Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Materyal

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Masa & Sandalye Takımı

için 4,470 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Masa & Sandalye Takımı

Hem iç hem de dış mekanlarda keyifli vakit geçirmek, yemek yemek, sohbet edip kahve içmek gibi farklı etkinliklerin yapıldığı masa sandalye takımı, farklı tasarımlarıyla öne çıkıyor. Masanın konumlandırılacağı alana göre kullanıcıların farklı istek ve arzuları bulunurken çoğu mobilya üreticisi masa takımı çeşitlerinde onlarca alternatife yer veriyor. Şık sofraların kurulduğu yemek masaları, daha spor ve renkli tasarımlara rastlanabilecek bahçe mobilyaları birbirlerinden hem malzeme hem de görünüş açısından farklılaşabiliyor. Bu nedenle yemek masa takımı fiyatları da bahçe ya da balkon takımından farklı etiketler alabiliyor. Fiyatlar belirlenirken tasarım kadar ürünün boyutları da etkili oluyor. İki kişilik, dört, altı ya da sekiz kişilik modeller arasında fiyat farklılıkları bulunabiliyor.

Neşeli Mutfaklar İçin Renkli Masa Sandalye Takımları

Neşeli Mutfaklar İçin Renkli Masa Sandalye Takımları

Büyük ya da küçük mutfakları yaşam alanlarına çevirmek, neşeli ve hareketli bir nitelik kazandırmak için mutfak masa ve sandalye takımı çeşitleri tercih edilebiliyor. Yapısal farklılıkları bulunan çeşitli mutfaklar için geniş alternatifler bulunmakla beraber tüm masalar şirinlikleriyle dikkat çekiyor. Büyük mutfakları daha kullanışlı hale getirmek, samimi yemek sofraları kurmak ve neşeli muhabbetleri sürdürmek için kullanılacak masa takımı salon takımlarından renk ve metaryel bakımından farklılık gösterebiliyor. Mutfakta kullanılmak üzere üretilen takımlar renkli tasarımlarıyla öne çıkıyor. Cam, güçlendirilmiş plastik, ahşap ya da metalin kullanıldığı bu ürünler kolay temizlenebilir özellikleriyle de dikkat çekiyor. Masa sandalye takımı mutfak ve mutfakta yer alan yeme alanının dekoru için müşterilere birçok alternatif sunuyor. Geniş mutfaklar için büyük modeller öne çıkarken küçük mutfaklarda katlanır ve minimal seçenekler tercih edilebiliyor. Mutfak masa takımı fiyatları da hem ölçüye hem de tasarıma göre değişiklik gösteriyor. Özel tasarımsal çizgileri olan, büyük ve özellikli olan alternatifler daha küçük ve standart üretim masalara göre farklı fiyat etiketleriyle müşteriye sunuluyor. Aslında sadece mutfak için değil genel olarak masa sandalye takımı fiyatları belirlenirken kullanılan materyal, boyut ve tasarımsal farklılıklar etkili oluyor. Tasarımsal farklılıklar masaların kapladıkları alanı ve ortama kattıkları havayı değiştiriyor. Büyük bir alana yerleştirilebilecek 6 kişilik yemek masa takımı, geniş aileler için mutfağı değerlendirme imkanı sunarken daha küçük bir mutfak için önerilmiyor. Küçük mutfaklarda 2 ya da 4 kişilik ürünler işlevsel olarak kullanılabiliyor. Bu büyüklükte modellerin bile yerleştirilemeyeceği ufak alanlar için ise oldukça farklı ve modern tasarımlar bulunuyor. Katlanabilen ve dar mutfaklar için pratik yeme alanları oluşturan tasarımlar geniş renk seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Masa takımı fiyatları kullanıcıların beklentisine ve ürünün sunduğu özelliklere değişkenlik gösterirken minimal özellikteki masalar arasında bir hayli uygun fiyatlı modeller de öne çıkıyor. Farklı kişisel zevkler, mutfak dekoru ve ihtiyaçlara göre hem geniş hem de dar alanlara uygun masalar, renkli sandalyelerle beraber takım olarak kullanıldığında da hem modern hem de neşeli bir görüntü yakalanıyor.

Geniş Aileler ve Kalabalık Gruplar İçin Masa Sandalye Takımı

Geniş Aileler ve Kalabalık Gruplar İçin Masa Sandalye Takımı

Yemekler hem geniş ailelerin hem de kalabalık grupların bir araya gelip hoş zaman geçirdikleri bir aktivite olarak biliniyor. Bu nedenle evde ya da iş yerinde tercih edilecek ürünlerin ihtiyaçları karşılaması, konforlu olması kaliteli zaman geçirmek için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Masa ve sandalye takımı tercihi yapılırken mekanın özellikleri kadar bu araçları kullanacak kişilerin bireysel özellikleri ve konforları da göz önüne alınması gerekiyor. Uzun boylu kişiler ile daha ortalama boya sahip kişilerin masa ve sandalye tercihi birbirinden bir hayli farklı olabiliyor. Bunun yanı sıra ürünün boyutu ve kaç kişinin rahatlıkla yemek yiyebileceği de seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunuyor. Bazı mekanlar için 4 kişilik masa takımı yeterli olurken geniş ailelerin ve kalabalık grupların ihtiyaçları farklı olabiliyor. 8 kişilik yemek masa takımı özellikle sık misafir kabul eden ya da kalabalık ailelerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Konforlu ve şık bir tercih yapmak için doğru sandalyeleri seçmek de büyük önem taşıyor. Hem görsel olarak ortamdaki diğer mobilyalarla bağlantıyı sağlayacak hem de kişilerin rahatça oturabilecekleri sandalyeler neşeli masaların vazgeçilmezleri olarak öne çıkıyor. Oturma alanlarında yer verilen minderler, sırt destekleri ve genel olarak sandalyenin yapısı kişilerin rahatını etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Kullanıcılar isterlerse büyüyebilen alternatifler ve bu modellere fazla sayıda sandalye de tercih edebiliyor. 6 kişilik mutfak masa sandatakımı modellerinde sıklıkla rastlandığı gibi ürün bir ara bölme ile 4 kişilik hale dönüşebiliyor. Bu nedenle kullanıcılar ihtiyaç duydukları zaman kullanıma çıkartacakları 2 sandalyeyi masaya ekleyerek misafirlerini ya da aile üyelerini ağırlayabiliyor. 6 kişilik masa sandalye takımı seçenekleri arasında büyük ilgi gören katlanabilen ya da küçülebilen modellerin yanı sıra sabit tasarımlar da kullanıcıların tercihleri arasında yer alıyor. Sabit tasarımlar ise özellikle kullanılan malzeme ve işçilikleriyle öne çıkıyor. Farklı malzemelerin kullanıldığı mermer, ceviz ya da ahşap masa sandalye takımı fiyatları ise hem büyüklüğe ve materyale göre değişkenlik gösteriyor. Hemen şimdi Enzi masa ve sandalye takımı modellerine ve diğer markaların ürün alternatiflerine ürün sayfamızdan göz atarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Balkon ve Bahçeler İçin Masa Sandalye Takımı

Balkon ve Bahçeler İçin Masa Sandalye Takımı

Yaz ve bahar aylarında sadece yemek yemek için değil çay ve kahve içmek, grup oyunları oynamak içinde kullanılan yemek masa ve sandalye takımı çeşitleri arasında birçok farklı model bulunuyor. Ahşap ve plastik tasarımların öne çıktığı modeller arasında bambu ve metalden üretilmiş alternatiflere de yer veriliyor. Balkon ve bahçe için alınacak masalar için de bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle kişilerin alacakları ürünün büyüklüğünü belirmesi alışverişi kolaylaştırıyor. Kullanıcılar 2, 4 ya da 6 kişilik masa takımı alternatifleri arasından belirledikleri boyutlara sahip ürünleri inceleyerek kendi zevklerine uygun ürünü kolayca bulabiliyor. Boyut tercihi yapılırken ise hem ürünün koyulacağı alan hem kullanacak kişi sayısı hem de kişisel zevkler öne çıkıyor. 4 kişilik mutfak masa takımı modelleri hem iç hem de dış kullanıma açık alternatifleriyle en sık tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Yaz aylarında balkon ya da bahçeye çıkartılabilen bu ürünler zorlu hava şartlarına uyum sağlayabiliyor. Güneşli günler, ani başlayan yaz yağmurları, rüzgar ve uzun süreli yoğun kullanım gibi etkenlere dayanıklı olarak üretilen 6 kişilik mutfak masa sandalye takımı tasarımları da kalabalık ailelerin tercihi oluyor. Çok amaçlı kullanıma izin veren bu modellerin yanı sıra sadece dış mekan için tasarlanan modeller de bulunuyor. Dış mekanda ortaya çıkabilecek çeşitli koşullara karşı dayanıklılık gösterecek özel malzemelerle desteklenen bu masalar yaz aylarında olduğu kadar kış ya da bahar aylarında da kullanılabiliyor. Özellikle son yıllarda popülerleşen balkonu renkli yaşam alanları haline getiren akımlardan sonra çok küçük metrekareli balkonlar bile şık ve rahat bir şekilde düzenlenebiliyor. Küçük alanları yaratıcı bir şekilde yorumlarken tercih edilebilecek 2 kişilik masa sandalye takımı tasarımları ise dar alanlarda etkili sonuçlar sunuyor. Katlanabilir ya da sabit modeller arasında cam, bambu ve ahşap modeller öne çıkıyor. Salon masa sandalye takımı fiyatları söz konusu olduğunda ortaya çıkan sonuç gibi balkon ve bahçe masalarında boyut ve tasarım tutarı belirliyor. Ürünün küçük ya da büyük olması, şekil değiştirmesi, sunduğu ek özellikler, kullanılan malzeme, iç ve dış mekana uyumu gibi birçok unsur ürünler arası fiyat farklılıklarına neden oluyor. Sadece iç mekana izin veren mutfak masa sandalye takımı fiyatları ile dış mekana da kolaylıkla uyum sağlayan takımlar arasında doğal olarak büyük bir fark bulunuyor.

https://n11scdn.akamaized.net/a1/450/ev-yasam/masa-ve-sandalye-takimi/mutfak-masa-sandalye-takimi-yemek-masasi__0695538901271221.jpg

Masa Sandalye Takımı ve Dekorasyon Tercihleri

İç ve dış mekanda geçirilen zamanı daha keyifli kılmak için yemek gibi önemli etkinliklerin gerçekleştiği masaları alternatif aksesuarlarla renklendirmek çoğu kişinin tercihi oluyor. Masa takımı modelleri yer aldığı alana göre çeşitli biblolar, örtüler, mumlar, dergiler ile renklendirilerek farklı dekorasyon çizgileri yakalanıyor. Evinde yemek için özel bir alan bulunan ve bir yemek odasına sahip olan kişiler genellikle daha sakin ve klasik aksesuar tercihi yapıyor. Masa sandalye takımı 6 kişilik ya da 8 kişilik olarak tercih edilen bu tarz mekanlarda tek renk modern bir örtü ile birleşen büyük boy bir vazo ya da asimetrik şekilli orta boy biblolar trendler arasında yer alıyor. Yemek odasını sade ve şık tutmak isteyen müşterilerin diğer popüler tercihi ise runner örtüler oluyor. Farklı renk seçenekleri ile sandalye tekstilleriyle kombinlenebilecek runner örtüler ile hem masanın dokusunu hem de odanın genel çizgisini kullanarak tatlı bir ahenk yakalanıyor. 8 Kişilik masa sandalye takımı bulunan daha büyük alanlarda daha eğlenceli ve farklı bir çizgi yakalamak isteyen kullanıcılar ise masa üzerinde farklı boyutlarda şamdanlara, renkli çiçekleler ya da irili ufaklı biblolara yer verebiliyor. Yemek odası dışındaki alanlarda da farklı dokunuşlarla şık ve renkli görüntüler yakalanıyor. Mutfak masa takımı 4 kişilik olarak tercih edilen orta boy bir alanda genellikle daha sakin bir dekor benimsenmesi önerilirken büyük alanlardaki masalar için oldukça çılgın uygulamalar yapılabiliyor. Ancak küçük alanlarda hem görsel hem de kullanım açısından yararlı aksesuarlar öne çıkıyor. Kağıt havluluk, peçetelik, sosluk gibi eşyaları bir aksesuarmış gibi renkli bir masa örtüsüne yerleştirildiğinde ortaya yaratıcı ve kullanım kolaylığı sunan dekorasyon çözümleri çıkıyor. Mutfak masa takımı ahşap gibi göze sıcak ve göze hoş görülen bir malzemeden yapılmış ise kişiler genellikle örtü kullanmak yerine runner ya da amerikan servisleri ile farklı dokunuşlar yapmayı tercih edebiliyor. Dış mekanda yer verilen 6 kişilik plastik masa sandalye takımı çeşitleri için ise genellikle renk unsuru belirleyici oluyor. Açık renklerdeki bir masa takımı balkon için daha ferah bir hava yaratırken koyu tonlar özellikle bahçe için tercih ediliyor.

Modern Masa Sandalye Takımı Trendleri

Modern Masa Sandalye Takımı Trendleri

Satın alacağı ürünle hem odasının, mutfağının, balkon ya da bahçesinde duyduğu ihtiyacı karşılamak hem de dekorasyon trendlerine uygun bir görünüm yakalamak isteyen kullanıcılar farklı tercihlerde bulunuyor. Bahçeler için masa sandalye takımı plastik, beyaz, yuvarlak klasik takımların yanı sıra son yıllarda hasır görünümlü takımlar öne çıkıyor. Hasır örgü dokusu verilen sert plastik kahve rengi, siyah ya da koyu sarı tonlarında tercih edilirken renkli minderlerle süslenen sandalyeler renkli ve rahat bir görünüm kazanıyor. Ahşap masa sandalye takımı tercih edildiğinde dış mekan kadar iç mekanlarda da kullanılabiliyor. Yükselen trendler arasında yer alan endüstriyel dokunuşa sahip sabit masalar hem dış hem iç mekanlarda tercih ediliyor. Ahşabı metal ile buluşturan bu tarz ürünler arasında ulaşılabilir fiyatlı modeller büyük ilgi görüyor. Bu tarz Masa sandalye takımı uygun fiyat avantajı dışında görsel olarak kullanıcıları tatmin ediyor. Aynı bakış açısıyla tasarlanmış farklı boyuttaki ürünler çeşitli fiyat etiketleriyle piyasaya sürülebiliyor. Hem trendlere uygun hem de kalabalık gruplara uygun masa sandalye takımı 8 kişilik ya da 6 kişilik alternatifleriyle kullanıcılara alternatif sunuyor. Bu ürünler arasında 8 kişilik olup katlanarak 6 kişiliğe dönüşen modeller de büyük ilgi görüyor. Modern çizgisi ve sunduğu kullanım kolaylığıyla dikkat çeken modüler tasarımlar misafir kabul etmeyi seven geniş ailelerin tercihi oluyor. Masa sandalye takımı 4 kişilik ve 2 kişilik alternatifleriyle çekirdek ailelerin ya da yalnız yaşayan kişilerin dikkatini çekiyor. Bu modeller arasında hem kare hem dikdörtgen hem de oval tasarımlar bulunuyor. Farklı boyutlar ve şekiller ile tasarlanan ürünler çalışma masa sandalye takımı olarak bile tercih edilebiliyor. 2’li masa sandalye takımı ister yatak odasında ister balkon ya da bahçede konumlandırılarak çalışma alanları yaratılabiliyor. Son yılların en popüler ürünlerinden olan çok Ikea masa ve sandalye takımı modelleri hem yemek yemek hem de gün içinde çalışmalar yapmak için tercih ediliyor. Masa sandalye takımları ve fiyatları kullanılan malzeme kadar bu gibi tasarımsal farklılıklar nedeniyle de çeşitleniyor. Siz de arayışı içinde olduğunuz model için yüzlerce alternatifi inceleyip hemen şimdi siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Masa ve Sandalye Takımı Seçerken Neye Önem Verilmeli?

Masa ve sandalye takımı seçilirken öncelikle kullanım kolaylığı ve ürünlerin kullanılacağı alanın genel yapısı göz önüne alınmalıdır. Kullanacak kişi sayısı, planlanan kullanım yoğunluğu ürünün boyutunu ve materyalinin belirlenmesinde önemlidir. Küçük gruplar 2 ya da 4 kişilik modeller ile mutlu olabilirken daha büyük grupların rahat kullanımı için 6 ya da 8 kişilik alternatifler önerilir. Masanın konumlanacağı alanın boyutuna ve ortamın fiziksel yapısına da seçim yaparken dikkat edilmelidir. Uzun ince yapısı olan büyük bir balkon ile kare ancak küçük bir balkonda kullanılabilecek mobilyalar tasarımsal olarak birbirinden farklılaşır. Renk ve doku tercihi için ise kişisel zevkler ön planda tutulmalıdır.

Salon İçin En Uygun Masa ve Sandalye Takımları Hangileridir?

Salon için alınacak masa takımları için genel olarak salondaki diğer mobilyaların tarzı göz önünde bulundurulmalıdır. Söz gelimi spor çizgileri olan renkli koltukların bulunduğu ve dağınık düzen TV ünitesinin yer aldığı bir salonda ahşap kakmalarla süslenmiş klasik bir model uyumsuz duracaktır. Odanın ahengini sağlamak için genel uyumun yakalanması gerekir. Bunun dışında masayı aktif olarak kullanacak kişi sayısı da önemlidir. 5 kişinin yaşadığı bir ev için 4 kişilik bir takım hem yetersiz hem de kullanışsız olabilir. Kişisel zevklere göre tercih edilebilecek kare, dikdörtgen ya da oval takımların renklerinin de diğer ürünlerle uyumlu olması tavsiye edilir.

Mutfak İçin En Uygun Masa ve Sandalye Takımları Hangileridir?

Mutfağı için masa tercih edecek kişiler öncelikle kullanım amaçlarını belirlemelidir. Mutfaktaki masayı sadece çay kahve içmek ya da yemek yapılırken daha fazla alan kazanmak için kısa süreli olarak kullanılacak kişiler daha minimal modelleri tercih edebilir. Bu modeller üzerinde yemek yemeğe elverişli olmasa da kısa süreli kullanımlar için ideal sonuçlar oluşturabilir üstelik dar alanlar için pratik çözümler sunar. Mutfakta yemek yemeği ve zaman geçirmeyi seven aileler ise daha büyük tasarımları satın alabilir. Bu ürünler kullanıcılarına hem konfor hem de görsellik açısından katkı sunar. Bazı tasarımları dış mekanda da kullanılabilen yüzlerce farklı mutfak masası arasından kişiler kendi kullanım ihtiyacına uygun alternatifi kolaylıkla bulabilir.

Kaç Kişilik Masa ve Sandalye Takımı Seçilmeli?

Masa sandalye tercihi yapılırken evde yaşayan kişi sayısı kadar eve gelen konuk sayısı da göz önünde bulundurulmalıdır. Tek kişinin yaşadığı ancak aile ve arkadaşları tarafından sık ziyaret edilen bir yaşam alanı için 4 kişilik modeller tercih edilebilecekken daha büyük aileler için 8 kişilik alternatifler kullanışlıdır. Eve misafir kabul etmeyen ya da uygun alanı bulunmayan kişiler için ise iki kişilik seçenekler yeterli olacaktır. Ürünlerin kullanılacakları alanlar da kişi sayısını etkiler. Sadece çay ya da kahve içmek için küçük balkonunda bir ortam oluşturmak isteyen kullanıcılar da minimal tasarımlara sahip iki kişilik modelleri tercih edebilir.