TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Koltuk Takımı

için 6.145 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Koltuk Takımı

Küçükten büyüğe her insan, günlük yaşantısında koşuşturmayla dolu bir hayat yaşamaktadır. Okul, iş ve çeşitli aktiviteler ile gün geçerken, bir an önce eve gelip koltuğunuzda dinlenmek istersiniz. Ailelerin yada arkadaşların buluştuğu, hoş sohbetlerin yapıldığı, günün yorgunluğunun ve stresinin atıldığı bu saatlerde rahat olmayan bir koltukta oturmak, tercih edeceğiniz son şey olmalıdır. En güzel saatlerinizi rahat ve konforlu bir koltukta geçirmek, vaktinizi verimli kullanmanızı sağlarken yeteri kadar dinlenmenize de yardımcı olacaktır. Evde huzuru sağlamanın en iyi yollarından biri yorgunluğu atmaktan geçer. Sürekli eve yorgun bir şekilde gelen kişi, gergin ve stresli olur, bu sebeple gününün geri kalanını rahat bir koltukta geçirmek ister. Sadece salonda değil, oturma odasında, yatak odasında, balkon ya da terasta, hobi odalarında hatta geniş bir mutfağa sahipseniz o alanda bile koltuk takımı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Evinizin içinde huzur veren her köşeye baktığınızda genellikle o bölgede koltuklarınız yer alır. Koltuklar bir evin vazgeçilmez eşyalarının başında gelmektedir. Bir eve yeni taşındığınız zaman ilk olarak satın alacağınız mobilya genellikle koltuk takımları olmuştur. Bu nedenle uzun yıllar kullanacağınız koltuk takımınızı titiz ve dikkatli bir şekilde seçmeniz önerilir. Yapılan araştırmalara göre bir evde mobilya değişim hızı yaklaşık 8 yıl olarak hesaplanmıştır. Yani bir mobilya yaklaşık 8 yıl boyunca kullanılır. Bu sebeple alacağınız koltuk takımını doğru kriterlere göre seçmelisiniz.

Koltuk Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Koltuk Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Koltuk takımı tercihi yaparken aklınızın bir köşesinde bulunması gereken ilk kriter, takımınızı hangi alanda kullanacağınız olmalıdır. koltuk takımı modelleri kullanacağınız alana ve oda şekillerine göre değişiklik gösterir. Küçük bir oda için tercih edeceğiniz büyük koltuk takımı, hareket alanının kısıtlanmasına ve odanın olduğundan daha küçük görünmesine sebep olur. Aynı şekilde geniş salonlar için tercih edilen küçük koltuk takımları, kendini yeteri kadar belli etmeyecektir. Bu sebeple özellikle yeni bir binaya taşınmış ya da çeyiz alışverişi yapacak olan çiftler için en önemli tavsiye, koltuk takımını koyacakları alanın ölçülerini almak olacaktır. Günümüzde koltuk takımlarına 2, 3, ya da 4 kişilik kanepeler de dahil ediliyor. Odanız yeterince büyükse ve koltuk takımı tek başına yetersiz geliyorsa, sıklıkla tercih edilen berjer ve puflar ile takımınızı kolayca tamamlayabilirsiniz. Salon gibi herkesin bir araya gelebileceği ortam kullanım alanlarda koltuk takımı tercihi yapmak, diğer alanlara göre biraz daha zordur. Koltuk takımları evinizin demirbaşıdır, sıkıldığınız zaman kolay kolay atabileceğiniz bir eşya değildir. Bu sebeple yaptığınız salon koltuk takımı tercihi pişman ettirmemeli ve uzun yıllar kullanım imkanı sağlamalıdır. Koltuk takımını koyacağınız odayı belirken, odanın ne derece ışık alıp almadığı da önem arz edecektir. İsterseniz dünyanın en şık ve pahalı koltuk takımını tercih edin, ışığı yetersiz bir odaya koyduğunuzda kendini sadece güneş ışığında az miktarda gösterecektir. Bu sebeple salon ya da oturma odası fark etmeksizin, koltuk takımınızı ışığı iyi alan yerde ya da pencereye yakın bölgelerde konumlandırmanız daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Pencere yakınındaki koltukların bir diğer güzelliği ise kitap kurdu bireyler içindir. Pencere kenarlarındaki koltuk takımları, eve yorgun bir şekilde gelinmiş ya da yağmurun bol olduğu bir gün elinde kahve ile koltuğuna uzanıp, bir yandan dışarı izleyip bir yandan kitap okuyan kişilerin vazgeçilmezi olmuştur. Tercih ettiğiniz koltuk takımının, odadaki duvar kağıdı, yer döşemesi ve aksesuarları ile uyum içinde olması gereklidir. Bu şekilde salonunuz bir bütün olacak ve eşyalar gözünüzü yormayacaktır.

Her İhtiyaca Göre Koltuk Takımı

Her İhtiyaca Göre Koltuk Takımı

Koltuk takımınızı hangi odaya yerleştireceğinize karar verdiyseniz, bir sonraki adımınız koltuğun modeli olmalıdır. Takımı küçük bir oda için düşünüyorsanız L şeklindeki kanepe takımları sizin için en ideal mobilya olacaktır. Günümüzde L takımlar sadece küçük odalar için değil, geniş salonlarda da sıklıkla tercih edilen estetik modellerden biri olmuştur. köşe koltuk takımı olarak da bilinen L koltukların konumu, tam köşede olacağından dolayı ölü alanların değerlendirilmesini en üst seviyeye çıkarmış olursunuz. Tasarımını çok beğendiğiniz fakat odada birden fazla ölü alan yaratan köşe takımları doğru bir tercih olmayacaktır. Bu gibi durumlarda parçalara ayrılabilen köşe takımlarını tercih etmek çok daha doğru olacaktır. Bu yöntem ile odanızın farklı alanlarında ya da başka odalarda konumlandırabileceğiniz parçalar, hem değişiklik yapmanıza hem de ihtiyaca göre parçaları yeniden konumlandırmanıza olanak sağlar. Odanızın en verimli şekilde dizayn edilebilmesi için uygun parçaları kendiniz seçmiş olacaksınız. Fazla misafir ağırlayan bir eve sahipseniz daha büyük ve uzun bir köşe takımı seçerek odanızda konumlandırabilirsiniz. İsteğinize göre ya da ihtiyaç halinde büyüyüp küçülebilen köşe takımlar, acil durumlar için oldukça fonksiyonel özelliklere sahip modellerdir. Bazı çeşitlerindeki açılarak yatak olma özelliği ile yatıya gelen misafirlerinizin kullanımı için ya da geç saatlerde yatak odasına gidecek enerjiyi bulamayan kişiler için oldukça kullanışlıdır. Bu ve bunun gibi sebepler sayesinde yataklı koltuk takımı her geçen gün daha çok tercih edilen modeller arasında yerini almıştır. Bir köşe takımının kalitesi, kumaşı ve dikişlerinin sağlam olması ile doğru orantılıdır. Özellikle köşe kısımlarının iyi birleştirilmiş ve doğru bir şekilde yapıştırılması büyük önem arz eder. Koltuğun iskeleti, kenar ve kol kısımlarının iyi kaplanmış olması gereklidir. Kumaş üzerinde desen varsa, birbiriyle uyum içinde ve simetrik olarak kaplanması önem taşır. Koltukta kolluk kısmı varsa, bu bölgenin doldurulmuş olmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde kolunuzu her koyduğunuzda koltuğun sertliği, sizi büyük ölçüde rahatsız edecektir. Döşeme malzemesi, kolay temizlenebilir bir materyalle üretilmiş olmalı ve kolay yanıcı olmayan kumaşlar tercih edilmiş olmalıdır.

Koltuk Takımı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Koltuk Takımı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Koltuk takımı seçiminde aksesuarların da önemi büyüktür. İstediğiniz takımı küçük ölçeğe sahip bir odada kullanacaksanız, alanı daha fazla küçültmemek adına yastık ve koltuk döşemesinin aynı ya da tamamlayıcı renkte olmasına özen gösterin. Desenli yastık kılıfı ve döşemeler, odayı olduğundan daha boğuk gösterecektir. Odayı daha büyük göstermek için açık renkli ve minimalist tasarıma sahip sade koltuk takımı modellerinden birini tercih etmek, odanızın ferah görünmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Odanız orta boy ölçekli bir alansa, koltuk takımınızı ve berjerinizi farklı fakat birbirine uyumlu renklerde tercih edebilir ve odanızın dekorasyonuna farklılık katabilirsiniz. Koltuk takımı renkleri duvar kağıdınızla da uyum içinde olmalı, hatta duvar kağıdını koltuklardan bir miktar koyu seçerseniz, koltuk takımınızın ön plana çıkmasına yardımcı olursunuz. Duvarı orta koyulukta bir renge boyadıktan sonra tek bir bölgeye duvar kağıdı yapıştırmak, odanıza farklı bir hava katacaktır. Kullanacağınız alana göre koltuğunuzu seçerken kumaşının nasıl olması gerektiğini de unutmamak gerekir. Koltukların kumaş seçimi, tercih edilen odaya göre değişiklik göstermektedir. Film izleme, oyun oynama, arkadaş ağırlama ve yeri geldiğinde yemek yeme gibi aktivitelerin sıklıkla yapıldığı alanlar, genellikle oturma odaları olmuştur. Bu sebeple, oturma odası koltuk takımı seçimi yaparken uzun ömürlü, terletmeyen ve kolay temizlenebilir bir kumaş olması çok önemli bir detaydır. Viskon kumaş, fiber kumaş, keten kumaş ve koton kumaş oturma odalarında en çok tercih edilen kumaşlardan birkaç tanesidir. Bu tip kumaşlar, üzerine herhangi bir şey döküldüğünde rahatlıkla silinebilir ya da çıkarılıp çamaşır makinesine atılabilir, uzun yıllar boyunca solma yapmadan kullanılabilir. Genellikle kadınlar, salon takımları için tercih edeceği kumaşların daha gösterişli ve şık olmasını ister. Kadife, şönil, teflon gibi kumaşlar salon koltuk takımlarında tercih edilen kumaşlardandır. Bu tip kumaşlar salonunuzun şık havasını ikiye katlayacak türden kumaşlardır. koltuk takımı modelleri ve fiyatları onlarca çeşit model ve fonksiyonlarıyla her zevke ve her cebe göre farklılık göstermektedir. Sayfamız aracılığıyla birbirinden kullanışlı ve estetik görünüme sahip koltuk takımlarına ve fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Koltuk Takımlarında Kumaşın Önemi

Koltuk Takımlarında Kumaşın Önemi

Sık dokumaya sahip kumaşlar her zaman daha dayanıklı ve kolayca temizlenmeye müsait kumaşlardır. Özellikle salonlar için vazgeçilmez olan deri kumaşlar en dayanıklı kumaşlar arasındadır fakat maliyeti fazla olduğundan dolayı fazla tercih edilmez. Bunun yerine suni materyallerden oluşan deri koltuk takımı modelleri kullanılmaktadır. Suni derilerin temizliği oldukça kolaydır, silinen yerler birkaç dakika içinde kurur ve iz bırakmaz. Özellikle kedi gibi bir evcil dosta sahipseniz, deri koltuklarınızdan pek bir eser kalmayabilir. Yıpranma ve yırtılma ihtimali çok yüksek olan suni deriler, bu dezavantajları sebebi ile çok fazla tercih edilmez. Daha çok dükkan, işyeri gibi alanlarda kullanılması daha mantıklı olacaktır. Ayrıca dört mevsim kullanıma pek uygun değildir. Özellikle yaz aylarında kullanıldığında çok fazla terlemeye sebebiyet vereceğinden dolayı kullanışlı değildir. Koltuk takımlarınızın rahat olup olmadığı ile ilgili fikir sahibi olmak da çok önemlidir. Fazla yumuşak minderler kısa vadede rahatlık sağlayabilir fakat uzun süreli kullanımda çökme yapabilir ve eskisi kadar konforlu olmayabilir. Sert minder tercihi yaptığınız zaman ise çeşitli bel ve omurga rahatsızlıklarının oluşmasını desteklersiniz. Bu sebeple ne çok sert ne de çok yumuşak, optimum seviyede bir minder tercihi en doğru karar olacaktır. Koltuk takımında bulunan süngerlerin ağırlığı artıyorsa kalitesi de aynı oranda artıyor demektir. Sünger ağırlığına göre artan kalite, koltuk takımınızın daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olmaktadır. Yastık dolgularında da yeteri kadar sünger kullanmak size tokluk hissi verirken, yastığın daha rahat olmasını sağlar. Rahat koltuk takımı modellerinin, konforun yanında dayanıklı olması da bir o kadar önemlidir. Evinizde küçük çocuğunuz varsa, uzun süre koltuktan koltuğa zıplama eylemini gerçekleştirecektir. Her zıplama ya da uzun yıllar kullanımda meydana gelebilecek hasarların en aza inmiş olması gerekmektedir. Bu sebeple koltuğunuzun iskeletine ve kullanılan materyallere dikkat etmek gereklidir. En sağlam ve kullanışlı koltuklar, çift çivilenmiş, vidalarla donatılmış ve kumaşın her yerinden yapıştırılmış olanlardır. Bu özellilerin yanı sıra koltuğun iskelet yapısında genellikle kavak ağacı sunta ve metalden oluşan bir aksan bulunmaktadır.

Karaktere Göre Koltuğunuzun Özelliğini Belirleyin

Karaktere Göre Koltuğunuzun Özelliğini Belirleyin

Kişilerin karakteri de koltuk takımı seçiminde oldukça etkili bir rol oynamaktadır. Örnek olarak, keyfinize düşkün ve oturduğunuz yerden kalkmayı sevmeyen biriyseniz, köşe koltuklarının oturma bölgesinin geniş olması, yumuşak puflar içererek yatak hissi vermesi ve sırt kısmının uzanabileceğiniz kadar alçak olması önerilir. Televizyon koltuğu olarak kullanabileceğiniz bu şekli yanınıza alacağınız sehpalarla destekleyebilir, uzun süreli konforun tadını çıkarabilirsiniz. Köşe koltuk yerine normal bir kanepeye sahipseniz, ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir puf koltuk temin edip köşe koltukta elde edeceğiniz rahatlığı bu şekilde de edinebilirsiniz. Doğa esintilerini evinizde hissetmeyi seven biriyseniz ahşap koltuk takımı modelleri tam size göre bir seçenektir. Genellikle gürgen ve kayın ağacından üretilen parçalar, uzun vadede kullanım için uygundur. Koltuk takımının ayakları, iskeleti ve kollarının hepsi ahşaptan yapılmış olup, sadece 1 ya da 2 kısmında ahşap esintileri görülebilir. Sadece koltuk takımlarında değil, ahşabın kullanıldığı her mobilyanın insan sağlığına çok büyük katkıları bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ahşap mobilyalar, diğer materyalden üretilmiş mobilyalara oranla kan basıncını ve nabzı düşürerek stresin kontrol altına alınmasını sağladığı kanıtlamıştır. Ahşap, hava sirkülasyonunu sağlayarak temiz hava oluşumunu desteklerken bir yandan da elektronik cihazlardan çıkan radyasyonun bir kısmını emer. Ahşabın en çok tercih edildiği model şüphesiz klasik koltuk takımları olmuştur. Klasikliğin ahşap ile birleşmesi, salonunuza ciddi ve resmi bir hava katar. Bu tür görüntüleri seven biriyseniz, klasik takımlar tam size göredir. klasik koltuk takımları ahşapla birleştiğinde bambaşka bir hale gelmektedir. Bunun yanında duvarlarınızı da koyu bir renge boyadığınızda odadaki asalet ve şıklık göz kamaştırıcı bir hale bürünecektir. Ahşap ve klasik koltuk takımlarında genellikle petrol yeşili ve siyaha yakın aksesuar kullanımı tercih edilmektedir. Bu tarz kombin yapıldığında odanızın yeteri kadar alanı olduğundan emin olmakta fayda vardır. Küçük bir odayı daha da karanlık göstermek, odanın küçülmesinden başka bir işe yaramayacaktır. geniş koltuk takımı modellerinde klasikliğin yanı sıra ihtişam ve gösteriş de üst seviyededir. Altın varaklı ve işlemeli modeller sıklıkla tercih edilmektedir.

Modern Koltuk Takımı Ayrıcalıkları

Modern Koltuk Takımı Ayrıcalıkları

Günümüzde geleneksel koltuk takımları yerini daha modern seçeneklere bırakmaktadır. Eskiden koltuk takımları birbirine benzer modelleriyle kendini göstermekteydi. Ağır olması sebebiyle kolay kolay başka bölgede kullanılamazdı. Koltuk takımını ilk gün koymayı tercih ettiğiniz yer, koltukların ağırlığından dolayı muhtemelen uzun bir süre daha orada tutmayı planladığınız yerdi. Teknolojinin gelişmesi ve yeni trendlerin ortaya çıkması ile birlikte yepyeni özelliklere sahip yeni koltuk takımı modelleri piyasaya sürülmektedir. Özellikle evini modern bir şekilde dizayn etmek isteyen bireyler yeni nesil koltuk takımlarının hafifliğine, modellerine, özelliklerine ve estetik görüntüsüne hayran kalacaklardır. Modern dendiğinde akıllara gelen gelen ilk şey koltuk takımı spor modelleridir. İstediğiniz anda yerlerini değiştirebileceğiniz hafiflikte ergonomik tasarımı ve ilgi çekici birçok farklı renk seçeneğiyle salonunuzda ya da oturma odanızda uyumsuzluk içinde bir uyum yaratıyor. Renk ve tasarımın cazibesine kapılıp yapılan hatalardan biri de koltukların kalitesini yeterince incelememektir. Her ne kadar görüntüsü sıra dışı ve dikkat çekici olsa da, kalitesiz materyallerden yapılan bir koltuk kullanım imkanı oluşturmaması sebebiyle hiçbir anlam ifade etmez. Bu sebeple ürün satın alırken görüntüsünün yanında teknik özelliklerini de iyi araştırmak gerekir. Geleneksel koltuklardaki sert ve şekil almayan minderler, spor koltuk modelleri ile yerini yumuşacık ve pofuduk minderlere bırakmaktadır. Gereğinden fazla yumuşak koltuklar iyi bir seçenek gibi görünse de zamanla çökerek vücut ağrılarına sebep olabilir. Bu sebeple orta sertlikte, kaliteli bir minder kullanımı daha mantıklı olacaktır. Koltuğunuzun yüksek bir ayaklı tasarıma sahip olması ya da sandık tipi sisteme sahip olması fark etmeksizin iki model de amacınıza destek verir. Temizlik yapımının kolay olmasını tercih ediyorsanız yüksek ayaklı koltuk tercih edebilirsiniz. Bu ayaklar sayesinde koltuğu hareket ettirmeye gerek kalmadan kolayca temizliğini yapabilirsiniz. Fazla eşyası olan ve nereye sığdıracağını bilemeyen biriyseniz de sandık tipi koltuklar işinizi görecektir. Kullanmadığınız fakat atmaya elinizin gitmediği her türlü eşyayı koltuğunuzda bulunan sandığa koyabilir, ihtiyaç halinde kolayca alabilirsiniz. Bu şekilde etrafta bulunan eşyalar tek bir yerde toplanacak ve aradığınızı kolayca bulacaksınız. Tüm bunların yanı sıra Oturma Grupları kategorimizi ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan tüm koltuk modellerini inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

MDF (2957)
Kumaş (881)
Gürgen (809)
Ahşap (502)
Kayın (206)
Poliüretan (182)
Sünger (171)
Nubuk (126)
Metal (51)
Suntalam (35)
Çelik (13)
Alüminyum (10)
Polyester (7)
(4)
(3)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(91)
ve üzeri (112)
ve üzeri (116)
ve üzeri (118)
ve üzeri (120)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL