Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Koltuk Takımı

için 2,109 sonuç bulundu.

Koltuk Takımı

Koltuk takımı, günlük hayatın en çok kullanılan ve vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. Hem evlerde hem de ofislerde birbirinden farklı modellerde koltuk takımı modelleri kullanılır. Özellikle evlerin dekorasyonu sırasında koltuklar oldukça önemli bir yere sahiptir. Duvar renkleri ile uyumlu bir koltuk seçmeniz evin tüm atmosferini değiştirecek ve adeta vakit geçirmekten keyif aldığınız bir alan haline gelecektir. Koltuk takımları uzun ömürlü kullanım imkânı sunan eşyalardır. Bu nedenle koltuk takımı alırken özellikle dayanıklı malzemelerden üretilen kaliteli takımların tercih edilmesi gerekir. Koltuk takımı modelleri, kişilerin karakterlerine, tercihlerine ve elbette salonlarının büyüklüğüne göre farklı seçim imkânı tanıyan ürünlerdir. Koltuk takımı denildiği zaman akla onlar farklı modelde üretilmiş eşyalar gelir. İlk olarak son yılların en popüler parçaları spor koltuk takımları olarak karşımıza çıkar. Salonlardan ziyade oturma odalarında tercih edilen bu modeller ağır parçalar olmasından ziyade spor bir şıklık yakalamak isteyenlerin ilk tercihi olarak karşımıza çıkar. Ağır renklerin dışında daha farklı renk aralıklarında karşımıza çıkar. Oturma odalarında kullanılan bir diğer koltuk modeli ise köşe koltuk takımlarıdır. Sayfamızda bulunan yüzlerce koltuk modeli arasından hem kendi zevkinize hem de ev dekorasyonunuza en uygun modeli bulabilirsiniz.

 Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri

Hem kullanım alanından tasarruf sağlanması hem de şık bir duruş için yine bu koltuk takımları sıklıkla tercih edilir. İnsanların misafirlerini ağırladığı, önemli davetlerini verdikleri yerler genellikle salonlarıdır. Bu nedenle salon koltuk takımları daha ağır modeller olarak karşımıza çıkar. Salonlar için alınan koltuk takımlarının kumaşları genellikle daha farklıdır.Bu kumaşlar genellikle şönil, teflon ya da kadife gibi ağır ve gösterişli kumaşlardır. Oturma odalarına alınacak olan koltuk takımlarında ise daha çok keten, viskon ya da fiber kumaşların kullanıldığı koltuk takımları tercih edilir. Koltuk takımı modelleri arasında tercih edilen bir diğer modeller ise dörtlü koltuk takımı modelleridir. Daha çok kalabalık aileler tarafından tercih edilen bu modellerde kombinasyonlar farklılık gösterebilir. Koltuk takımı modellerinin belki de en gösterişi olanları deri koltuk takımlarıdır. Genellikle ofislerde kullanılan deri koltuk takımı modelleri oldukça gösterişli parçalardır. Bulunduğu ortamlarda tek başına birer yıldız olabilirler. Deri koltukların kullanılacağı alanların dekorasyonları çok önemlidir. Görüldüğü gibi farklı alanlarda kullanılabilecek birbirinden farklı koltuk takımı modelleri mevcuttur. Koltuk takımı renkleri de seçim yapma aşamasında çok önemlidir. Her ne kadar önemsiz bir detay gibi görünse de renkler, yaşam alanlarına hayat veren en ince detayların başında geliyor. Çünkü renklerin gücü ile bir alanı daha ferah yapabilir ya da daha boğucu bir yer haline getirebilirsiniz. Bu nedenle koltuk takımlarını alırken duvarların rengi ve dekorasyona dikkat etmelisiniz. Birbiri ile bütünlük sağlayan renkleri seçmeniz o alanı daha keyifli kullanmanız açısından oldukça önemlidir. Sayfamızda onlarca farklı model ve renkte koltuk takımları bulmanız mümkündür. Ayrıca farklı fiyat aralıkları sayesinde aradığınız koltuk takımını bulabilirsiniz.

 Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Koltuk takımı, özellikle yaşam alanlarının en dikkat çeken ve en çok kullanılan eşyalarının başında gelir. Bir koltuk takımı ile evinizin tüm atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz. Bu nedenle koltuk takımı seçimi oldukça önemlidir. Koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Evinizin şeklinden koltuk takımı modellerine, koltuğun renginden seçilen kumaşın türüne kadar her detay çok önemlidir. Koltuk takımı modelleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey şüphesiz ki dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasıdır. Çünkü koltuk takımı gibi ev eşyaları sürekli alınan ürünler değildir. Alındığı zaman çok uzun yıllar kullanılması için dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olması gerekir. Bu nedenle dayanıklılık dikkat edilecek ilk noktadır. Koltuk takımı seçerken kumaş seçimi önemli olan bir diğer konudur. Çünkü kumaşın özellikle temizlik konusunda kolaylık sağlaması gerekir. Özellikle keten, tay tüyü ya da fiber kumaşlar temizliği kolay olan kumaşların başında gelir. Koltuk seçerken bu detaya da dikkat etmelisiniz. Koltuk takımı seçerken salonun ya da oturma odasının büyüklüğü de çok önemlidir. Çünkü koltuk takımları alanı ya kullanışlı hale getiren ya da kısıtlayan ürünler olabilir. Doğru tercih yapılmadığı zaman evinizin alanlarını kullanışsız hale getirebilirsiniz. Örneğin küçük bir oturma odası ya da salon için koltuk takımı alacaksanız çok büyük takımlar tercih etmek yerine daha kibar tercihler yapmalısınız. Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir diğeri de koltuk takımının işlevselliğidir. Çok yönlü bir kullanım sağlayan Mondi koltuk takımları da kullanışlıdır. Bu nedenle araştırmalarınızı yaparken bu durumu göz önünde bulundurabilirsiniz.

 Koltuk Takımı Nasıl Yerleştirilir?

Koltuk Takımı Nasıl Yerleştirilir?

Salon koltuk takımı modellerinin yerleştirilmesinde salon tipiniz oldukça önemlidir. Koltuk takımı yerleşimi, o alanı daha kullanışlı ya da tamamen kullanışsız bir alan haline getirebilir. Bu nedenle koltuk takımlarını yerleştirirken ilk olarak salon tipinizi göz önünde bulundurmalı ve seçiminizi buna göre yapmalısınız. Bunun yanı sıra aldığınız koltuk takımının yerleşimini de salon tipinize göre ayarlamanız oldukça önemlidir. Günümüzde en çok görülen salon tiplerinin başında dikdörtgen salonlar gelir. Dikdörtgen salonlar dekorasyon açısından çok fazla çeşitlilik yapabileceğinizi salon türlerinin başında gelir. Kullanım alanı açısından büyük olacağından istediğini koltuk takımı modeline göre dekorasyon yapabilirsiniz. Dikdörtgen salonlar için tercih edebileceğiniz koltuk takımlarının başında L koltuk takımı modelleri gelir. Bu koltuk takımları hemen hemen tüm salon tiplerinde çok şık duracağı için dekorasyonların önemli bir parçası olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra dikdörtgen salonlarda berjer takımları da sıklıkla kullanılan ve oldukça şık duran parçalar arasında yer alır. Bir L koltuk takımı ile birlikte tamamlayacağınız berjerler, salonunuza bambaşka bir hava katabilir. Bir diğer salon türü ise L salonlardır. L salonlarda kullanılabilecek en iyi koltuk takımı yine L koltuk takımı olacaktır. Hem salonda kullanılabilecek alanların daha verimli kullanılması hem de alandan tasarruf edilmesi için en doğru seçim bu olacaktır. Kare salon tipleri dekorasyonu en kolay olan salonlardır. Kare salonların dekorasyonu sırasında genellikle üçlü koltuk takımı modelleri kullanılır. Kare salonların dekorasyonu sırasında en çok tercih edilen takımlardan bir diğeri ise yataklı koltuk takımı modelleridir. Özellikle sürekli misafir ağırlayan ailelerin en çok tercih ettiği koltuk takımlarının başında gelen bu modeller hem kullanım açısından hem de işlevsellik açısından oldukça popülerdir. Koltuk takımlarının yerleştirilmesi kadar kullanılan diğer eşyaların düzeni de çok önemlidir. Televizyon ünitesi, orta sehpa seçimi ya da yan sehpaların kullanımı da dekorasyon sırasında dikkat edilmesi gereken noktaların başında geliyor. Sayfamızdan Modalife koltuk takımı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 Koltuk Takımı Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk Takımı Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk takımlarının seçimi, alınması ve yerleştirilmesi derken önemli ve dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise koltuk takımı temizliği olacaktır. Çünkü özellikle çocuklu aileler için temizlik oldukça önemli bir noktadır. Koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında kumaşının kolay temizlenir özelliğe sahip olması gelir. Özellikle silinen ve yıkanabilen kumaşlar tercih edilmesi gerekir. Koltuk takımı renkleri temizlik esnasında önemli bir yere sahiptir. Koyu renkli koltuk takımları kiri belli etmez fakat açık renkli koltuk takımlarının temiz tutulması oldukça zordur. Son yılların en popüler renklerinden olan beyaz koltuk takımı için özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bilindiği gibi beyaz her türlü kiri ve tozu belli eden bir renktir. Özellikle çocuklu aileler ve evcil hayvanı olan ailelerin beyaz koltuk tercih etmesi oldukça riskli bir durumdur. Koltuk takımı temizliği nasıl yapılır sorusuna farklı cevaplar verilebilir. Temizlik için kullanılacak olan yöntem koltuk takımının kumaşına ve türüne göre farklılık gösterecektir. Koltuk takımlarının geneli için tercih edebileceğiniz en genel temizlik yöntemi ılık su ve arap sabunu karışımı olacaktır. ılık su ile doldurduğunuz kabın içerisine arap sabunu ya da beyaz sabun ilave edin. Ardından koltuğu sileceğiniz lifi ya da bezi bu su ile ıslatarak koltuk takımlarınızı ovun. Silme işlemini tamamladıktan sonra durulama işlemini soğuk su ile gerçekleştirin. Durulama suyunun içerisine bir miktar yumuşatıcı katarak koltukların güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra koltuklarınızı temizlemenin bir diğer yöntemi, eğer koltuk kılıflarınız fermuarlı bir yapıya sahipse makineye atabilirsiniz. Yine koltuk takımınızın rengine ve kumaşına uygun olarak sıcaklık derecesini ayarlamanız gerekir. Aksi takdirde koltuk kılıflarınıza zarar verebilirsiniz. Bu nedenle koltuk takımını alırken nasıl temizleneceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Koltukları temizlemenin bir diğer yolu ise vakumlu süpürgeler ile koltuk takımını silmektir. Özellikle inatçı lekelerin çıkarılması açısından bu yöntem hem etkili hem de daha az yorucu olacaktır. Elektrik süpürgenizin böyle bir özelliği varsa belli aralıklar ile koltuğunuzu silerek her zaman temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

 Koltuk Takımı Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Koltuk Takımı Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Koltuk takımı fiyatları, koltukların özelliklerine, modellerine ve elbette kalitesine göre farklılık gösterecektir. Günümüzde her keseye uygun koltuk takımı çeşitleri bulmak mümkündür Koltuk takımı fiyatlarını etkileyen en önemli faktör modeldir. Deri koltuk takımları ile kumaş koltuk takımı fiyatları arasında elbette bir fark olacaktır. Dolayısıyla kumaş da dahil olmak üzere koltuk takımı fiyatları belirlenirken farklı faktörler etkilidir. Koltuk takımı fiyatlarının yanı sıra koltukların yanında alınacak olan aksesuarlar da çok önemlidir. Çünkü her ne kadar koltuk takımları tek başlarına dekorasyonun önemli birer parçaları olsalar da alınan aksesuarlar da bir o kadar etkilidir. Örneğin koltuk takımının dışında tercih edebileceğiniz yastıklar odanın atmosferini bir anda değiştirebilir. Eğer geniş bir salon ya da oturma odanız varsa birbiri ile uyumlu renklerde yastıklar alarak bir renklilik katabilirsiniz. Fakat bunun tam tersi dar bir alanınız varsa seçeceğiniz yastıklar mutlaka koltuk takımınız ile aynı renk olmalıdır. Koltuk takımlarının yanında sıklıkla tercih edilen diğer ürünler ise berjer takımlarıdır. Eğer berjer takımı alacaksanız mutlaka koltuk takımınız ile uyumlu bir renk seçmelisiniz. Koltuk takımı renk kombinleri ile ilgili bir araştırma yaparak birlikte kullanabileceğiniz renkleri öğrenebilirsiniz. Koltuk takımı alırken faydalanabileceğiniz en önemli kaynaklar elbette kullanıcı yorumlarıdır. Kullanıcı yorumları size koltuk hakkında detaylı bilgi sunacak ve daha önce kullanan kişilerin deneyimleri hakkında önemli ipuçları verecektir. Bu nedenle koltuk takımı almadan önce sayfamızda bulunan onlarca koltuk takımı modelini inceleyebilir yorumları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra oturma grupları fiyat bilgilerini de öğrenebilirsiniz.

Koltuk Takımı Nasıl Temizlenir?

Koltuk takımı kullananların zaman zaman merak ettikleri soruların başında koltuk takımı nasıl temizlenir sorusu geliyor. Bu sorunun cevabı aslında koltuğun kumaşına göre farklılık gösterir. Fakat genel bir temizlik yönteminden bahsedecek olursak beyaz sabun ya da Arap sabunu ile tüm koltuk modellerinin temizliğini sağlayabilirsiniz. Sabunlu suyla koltukların yüzlerini sildikten sonra kurulayarak temizliğini sağlayabilirsiniz. Temizlik aşamasında önemli olan bir noktada koltuğun rengidir. Örneğin siyah bir koltuk aldığınız zaman koltuğun kirli olup olmadığı çok belli olmayacaktır. Fakat beyaz ya da bej gibi açık renkli koltuklarda kir ve lekeler hemen kendini belli eder. Bu nedenle koltuk rengi oldukça önemlidir.

Hangi Renk Koltuk Takımı Almalıyım?

Hangi renk koltuk takımı almalıyım sorusunu kendinize soruyorsanız elbette ki dikkat edeceğiniz birkaç nokta vardır. İlk olarak duvar kağıdınızın ya da boyanızın rengi çok önemlidir. Bütünlüğü sağlamak adına duvar rengi ile uyumlu bir koltuk rengi tercih etmelisiniz. Aynı zamanda evinizin ne kadar güneş aldığı da çok önemlidir. Eviniz yeteri kadar güneş almıyorsa koyu renk koltuk almanız evi daha boğucu bir hale getirecektir. Koltukların rengi kadar yerleştirilmesi de önemlidir. Evin ferah ya da basık bir hava vermesinde renk çok önemlidir. Fakat koltukların oda içerisinde konumlandırılması da çok önemlidir.

Koltuk Takımı Nasıl Yerleştirilir?

Koltuk takımı nasıl yerleştirilir sorusunun cevabını sağlıklı bir şekilde almanız için odanızın tipini bilmelisiniz. Çünkü dikdörtgen odalar için farklı yerleşim planı uygulanabileceği gibi kare odalar için ise farklı yerleşim planları yapabilirsiniz. Odayı en avantajlı şekilde kullanabilmek için koltuk takımının oda yapısına uygun olması oldukça önemli bir noktadır.

Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?

Koltuk takımı seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bunlardan ilki elbette dayanıklı olmasıdır. Dayanıklı bir koltuk takımı almanız halinde yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra koltuğun modeli, kumaş türü, rengi, sizin zevkiniz ve tercihleriniz de koltuk takımı seçerken etkili olan faktörlerin başında gelir. Koltuk takımı seçerken evinizde bulunan diğer aksesuarları da göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü eşyalarınız ayrı ayrı değil bir bütün halinde dekorasyonu tamamlar. Bu nedenle orta sehpanız ile hiç alakası olmayan bir mobilya seçmeniz halinde ortaya çok uyumsuz bir görüntü çıkacak ve oluşturmak istediğiniz şıklık bozulacaktır. Modern koltuk takımı alacaksanız diğer aksesuarların da bu modernliğe uyum sağlaması gerekir. Aynı şekilde klasik koltuk takımı modellerinden yana bir seçim yapacaksanız biblolarınız, perdeleriniz ve kullanacağınız diğer eşyalar da daha klasik tarzda olmalıdır. Bu nedenle koltuk takımı seçerken çok yönlü düşünmeniz gerekir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Ahşap (706)
Gürgen (440)
Kayın (335)
Kumaş (265)
Metal (122)
Sünger (64)
Çelik (29)
Nubuk (28)
MDF (18)
Plastik (17)
(5)
(5)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(87)
ve üzeri (119)
ve üzeri (124)
ve üzeri (127)
ve üzeri (132)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL