Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Pantolon

için 1,529 sonuç bulundu.

Pantolon

Motosiklet kıyafet ve ekipmanları güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır. Bu kıyafetlerden biri olan motor pantolonu, motosiklet kullanırken yaşanacak olumsuzluklara karşı belinizden ayak bileklerinize kadar vücudunuzun sürtünme ve darbe ile zarar almasını asgariye indirmek için üretilen dayanıklı ürünlerdir. Motor pantolon çeşitleri, marka ve modele göre farklılık gösterebileceği gibi materyalleri de aynı şekilde değişiklik gösterir. Bazı motor pantolonları kevlar içerikli kot olurken, bazıları su geçirmez tekstil ya da deri olabilir. Tüm bu motosiklet pantolonu alternatiflerinin hepsinin ortak özelliği, ürüne entegre ya da kompakt olarak bulunan dizlik, kalçalık ve kaval kemiği koruyucu ekstra koruma malzemeleridir. Ayrıca kullanım alanınıza ve tarzınıza göre tüm bu pantolon çeşitlerinin arasından seçim yapabilir, günlük stilinizi koruyabilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. Motor pantolonu erkek ve kadınlar için ayrı beden ve kalıplarda üretilir.

Motosiklet Pantolonu Seçimi

Motosiklet Pantolonu Seçimi

Herhangi bir kaza anında diz kapaklarınızı korumanız önemlidir. Motor kullanırken mevsimsel problemleri de göz önünde bulundurarak su geçirmez motor pantolonu tercih edebilirsiniz. Ayrıca dört mevsim giyebileceğiniz pantolonlar olduğu gibi, yazlık ve kışlık tercih edebileceğiniz pantolonlar da vardır. Yine de temel olarak pantolonunuzun koruyucu materyallerini göz önünde bulundurmalısınız. Motor pantolonu alırken günlük pantolon bedenlerinizi dikkate almak yerine markalara ait beden tablolarını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Pantolon üzerindeki ekipmanların dizlerinize tam uyması, pantolon belinin sizi tam sarması ve diğer boyut problemlerini yaşamamak için motosiklet pantolonu beden tablolarını mutlaka dikkat etmelisiniz. Dar bir pantolonla motor kullanmak zor olacağı gibi, korumalıklar da tam oturmayacağından güvenliğiniz konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dar pantolonlar hareket kabiliyetinizi de azaltacaktır. Bol pantolonların da aynı şekilde hem koruma hem de konfor bakımından size sıkıntı çıkaracağını unutmamak gerekir.

Mevsimlere Göre Motor Pantolonu Seçimi

Mevsimlere Göre Motor Pantolonu Seçimi

Motosiklet pantolonu alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de hava koşullarıdır. Motosiklet yazlık pantolon çeşitleri rüzgârı kontrollü bir şekilde vücudunuza alır ve bacağınızın terlemesini engeller. Bu bakımdan yazın kullanılması gayet uygundur. Uzun yolculuklarınızda yazlık pantolonun altına içlik giyebilirsiniz. Böylece uzun süre serinliğe maruz kalmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca motosiklet yazlık pantolon giyerken yağmur durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Bazı yazlık pantolonlar, su geçirmez özelliğine sahip olmadığı için yağmuru emebilir. Yağmurlu mevsimlerde, su geçirmez motor pantolonu tercih ederseniz, bacaklarınızın ıslanmasını engelleyebilirsiniz. Bacakların ıslanması ve rüzgara maruz kalması soğuk nedeniyle hastalanma ve hissizleşmeyi beraberinde getirebilir. Motor pantolonu bayan modellerinin de tüm motor pantolonlarında olduğu gibi waterproof, kevlar ve deri gibi seçenekleri bulunabilir. Güvenlik önlemlerinin ardından, bir diğer faktör de yolculuk sırasında fark edilmektir. Motosiklet pantolonu alırken, açık renk ya da motorunuzla zıt renkte olmasının ve reflektörlerle fark edilme ihtimalinin artırılmış olması çok önemlidir. Trafikte daha çok fark edilmek, gece sürüşünde fark edilir olmak motosiklet kullanıcıları için hayati bir önlemdir. Tüm bu kriterler, motor pantolon fiyatları üzerinde fark olmasına neden olabilir.

Motosiklet Deri Pantolon

Motosiklet Deri Pantolon

Genellikle pist yarışçılarının ve spor motor kullanıcılarının tercih ettiği deri motosiklet pantolonu da pantolon alacak motosiklet kullanıcıları için önemli bir alternatiftir. Farklı deri malzemeler kullanılarak üretilen modeller, güvenlik bakımından farklılık gösterebilir. Deri materyal, ekstra koruma sağlar ve yırtılmaya daha dayanıklıdır. Deri motosiklet pantolonu alırken ayrıca bedeninizin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Profesyonel motosiklet kullanıcıları tarafından oldukça çok tercih edilen bu ürünlerin diz, diz kapakları ve kalça korumaları da diğer ürünlere göre farklılık gösterebilir. Yüksek hızda yaşanacak olumsuzluklar göz önüne alınarak hazırlanan deri motosiklet pantolonları güvenlik bakımından da ekstra önlemlerle donatılmıştır. Ayrıca bazı markaların pantolon ve ceketlerinde, birbirlerine uyumlu klipsler yer alır. Ceketinizin markasıyla uyumlu bir pantolon alacaksanız, bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

4Riders (3)
Andes (42)
arch (4)
Armode (30)
Arwic (1)
Bering (1)
cbtx (5)
Clover (8)
D'Iron (15)
Dainese (210)
(61)
Ducati (1)
Durt (13)
Falcon (1)
Flm (2)
Forte GT (10)
Held (33)
Hudson (2)
Ixon (11)
IXS (11)
Klim (11)
Ktm (22)
LBC (17)
Macna (6)
MotoZırh (1)
Nyks (4)
OJ (7)
Prohel (46)
Prosev (75)
Revit (332)
Richa (5)
Ross (7)
Scoyco (14)
Spidi (37)
Tech90 (162)
Tex (19)
Touratech (1)
Venom (48)
Vexo (29)
WİNTEX (1)
Xrider (26)
Yamaha (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(205)
ve üzeri (266)
ve üzeri (277)
ve üzeri (280)
ve üzeri (282)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL