Kategoriler

Kampanyalar

Marka

Yiğit (86)
Bosch (826)
Yuasa (1077)
Varta (220)
Mutlu (37)
Deep Power (106)
Yuki (5)
BS (3221)
Fulbat (1068)
Asterion (764)
Unibat (410)
B.B Battery (320)
Cycle (192)
Orbus (185)
Ttec (102)
Landport (94)
Or-Tec (77)
Banner (71)
Sapurai (60)
Motopower (44)
Wattson (38)
Airis (29)
Pi-Es (27)
Sway (24)
Exide (22)
Hsb (20)
Safir Akü (19)
Tet (18)
Arch (17)
Long (17)
Tex (14)
Triumph (12)
Mustang (11)
Ritar (11)
Inci (9)
Qsm (6)
Aktivex (5)
Bosh (5)
Fza (5)
Delphi (3)
Ducati (3)
Solion (3)
Fiamm (2)
Ybs (2)
Gsunlow (1)
Haze (1)
Motobatt (1)
Optima (1)
Sabunsu (1)
Xlock (1)
(422)
Başka bir kelime deneyin

Amper

(1763)
(1134)
(888)
(752)
(538)
(505)
(439)
(385)
(385)
(372)
(367)
(350)
(333)
(258)
(255)
(174)
(141)
(131)
(90)
(78)
(75)
(69)
(57)
(32)
(26)
(21)
(16)
(15)
(8)
(5)
(4)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (632)
4 yıldız ve üzeri (792)
3 yıldız ve üzeri (820)
2 yıldız ve üzeri (821)
1 yıldız ve üzeri (838)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Akü

için 9,720 sonuç bulundu.

Motosiklet Aküsü

Teknoloji, her geçen gün hız kesmeden değişim ve gelişim gösteren ve bu doğrultuda kişilerin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen bir alan olarak bilinmektedir. Günümüzde sürekli olarak hayata dahil olan yeni teknolojik ürünler, gün içerisinde yüksek efor ve insan iş gücü gerektiren işlemleri kısa süre içerisinde düşük efor ve yüksek verimlilik ile gerçekleştirmeye olanak sunmaktadır. Otomobil araçlar teknolojinin sunduğu en büyük ürün seçeneklerinin başında gelmekte olup uzun mesafelerin kısa süre içerisinde ve kişiye özel bir konfor ile gidilmesine imkan oluşturmakta ve bu nedenle tüm kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Otomobil araçlar temel olarak motorlu ve motorsuz taşıt seçenekleri olarak ayrılmakla beraber, motorlu taşıtlar da kendi içlerinde otomobil, motosiklet gibi ürün seçeneklerine ayrılmaktadır. Motosikletler, çok uzun mesafelerin yüksek hız ile kısa süre içerisinde gidilmesinde kurtarıcı bir çözüm görevi görmektedir. Motosikletler birçok ürün, ekipman ve sistemin birleşmesinden oluşan makine sistemleri olmakla beraber içerisinde binlerce farklı kullanımı bulunan mekanizmalar bulundurmaktadır. Motosiklet dendiğinde şüphesiz akıllara ilk gelen sistemlerin başında yer alan motosiklet aküsü birçok farklı kriter dahilinde çeşitlenmekte ve farklı yedek parça ve aksesuar seçenekleri ile sayfalarımızda yer almaktadır.

 Kullanım Seçeneklerine Göre Motosiklet Aküsü Modelleri

Kullanım Seçeneklerine Göre Motosiklet Aküsü Modelleri

Motorlu ve motorsuz olarak farklı alt başlıklara ve sınıflara ayrılan araç tiplerinde motorlu taşıt seçenekleri için aküler oldukça önemli ekipman parçaları olarak bilinmektedir. Tüm motorlu taşıtlarda olduğu gibi motosikletlerde de akülerin kullanımı, teknik ve sistemsel özellikleri, motosiklet ile uyumlu bir çalışma gerçekleştirmesi seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken unsurlar olarak bilinmektedir. Teknolojik gelişmeler ile tüm cihazlar genel olarak elektrik gücü ile çalışan sistemlere dönüşmekte ve bu nedenle kolay, pratik bir kullanım şekli ile hizmet vermektedir. Elektrik gücüne duyulan gereksinim ve özellikler ile akü kullanımı da her geçen gün yaygınlaşmakta olup tüm kullanıcı tipleri ve teknolojik ürün sistemleri için tercih edilmektedir. Genel çalışma prensibi olarak akü ürünleri, elektrik enerjisini içerisine depolayarak ihtiyaç duyulan anda sistemlere aktarılarak kusursuz çalışma şekline devam edebilmesinde etkili bir rol oynamaktadır. Depolanan elektrik enerjisi; aküler içerisinde kimyasal enerjiye dönüştürülmekte ve sistemin ihtiyaçları doğrultusunda entegre edilmektedir. Tüm kullanıcı tipleri motosiklet aküsü tavsiye adı altında akü kullanımını kişilere tavsiye etmekte ve sunduğu avantajlı imkanları, kolay ve konforlu kullanımı sık sık önermektedir. Motosiklet aküsü ürün seçenekleri temel anlamda her teknolojik ürün seçeneğinde olduğu gibi elektrik enerjisini depolama ve kullanma şekillerine göre değişkenlik göstererek kişilere farklı kullanım özellikleri sunmaktadır. Elektrikli motosiklet aküsü model seçenekleri direk olarak elektrik ve güç kaynağı ile bağlantısı bulunan ve her an kullanıma hazır hali ile hizmet veren ürün seçenekleridir. Şarjlı motosiklet aküsü ürün seçenekleri kullanım dışı olduğu anlarda güç kaynağı ile bağlantısı kurularak dolum işlemi gerçekleştirilen ve sonrasında teknolojik sistemlerin ihtiyaç duydukları anlarda kullanıma hazır halde bulunarak elektrik kaynağı görevi üstlenen sistemlerdir. Elektrik gücünü kullanma şekillerine göre farklılığa neden olan motosiklet akülerinde kullanıcı kendi istekleri ve sistemsel beklentileri doğrultusunda bir seçim yaparak anında kullanıma başlayabilmektedir. Sayfamızdan Yuasa akü modellerine bakabilirsiniz.

 Birbirinden Farklı Ürünler Sunan Motosiklet Aküleri

Birbirinden Farklı Ürünler Sunan Motosiklet Aküleri

Motosiklet aküleri her ne kadar tek bir başlık adı altında toplanıyor olsalar da kendi içlerinde üretim malzemesi, kullanım şekilleri, güç ve enerji seviyeleri gibi birçok belirleyici unsur dahilinde çeşitlilik sunmakta ve farklı kullanım imkanları sunmaktadır. Motosiklet aküsü ürün seçenekleri sundukları güç ve enerji seviyesinde seçim aşamasında belirleyici bir kriter görevi görmekte olup bu noktada kullanıcılar motosiklet modellerinin sistem mekanizması, teknik özellikleri ve kullanım beklentileri doğrultusunda tercih edildiğinde kusursuz bir uyumluluk ve yüksek verimli çalışma performansı göstermektedir. Sistemlere sunduğu güç seviyelerine göre ayrılan motosiklet aküsü modelleri içerisinde kullanımı yaygın olarak gözlemlenen 12V motosiklet aküsü ve 7 amper motosiklet aküsü ürün seçenekleri olarak bilinmektedir. Motosiklet aküsü model seçeneklerinin kullanıldığı motosikletin güç ve elektrik sistemlerine yeterli enerjiyi sağlayabilmesi sorunsuz bir kullanımın en önemli ve etkili kriteri olarak bilinmekte olup bu nedenle her motosiklet modeli için uygun akü seçenekleri ve enerji seviyeleri de farklılık göstermektedir. Akü sistemlerinin motosiklet araçlarda temel kullanım nedeni elbette motosikletin çalışır duruma gelmesi için gerekli enerjinin sisteme sağlanması ve aktarılması olarak bilinmektedir. Fakat sunduğu bu temel çalışmanın yanı sıra akü sistemleri; motosikletler çalışır konumda bulunurken yüksek devir seviyelerinde alternatörden üretilen voltaj seviyesinin fazla olması durumunda bu seviyenin ve voltajın motosiklet sistemine zarar vermesini önlemektir. Aküler bu durumda devreye girerek, motosiklet araçların elektrik sisteminde bulunan amperaj dengesini ve voltaj seviyesinin dengesini koruyarak sistemi rahatlatmakta ve hasar oluşumunu büyük oranda önlemektedir. Akü sistemleri motosiklet araçların kullanım dışı ve çalışmıyor olduğu zaman dilimlerinde, motosiklet sistemi içerisinde bulunan alıcılara akım göndermek üzerine devreye girmektedir. Kullanıldığı sistem içerisinde birbirinden farklı ve her biri de hayati öneme sahip özellikleri bulunan Yiğit akü model seçenekleri sunduğu bu avantajlı etkiler sayesinde sıkça tercih edilmektedir.

 Motosikletlerin Vazgeçilmez Ekipmanları Motosiklet Aküleri

Motosikletlerin Vazgeçilmez Ekipmanları Motosiklet Aküleri

Aküler, elektrik sistemlerine sahip tüm mekanizma ve teknolojik cihazların en temel ve önemli ekipman sistemi olarak bilinmektedir. Tüm motorlu otomobil araç modellerinde hayati değere sahip olan akü sistemleri motosiklet sistemlerinde de büyük bir önem arz etmekte ve kullanımı dahilinde hem sürücüye hem de araç sistemine birçok farklı avantaj sunmayı hedeflemektedir. Özellikle motosiklet araç kullanımı esnasında yaşanması mümkün olan olumsuz durumlarda, aracın yolda kalması, sistem arızası veya hasar durumlarında motosiklet içerisinde bulunan aküler devreye girmekte ve çalışması durdurulan araç sistemini aktif hale getirerek yaşanılan durum esnasında büyük bir kurtarıcı ve çözüm görevi üstlenmektedir. Motosiklet aküleri ürün seçenekleri oluşturulurken bulundukları yapı ve form da belirleyici bir kriter görevi görmekte ve kullanımı motor sistemlerinde sık sık gözlemlenen akü seçeneklerinden biri de jel motosiklet aküsü ürün seçenekleri olarak bilinmektedir. Jel formda bulunan akü seçenekleri kullanıcılara ve sürücülere kolay ve pratik bir kullanım sunmakta ve güvenle tercih edilmektedir. Lityum elementinden geliştirilmiş olan ve dayanıklı sistem mekanizmaları, kaliteli yakıt ve enerji üretimi, yüksek gerilim seviyesi olanaklarıyla hizmet veren lityum motosiklet aküsü ürün seçenekleri de birçok motosiklet sisteminde kusursuz bir uyum örneği göstermekte ve sürücüler tarafından güvenle tercih edilmektedir. Motosiklet aküsü ürün seçeneklerinin sisteme uyum sağlaması; kullanım konforunu ve kalitesini derinden etkileyen kriterlerden biri olmaktadır. Cup motosiklet aküsü ve sulu motosiklet aküsü ürün seçenekleri de tüm akü modellerinde olduğu gibi motosiklet sistemlerinin teknik beklentileri ve kullanıcının istek ve talepleri doğrultusunda kendi içlerinde birçok farklı ürün seçeneği ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda tüm akü tiplerinde olduğu cup motosiklet aküsü ve sulu motosiklet aküsü ürün seçeneklerinde de motosiklet sistemi için titizlikle geliştirilmiş ve sistemin kullanımına uygun olan gerilim ve amper seviyesinde akü modellerine erişmek ve anında kullanıma başlamak mümkündür. Motosiklet aküsü modellerinin kendi içlerinde binlerce farklı ürün seçeneğine ayrışması ve farklı kullanım imkanları sunuyor olması her kullanıcı tipinin ve her motosiklet aracın kolaylıkla tercih edebileceği ürün seçeneğine erişmesine ve istekler doğrultusunda seçim yapılmasına neden olmaktadır.

 Motosiklet Akülerinin Seçimi ve Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Motosiklet Akülerinin Seçimi ve Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Motosiklet akülerinin kullanıldığı sistem ve araç ile uyumluluk göstermesi, sorunsuz ve kusursuz bir kullanım ile çalışmasına ve sistemin ihtiyaç duyulduğu her anda kullanılmasına olanak sunmaktadır. Tam da bu noktada sürücü ve kullanıcıların akıllarına ilk olarak doğru akü seçimi nasıl yapılmalıdır, motosiklet modeline uygun olarak geliştirilmiş tam uyumlu aküyü neden bulabiliriz soruları gelmektedir. Öncelikle bir motosiklet akü modelini tercih etmeden önce sunulan ürün seçenekleri hakkında araştırma yapılması, detaylı bilgiler edinilmesi ve sunduğu teknik özellik gibi kriterlerin listelenerek değerlendirilmesi kullanıcıların binlerce farklı özellik sunan akü ürün seçenekleri arasında kaybolmasının önüne geçerek seçim sürecini karmaşıklıktan uzak ve kolay bir sürece dönüştürecektir. Motosiklet sisteminin ve araç tipinin içerisinde bulunan tüm elektrik sistemlerinin ihtiyaç duyduğu enerji seviyesini sorunsuz bir şekilde sisteme aktarabilmesi akü sisteminin yeterli amper ve voltaj değerine sahip olmasıyla doğru orantılı işlemekte olup bu doğrultuda kullanıcılar sistem için yeterli enerji seviyesini sağlayabilecek değerde akü modellerini tercih etmelidir. Akü seçimi yapılmasının ardından ise sıra motosiklet akü değişimi işlemine gelmektedir. Motosiklet akülerinin değişim işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemli bir husus olmakla beraber kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirmeden önce yeterli bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Motosiklet aküsü değişimi gerçekleştirilmeden önce motor sistemi içerisinde mevcut halde bulunan akü sistemi sökülerek sistem içerisinden çıkarılmaktadır. Bu aşamada bir tornavida kullanımı yardımcı olmakta ve akü üzerinde bulunan vidalar tornavida ile yerinden çıkarılmalıdır. Sonrasında akünün üzerinde bulunan ve motosiklet ile elektrik ve güç bağlantısı kurulmasında kullanılan kablo bağlantıları dikkatlice ve titizlikle sökülerek bağlantı kesilmelidir. Bağlantının sökülmesinin ardından motosiklet içerisinde bulunan akü dikkatli bir şekilde sistem içerisinden tamamen çıkarılmalı ve yeni akü ürünü aynı konuma yerleştirilmelidir. Akü değişim işlemi gerçekleştirilirken kullanıcının, sistemin kapalı ve çalışmıyor olduğundan emin olması gerekmektedir. Yerine yerleştirilen akü sistemi ile motosiklet arasında kablo bağlantıları kurulması ve ardından vidalar ile yerleştirildiği yere sabitlenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından motosiklet ve akü çalıştırılabilir ve kullanıma hazır hale gelmektedir.

 Motosiklet Aküsü Fiyatları Nelerdir?

Motosiklet Aküsü Fiyatları Nelerdir?

Tüm teknolojik araç ve elektrik sistemlerinde akü kullanımı büyük bir önem teşkil etmekte ve tercih edilmektedir. Teknolojik cihazlar, akıllı aletler, el aletleri, otomobil araçlar gibi birbirinden farklı birçok kullanım şeklinin ve sınıfın içerisinde bulunduğu çok geniş bir başlık ve kategori olarak adlandırılmaktadır. Otomobil araçlarda motorsuz araçların elektrik gücüne ihtiyaç duymaması ve genellikle insan iş gücü ile çalışması gerçekleşmektedir. Bu duruma gösterilebilen en genel örnek ise hiç şüphesiz bisiklet taşıtlarının pedal sistemleri ile yol alması olarak bilinmektedir. Motorlu taşıtlarda ise motorsuz taşıt seçeneklerinin aksine insan iş gücü ve eforu kullanılmadan taşınma işlemi elektrik gücü ve enerji ile gerçekleşmektedir. Motosiklet araçlarda elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek içerisinde depolayan ve motosiklet sisteminin ihtiyaç duyduğu anda sisteme aktararak kullanan akü sistemleri kullanıcıların ve araç sistemlerinin konforunu artırarak büyük bir pratiklik sunmayı hedeflemektedir. Tüm motorlu araç sistemlerinde olduğu gibi motosiklet araçlarda da kullanımının hayati bir öneme ve değere sahip olduğu motosiklet aküsü fiyatları sabit bir değere sahip olmamakta ve birçok etkili unsur dahilinde çeşitliliğe neden olmaktadır. Motosiklet akü ürün seçeneklerinin fiyat aralıklarının belirlenmesinde; üretim malzemesi, sahip olduğu enerji kapasitesi ve gerilim seviyesi, kullanım şekli gibi birçok kriter etkin rol oynamakta ve fiyatlar bu doğrultuda geniş bir aralık ile hizmet vermektedir. Motosiklet akü fiyatlarının ürün seçenekleriyle doğru oranda farklılık göstermesi her kullanıcı tipinin, her ekonomik sınıf, bütçe ve durumda bulunan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir ve erişilebilir olmasına olanak sunmaktadır. Geniş bir fiyat aralığı sunan motosiklet aküsü ürün seçenekleri içerisinde kişiler kendisine ve motosiklet sistemine en uygun ürün seçeneğini tercih ederek anında güvenle kullanım sürecine başlayabilmektedir.

Motosiklet Aküsü Nasıl Takılır?

Motosiklet akülerinin mevcut motor sistemi içerisine takılma işleminin gerçekleştirilmesi oldukça dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken bir süreç olarak bilinmektedir. Motosiklet aküleri değişim işlemi gerçekleşmeden önce motosiklet sistemi içerisinde mevcut olan akünün sistem içerisinden çıkarılması gerekmektedir. Mevcut akü motosiklet sistemi içerisinden sökülmeden önce sistemin ve akünün kapalı ve çalışmaz durumda olduğundan emin olunması gerekmektedir. Hemen ardından akü üzerinde bulunan vidalar bir tornavida ekipmanı yardımı ile yerinden sökülmelidir. Sonrasında ise akü ile motosiklet sistemi arasında bağlantı kurulması amacıyla bulunan kablo bağlantıları dikkatli bir şekilde sökülerek akü ve motosiklet arası mevcut bağlantı hattı kesilmelidir. Bu işlemin gerçekleşmesinin ardından akü yerinden çıkarılmalı ve yerine takılması hedeflenen yeni akü modeli konumlandırılmalıdır. İlk olarak takılması hedeflenen yeni akünün motosiklet ile kablo bağlantıları kurulmalı ve bu bağlantıların doğru bir şekilde kurulduğundan emin olunması gerekmektedir. Doğru bir şekilde kurulan kablo bağlantılarının ardından tornavida ekipmanı yardımıyla vidalar yerine tutunmalı ve bu sayede akü ürünü yerine sabitlenmiş hale getirilmelidir. Kolay ve pratik sökülme, takılma imkanları sunan akü modelleri yeterli bilgi ve teknik donanıma sahip tüm kullanıcılar tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilen konforlu bir işlem olarak bilinmekte ve kullanıcılara herhangi bir zorluk yaşatması gözlemlenmemektedir.

Motosiklet Aküsü Kaç Amper Olmalı?

Motosiklet aküleri gösterdikleri ürün çeşitliliği doğrultusunda seçim aşamasında kullanıcılara farklı ürün seçenekleri de sunmakta ve bu durum kimi zaman karmaşıklığa neden olabilmektedir. Bu süreci kolaylaştırmak için temel olarak öncelikle kaç amper ve voltaj değerine sahip bir akü sistemine ihtiyaç duyduğunu belirlemelidir. Bu durum ve kriterler akü ürün seçeneklerinin kullanılacağı motosiklet tipine, marka ve model özelliklerine göre değişkenlik göstermekte olup akülerin sunacağı ortalama amper ve enerji değeri her motosiklet seçeneği için farklılık göstermektedir. Kullanıcı kişi ve sürücü motosikletin sahip olduğu teknik ve donanımsal özellikleri değerlendirerek sistemin gereksinim duyduğu akü seviyesini ve özelliklerini belirlemeli ve bu doğrultuda bir seçim işlemi gerçekleştirmelidir.