Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Egzoz

için 998 sonuç bulundu.

Egzoz

Motosiklet egzoz çeşitleri, motosikletin en önemli parçalarından biridir. Teknik olarak görevi, motosikletin çıkardığı sesi minimuma indirmek ve motosiklet çalışırken ortaya çıkan gazı zararsız hale getirmektir. Motosiklet egzozu, bu gazın zararsız halde çevreye salınmasını sağlar. Bu önemli fonksiyonların yanı sıra motosiklet egzozları, motosiklet performans ve görünümünü de doğrudan etkilemektedir. Motosikletler için en önemli detaylardan biri olan motor sesi, tercih edilen motosiklet egzoz markaları ve kullanılan egzoz çeşidine göre değişmektedir. Tercih edeceğiniz kaliteli motosiklet egzozları sayesinde motor sesi daha etkileyici ve sağlam bir etkiye sahip olur. Motosiklet kullanıcıları için ilk göze çarpan parçalardan biri olan motosiklet egzozları, kaliteli olarak tercih edilmelidir.

Motosiklet Egzoz Çeşitleri

Motosiklet Egzoz Çeşitleri

Motosiklet egzoz çeşitleri motosikletin performansını etkileyen ve motosikletin tüm görünümünü değiştiren bir unsurdur. Hangi marka motosiklet egzozunun aracınız için daha iyi olduğu, kullandığınız motosikletin özelliklerine göre değişir. Motosiklet çeşitleri için farklı özelliklerde ve donanımlarda üretilen motosiklet egzozları ilk olarak aracın görüntüsünde değişikliklere yol açar. Kullanılan egzoz modeli, motosikletin daha dinamik ve enerjik görünmesine de yardımcı olur. Motor sesinin daha tok ve etkileyici olması için kaliteli parçaları kullanmak gerekir. Kullandığınız motosiklet modeline uygun olmayan parçaların kullanılması ya da kalite bakımından düşük egzoz çeşitlerinin tercih edilmesi, motorun rahatsız edici ve sağlıksız bir ses çıkarmasına yol açar. Farklı markaların ürettiği motosiklet egzoz çeşitleri, performans ve estetik açıdan farklı özellikler sunar. Bu sebeple motosiklet markanıza, modeline ve özelliklerine en uygun egzozu tercih etmeniz, aracın performansı, görüntüsü ve motor sesi için en ideali olacaktır. Egzoz fiyatları için de belirleyici olan egzoz markaları, farklı özellikleriyle farklı ihtiyaçlara cevap verir.

Motosiklet Egzoz Modelleri

Motosiklet Egzoz Modelleri

Motosiklet egzoz modelleri bakım ve temizlik açısından farklılık gösterir. Bazı modeller ara sıra temizlik ve bakıma ihtiyaç duyarken, bazı motosiklet egzoz çeşitleri için daha sık ve düzenli bakım yapmak gerekir. Motosikletlerde kullanılan egzozların temel görevi filtreleme işlemidir. Bundan dolayı da hangi marka egzoz tercih ederseniz edin, zamanla kirlenmesi ve tıkanması normaldir. Bu noktada düzenli olarak motosiklet egzozlarını temizlemek ve aracın egzoz kirliliği sebebiyle motorun performansının düşmesine izin vermemek gerekir. Bakımı yapılmayan ya da uzun süre temizlenmemiş olan motosiklet egzoz borusu, motor için etkileyici olan sesin çıkmasına engel olur. Motosiklet için özel olarak tasarlanan egzoz boruları, paslanmaz çelikten imal edilen parçalardır. Bu sayede gaz ve su buharı sebebiyle paslanmaları söz konusu olmaz. Egzoz dış bakımı sizin tarafınızdan yapılırken, iç bakımının mutlaka yetkili servisler tarafından yapılması gerekir. Hassas bir yapıda tasarlanan bu parçaların, uzman olmayan kişiler tarafından bakımının yapılması motor sesinin sağlıksız ve bozuk çıkmasına yol açar.

Motosiklet Egzoz Fiyatları

Motosiklet Egzoz Fiyatları

Motosiklet egzoz fiyatları, kullanılan egzozun markasına, modeline ve egzozun sahip olduğu donanımlara göre değişir. Motosiklet egzoz susturucu ya da sesi minimumda tutma gibi özelliklere sahip olan motosiklet egzozları, farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Egzoz borusuna ulaşan, oldukça yüksek desibellere sahip gürültü, ses susturucu (egzoz susturucu) parçasına iletilir. Susturucu parçasında toplanan tüm seslerin birbiri üzerine binmesi sayesinde toplam sesin düşürülmesi sağlanır. Gürültü tamamen yok edilemez fakat ses büyük oranda kısılır. Aracın devri ne kadar fazlaysa, motordan çıkması beklenen ses de o denli artar. Motor devri dikkate alınarak seçilmesi gereken egzoz modellerinde; motosiklet abartı egzoz fiyatları yerine, motosikletiniz için en uygun özelliklere sahip olan ve bütçenize en uygun, kaliteli egzozları tercih etmeniz daha uygun bir seçim olacaktır. Tüm motosiklet yedek parçaları ve aksesuarları için Yedek Parça & Aksesuar kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Extreme (3)
3B Racing (1)
A.C.S (1)
Abus (1)
Akrapovic (54)
Ariete (5)
AutoFresh (1)
CARDO (1)
(18)
Ducati (1)
G.P.R. (3)
Givi (16)
Hawk (3)
Hyosung (1)
J.costa (1)
Kanuni (7)
Kawasaki (1)
Ktm (5)
Kuba (1)
LİFAN (2)
Lifan (1)
markadan (1)
MGP (1)
Modifiye (7)
MONDIAL (51)
Monero (7)
MotorX (3)
Polini (1)
Ramzey (4)
Shad (1)
SPY (1)
SRL (1)
SSBC (1)
Sym (10)
T-Bags (1)
Tex (5)
Transmotor (15)
Yamaha (40)
Ybs (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(92)
ve üzeri (125)
ve üzeri (138)
ve üzeri (140)
ve üzeri (145)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL