Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fren ve Ekipmanları

için 34,412 sonuç bulundu.

Fren ve Ekipmanları

Günlük trafik içerisinde sağladığı rahat ulaşım nedeniyle tercih edilen motosikletlerde kullanılan fren ve ekipmanlarının uzun süre aynı güvenilir bir sürüş sağlaması açısından düzenli olarak bakımının yapılması gerekiyor. Motosiklet fren ve ekipmanları, hız kontrolü sağlayan en önemli aksamlar arasında yer alıyor. Fren balatası, arka ve ön fren kolu, fren teli ve disk fren takımı gibi ekipmanlar ürün grubunun önemli parçaları arasında bulunuyor. Motorsiklet fren ekipmanları ile motor çalışır durumdayken sürüş keyfi korunurken bir yandan da sürücünün güvenliği sağlanıyor.

Motosiklet Fren Sistemleri ile Güvenli Sürüş

Motosiklet Fren Sistemleri ile Güvenli Sürüş

Fren lambasından balatalara kadar pek çok parçayı içerisinde barındıran motosiklet fren ve ekipmanları, güvenli yolcuğun temelini oluşturuyor. Üç temel fren sistemi ile çalışan motosikletlerde motor, balata, hidrolik ve disk gibi parçalar birbiri ile bağlantılı olarak çalışıyor. Üç ayrı fren sisteminden biri olan motosiklet ön fren sistemi ile ön tekerin durması ya da yavaşlaması sağlanıyor. Sağ el ile kontrol edilebilen ön fren sistemi arka fren sistemi ile dengeli bir biçimde hızı kontrol etmeye yardımcı oluyor. Ön fren balata sistemleri ise metal ve seramik alaşımdan üretiliyor. Motorun kullanım amaçlarına bağlı olarak çeşitlilik gösteriyor. Yarış motorları ve binek motorları için üretilen fren sistemlerinde geniş bir ürün gamı bulunuyor. Fren balata takımı gibi arka fren sistemi de fren ekipmanları içerisinde yer alırken farklı motor modelleri ile uyum gösterebiliyor. Manuel vites ile tasarlanan motorlarda ise sağ ayakla yavaşlama sağlanıyor. Tüm fren sistemleri birbiri ile bağlı olması sistemde herhangi bir parçanın hata vermesi tüm mekanizmanın etkilenmesini ifade ediyor.

Fark Edilirliği Artıran Motosiklet Fren Lambaları

Fark Edilirliği Artıran Motosiklet Fren Lambaları

Fren ve sinyal lambaları tüm motorlu taşıtlarda olduğu gibi motosiklet modelleri için de hayati önem taşıyor. Motosiklet fren lambası, trafik içerisinde fark edilirliği artırırken motorun yavaşladığı durumlarda da diğer sürücülerin bunun farkında olmasını sağlıyor. Motor sistemlerinin vazgeçilmez donanımları arasında olan fren lambasında LED aydınlatma kullanılıyor. LED lamba ile oldukça dikkat çeken fren ekipmanları uzun ömürlü yapısı sayesinde yüksek bir performans sağlıyor. Dayanıklı yapısı ise lambaların sert darbelerde dahi kırılmasını engelliyor. Canlı bir renkte olan motosiklet fren lambası, koruma demiri ile de sabitlenebiliyor. Çeşitli materyallerin kullanıldığı lambalar, krom kaplama sayesinde paslanma sorununun ortaya çıkmasını engelliyor. Motosiklet fren far çeşitleri incelenirken kullanılan modelin türünden markasına kadar her şeyi dikkate almakta yarar bulunuyor. Fren haznesinde bulunan yağı muhafaza ederek fren sistemlerinin sessiz ve kusursuz çalışmasına zemin hazırlayan motosiklet fren hidrolik kutusu da fren sisteminin önemli parçaları arasında bulunuyor.

Kaliteli Fren Sistemleri ile Performans Hız Kesmesin

Kaliteli Fren Sistemleri ile Performans Hız Kesmesin

Balataların işlevini artıran ve motosiklet ekipmanlarının güvenlik bakımından önemli donanımlarından olan diskler fren esnasında sürtünme ile motoru yavaşlatıyor. Fren kuvvetinin güçlü olması disk ve balataların da bir süre sonra yıpranmasına sebep oluyor. Yıpranmış fren sistemlerinin ise vakit kaybedilmeden yenilenmesi gerekiyor. Zengin motosiklet ekipmanları kategorisi sayesinde fren sistemleri içerisinde bulunan her bir parçayı temin etmek kolaylaşıyor. Motorların markalarına göre çeşitlilik gösteren parçalar içerisinde hidrolik ve hidrolik kutusu, ön-arka fren sistemleri, balata ya da diske kadar aradığınız her şeye ulaşabiliyorsunuz. İhtiyaç duyulan parçalar, parçaların kalitesi ve üretimlerinde kullanılan malzemeler fiyat farkının da ortaya çıkmasını sağlıyor. Güvenilir özellikler ile üretilen motor fren sistemleri içerisinde her bütçeye ve her modele uyum sağlayan ürünler bulunuyor. Parçaların verimini artırmak için belli aralıklar ile bakımlarını da yaptırmak gerekiyor. Tüm motosiklet yedek parçaları ve aksesuarları için Yedek Parça & Aksesuar kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

19 (1)
2Extreme (14)
A.C.S (18)
Abus (73)
Acerbis (21)
AHL (9)
Akrapovic (1)
Aktivex (1)
Apex (1)
Ariete (2)
Auvray (1)
Bajaj (12)
Bmw (27)
BMW (1)
Bosch (5)
Braking (1565)
Brembo (125)
Brenta (1268)
Delphi (5)
DID (6)
Divortex (2)
(2)
Ducati (2)
EBC (4362)
Falcon (2)
Ferodo (209)
Galfer (5904)
Gold (1036)
Hawk (1)
HSB (9)
Hyosung (6)
J.costa (1)
JT (1)
K&N (21)
Kanuni (23)
Kawasaki (53)
Ktm (188)
Kuba (5)
LİFAN (2)
Lucas (5)
LUMA (1)
Mahle (2)
markadan (11)
Max (1)
Modifiye (11)
MONDIAL (106)
Monero (63)
MotorX (103)
Motul (5)
Polini (12)
Prosev (1)
Puig (2)
Ramzey (10)
Rizoma (2)
RMS (63)
ROCK SHOX (1)
Routechs (1)
Sbs (1)
Shad (2)
Shark (1)
Sonax (2)
SSBC (5)
Sway (1)
Sym (124)
Tex (1)
Touratech (1)
Triumph (41)
TRW (1742)
TVR (1)
Tvs (16)
Vexo (1)
XLock (1)
Yamaha (495)
Ybs (15)
Yuki (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,316)
ve üzeri (1,521)
ve üzeri (1,580)
ve üzeri (1,603)
ve üzeri (1,657)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL