Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Yatak Yüksekliği

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Tek Kişilik Yatak

için 5,840 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tek Kişilik Yatak

Verimli ve enerjik bir gün geçirmenin sırrı kaliteli bir uykudur. Gece uykusunun kalitesini arttırmak için fizik yapınıza ve uyuma şeklinize uygun olan yatağı seçmelisiniz. Tam ortopedik, yarım ortopedik, sert ya da yumuşak gibi özelliklere sahip olan tek kişilik yatak modelleri arasında size uygun olanı bulabilirsiniz. Kesintisiz ve derin uyumanızı kolaylaştıran uyku eşyaları arasında yatak ve yastık en önemli olanlarıdır. Boy uzunluğunuza göre özel karyola, yatak ve baza ölçüleri belirleyebileceğiniz gibi standart ölçüleri de tercih edebilirsiniz. Standart ölçüsü 90 x 190 cm olan tek kişilik yatak modellerinin kalitesini belirleyen en önemli etken yumuşaklığıdır. Kullanılan malzemeye göre yumuşaklık seviyesi değişmektedir. Örnek vermek gerekirse üretiminde bambu kumaş tercih edilen modellerin yumuşaklığı diğerlerine göre farklılık göstermektedir.

Rahat Tek Kişilik Yatak Modelleri

Rahat Tek Kişilik Yatak Modelleri

Kaliteli bir uyku ve verimli günler için ihtiyacınıza olan yatağı bulmak oldukça önemlidir. Beden sağlığınız ve uykunuz için en doğru yatağı seçmek için ise dikkat etmeniz gereken kimi kriterler bulunmaktadır. Tek kişilik ortopedik yatak belki de sağlığınız için en doğrusu olabilir. Bir yataktan beklenebilecek en önemli şey omurganızı olabildiğince desteklemesidir. Omurganızı yeteri kadar destekleyen bir ürün hem uykunuzun derin, deliksiz olmasını hem dinlenmiş olarak uyanmanızı hem de ertesi gününüzün veriminin artması anlamına gelecektir. Omurganızı ve sırtınızı yeterince destekleyecek olan bir ürünün aynı zamanda uyurken ki pozisyon değiştirmelerinizde de size yardımcı olması gerekecektir. Gece boyu aynı pozisyonda yatmak kaslarınızın tutulmasına, sinirlerinizin sıkışmasına ve bölgesel uyuşmalar yaşamanıza sebebiyet verebilir. Hareketlerinize göre uygun değişimleri sağlayacak bir ürün ise hareket kabiliyetinizi artıracaktır. Karar vermeniz gereken bir diğer konu ise tek kişilik yatak boyutları olarak ifade edilebilir. Boyunuza, genel olarak uyuma şeklinize ve odanızın yerleşimine göre vereceğiniz yatak boyutu kararı da uyku kalitenizi etkileyecektir. 90x190 ya da 80x180 ebatlarında ya da 120x200 boyutlarında seçebileceğiniz yatak en verimli uykularınız için yardımcı olacaktır. Kötü bir uykunun yol açacağı fiziksel ve zihinsel olumsuz etkilerin önüne geçebilmek adına alacağınız ürünün kalitesini, malzemesini ve ebatlarını en doğru biçimde seçmelisiniz. Eğer sık sık bel ya da sırt ağrısı çeken biriyseniz yatağınızı değiştirmek, konforlu bir ürün satın almak ağrılarınızın ortadan kalkmasını sağlayabilir. İyi bir uyku için bilinç arttıkça yatak çeşitleri de günden güne farklılaşmış ve çeşitlenmiştir. İster sert ister yumuşak isterseniz de orta sınıf malzemeden üretilmiş bir yatak satın alabilirsiniz. En çok tercih edilen ürün modelleri ise gene olarak orta sertlikteki gruptan olmaktadır. Eğer ebatlarına ve kullanılan malzemelerin içeriğine karar verdiyseniz ve yatağınızın sertliğine karar vermeniz gerekiyor ise karar verirken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında vücut tipiniz gelmektedir. Tek kişilik yatak modelleri arasından eğer geniş bir kalçaya sahipseniz daha yumuşak, daha küçük bir kalçaya sahipseniz sert türde modelleri seçmelisiniz.

Tek Kişilik Yatak Konforu ile Kaliteli Uykular

Tek Kişilik Yatak Konforu ile Kaliteli Uykular

Tek kişilik yatak ölçüleri dışında kendi bazanızın ya da divanınızın ölçülerine uygun yatak tercihinde bulunabilirsiniz. Modern hayatın karmaşası içerisinde yorulan vücudun dinlenmesi için gereken en önemli şey kaliteli bir gece uykusudur. Gece derin bir uyku çekerek dinlenen vücut sabah güne yenilenmiş bir şekilde başlayabilir. Derin bir uyku içinse yatağınızın kalitesinden emin olmalısınız. Öncelikle kullanılan malzemenin yumuşaklığını ve esnekliğini değerlendirmeniz gerekir. Bel boşluğunun dolması için size uygun yumuşaklıktaki modeli tespit etmeniz gerekir. Yatak dışında uyku verimini etkileyen en önemli faktör yastıklardır. Yatarken desteklenmesi gereken bir diğer kısım ise boyun boşluğudur. Bel boşluğunun desteklenmesini yastık sağlarken; boyun desteğini de yastıklar sağlar. Bel ve sırt desteği için genellikle tek kişilik yatak ortopedik serisi tercih edilmektedir. Tam ve yarım olmak üzere ikiye ayrılan ortopedik serisi doktor tavsiyesi ile de kullanılmaktadır. Uyku bozukluklarının en büyük sebepleri arasında konfor gelmektedir. Geniş ürün yelpazesi arasından uyku konforunuzu arttıracak olan modelleri belirlemelisiniz. Kendinize uygun modelleri belirlerken düşünmeniz gereken ilk şey; en sık kullandığınız yatış pozisyonunuzdur. Sırt üstü ya da yan pozisyonda yatıyor olmanıza bağlı olarak kullanmanız gereken uyku ürünleri değişiklik gösterecektir. Diğer yandan fiziksel rahatsızlıklarınıza çare olması için doktor tavsiyesi üzerine bir yatak satın almak istiyorsanız full ortopedik tek kişilik yatak serisini inceleyebilirsiniz. Teknolojik gelişmelerle birlikte değişim ve dönüşüm geçiren ortopedik ürünler arasında kullanıcıların en çok ihtiyacı olan yatak çeşitleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Rahatsızlığınız bulunan bölgeye göre seçebileceğiniz gibi desteklemek istediğiniz bacak, bel ya da kol bölgeleri için de tercih yapabilirsiniz. Yatak seçiminde göz önünde bulundurulan en önemli etken fiziksel ihtiyaçlardır. Bunun yanı sıra baza boyutunuza göre de ürünü şekillendirebilirsiniz. Standart olan 90x190 boyutlarının dışında tek kişilik yatak 80x200 boyutlarında da olabilir. Burada önemli olan kıstas boy ve baza uzunluğunuzdur. Mobilyalarınızı konforlu bir şekilde kullanmak için alışveriş yaparken mobilyaların ölçülerine de dikkat etmelisiniz çünkü her mobilya standart ölçülere sahip olmayabilir.

Kesintisiz Uyku İçin Tek Kişilik Yatak Modelleri

Kesintisiz Uyku İçin Tek Kişilik Yatak Modelleri

İster yaylı modellerden ister visco türünden yataklardan seçin omurganızı tam olarak desteklemesi oldukça önemlidir. Seçeceğiniz visco yataklar günün bütün yorgunluğunu atabilmenizin ve kesintisiz bir uyku uyuyabilmenizin önünü açıyor. Boyunuza, kilonuza ve vücut tipinize uygun olarak seçeceğiniz tek kişilik yatak ebatları uykunuzun kalitesini de belirleyecektir. Vücut hatlarınızı tam olarak saran bir ürün modeli hem omurganızın sağlığı hem de uykunuzun deliksiz olması için oldukça önemlidir. Diğer yandan uyku kalitenizi uzun süre korumak için yatağınızı sık sık değiştirmeniz faydalı olacaktır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte üretilen ürünlerin kalitesi de artmış ve uzun yıllar kullanılabilir hale gelmiştir. Bütçenize uygun olarak satın alacağınız kaliteli malzemelerden üretilmiş yataklar dayanıklı olmaları açısından uzun süre size konfor sağlayacaktır. Uzun ömürlü bir kullanım için oldukça önemli olan malzeme kalitesi diğer yandan vücudunuzun iyi bir şekilde dinlenmesi açısından da önemlidir. Birbirinden farklı konfor ve yumuşaklık özelliklerine sahip tek kişilik yatak 120x200 arasından bütçenize uygun olarak seçimler yapabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün ebatlarını seçerken ilk olarak boyunuza göre ardından vücut tipinize ve kilonuza göre karar vermelisiniz. Gerektiğinden kısa olan bir yatak rahatınız açısından iyi olmayacaktır. Günlük yaşantının neredeyse üçte birinin yatakta geçtiği düşünülürse ne kadar önemli bir eşya olduğu anlaşılabilir. Yatak içerisinde geçirilen bu uzun süre hem omurga sağlığınız hem de günlük veriminiz üzerinde doğrudan etkilidir. Oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile üretilen ürünler arasından doğru seçimi yaparak siz de kendiniz için konfor alanları yaratabilirsiniz. Öte yandan seçimlerinizi yaparken kumaş ve kullanılan yayların özelliklerini de dikkate alabilirsiniz. Yumuşak bir yüzey üzerinde uyumaktan hoşlanıyor olabilir ya da sert zemin üzerinde yatmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Sizin için en uygun tek kişilik yatak tavsiyesi tam olarak rahat ettiğiniz ürün modeli olacaktır. Uyandığınızda tam olarak kendinizi dinlenmiş hissettiğiniz, ağrı ve tutulma çekmediğiniz, bölgesel uyuşmalar yaşamadığınız bir yatak sizin için en doğru seçim olabilir. Siz de geniş ürün yelpazesi arasından bedeninize en uygun yatağı seçmek için Bambi tek kişilik yatak sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Konforlu Tek Kişilik Yatak ile Verimli Günler

Konforlu Tek Kişilik Yatak ile Verimli Günler

Sizin için en iyitek kişilik yatak tavsiye vücut tipiniz, boyunuz ve kilonuz düşünülerek yapılmış bir tavsiye olacaktır. Öte yandan üründe kullanılan materyallerin yapısı da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Örneğin yüzeyde kullanılan kumaş yapısı bunlardan birisidir. Kullanılan kumaşın yakmayan, terletmeyen bir yapıda bulunması ve nefes alabilen türde üretilmesi oldukça önemlidir. Hem yaz hem kış rahatça kullanılabilecek böylesi bir ürün ile hem sağlıklı hem de dinlendirici uykular uyuyabilirsiniz. Seçeceğiniz üründe kullanılan kumaşın terletmeyen, nem tutmayan bir yapıda olması pek çok açıdan önemlidir. Terleten kumaşlar nemli bir ortam sağlayacağı için bakterilerin üremesi için de uygun bir ortam yaratacaktır. Öte yandan tek kişilik yatak fiyatları modellere, ebatlara ve kullanılan malzemelere göre değişkenlik gösterir. Bütçenize ve standartlarınıza uygun bir ürün modeli seçerek siz de günlerinizi daha konforlu ve sağlıklı hale getirebilirsiniz. Bazı sabahlar her ne kadar uyumuş olursanız olun dinlenemediğiniz fark etmiş olabilirsiniz. Böylesi uyanmalarınız fazlaysa ilk olarak düşünmeniz gereken yatağınızın doğru bir seçim olup olmadığıdır. Yatağınızın ebatları, yumuşaklığı, zemin kumaşının gerçekten sizin için uygun olup olmadığına karar vermelisiniz. Yatağınız gereğinden fazla küçük olabilir. Böyle bir durumda hareket kabiliyetiniz otomatik olarak kısıtlanacağı için yeteri kadar pozisyon değişikliği yapamayacak ve bölgesel uyuşmalar, terlemeler yaşayacaksınızdır. Farklı pozisyonlarda uyumak dinlenmek açısından oldukça önemlidir. Seçeceğiniz tek kişilik yatak 90x190 ya da 80x180 boyutlarında olabilir. Daha verimli bir uyku için ebatlarının yanı sıra yumuşaklığına karar vermelisiniz. Geniş bir kalçaya sahip olanlar genelde daha yumuşak yataklarda rahat ederken, dar bir kalçaya sahip olanlar ise nazaran daha sert yataklarda daha çok dinlenebilmektedir. Vücut tipinize uygun olarak yapacağınız seçimlerde bedeninizin tam olarak yatak tarafından kavrandığından da emin olmalısınız. Böylece yatağa yattığınızda herhangi bir vücut kıvrımınız boşta kalmayacak, böylece havada kalan kısmı tutabilmek için de kaslarınız aktif olmayacaktır. Böylece dinlenme seviyenizi de yukarılara taşıyacaksınız. Tek kişilik yatak 80x180 ya da 90x190 gibi ölçülerin yanı sıra sertlik – yumuşaklık dengesine de dikkat etmelisiniz.

Tek Kişilik Yatak Modelleri ve Fiyatları

Tek Kişilik Yatak Modelleri ve Fiyatları

Günün önemli bir kısmı geçirilen yataklarınızı seçerken fiziksel yapınıza uygun ve vücudunuzu destekleyen modelleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Özellikle bel ve sırt bölgelerinin ihtiyaç duyduğu desteği gece boyu sağlayan ortopedik ürünleri satın almalısınız. Bunun yanı sıra yatağınızı yerleştireceğinizin mobilyanın boyutuna da dikkat etmelisiniz. Uyku konforunuz için yatak ile mobilya ölçülerinin bire bir uyumlu olması gerekir. Mobilya daha kısa kaldığında yatak mobilyadan kayabilir ve konforunuzu düşürebilir. Geceleri uykunuzun bölünmemesini istiyorsanız tek kişilik yatak çeşitleri arasından kendinize en uygun olanına yönelmelisiniz. İhtiyacınızdan fazla sert ya da fazla yumuşak modeller tercih ederseniz gün içinde vücut ağrıları çekmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden vücudunuzun gereksinim duyduğu yumuşaklığı ve sertliği belirlemeniz gerekir. Standart baza modellerinin yanı sıra pratik ve birden fazla opsiyona sahip olan mobilyalar için özel olarak üretilmiş tek kişilik yatak katlanır modelleri incelenmelidir. Katlanır modellerin en büyük özelliği esnek sünger yapısı sayesinde istenildiği gibi katlanabilir olmasıdır. Baza yataklarına göre herhangi bir konfor dezavantajı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra sahip olduğu esneklik sayesinde birçok mobilya için kolayca kullanılabilmektedir. Düz bir şekilde konumlandırarak normal bir yatak gibi kullanılabilen bu modeller katlanarak oturma amacıyla da kullanılabilir. Tek ya da çift kişilik olsun her bazanın aynı boyutlara sahip olmadığı bilinmektedir. Bu yüzden yatağınızı satın alırken baza boyutlarınızı da bilmeniz gerekmektedir. 90 x190 cm standart boyutların yanı sıra tek kişilik yatak 100x200 cm boyutlarında da olabilir. Bu farklı ölçülerdeki modelleri mobilyanıza göre tercih etmelisiniz. Yatak odası mobilyalarının temelini oluşturan baza ve yatağın yanı sıra yatak başlığı ve gardırop da oldukça önemlidir. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre satın alacağınız ürünleri belirleyebileceğiniz gibi gece uykusu konforunuzu belirleyecek olan tek kişilik yatak başlığı aslında zorunlu bir ihtiyaçtır. Geceleri derin bir uyku çekebilmek için yatağınızın bazanın üzerinde sabit durması gerekir. Yatağın baza üzerinde sabit durmasında önemli bir rol oynayan şey ise başlıklardır.

Tek Kişilik Yatak Modelleri Nelerdir?

Teknolojik gelişimlerin en çok yansıdığı ürünlerden birisi de yataklardır. Model ve konfor olarak oldukça çeşitlenen bu ürünler her kesimden insanın ihtiyacına karşılık vermektedir. Modeller genellikle ürünün yumuşaklığına göre çeşitlenmektedir. Bunlar yarı ortopedik ve tam ortopedik olarak gruplanmaktadır. Bunun dışında ürünün mevsimsel uygunluğu da önemli bir kriter oluşturmaktadır. Yazlık ve kışlık çift yüzeyli kullanılabilirliği olan dört mevsim modeller oldukça sık tercih edilmektedir. Diğer yandan üretimde tercih edilen kumaş çeşitleri de ürünün yıl içindeki kulanım sıklığını değiştirebilmektedir. Çift taraflı kullanımın yanı sıra geniş ürün yelpazesine katkı sağlayan en önemli özelliklerden birisi de hava transferi sağlayan mekanizmadır. Gece uyurken terlemenizi ve sıcaklamanızı önleyen bu özellik nem oluşumunu önlemektedir. Modeller incelendiğinde en dikkat çekici özellikler arasında yatağın vücut ağırlığını yüzeye eşit bir şekilde dağıtması gelmektedir.

Tek Kişilik Yatak Boyutu Nedir?

Küçük misafir odalarında ya da çocuk odalarında gönül rahatlığıyla tercih edilebilen standart yatak ölçülerinin dışında tek kişilik geniş ya da tek kişilik uzun modeller de mevcuttur. Mekân boyutuna ya da ihtiyacınıza göre seçeceğiniz modelin bazanıza ya da mobilyanıza da uygun olduğunu kontrol etmelisiniz. Yaptığınız alışverişten memnun kalmak istiyorsanız bu belirtilen ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Standart bir tek kişilik bazanız varsa 92 x 187 cm boyutundaki ürünü tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra boyunuz daha uzun ise 92 x 203 cm boyutundaki modeli satın alabilirsiniz. Standart boyutlardaki modellerde yatarken ayaklarınız ya da kafanız dışarıda kalıyor ise bu extra uzun modeller size göre oldukça iyidir. Daha uzun modellerin yanı sıra geniş ve rahat uyumayı sevenler için genişlik ölçüsü farklı olan ürünler bulunmaktadır. Geleneksel ölçülere göre daha uzun ve geniş olan King yatak modeli 106 x 203 cm ölçülerindedir.

Tek Kişilik Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kendi boyunuza ve mobilya boyutuna dikkat ettikten sonra uyku kalitenizi etkileyecek olan ürün özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ürünleri incelerken ve satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında kumaş çeşidi gelmektedir. Doğal ya da sentetik olabilen kumaşlar arasından tercih yaparken cilt ve saç sağlığınızı düşünmelisiniz. Anti bakteriyel olan doğal kumaşlar sağlıklı uykunun temelini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra boy ve kilo oranınıza göre ihtiyacınız olan yatak sertliğini belirlemeniz gerekmektedir. Yaylı ya da visco modeller arasından yaşınıza ve fiziksel problemlerinize uygun olanı belirleyebilir ve satın alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bel fıtığı olanlar yarı visco ya da yarı yaylı modelleri tercih edebilir. Diğer yandan visco modeller genellikle gelişim çağında olan gençler ve çocuklar için tavsiye edilmemektedir. Uzun ömürlü bir ürün satın almak istiyorsanız, Yataş tek kişilik yatak modellerine bakabilirsiniz.