktadır. Motosikletin durmasını sağlayan fren sistemleri ve balatalar, eskidiği zaman yenisiyle değiştirilerek onarılmaktadır. Onarım yapılırken mutlaka kaliteli ve motora uyumlu bir fren balatası kullanılmalıdır. Araç için gerekli teknik donanım sağlanırken model ile uyumlu parçalar kullanılmaya dikkat edilmelidir. Kinetik fren balataları, motosikletin hızının istenilen şekilde azaltılabilmesi amacıyla kullanılan parçalardır. Fren balatanızı takım halinde alarak tamamen bir değişim sağlayabilir veya eksik parçaları tamamlamak, değiştirmek için sadece ihtiyaç duyduğunuz parçaları edinebilirsiniz.

Motosiklet Yedek Parça Fiyatları

Motosiklet Yedek Parça Fiyatları

Motosiklet yedek parçalarından olan ve dış görünümünde gözle görülür farklılıklar ortaya çıkaran plakalar, dekor ve işlevsellik açısından kullanım alanı bulmaktadır. Kişiye özel ayarlanabilir, farklı renklere sahip pek çok plaka bulunur. Motosiklet plakalık fiyatları kişiye özel modellerde, mühürlü ve isim yazılı olanlarda diğer hazır plakalara göre farklılık göstermektedir. Bu durum üzerinde uğraşılması gereken plakalardan olmasından kaynaklanır. Motosiklet çakmaklık usb ve USB şarj soketleri motosiklette kullanılan aksesuarlardandır. Modellerin su geçirmez olması hava koşullarına karşı bile işlevselliğini devam ettirebilmesini sağlar. Yağmurlu havalarda da telefon şarjı ve diğer eşyaların şarj edilmesini sağlayarak kullanıma devam edilebilmektedir. İkili ve dijital USB girişleri ise gelişen teknolojiyle ortaya çıkan modellerdir. Çift girişli modelleri de aynı anda iki cihazı şarj etme amacıyla kullanabilirsiniz. Çakmaklık setini edinerek de gerekli donanımı pratik şekilde motosikletinizde sağlayabilirsiniz. Dış aksesuarlar içerisinde yer alan motosiklet sele kılıfı 3 katlı modelleriyle korumayı artırmak amacıyla tasarlanmaktadır. Katlanabilir dış sinyaller, far altı kaşlar, askı aparatları, siperlik ve kask çeşitleri motosikletinizin dış aksesuarları arasında yer alan parçalardır. Kask modelleri tam kapalı ve çenesiz yarı kapalı model seçenekleri sunmaktadır. Arka ayak koruması amacıyla kullanılan ayak basamak demiri, el koruma rüzgârlığı gibi koruyucu ve konfor sağlayıcı aksesuarlar bulunur. Motosiklet dış aksesuarlarından olan aynalar ise yuvarlak, kare ve dikdörtgen gibi çeşitli şekil ve boyutlarda üretilmektedir. Motosikletin dış aksesuarlarının yanı sıra modeline göre değişen yağ ve hava filtresi seçimi yapmak, bununla birlikte donanımını da belirli periyotlarda kontrol etmek gerekir. Motorun aşınmaması ve çabuk yıpranmaması amacıyla kullanılan yağ filtreleri; kirli havayı dışarı atmayı sağlayan hava filtreleri motor için oldukça önemli parçalardandır. Bu parçaların düzenli temizliği, motorun kullanım ömrünü artırmaya yardımcı olur. Elektrikli bisiklet kullananlar için ise elektrikli bisiklet şarj cihazları bulunmaktadır. Aküyü şarj edebilmek amacıyla bu cihazları kullanabilir ve elektrikli bisikletinizi kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz. Parça alternatifleri hem ağır motorlar hem de hafif yapıdaki motorlar için çeşitlenmekte ve model, marka farklılıklarına uğramaktadır. Geniş bir yelpazede inceleyebileceğiniz yedek parçalar ve aksesuarlar, motor kullanım amacına ve silindir hacmine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Siz de ürün sayfamızı inceleyerek, motosiklet yedek parçaları ve motosiklet yedek parça fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilir, beğendiğiniz modelleri satın alabilirsiniz.