Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Gözlük

için 916 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Gözlük

Motosiklet sürücüleri için önemli aksesuardan bir tanesi de gözlüktür. Motor güneş gözlükleri normal güneş gözlüklerinden farklı olarak tasarlanır. Normal güneş gözlükleri gibi gözlerinizi güneşten korumanın yanı sıra motosiklet sürüş gözlüğü motor kullanırken rahat bir sürüş yapmanızı da sağlar. Gözlük çeşitleri kullanım amacına ve cinsiyete göre değişiklik gösterir. Markasına ve özelliklerine göre seçebileceğiniz pek çok motor gözlük çeşidi bulunur.

Motorcu Gözlüğü Sürücüyü Korur

Motorcu Gözlüğü Sürücüyü Korur

Trafikte herhangi bir araç kullanırken aracın özelliklerinin yanı sıra görüş mesafesi de önemlidir. Özellikle motosiklet gibi bir aracı kullanırken gözlerinizin hava koşullarından etkilenmemesi gerekir. Motorcu gözlüğü kullanmak bu sebeple önemlidir. Ülkemizde dört mevsimin bir arada yaşandığı düşünülürse hava koşullarının da sıklıkla değiştiği ortadadır. Güneşli bir havadan yağmurlu bir havaya geçiş sıklıkla olur. Motosiklet üzerinde giderken hızla birlikte sürekli bir rüzgâr etkisinde olduğunuz düşünülünce, bu hava koşullarına ayak uydurmak, rahat ve güvenli bir sürüş için gözlük kullanmak gerekir. Motosiklet koruyucu gözlük ya da motosiklet sürüş gözlüğü olarak bulabileceğiniz bu gözlükler motor üzerindeki hâkimiyetinizi arttırır. Motosiklet kullanırken olumsuz hava koşullarına maruz kalmanın ötesinde, gözlerinizi toz ve minik taşlardan da korumanız gerekir. Üstelik günlük hayatınızda kontak lens kullanıyorsanız motosiklet gözlüğü kullanmak sizin için daha da önemli hale gelir. Refleks olarak gözünüzü bir an için yoldan ayırıp kırpmanız bile tehlikeli kazalara sebebiyet verir. Pek çok çeşidi olan motosiklet gözlükleri arasından motosikleti kullanım amacınıza ve sürüş yaptığınız yolların koşullarına göre size en uygun olanı seçebilirsiniz. Yüze değen tarafı süngerli olan motosiklet koruyucu gözlük sizi olumsuz hava şartlarından korur. Bu tip gözlükler gözünüze toz, kum ya da yağmur damlası gibi dikkat dağıtabilecek materyallerin kaçmasını engeller. Böylece tüm dikkatinizi yola verebilir, güvenli bir sürüş yaparsınız. Hız limitlerini zorlasanız bile gözleriniz yüzünüze çarpan rüzgârın şiddetinden etkilenmez.

Motor Gözlük Çeşitleri

Motor Gözlük Çeşitleri

Sıklıkla gece yolculuk yapıyorsanız gece görüşü için özel olarak tasarlanmış motosiklet gece gözlüğü sizin için uygundur. Bu gözlükler sayesinde karşıdan gelen araçların farları gözlerinizi etkilemez. Yola konsantre olarak, güvenli bir yolculuk yaparsınız. Rüzgârın yoğun olduğu bir şehirde ya da bölgede motosiklet kullanıyorsanız bunun için özel olarak tasarlanmış bir gözlüğü tercih etmeniz gerekir. Bu sayede motosiklet kullanırken gözleriniz rüzgârın şiddetinden etkilenmez. Bu gözlükler göz çevrenize tam olarak oturarak gözlerinizin rüzgâr yüzünden yaşarmasını da engeller. Güneşli havaların çok olduğu bir şehirde veya bölgede motor kullanıyorsanız ya da sadece yazın motosiklet kullanıyorsanız gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekir. Üstelik keskin bir şekilde gözünüze giren güneş ışığı dikkatinizi dağıtır. Bu yüzden motor güneş gözlükleri modellerinden birini kullanmanız gerekir. Motor üzerinde giderken hem kask hem gözlük takmanın zor olacağını düşünüyorsanız, gözlüklü motor kaskı satın alabilirsiniz. Bu model adından anlaşılabileceği gibi size hem bir kask hem de üzerinde aynı anda kullanabileceğiniz bir gözlük bulundurur. Bu sayede kaskı taktığınız anda gözlerinizi de korumuş olursunuz.

Motosiklet Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet gözlüğü seçerken anatomik yapınıza uygun bir gözlük seçmeniz gerekir. Yüzünüze tam oturan bir gözlük ile motosiklet kullanırken rahatsız olmazsınız. Konforlu bir sürüş yapmanızı sağlar. Motor üzerinde giderken değişen hava koşulları camların buğu yapmasına sebebiyet verir. Bu da motorun kontrolünü kaybetmenize bile yol açar. Gözlük camları buğu yapmayan bir gözlük satın almanız güvenliğiniz için önemlidir. Eğer böyle bir gözlüğünüz yoksa o zaman mutlaka camlarınızın buğu yapmasını engelleyen, bunun için özel olarak üretilmiş motosiklet malzemesi satın almalısınız. Motosiklet gözlükleri cinsiyetinize göre de ayrılır. Kadın ve erkekler için farklı motosiklet gözlük modelleri vardır. Yüz hatlarına göre tasarlanmış olan bu gözlüklerden mutlaka cinsiyetinize uygun olan bir tanesini seçmelisiniz. Motosiklet gözlükleri sıradan bir aksesuar olmanın ötesinde emniyetiniz ve güvenli bir motosiklet yolculuğu için hayati önem taşır. Motosiklet gözlük fiyatları düşülünce pek çok gözlük modeli arasından size en uygun online olarak satın alabilirsiniz. Tüm motor kıyafet ve ekipmanları için Kıyafet & Ekipman kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(39)
ve üzeri (60)
ve üzeri (67)
ve üzeri (71)
ve üzeri (74)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL