Süspansiyon

Motor süspansiyon sistemi, oldukça güvenli ve konforlu bir sürüş keyfi yaşatıyor. Yol tutuşunuzu ve sürüş performansınızı artıran süspansiyon sistemi, engebeli yollarda dahi daha kontrollü ve dengeli bir sürüş deneyimi açısından önemlidir. Motor süspansiyon fiyatları ise markaya ve kullanılan teknolojiye göre değişiklik gösterse de genellikle uygun aralılarda yer alıyor.

Yüksek Performanslı Motor Süspansiyon Sistemleri

Yüksek Performanslı Motor Süspansiyon Sistemleri

Motor süspansiyon sistemi, sürüş güvenliğiniz ve konforunuz açısından büyük önem taşıyor. Aynı zamanda motosikletin yol tutuşunu önemli ölçüde etkiliyor. Şehir içinde kullanılan normal bir motosikletin süspansiyonu 3-6 cm arasında esneme yapabiliyorken, spor motosiklet modelleri 25-30 cm kadar esneme yapabiliyor. Bu durum, motosikletlerin yere olan yakınlığının farklı olmasından ve süspansiyon sisteminin sert ya da yumuşak olmasından kaynaklanabiliyor. Spor motosikletler, yüksek silindir hacimleri sayesinde daha yüksek hızlara ulaşabiliyor. Bu yüzden bu motosiklet modellerinde diğer motosikletlere göre daha yumuşak bir motor air süspansiyon sistemi bulunuyor. Böylece engebeli yollarda dahi yüksek hızlarda gidebiliyor ve üstün bir güvenlik sağlıyor. Motosikletin lastiği ise en ufak tümsekten ya da çukurdan etkilenmiyor. Bu sayede sarsıntısız ve son derece konforlu bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Ayrıca sarsıntıdan kaynaklanabilecek kaza riski de en aza indiriliyor. Motor süspansiyon sistemi, motosikletin yere yakınlığını artırıyor. Böylece rüzgarın motorun altına daha fazla girmesini engelleyerek yola tutunmasını kolaylaştırıyor.

Süspansiyon ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Süspansiyon ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Motosikletler genellikle ön tarafta 2 adet, arka tarafta ise 1 adet amortisör ile yola tutunmaya çalışıyor. Motor ön süspansiyon, ön lastiğin iki yanından geçiyor ve lastik merkezinden birbirine bağlanıyor. Bu süspansiyon sisteminin içinde hidrolik yağ ya da gaz ve helezon bulunuyor. Motosikletlerin ön süspansiyonları 2 adet olduğu için arka süspansiyona göre daha ince olacak şekilde tasarlanıyor. Ön süspansiyon sistemi, yola tutunmamızı maksimum seviyeye çıkarıyor. Aynı zamanda mükemmel bir manevra kabiliyeti sağlıyor. Motosiklet arka süspansiyon ise bir maşa, maşanın şaseye bağlı olduğu hareketli bir mil ve bu mil ile şase arasında esnemeyi sağlayan helezondan meydana geliyor. Arka süspansiyon, gazlı ya da hidrolik olabiliyor. Motosikletin performansını etkileyen arka süspansiyon sisteminin iyi bir şekilde çalışması gerekiyor. Çünkü bu sistem arızalı olduğunda tekerleğin sürtünme kuvvetini ani bir şekilde ortadan kaldırıyor ve motosikletin kaymasına neden oluyor. Arka süspansiyon sisteminin sağlam olması, motosiklet üzerindeki yükü dengeliyor ve yol boyunca kaymasını önlüyor.

Üstün Konfor Sunan Havalı Süspansiyon

Üstün Konfor Sunan Havalı Süspansiyon

Motor süspansiyon bakımı, sürüş güvenliğiniz için öne çıkan konular arasında yer alıyor. Motosikletlerin süspansiyon sisteminin ortalama her 15000 km’de bir kontrol ettirilmesi gerekiyor. Aynı zamanda içlerindeki hidrolik yağların da belli aralıklarda değiştirilmesi tavsiye ediliyor. Bunun yanı sıra motosikletlerin süspansiyon sistemlerinin doğru ayarlanması da yol tutuşunu etkiliyor. Çok sert olan süspansiyon sistemi, yol yüzeyindeki her tümsek ve çukurda motorunuzun esneme kabiliyetini azaltıyor ve yol tutuşunu zorlaştırıyor. Bu yüzden süspansiyon sisteminin daha yumuşak olacak şekilde ayarlanması gerekiyor. Doğru ayarlanmayan bir motor süspansiyon sisteminde ise tüm yük helezona biniyor. Bu da her yerde sarsıntıya ve lastiğinizin düzensiz aşınmasına neden oluyor. Özellikle virajları dönerken motosikletin dengede durması zorlaşıyor. Bu nedenle motosiklet havalı süspansiyon ile sürüş sırasında çok daha fazla dengeli olabiliyorsunuz. Air süspansiyon sistemleri, tekerleklere aşırı yük binmesini önleyerek sarsıntıların daha az hissedilmesini sağlıyor. Aynı zamanda motosikletin yerden daha fazla yükselmesine yardımcı oluyor. Bu da hem motosikletin performansını artırıyor hem de yakıt tüketimini azaltıyor. Süspansiyonların yanı sıra diğer yedek parça ve aksesuarları kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Süspansiyon

için 2,591 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Extreme (1)
Abus (1)
ALPENHEAT (1)
Ariete (1312)
Bajaj (3)
Centric (1)
Hyosung (2)
K&N (4)
Kanuni (3)
Ktm (3)
Kuba (6)
MONDIAL (31)
Monero (4)
Motul (6)
Polini (1)
Ramzey (6)
Xrider (2)
Yamaha (15)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(40)
ve üzeri (48)
ve üzeri (49)
ve üzeri (49)
ve üzeri (49)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL