TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Hazır Mutfak Takımı

için 1,062 sonuç bulundu.

Hazır Mutfak Takımı

Evlerin en sık kullanılan bölümlerinden birisi de mutfaklardır. Sofranızı şenlendiren, lezzetli yemeklerin pişmesine olanak sağlayan ve gün boyu sürekli kullanılan bu bölümün kullanışlı, estetik ve ferah şekilde dizayn edilmesi sizleri de yemek yaparken daha çok motive etmektedir. En sık iş yapılan bölümlerden birisi olması sebebiyle aradığınızı kolayca bulmanız ve içeride kalabalıklarla dağınıklıkla boğuşmamanız için düzenli bir organizasyonda olan mutfaklara sahip olmak oldukça önemlidir. Bu yüksek organize imkanı sizlere hem zaman bakımından tasarruf sağlamakta hem de işinizi daha kolay yapmanıza yardımcı olmaktadır. Bu sayede sevdiklerinize ve kendinize daha çok zaman ayırabilir, mutfağınızda geçirmek zorunda kaldığınız zamanın kalitesini artırabilirsiniz. Yemek takımlarınızı ve daha pek çok mutfak aletini özenle tasarlanmış kullanışlı hazır mutfak takımı içerisine rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Mutfak mobilyası sayfamızdan ihtiyacınız olan tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.

Hazır Mutfak Takımı ile Geniş Depolama İmkanı

Hazır Mutfak Takımı ile Geniş Depolama İmkanı

Hazır mutfak dolabı pek çok avantaj sağlamakla beraber en çok faydayı hiç şüphesiz depolama ihtiyacınızı karşılarken sağlamaktadır. Eviniz ve mutfağınız için özenle aldığınız takımlarınızı güvenle muhafaza edebilmeniz ve aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabilmeniz için bu dolap takımları sizlere oldukça avantaj sağlamaktadır. Depolama fonksiyonu için de elbette dikkat edilmesi ve üzerinde düşünülmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk olarak her türlü boyutta ve genişlikte takımlarınızı muhafaza edebilmeniz için mutfağınızın hacmi de dikkate alınarak geniş iç yapısına sahip dolap takımlarını tercih etmeniz eşyalarınızı daha kolay muhafaza etmenizi sağlamaktadır. Dolaplarınızın genişlikleri kadar iç hacimdeki fonksiyonel kullanım imkanı da önemlidir. Dolaplarınızın içerisinde yer alan rafların sıklığı, dayanıklılığı ve raflar arası boşlukların doğru ayarlanması sizlere en rahat yerleşim imkanını sağlayacak nitelikte olmalıdır. Örneğin az raf kullanmak yerine her şeyinizi rahatça yerleştirebilmek ve üst üste yığılmalarını önlemek için daha sık sayıda raf kullanmanız pratik olacaktır. Bununla beraber raflara yerleştirdiğiniz eşyaların üst raflar arasında sıkışmaması için gereken boşluğu bırakmanız önerilmektedir; ancak bunu yaparken elbette gereksiz derecede fazla boşluk bırakmak kullanım olanaklarını daraltabilmektedir. Her ne kadar sık ve geniş raflar kullanım açısından sizlere kolaylıklar sağlasa da en üst raflara erişebilmek her zaman kolay olmamaktadır. Kendi boyunuza ve kullanım rahatlığınıza uygun yüksekliği tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Bunun yerine daha az kullandığınız eşyaları da üst kısımlara yerleştirebilirsiniz. Dolap takımları yalnızca raflardan değil çeşitli gözlerden ve çekmecelerden de oluşmaktadır. Kullanacağınız çekmecelerin geniş ve derin olması, bazılarının daha farklı işlevlerle fonksiyonelleşmesi sizlere daha rahat yerleşme imkanı tanımaktadır. Örneğin uzun boyutlu aletlerinizi yerleştirebilmek için daha derin çekmecelere sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Hazır mutfak içerisinde yer alan çekmece ve dolapların geniş ve derin olması daha fazla eşya yerleştirmeniz açısından önemli bir husustur. Ne kadar çok eşyayı bu iç kısımlara yerleştirebilirseniz dışarıda veya tezgahın üzerinde kalan eşyalarınızın sayısı o kadar azalmaktadır. Bu sayede derli toplu bir görünüm elde ederken aradığınız şeyleri de yerli yerinde bulabilirsiniz.

Hazır Mutfak Takımlarında Dayanıklı Malzeme Seçimi

Hazır Mutfak Takımlarında Dayanıklı Malzeme Seçimi

Bakacağınız diğer bir önemli husus ise dayanıklı malzemelerden ve tasarımlardan oluşan modelleri tercih etmektir. İçerisine yerleştireceğiniz eşyaların ağırlık yapmaları sebebiyle hazır mutfak takımı modelleri oldukça dayanıklı şekilde üretilmelidir. Aksi takdirde yerleştirdiğiniz tüm eşyalar kırılabilir veya hasar görebilir. Bu nedenle hem dış malzemenin hem içerisindeki rafların belirli ağırlığı taşıyabilecek oranda dayanıklı olması çok önemlidir. Mutfak takımlarınızın dayanıklı bir yapıda olması öncelikle kaliteli ve ağır materyalleri taşıyabilen malzemelerle üretilmesiyle alakalıdır. Hem dış yüzeylerde hem de iç raflarda dayanıklılığın tam olarak sağlanması gerekmektedir. Dış malzemenin yani kapakların kaliteli olması içerdeki eşyalarınızı daha kolay bir şekilde koruyabilmenizi, neme ve paslanmaya karşı önlemenize yardımcı olmaktadır. Bununla beraber kulp ve sap kısımlarının da dayanıklı olması ve montajının sağlam olması kullanım esnasında kopmasını ve kırılmasını önlemektedir. İç kısımdaki dayanıklılığın önemliliği ise eşyalarınızı taşıyabilecek, ağırlığı kaldırabilecek nitelikte olmasından geçmektedir. Rafların malzemeleri çeşitli materyallerden elde edilebilmektedir. Genellikle ahşap malzemelerden elde edilen rafların kendi ağırlıkları da önemli bir husustur. İç rafların nemden etkilenmemesi ve çürümemesi için malzeme seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Mutfak takımlarınızın dayanıklılığı yalnızca malzemelerin kaliteli olmasıyla değil montajlarının da eksiksiz ve sağlam şekilde yapılmasıyla ilgilidir. Örneğin, rafların eksiksiz vidalama ve doğru montajla yapılması rafların daha sağlam durması açısından önemlidir. Duvara monte edilen takımlarda da sağlam bir montajın önemi oldukça büyüktür. Hazır mutfak takımı örnekleri satın almadan önce alacağınız takımın montajına ve kullanılan malzemelerinin kalitesine dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Kimi zaman doğal malzemelerden elde edilen ahşap gibi materyaller daha çabuk çürüyebilen ve neme dayanıklı olmayan yapılar sunabilmektedir. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka gereken incelemeleri yapmanız önerilmektedir.

Hazır Mutfak Takımları Estetik Tasarımlar Sunuyor

Hazır Mutfak Takımları Estetik Tasarımlar Sunuyor

Görsellik ve dış tasarımların önemi de hazır takımların seçiminde önemli rol oynamaktadır. Özellikle mutfağınızın daha ferah ve iç acıcı görünmesi için renk uyumuna, yerleşim düzenine ve dış cephe kaplamalarına özen gösterebilirsiniz. Dış tasarımların estetik olmasını sağlayan ilk unsur elbette ki dolaplarınızın dış kısmında kullanılan malzeme ve renklerdir. Görsel anlamda dikkatleri çeken ilk unsur dış kapakların malzemelerindeki doku ve renk tercihleridir. Açık renkli dolap kapakları tercih ederseniz mutfağınızın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Ahşap malzemeden elde edilen kapaklarda daha otantik ve doğal bir görünüm sağlanmaktadır. Ahşap renkleri ise yalnızca kahverengi ve tonlarında değil kullanılan ağacın kendi has renginde de olabilmekle beraber boyanma yoluyla da çeşitli tasarımlar oluşturulabilmektedir. Modern görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar için genellikle parlak bir doku sağlayan ve lake malzemesiyle üretilen kapaklar tercih edilmektedir. Aynı zamanda mat dokuya sahip lake kapaklar ve kaplamalar da bulunmaktadır. Hazır mutfak dolabı kapaklarınızı tek renk, ahşap renklerinde veya birden fazla rengin kullanıldığı desenli şekillerde tercih edebilirsiniz. Kapaklarınızın doku kısmı haricinde kulp ve saplarının da görselliğe katkısı oldukça büyüktür. Sap materyalleri farklı şekillerde ve renklerde üretilebilmektedir. Krom, metal, seramik, bakır, pirinç gibi malzemelerden elde edilen saplar tek renk olabildiği gibi özel desenlerde de olabilmektedir. Vintage, modern, sade, şekilli, vernikli birçok seçenek alternatifler arasında bulunmaktadır. Bazı dolap kapaklarının üzerinde kulp veya sap bulunmayabilmektedir. Bu modellerde mıknatıslı bir yapı kullanılarak dolapların sapsız şekilde açılabilmesi öngörülmektedir. Çoğunlukla daha modern bir yapı amaçlanan seçeneklerde bu tarz kullanımlara daha sık rastlanmaktadır. Hazır mutfak örtü takımları da dekorasyonunuzu tamamlamanıza yardımcı olan aksesuarlar arasında bulunmaktadır. Mutfak dekorasyonunuzu bu özel örtülerle veya çeşitli şekillerde daha da özenli hale getirebilirsiniz Aynı zamanda seçtiğiniz hazır takımın halihazırda kullandığınız beyaz eşyalarınıza uyum sağlaması da bütünlük sağlamak amacıyla önemlidir. Beyaz eşyaların farklı renk seçenekleri mevcuttur ve seçtiğiniz takımı kendi eşyalarınızın renklerine uygun olarak tercih edebilirsiniz.

Hazır Mutfak Takımları Kullanım Önerileri

Hazır Mutfak Takımları Kullanım Önerileri

Kullanacağınız mutfak takımlarının hazır olmasıyla sebebi genellikle çok fazla değişiklik yapamayabilirsiniz. Bu nedenle kullanım kolaylığına göre kendiniz alternatifler yaratarak hem daha pratik hem de daha şık görünümleri sağlayabilirsiniz. Örneğin, rafları daha az olan dolap içleri için alternatif organize etme yöntemleri bulunabilmektedir. Farklı aparatlarla çekmece ve dolap içlerini daha kullanışlı ve geniş hale getirebilirsiniz. Bununla beraber seçeceğiniz mutfak takımlarının kendi mutfağınızın ölçülerine ve şekillerine uygun olarak almanız tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak hazır köşe mutfak takımı gibi özel seçenekler tercih ederek alandan daha fazla faydalanabilirsiniz. Bu tarz alternatiflerde alan tasarrufu yapabileceğiniz gibi şık ve estetik bir görünüm de yakalayabilirsiniz. hazır mutfak peçete takımları, örtü takımları gibi aksesuarlarla da mutfağınızı tamamlayabilirsiniz. Dolaplarda tercih edilen kaplamalar da değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin melamin malzemesiyle kaplanan sunta seçeneklerinde yüzey kısım sudan etkilenmemektedir. Aynı zamanda temizliğinin de pratik olmasının yanı sıra leke ve kirlere karşı da dayanıklıdır. Yeni nesil seçeneklerde ise daha çok MDPİ PVC’li membran gibi malzemeler kullanılmaktadır. Membran malzemeden elde edilen dolaplar hem iç hem dış yüzeyde suya karşı dayanıklı bir yapı sağlamaktadır. Bu sayede nem, su gibi dış etkenler kaplamanızın kabarmasına neden olmamaktadır. Bunun yanı sıra kolayca temizlenebilme özelliği ile sizlere konforlu bir kullanım sağlamaktadır. MDF kaplamalı dolaplarda ise aynı zamanda yanmaya karşı yüksek direnç gösteren bir yapı bulunmaktadır. Laminat malzemeden elde edilen dolap kaplamaları ise estetik bir görünüm sağlarken aynı zamanda dış etkilere karşı da oldukça dirençlidir. Aynı zamanda hijyenik bir kullanım da sağlaması sebebiyle mutfak içerisinde oldukça tercih edilir ürünler arasında yer almaktadır. Dolaplarınızı satın alırken kapak kısmında parmak izi kalmayacak tarzda modeller tercih etmeniz temizlik açısından sizlere büyük bir pratiklik kazandırmaktadır. Ek olarak kire kör renkleri tercih ederek de mutfağınızın daima düzenli ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Flymobilya mutfak mobilyası ürünlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hazır Mutfak Takımlarının Avantajları

Hazır Mutfak Takımlarının Avantajları

Mutfak dekorasyonunuzu değiştirmek her zaman için kolay olmamaktadır. Maliyet ve zaman açısından tek tek dolap ve takım parçaları seçmek bazı zamanlar oldukça uğraştırıcı olabilmektedir. Bu nedenle hazır olarak imal edilen ve tüm parçalarının yer aldığı alternatifleri denemek pratik bir çözüm olabilmektedir. Bununla birlikte tüm parçaları ayrı ayrı satın almak bazı parçaların birbirleriyle uyum sağlayamama problemini meydana getirebilmektedir; ancak hazır seçeneklerde bu durum söz konusu olmamakta hatta takım içerisinde yer alan parçaların birbirlerini tamamladığı ortaya çıkmaktadır. Hazır alternatifleri kullanırken daha az rafa ve bölmeye ait dolapların tamamlayıcısı olarak fazla depolama alanına sahip parçaları da takım halinde edinerek daha uygun bir yerleşme imkanına sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak tek tek tüm parçaları toplayabilmek zaman açısından da sıkıntılı olabilmektedir. Bu nedenle bir hazır takım satın alarak bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz. Hazır takımlarda yer alan ek fonksiyonlar da hayatınızı kolaylaştırabilmektedir. Örneğin dolapların altında kalan tezgahınızı aydınlatmaya yarayan gizli LED aydınlatmalar bulunabilmektedir. Bu sayede yemeklerinizi hazırlarken gereken aydınlığı sağlayabilir buna ek olarak mutfağınızı LED ışıklarla aydınlatarak loş bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Hazır takımların diğer bir avantajı ise maliyet konusunda sağladığı faydalardır. Tek tek almak isteyeceğiniz parçalar ayrı ayrı daha maliyetli olabilecekken hazır şekilde satılan takımlar daha uygun olabilmektedir. Bu sayede daha az bütçe ile daha kaliteli bir dekorasyon yapabilme ihtimaliniz artmaktadır. Hazır mutfak takımı fiyatları modellere ve parçaların yapımında kullanılan malzemelere göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Bazı takımlarda olan ek fonksiyonlar da fiyat skalasını değiştiren unsurlar arasında yer almaktadır. Bununla beraber raf sayısı, parça sayısı ve dayanıklılık gibi temel unsurlar da fiyatlandırma esnasında önem teşkil eden konular arasında bulunmaktadır. Mutfak dekorasyonu sık sık değiştirilen bir şey olmadığı için satın alırken kaliteli ve uzun ömürlü olmalarına dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Kullanım esnasında kolayca yıpranmayan, dış etkilere karşı dayanıklı ve kolayca sıkılmayacağınız tasarımlara sahip modelleri tercih ederseniz mutfak takımınızı oldukça uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Bu nedenle bütçenizi ayarlarken kullanım ömrünü göz önünde bulundurmak da faydalı olacaktır. Düşük kaliteye sahip daha uygun modeller tercih etmek ileride daha fazla masraf yapmanıza sebep olabilecektir. hazır mutfak fiyatları ve modellerini incelemek isterseniz sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bu sayede tüm modellere bakarak evinizin ihtiyacına uygun olan takımları satın alabilirsiniz. Ayrıca kiler dolabı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Hazır Mutfak Takımları Neleri Kapsar?

Önceden üretilerek bir bütün haline getirilen ve özellikle dolap parçalarından oluşan mutfak takımları evinizin dekorasyonuna uygun olarak pek çok model seçeneği sunmaktadır. Mutfağınız için tek tek dolap yaptırmak istemiyorsanız bu takımlardan tercih etmek oldukça ideal bir seçenek olacaktır; çünkü ihtiyacınız olan pek çok ürün hazır takımlar içerisinde yer almaktadır. Takımların büyük bir çoğunluğu dolaplardan ve dolap aksesuarlardan oluşmaktadır. Özellikle evinizin dekorasyonuna ve seçeceğiniz boyuta uygun olarak dizayn edilmiş birbirinden farklı büyüklü küçüklü dolaplar ve buna uygun kombinleyebileceğiniz tutma sapları gibi detaylar takımlar içerisinde yer almaktadır. Köşe dolapları, normal raflı dolaplar, bardaklar için ayrı dolap, dolaplarınızı monte edebilmeniz için uygun vida veya aparat takımları gibi malzemeler bulunmaktadır.

En Uygun Hazır Mutfak Takımları Hangileridir?

En uygun takımı ararken aslında dikkat etmeniz gereken şey kendinize, kullanımınıza ve mutfağınıza en uygun takımı araştırmaktadır. Mutfakların şekilleri ve boyutları birbirinin aynısı olmadığı için size en çok alanı sağlayacak ve en kullanışlı modelleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Örneğin küçük mutfaklarda kullanım rahatlığı sağlamak için köşe dolaplı modeller veya daha sık raf bulunduran seçenekleri tercih edebilirsiniz. Diğer bir yandan kullanım açısından da ergonomik ve kompakt modeller daha çok işinizi görebilir. Kapakların açılış yönünden içerisindeki raf sayısına kadar pek çok unsura dikkat ederek alacağınız hazır takımlar evinizin gözdesi haline gelecektir. Uygun mutfak takımı bakarken mutfağınızın renklerine göre de tercih yapmanız daha sonra pişman olmanızı engelleyecektir. Tüm bu kriterleri de göz önünde bulundurarak bütçenize uygun bir hazır takım bulabilirsiniz.

Hazır Mutfak Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak takımlarınızı tercih etmeden önce elinizdeki eşyaların çokluğuna bakmanız ve eşyalarınızı kategorize ettiğinizde ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz tavsiye edilmektedir. Tam olarak eşyalarınızı sığdırabileceğiniz boyutu ve raf sayısını belirledikten sonra bakmanız gereken diğer bir unsur ise alacağınız hazır takımın malzemesi ve malzeme kalitesidir. Özellikle mutfak gibi alanlar oldukça uzun süre kullanım ömrüne sahip malzemelerden üretilmelidir, çünkü evinizin en çok kullandığınız yerlerinden birisi mutfaklardır. Bu nedenle çabucak eskimeyecek ve çürümeyecek kaliteli malzemelerden elde edilen takımları almanız önerilmektedir. Diğer bir yandan dolapların açılma yönünü satın almadan önce kontrol etmeniz gerekmektedir aksi takdirde dolaplarınız açılırken duvarı hesaba katmazsanız kullanış açısından pek de pratik olmayabilir. Dolaplarınız sap gibi aksesuarlarının da ergonomik bir kullanım sağlaması oldukça önemli bir husustur. Hem kolayca kırılmamalı hem de açıp kapatırken rahat olmalıdır. Diğer bir dikkat edilmesi gereken özellik ise temizliğinin kolay olması, lekeyi hapsetmeyen özellikte ve mümkünse yağ gibi lekelere karşı kör olması da oldukça önemlidir. En çabuk kirlenen yerlerden birisi olan mutfak için temizliği kolay malzeme ve eşyalarla döşemek size hem kısa hem uzun vadede kolaylık sağlayacaktır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Materyal

Suntalam (661)
Ahşap (107)
MDF (31)
Metal (9)
Krom (8)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(27)
ve üzeri (35)
ve üzeri (39)
ve üzeri (40)
ve üzeri (43)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL