Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Pantolon

için 1,469 sonuç bulundu.

Motosiklet Pantolonu

Alternatif ulaşım araçlarından olan motorların kullanımı günümüzde oldukça artmış bulunmakta. Özellikle trafik açısından göz önüne alındığında kazandırdığı zaman ile kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen motosikletlerin beraberinde getirdiği birkaç unsur söz konusu. Bunların en başında olan güvenlik göz ardı edilemez düzeyde. Motosiklet kullanımı esnasında hayat kurtarıcı nitelikte olan motosiklet pantolonu ve bunun gibi ekipmanlar sayesinde kazaların minimum hasarla atlatılması mümkün. Motor pantolonları üretildikleri malzemeler sayesinde oluşabilecek kaza durumlarında kullanıcılarına üstün bir koruma sunmaktadırlar. Arabalardan ziyade motor kullanımında kaportanın doğrudan insan bedeni olduğunu düşünürsek bu koruyucu ekipmanların kullanımı oldukça önemlidir. Pantolonların yanı sıra motor kaskı ve motorcu ceketleri de yine oldukça önemlidir. Motordan sürüş esnasında fırlama gibi durumlarda sürtünmeyi vücuttan uzak tutarak oluşabilecek çeşitli yanıkların önüne geçmesi, özelliklerinden yalnızca bir tanesidir. Aynı zamanda 4 mevsim kullanılabilen modeller, farklı yapılarıyla kullanıcı odak noktasına oturtularak tasarlanmıştır. Çeşitli modellerinde bünyesinde barındırdığı kevlar, oldukça sağlam bir malzeme olmakla birlikte gerçekleşebilecek kazalardan da üst düzey koruma sağlamaktadır. Kişisel kullanımlar haricinde iş doğrultusunda sürekli motor kullanması gereken çalışanlarında sıklıkla tercih ettiği motorcu pantolonu riskleri en aza indirerek, güvenli sürüş keyfini kullanıcıları ile buluşturmaktadır. Soğuk kış aylarında da kullanıcılarına oldukça yardımcı olan motosiklet pantolonları kaza esnasında oluşabilecek hasarı minimuma indirme özelliğinin yanı sıra, soğuk havalarda da kalın yapısı sayesinde üşümenin önüne geçecektir. Motosiklet kullanımı esnasında doğrudan vücudun hava akımının içerisinde kaldığı göz önüne alınırsa, soğuk ve rüzgardan korunmak oldukça önem taşımaktadır. Motosiklet pantolonu göz önüne alındığında diz kısmında bulunan koruyucu plakalar ile eklem kırıklarının önüne geçilmiştir. Aynı zamanda yüksek hız esnasında yaşanabilecek bir kaza motor sürücüsünü fırlatabileceği için, diz kapakları üzerinde bulunan koruyucu plakalar yer üzerinde sürüklenirken vücut ile arada bir katman oluşturarak hasarı insan vücudundan uzaklaştıracaktır. Omuz kısımlarında kullanılan koruyu plakalar sayesinde de sürüklenme sırasında oluşabilecek ısı insan vücudundan uzak tutularak olası yanıkların ve ciltte oluşabilecek deformasyonların önüne geçilmiştir. Birbirinden farklı birçok modeli bulunan motosiklet pantolonları her türden kullanıcı düşünülerek üretilmiş olup, farklı alternatifleri bünyesinde barındırmaktadır. Çeşitli modeller için kıyafet ve ekipman sayfamıza göz atarak, size en uygun olan modeli bulabilirsiniz.

Motosiklet Ekipmanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet Ekipmanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok ayrıcalığı bünyesinde barındıran motosikletlerin sürüş esnasında kullanılması gereken ekipmanların seçimi oldukça önemlidir. Bir kaza durumunda motosiklet pantolonu korumalı özelliğiyle oluşacak hasarı minimuma indirgemektedir. Bu durum göz önüne alındığında seçim esnasında birkaç unsur göz önüne çıkmaktadır. Kask seçiminde ilk unsur nasıl bir motosiklet ile birlikte kullanılacağıdır. Genellikle scooter tarzı motorlar için önerilen yarım kasklar, yeterli bir koruma sağlamaktadır. Scooter modellere göre daha fazla hızlanabilen bir motor kullanılıyorsa tam kasklar tercih edilmelidir. İki kask türü de üst düzey bir koruma sağlayarak oluşabilecek kazalarda kafa bölgenizi koruyacaktır. Kask seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise kafaya tam oturup oturmadığıdır. Bedeninizden daha küçük bir kask savrulma esnasından kafadan fırlayıp gidebilir, korumasız kalınmasına yol açabilir. Ya da bedenden daha ufak bir kask kafa bölgesini çok sıkacağı için sürüş esnasında oldukça rahatsız olabilir. Bu gibi durumlar göz önüne alındığında doğru bedende motor kaskı seçiminin oldukça önemli olduğu gözler önüne serilmektedir. Motosiklet pantolonu seçiminde de dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan ilki, her mevsime uygun bir pantolon mu yoksa her mevsim için ayrı bir pantolona mı ihtiyaç duyulduğudur. 4 mevsim motosiklet pantolonu olarak da bilinen modeller üretildikleri kumaş sayesinde yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Her mevsim kullanılabilir modeller seçilmeyecekse yaşanan bölgenin hava şartlarına uygun bir pantolon seçimi daha uygun olacaktır. Soğuk rüzgarların sık sık estiği bir bölgede sürüş gerçekleştiriliyorsa kışlık motosiklet pantolonu daha uygun olacaktır. Sizi hem soğuklardan, hem de kaza durumlarında oluşabilecek durumlardan üst düzeyde koruyacaktır. Motosiklet pantolonu yazlık bir bölgede kullanılacaksa sıcak havalara uygun modeller seçmek daha yararlı olacaktır. Sıcak yaz havalarında kışa uygun üretilen bir motosiklet pantolonu oldukça konforsuz olabilir. Son olarak motosiklet montlarının seçiminde de birkaç unsur bulunmaktadır. Doğru bedende seçilmesi gereken motosiklet montları üretildikleri kumaşlarda göz önüne alınarak seçilmelidir. Bedeninizden daha ufak bir beden motosiklet montu kullanımı vücudu tam anlamıyla sarmayacak, soğuk havaların mont içerisine girmesine neden olacaktır. Aynı zamanda sırt ve göğüs bölgesinde koruma plakalarının olması gereken motosiklet montları, kaza esnasında omurga ve iç organları bu plakalar sayesinde korumaktadır. Yine omuz ve dirsek kısımlarında bulunan koruyucu plakalar sürüklenme esnasında eklemleri koruyarak kırıkların önüne geçecek şekilde tasarlanmıştır. Sayfamızdan Tech90 pantolon modellerini inceleyebilirsiniz.

Sürüş Esnasında Ekipman Kullanımının Önemi

Sürüş Esnasında Ekipman Kullanımının Önemi

Özellikle sıkışık şehir hayatında ulaşıma bir alternatif olarak gözler önüne çıkan motosikletler, kazandırdıkları zaman ile oldukça ön plandadır. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ufak yapısı sayesinde trafiğe sıkışmadan ilerleyebilen motosikletler şehir içi kulllanımlarda da oldukça etkili çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda park etmeninde bir o kadar kolay olması, sürücüler tarafından motosikletin tercih edilmesinde bir o kadar etkilidir. Kullanıcılarına sağladığı bu kolaylıklarıyla beraber birçok tedbiri de beraberinde getiren motosikletler, ekipman kullanımını her sürücünün güvenliği için gerekli kılmaktadır. Bu güvenlik unsurlarından ilki kask olarak karşımıza çıkmaktadır. Kask kullanımı motosiklet sürüşü esnasında oluşabilecek kazalarda kafa bölgesini koruyarak beyin sarsıntısı gibi durumların önüne geçecektir. Dış yüzeyinde sert kaplama, iç kısmında ise ergonomi göz önüne alınarak yumuşak kaplamalara sahip olan motosiklet kaskları, kazalarda oluşabilecek ciddi hasarların önüne geçmektedir. Kask kullanımı kadar motosiklet pantolonları da önemli bir noktada bulunmaktadır. Kevlar motosiklet pantolonu modellerinde bacak bölgesi sağlam yapılı pantolonlar ile korunmaktadır. Kaza esnasında sürüklenmeden kaynaklanabilecek yanıkların önüne geçmede oldukça yardımcıdır. Aynı zamanda çeşitli modellerinde kevlar malzemesinden üretilen pantolonlar, uzun ömürlü ve sağlam olmalarıyla ön plana çıkmaktadır. Çeşitli modellerinde yağmurluk işlevini de kullanıcılarına sunan motosiklet pantolonları alternatif çözümleriyle kullanıcılarına sunulmaktadır. Motosiklet yağmurluk pantolon modellerinde sürücünün olumsuz hava koşullarına karşı korunması amaçlanmıştır. Sürüş esnasında kullanılması oldukça önemli olan ekipmanlardan bir diğeri ise motosiklet montları olarak da rastlanılmaktadır. Motosiklet montları kaza esnasında sahip olduğu sırt ve göğüs bölgesi koruma plakaları ile sürücüyü yüksek şiddetli çarpmalardan korumaktadır. Hayati bölgelere konumlandırılan bu koruyucu plakalar sayesinde iç organların ve omurganın korunması amaçlanmıştır. Aynı zamanda dirsek ve diz bölgelerine konumlandırılan plakalar sayesinde eklem bölgeleri korunmaktadır. Motosiklet montları, pantolonlar ile birlikte takım halinde kullanıcılara sunulmakta olup, her ihtiyacı karşılamaya yöneliktir. Motosiklet kazaları göz önüne alındığında ölümle veya ciddi yaralanmalar ile sonuçlanan kazaların hepsinde sürücülerin ekipman eksiklikleri göz önüne çıkmaktadır. Motosiklet gibi çevresinde herhangi bir kaporta bulundurmayan araçlar da ekipman kullanımı son derece önemli ve hayatidir. Kazaların önüne geçilemese bile önlemler alınarak kazalardan minimum hasar ile kurtulmak mümkündür. Bu nedenle doğru ekipman kullanımı son derece önemlidir. Birçok farklı modele sahip Prohel pantolon seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Motosiklet Pantolonu Çeşitleri

Motosiklet Pantolonu Çeşitleri

Motosiklet sürüş esnasında kullanılan koruyucu ekipmanlardan pantolonların birçok çeşidi her türden kullanıcıya alternatif oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Deri motosiklet pantolonu modellerinde koruma yine üst düzeyde tutularak şık bir görünüm yakalanmıştır. Çeşitli modellerinde kullanılan S1 bielastik kumaş, üst düzey koruma amaçlanarak üretilmiştir. Aynı zamanda oldukça uzun ömürlü olan modeller, yine çeşitli modellerinde 1.86 kilogram ağrılığında olup oturaklı bir motosiklet pantolonunu kullanıcılarına sunmuştur. Fermuarlı motosiklet pantolonu modellerinde herhangi bir ürünle aynı anda kullanım olanağı sağlanmıştır. Yan tarafta bulunan fermuar bölmesi rahatlıkla giyilmesine fırsat tanır. Aynı zamanda sahip olduğu ayarlanabilir diz korumalık boyu ile farklı bedenlerde kullanıma olanak tanınmıştır. 600D kumaş modelinden üretilen modellerde üstün koruma kullanıcılarına sunulmuştur. Yansımalı şeritlere sahip olan modellerde ise trafik esnasında dikkat çekerek kazaların önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Farklı modellerinde içlik ile birlikte sunulan modeller, içlik sökülerek de kullanılabilir. Bu özellikte ortaya farklı mevsimlerde kullanılabilirliği sunmuştur. Çeşitli modellerinde normal bir kot pantolon görünümüne sahip olan koruyucu ekipmanlar, yine aynı koruma plakalarını bünyesinde barındırmaktadır. Kot pantolon görünümüyle gündelik hayatta da rahatlıkla kullanılabilir bir hava yakalanmıştır. Koruyucu ekipmanların sürüş esnasında hayati öneme sahip olması birçok alternatifte motosiklet pantolonu üretilmesine neden olmuştur. Modeller arasından askılıklı olanlar ile birlikte vücut üzerinde pantolonun sabitlenerek durması amaçlanmıştır. Genel olarak modellerde bulunan nefes alabilir kumaş özelliği, kullanım esnasında herhangi bir rahatsızlığın önüne geçmektedir. Genişleyen paça kısımları özelliği sayesinde bileklerde yaşanabilecek daralmaların önüne geçilmiştir. Çeşitli renk ve model seçenekleriyle her türden ihtiyaca cevap olan motosiklet pantolonu modelleri için sayfamızı inceleyebilir, dilediğiniz pantolona sahip olabilirsiniz. Deri olan modellerden 4 mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz fonksiyonlu pantolonlara, fermuarlı modellerinden günlük kot formunda üretilenlere kadar birçok alternatif kullanıcılara sunulmuştur. Çeşitli modellerinde su geçirmez yapısıyla yağışlı günlerde rahatlıkla kullanılması amaçlanmıştır. Motosiklet pantolonları su geçirmez modellerinde kullanılan kumaş yapısı sayesinde kazalara karşı üst düzey korumanın yanı sıra zorlu hava koşullarına da uygun olarak üretilmiştir. Aynı çeşitli modellerde kullanılan materyal sayesinde hafiflik ön planda tutularak gereksiz bir yük oluşumunun önüne geçilmiştir. Bu sayede sürüş esnasında ergonomik bir kullanım sağlanmıştır. Aynı zamanda hafif ve ince bir kumaştan üretilen modellerde ise yaz aylarında ferah bir kullanım sürücülerle buluşturulmuştur.

Diğer Motosiklet Ekipmanları Hakkında

Diğer Motosiklet Ekipmanları Hakkında

Sıkışık şehir hayatında hızlı ve alternatif bir çözüm olan motosikletlerin sürüş esnasında motosiklet pantolonları kadar diğer ekipmanların kullanımı da hayati bir öneme sahiptir. Bu ekipmanlardan olan motosiklet kaskı, çeşitli form ve modellerde kullanıcılarına sunulmaktadır. Kask seçimi kullanılan motosiklet doğrultusunda yapılmalıdır. Bu kask modelleri arasında bulunan yarım motosiklet kaskı modelleri, genellikle şehir içi ulaşıma uygun scooter motosikletlerde önerilendir. Dış yüzeyinde bulunan sert materyal ile koruma sağlanmış, iç yüzeylerde bulunan yumuşak dokular sayesinde ergonomi ön planda tutulmuştur. Open-Face olarak isimlendirilen kask modellerinde çene kısmında bulunan mekanizma sayesinde daha ferah bir kullanım sunulmuştur. Bünyesinde birçok modeli barındıran kasklar özellikle kafa bölgesini korudukları için oldukça önemlidir. Her motosiklet sürücüsünün mutlaka kullanması gereken ekipmanlar arasındadır. Sahip olduğu farklı renk yapıları sayesinde farklı renkte pantolonlar ile renk uyumu sağlanabilir. Kaskların yanı sıra ön plana çıkan bir diğer ekipman ise, motosiklet eldivenleridir. Sürüş esnasında kullanılan eldivenlerin çevresinde yine sürtünmeye karşı ısı dayanıklı malzemeler kullanılmıştır. Bu sayede herhangi bir kaza durumunda ellerde de yüksek koruma sağlanmaktadır. Aynı zamanda sahip olduğu kevlar yapısı sayesinde eldivenler, el bölgesinde oluşabilecek kırılmaların önüne geçmektedir. Çeşitli modellerde takım halinde bulunan ürünler sayesinde tüm koruma ekipmanlarınıza tek bir set ile ulaşmanız mümkündür. Yine mutlaka kullanılması gereken ekipmanlar arasında bulunan motosiklet montları, çeşitli modelleri ile kullanıcılarına sunulmaktadır. Her mevsime kullanışlı modellerde çok yönlü bir kullanım amaçlanmıştır. Aynı zamanda sağlam yapıları sayesinde uzun ömürlü bir kullanıcı deneyimi sağlanmıştır. Motosiklet mont pantolon takım modellerinde set olarak dilediğiniz ekipmanı elde edebilirsiniz. Motosiklet montları çeşitli modellerinde üç kat polyester cordura 600D su geçirmez kumaş ile kullanıcılarına güvenli bir sürüş deneyimi yaşatmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda genel olarak tüm modellerde sağlanan mont içi hava akışı sıcak havalarda terlemelerin önüne geçmek üzere kullanıcılarına sunulmuştur. Motosiklet pantolonları ile sağlanan bağlantı aparatı sayesinde birbirlerinden ayrılmadan kullanım olanağı, gerçekleşebilecek kazalarda vücut üzerinde herhangi bir açıklık bırakmayarak yaralanmaların minimum seviyede tutulmasını sağlamıştır. Bel bölgesinde bulunan aparatlar pantolon ile sıkıca birbirlerine bağlanarak korumayı sağlamaktadır. Montlarda kullanıcılara sağlanan cepler sayesinde telefon, cüzdan gibi eşyalarınızı rahatça ulaşılabilir alanlarda tutabilirsiniz. Ayarlanabilen bel bedenleri sayesinde farklı bedende kullanıcılar için kullanım olanağı sağlanmıştır. Fakat yine de ürün seçimi yapılırken kullanıcı bedeni baz alınarak tercih sağlanmalıdır. 4 mevsim motosiklet pantolonu modellerinde olduğu gibi motosiklet montlarında da farklı mevsimlerde aynı anda kullanılabilecek modeller mevcuttur.

Sıkışık Şehir Hayatında Kurtarıcınız Olan Motosikletler

Sıkışık Şehir Hayatında Kurtarıcınız Olan Motosikletler

Motosikletler gündelik rutinlerinizi gerçekleştirmenizde oldukça kullanışlı araçlar olarak bilinmektedir. İşe veya okula giderken sıkışık trafik nedeniyle geç kalmanızın önüne geçebilir. Fakat kullanım esnasında en önemli unsurlardan biri sürücü sağlığıdır. Sürüş esnasında kullanılacak koruyucu ekipmanlar oldukça hayati önem taşımaktadır. Kasklar sayesinde sağlanan kafa koruması beyin sarsıntısı gibi kritik problemlerin önüne geçmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda trafik kazaları istatistikleri göz önüne alındığında koruyucu ekipman giyen sürücülerin giymeyenlere oranla kazaları daha az hasarlar ile atlattığı bilinmektedir. Motosiklet pantolonu kullanımı da bu doğrultuda hayati önem taşımaktadır. Farklı renk seçeneklerini bünyesinde barındıran pantolonlar, her kullanıcıya cevap niteliğindedir. Siyah motosiklet pantolonu modelleri ile sade bir kullanım amaçlayan kullanıcılar düşünülürken, kot pantolonu formunda olan modeller ile gündelik kullanıma da uygun ürünler ortaya konulmuştur. Motosiklet pantolonu tavsiye edildiği ölçüde yaşanabilecek kazalarda hayati durumların gün yüzüne çıkması azalacaktır. Aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu beden seçenekleri ile motor pantolonu bayan kullanıcılar da göz edilerek üretilmiştir. Oluşabilecek fiziksel farklılıklar göz önüne alındığında motor pantolonu erkek modelleri, kadın modellerine göre değişiklik göstermektedir. Yine ekipmanlar arasında bulunan sürüş eldivenleri ile motosiklette üstün kontrol sağlanmıştır. Eldivenin iç kısımlarında bulunan kavrayıcı materyal sayesinde gaz kontrollerinin elden kaymasının önüne geçilmiştir. Tüm kontrolü size sunan bu özellik, oluşabilecek kazaları önler niteliktedir. Eldivenlerin dış yüzeyine kaplanan ısı geçirmez kumaş sayesinde sürtünme esnasında oluşacak ısı eldivenin dışında tutulmuş, yanıkların önüne geçilmiştir. Aynı zamanda dış kısımda sahip olduğu sert materyaller elde oluşabilecek kırıkları önlemektedir. Bu özellikler göz önüne alındığında her türden koruma ekipmanının kullanımı son derece önemli ve hayati bir noktada bulunmaktadır. Tüm ekipmanlar dahil olmakla birlikte motosiklet pantolonu çeşitlerine sayfamızı inceleyerek göz atabilirsiniz. Fiyatlar modeller arasında değişiklik göstermektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

4Riders (3)
Andes (45)
arch (7)
Armode (26)
Arwic (1)
Bering (1)
cbtx (4)
Clover (8)
D'Iron (15)
Dainese (196)
(40)
Ducati (1)
Durt (14)
Falcon (1)
Flm (2)
Forte GT (4)
Held (38)
Hudson (2)
Ixon (12)
IXS (10)
Klim (11)
Ktm (25)
LBC (16)
Macna (7)
Nyks (4)
OJ (7)
Prohel (40)
Prosev (78)
Revit (347)
Richa (5)
Ross (7)
Scoyco (11)
Semat (2)
Spidi (36)
Tech90 (169)
Tex (16)
Touratech (1)
Venom (52)
Vexo (31)
WİNTEX (1)
Xrider (11)
Yamaha (18)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(215)
ve üzeri (273)
ve üzeri (284)
ve üzeri (286)
ve üzeri (287)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL