Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yağ

için 1,315 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Motosiklet Yağı

Motor, ulaşım araçlarının çalışmasını sağlayan sistemin en temel parçalarından biridir. Fazla enerji ile yüklenildiği zaman, içeriği zarar görerek büyük sorunlara yol açabilir. Olası olumsuz sonuçlar konusunda bir önlem alınabilmesi için motor yağı kullanılması gerekir. Yağ, motorun daha az enerji harcayarak fazla ısının zararlarından korunmasını sağlar. Adeta sıvı bir conta görevi gören yağ, kompresyon kaçağına karşı etkili bir rol üstlenir. Motor yağı, aşınmanın ardında bıraktığı talaş ve kurumu toplayarak motorun devamlı olarak temiz kalmasını sağlarken, mekanik kısımların sorunsuz çalışmasına ve korunmasına yardımcı olur. Kaliteli bir ürün kullanımı size daha iyi bir yol deneyimi sunarken aynı zamanda uzun vadede aracınızın ömrünü uzatabilir. Motorunuzda yağın pozitif etkilerini görebilmek için aracınıza uygun olan ürünü seçmeniz gerekir. Her motor için kullanılması gereken yağ çeşidi birbirinden farklı olabilir. Bu noktada, bir tercih sürecine girmeden önce motorunuzun teknik özelliklerini bilmeniz, ileride alacağınız performans ve aracınızın mekanik aksamlarının sorunsuz çalışabilmesi için önemlidir. Farklı kalınlık seviyeleri, formüller ve markalar arasından motosiklet yağı seçerken; yapılan kilometre, motor türü ve mevsim şartları ürünler arasında bir seçim yaparken dikkat edilmesi gereken diğer belirleyicilerdendir. Motorun iç yapısını koruyan yağların haricinde dış kısmındaki aksamları korumak için kullanılan yağlar da vardır. Güvenli bir motosiklet deneyimi için her zaman dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de zincirlerdir. Motosiklet zincir yağı, ısınmış zincirin iç kısmına uygulanır. Motosiklet için yapılan her bakım işleminde zincir yağı kontrol edilmelidir. Dış etmenlerden ve zorlu hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için koruyucu bir etkiye sahiptir. Sprey yapıda olan yağların uygulaması oldukça hızlı ve kolaydır. Dört mevsim güvenli bir araç kullanımı için farklı motor yağı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Motor Yağı Çeşitleri

Motor Yağı Çeşitleri

Motor yağı çeşitleri, kullanılan formüllerindeki kimyasallara göre üçe ayrılır. Mineral motor yağı, bunlardan ilki ve kullanım yoğunluğu en fazla olandır. Basit motor tasarımına sahip araçlar tarafından tercih edilen bu çeşit daha çok orta ya da düşük kilometre oranına sahip araç sahiplerinin kullanımına uygun bir çeşittir. Ham bir yağ olan bu tür, şehir içerisinde yoğun trafikte motosiklet kullananlar için iyi bir tercihtir. Ekonomik olması sebebi ile de oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu geleneksel yağ, tek sınıflı olmasından dolayı yüksek sıcaklık değerine sahip yerlerde kullanılan araçlar için idealdir. Yarı sentetik yağlar ise yüksek oranda mineral ve az miktarda sentetik yağın harmanlanmasından oluşan bu yağ çeşidi, her iki türün sahip olduğu iyi özellikleri taşır. İçerisinde bulunan katkı maddeleri ile mineral yağlardan farklı bir formüle sahiptir. Oksitlenme ve aşırı ısınma sorunlarına karşı etkili bir performans göstererek, araçların kalbi olan motorun korunmasını yardımcı olur. Aracınız ile yıl içerisinde çok yol kat ediyor, 200.000 km ve üzeri bir sayıya ulaşıyorsanız, yarı sentetik yağ kullanmanız hem motorun temizliği hem de araç performansı için daha iyi bir etki yaratabilir. Tam sentetik motosiklet yağı , üst düzey performans araçları için gereken yüksek yağ ihtiyacını karşılaması için üretilir. Yarı sentetik yağlara göre saflık oranı düşük olan bu rafine yağ, diğer çeşitlere göre daha yüksek viskozite oranlarına sahiptir. Sızıntı yapmaması yönünden diğer yağlardan ayrılır. Performans arttırıcı motosiklet yağı tavsiyesi arayanlar için iyi bir seçenek sunmaktadır. Bunun dışında yakıt tasarrufu için olumlu etki sağlayabilir ve diğer yağlara göre daha uzun yağ değişim aralıklarına ihtiyaç duyabilir.

 Aracınız İçin Hangi Motor Yağını Seçmelisiniz?

Aracınız İçin Hangi Motor Yağını Seçmelisiniz?

Performans için önemli bir belirleyici olan motorun bakımı doğru yağ kullanımı ile sağlanır. Her aracın motor türü farklılık gösterebilir. Motor yağı seçerken bilinmesi gereken ilk nokta motorun çalışma şartları hakkındaki temel bilgilerdir. Motorun dizel ya da benzinli olması yağ seçme sürecindeki en önemli belirleyicilerdendir. SA, SB, SC, SD, SE, SF ve SG tipli motor yağları benzinle çalışan motorlar için tercih edilebilir. SA ve SB servis tipi yağlar hafif yüklü benzin motorlarında kullanılabilir. SG servis tipi yağ, benzinli araçlar için mevcut olan en üstün seçenek olarak tercih edilebilir. CA, CB, CC ve CD servis tipleri ise dizel araçlar için tercih edilir. Dizel motor yağı seçerken kullanılan mazot kalitesi göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır. Kükürdü az olan, kaliteli mazot kullanılan dizel araçlar için CA servis tipli yağ tercih edilebilir. Orta yükte ve kalitesiz mazot kullanılan araçlar için CB servis tipi daha uygun bir seçimdir. Çalışma prensibi düşünüldüğünde, 2 zamanlı motor, basit ve az maliyetli olan içten yanmalı bir türdür. Soğuk havalara dirençli olan bu motorlar, motosikletlerde yaygın olarak kullanılır. Doğru benzin ve yağ karışımı yapılması motorun çalışma prensibi için önemlidir. 2 zamanlı motor yağı, yoğun çalışan motosiklet motorlarının yüksek sıcaklığa ve zorla koşullara karşı güç kazanması için kullanılır. Genellikle yarı sentetik yağlardan oluşan içerikleri, maksimum gücü korur ve kontak çevrildiği zaman ilk yaşanan tutukluğun önlenmesi için kullanılır. Yüksek performansınızdan ödün vermeyerek maksimum motosiklet deneyimi yaşamanızı sağlar. 4 zamanlı motor sistem olarak oldukça yoğun bir biçimde çalışır. Arabalara kıyasla daha yüksek güçle tepki veren bu motorlar için uygun bir yağ kullanılması performans ve motor kullanım süresi için etkileyici bir faktördür. Motorlardan beklenen performansa göre pek çok farklı markanın sahip olduğu ürün çeşitleri detaylıca incelenerek bir alışveriş yapılmalıdır. 4 zamanlı motor yağı , zorlu şartlara karşı hazırlıksız yakalanmamak ve gücün korunması için yağ değiştirme aralıklarına da özen gösterilmesi son derece önemlidir. Motosikletinizi korumak için siz de bu yağları kullanarak olası sorunların önüne geçebilirsiniz. Ek ihtiyaçlarınız için de yedek parça ve aksesuar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Motor Yağı Tavsiyeleri ve Fiyatları

Motor Yağı Tavsiyeleri ve Fiyatları

Motorun güvenli ve güçlü bir uygulama sağlaması için uygun yağ modelinin kullanılması gerekir. Viskozite, sıvının dirençli bir akışa sahip olmasını sağlar. Viskozite seviyesi düştükçe, yağların akışkanlık seviyesi artar. Yağın sıcak karşısında dirençli bir akışı olması beklenir. Diğer yandan kış şartları düşünüldüğünde ise yağların daha düşük bir viskozite seviyesinde olması motorun daha kolay çalışmasını sağlar. Motor yağlarında yazlık ve kışlık yağlar dışından çoklu viskozite seviyelerine sahip dört mevsim yağları da bulunur. 10 40 motosiklet yağı soğuk havanın etkin olduğu zamanlarda 10 numara yağ görevi görerek, soğuk ile kalınlaşır. Yaz mevsiminde ya da sıcak havalarda ise motor tarafından daha ince bir yapıda hissedilir. Birleşik yağların kullanımı ile sıcak ya da soğuk fark etmeksizin her iki koşula uyum sağlayacak bir yağ seviyesi görülür. Yol ve off-road kullanımına son derece uygundur. 15 50 motosiklet yağı hava koşullarına göre kışın 15 viskozite olarak seyredilir ancak motor sıcaklığı arttıkça 50 viskozite olarak motorunuza etki ederek sıcaklığa uyum sağlar. 15 40 motosiklet yağı , yüksek ve düşük sıcaklıkların yaratabileceği etkilerin önüne geçmek için kullanılan viskozite seviyelerine sahiptir. 20 50 motosiklet yağı en güçlü aşınmalara karşı koruyucu etkisiyle motosiklet tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Motosiklet yağları yılda en az iki kez değiştirilme ve aralıklarla uygun seviyede olup olmadığı kontrol edilmelidir. Motosiklet yağı tavsiyesi isteyenler için motor gücü, kullanılacak yer, hava sıcaklığı ve performans beklentilerine uyum sağlayacak bir ürün seçilmelidir. Motosiklet yağı fiyatları , marka, boyut ve çeşitlerine göre değişiklik gösterebilir. Dilerseniz bütçeniz için en uygun ürünü bulmak için sitemizi inceleyebilirsiniz.