Kategoriler

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tatil Kitapları

için 97 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tatil Kitapları

Çocuklar tarafından heyecanla beklenen tatiller, dinlenmeleri ve sonraki okul yarıyılına hazırlanmaları için en ideal zamanlardandır. Tatil esnasında okulda öğrendikleri bilgileri pekiştirebilmek, okuldan tamamen kopmalarını öğrenmek ve diğer yarıyıla daha hazır bir şekilde başlamak için, onları çok sıkmayacak ancak bilgilerini de taze tutacak şekilde hazırlanmış kitaplar bulunmaktadır. Gerek sömestir gerek yaz tatili fark etmeksizin çocuklarınızın sıkılmadan öğrenmeye devam etmesi, yarıyıl boyunca öğrendiklerini hatırlamaları için özel olarak hazırlanan tatil kitabı alternatifleri bulunmaktadır. Bu kitaplar çoğunlukla çocukların yaş gruplarına göre hazırlanmakta, o yılki müfredatı tekrar edebilecekleri ve gelecek yılın müfredatına hazırlanabilecekleri bir programda ilerlemektedir. Uzun bir eğitim yılının sonunda yaklaşık üç aylık bir yaz tatili bulunmaktadır. Tatil çocuklar için oyun oynayacak bolca zaman anlamına gelse de yaz boyu çalışmalarını rafa kaldırmış olan çocukların sene içerisinde öğrendiklerini unutmaya başladıklarını gözlemlenmektedir. Bu sebeple eğitim yılı içerisindeki kadar yoğun olmasa da belirli bir tekrar düzenine sahip olunması, yıl boyunca kazanılan bilgilerin yitirilmemesi adına oldukça büyük önem taşımaktadır. Yaz tatil kitapları çocuklarınızın tüm bir yıl boyunca öğrendiklerini pekiştirmeye, uzun yaz tatili boyunca onların okuldan kopmalarını engellemeye ve daha çok öğrenmeye motive etmektedir. 3 aylık süre, öğrenme sürecindeki genç bir beyin için bilgilerini muhafaza etmek adına oldukça uzun bir süredir. Eğer hiçbir ek çalışma, tekrar yapılmazsa bu süre içerisinde bazı bilgilerin unutulduğu, eksildiği gözlemlenecektir. Bu sebeple, yaz dönemi belirli bir ön hazırlıkla, öğrencinin eğlenme, sosyalleşme ihtiyaçları gözetilerek ve ön plana alınarak planlamalıdır. Çocuk bu süreç içerisinde senenin yorgunluğunu atarken bir yandan da hafif bir tempoda tekrarlarını yapmalı ve önündeki seneye hazırlanmalıdır. Üç ay boyunca kitap açmamış bir öğrencinin yeni eğitim yılına adapte olmasının da bir zaman alacağını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Sömestr için hazırlanan kitaplara göre daha kalın olarak hazırlanan yaz dönemi seçenekleri çocuklarınızın yaz tatilinde onlara eşlik edecek adeta bir okul arkadaşı görevi görmektedir. Yeni yıla başlamadan önce bir önceki sınıfta öğrendiklerini tamamen sindirebilmeleri ve eksiklerini tamamlayabilmeleri için oldukça etkili bir seçenek olan tatillere özel hazırlanan kitaplar seviye, sınıf ve yaş gruplarının yanı sıra derslere göre de ayrılabilmektedir. Genellikle farklı derslere ait farklı fasiküller sunulsa da tüm derslerin bir arada sunulduğu kitap seçenekleri de ürünler arasında yer almaktadır.

Tatil Kitapları ile Hem Öğrenin Hem Eğlenin

Tatil Kitapları ile Hem Öğrenin Hem Eğlenin

Tatil zamanları çocukların en çok bekledikleri zamanlar arasında yer almaktadır. Ancak tüm tatil boyunca derslerden uzak kalmaları ebeveynler ve öğretmenler tarafından istenmemektedir. Normal ders programlarına göre çok daha hafif olarak hazırlanan ve öğretirken aynı zamanda çocuklarınızın sıkılmalarını önleyen kitaplar, ara tatilde çözülebilmesi için ara tatil kitapları alternatifleri sunarken, yaz tatilinde daha uzun ve detaylı seçeneklerden faydalanılmakta ve yaz tatili için uygun kitaplar tercih edilmektedir. Gerek ara tatilde gerek yaz tatilinde çözülmesi için hazırlanan kitaplar, tatil süresine göre ayarlanmaktadır. Diğer bir yandan tatil için hazırlanan kitapların çocuklara ödev yapma hissiyatı vermemesi de renkli, eğlenceli ve konuyu hatırlatıcı şekilde hazırlanması gerekmektedir. Tatil kitapları genel manada dolgu malzemesi görevi görmektedirler. Yaz dönemi için hazırlanan kitaplar içerisinde hem bitirilen seneye dair içerikler bulunurken hem de öğrencinin önündeki eğitim yılına dair içerikler yer almaktadır. Bu yönden yaz tatili için üretilmiş kitapların köprü vazifesi gördüklerini ifade etmek yanlış olmaz. Öğrencilerin yeni sınıflarına kolayca adapte olabilmeleri adına, geçilen senenin tekrar edilip eksiklerinin kapatılması ve yeni seneye dair ufak da olsa fikirlerinin oluşması oldukça önemlidir. Eğitim hayatı bir zincir olarak tanımlanabilir yeni halka eklenmeden önce, hali hazırda bulunan halkanın sağlamlığı kontrol edilmelidir. Aksi takdirde zinciriniz asla istenilen sağlamlıkta olmayacaktır. Tam olarak bu noktada tatil kitapları, sağlama görevi görmektedir. Öğrencilerin tatillerini oyun oynayarak, dinlenerek ve sosyalleşerek geçirmelerinin yanı sıra okulda öğrendiklerini de tekrar ederek verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla hazırlanan tatil kitapları sene içerisinde müfredatta yer alan kitaplarla kıyaslandığında bir hayli hafif bir içeriğe sahiptir. Çocuklara müfredatı oyunlaştırarak aktarma yoluna giden bu kitapların içerisinde fazla etkinlik ve bulmaca da bulunmaktadır. Bu yolla çocukların ilgisi ve merakı canlı tutulurken konulardan da kopmaları engellenmiş olur. Yalnızca temel derslerde değil, İngilizce gibi derslerde de düzenli pratik yapmak ve konuların üzerinden geçmek yetkinliğin kaybedilmemesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Tatil Kitapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tatil Kitapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuz kreşe ve anaokuluna ilk adımını attığı andan itibaren, okul hayatı başlamış oluyor. Tatil kitabı denince akla ders kitapları gelse de yalnızca ilkokul seviyesindeki kitaplar değil tatil kitabı okul öncesi dönemler için hazırlanan seçenekler de bulunmaktadır. Okuma yazma bilmeyen veya yeni yeni öğrenen çocuklar için en basit düzeylerde, onları okula teşvik edecek nitelikte kitaplar hazırlanmaktadır. Boyama, sayılar, harfler ve daha pek çok şeyi öğrenebilecekleri bu kitaplar çocukların okul öncesi motivasyonlarını artırmak konusunda oldukça önemli etkilere sahiptir. Okul öncesi çocukların bilgi ve seviyelerine ağır gelmeyecek, onları sıkmayacak ve en önemlisi öğrenme isteklerini geliştirecek kitaplar ebeveynlere tavsiye edilmektedir. Çocuk kitaplarında özellikle renkli iç tasarım daha sık tercih edilmekte, çocukların ilgisini canlı tutabilecek çizimler ve daha büyük harfler yer almaktadır. Bu kitaplarda sayıları birleştirerek bir resim elde etme, boyama yapmak, eksikleri tamamlamak, resimler arasındaki farkı bulmak, eşleştirme yapmak gibi eğlenceli ve öğretici oyunlar yer almaktadır. Oldukça basit ve eğlenceli aktiviteler içeren kitaplar temel faydalar da sağlamaktadır. Bir etkinlik içerisinde renklerden bahseden kitap bir diğerinde haftanın günlerini çocuğunuza öğretmeyi amaçlamaktadır. Farklı boyut, renk ve şekillerde olan bu kitaplar içerdikleri etkinlikler ve hikayelerle çocuğun ilgisini canlı tutarken gelişimine de büyük bir katkı sağlamaktadır. Ana sınıfından 1. Sınıfa bir köprü vazifesi gören eserler sayesinde çocuk okula başladığında daha az yabancılık çeker ve bu stres seviyesini düşürerek öğrenmesini daha da kolaylaştırır. Okula başlamadan önce sayıları ve harfleri yavaş yavaş tanımaya başlayan çocuklar için okul öncesi bir hazırlık işlevi görmektedirler.

Tatil Kitapları Çeşitleri

Tatil Kitapları Çeşitleri

Tatiller için hazırlanan bu kitapların elbette ki tek bir seviyeye göre hazırlanması mümkün olmamakla beraber, çoğunlukla sınıflar olarak kategorilere ayrılmaktadırlar. İlkokul tatil kitapları 1. sınıftan 8. sınıfa kadar yaşa ve sınıf seviyesine göre kitapları öğrenci, veli ve öğretmenlerin hizmetine sunmaktadır. Okumanın öğrenildiği ve ana sınıfından sonra gerçek bir sınıf, öğrenme düzeninin benimsendiği ilk yılın içinde ve akabinde çocukların öğrendiklerini unutmamaları açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Tatil boyunca tekrar yapmayan, kitap okumayan çocukların okumalarının gerilediği zaman zaman sene başından beri edinilen kazanımların yitirildiği senaryolar ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple 1.sınıf yarıyıl tatil kitapları sömestr tatilinin öğrenilenlerin tekrar edilmesi adına oldukça değerlidir. 1. sınıftaki çocuklara hitap eden kitapların içerisinde genellikle boyama, kesme, boşluk doldurma, okuma gibi aktiviteler bulunmaktadır. Çocuğunuzun öğrendiklerini tekrar ederken sıkılmaması adına da etkinlikler barındıran kitaplar bu seviyedeki öğrencilere özel olarak hazırlanmaktadır. Kitaplar içerdikleri alıştırmaların yanı sıra öğrencilere çevre bilinci kazandırmak gibi farklı misyonlar içeren hikayeler, etkinlikler de barındırabilir. İyi bir öğrenci olmanın yanı sıra iyi bir insan ve olmayı da öğreten bu eserler çocuğun gelişimi açısından da faydalıdır. 2. sınıf tatil kitapları bu sınıfı başarıyla tamamlamış öğrencilerin oyun oynamanın ve dinlenmenin yanında tatillerini faydalı bir şekilde değerlendirmeleri adına hazırlanmıştır. Bu yaş grubundaki öğrencilerin okuma ve matematiksel işlemlerde hızlanmış olmaları beklenmektedir. Genellikle bolca bulmaca ve etkinlik içeren bu kitaplar içerisinde oyunlaştırma yöntemiyle öğretme taktiği sıkça kullanılmaktadır. Özellikle matematikte problemlerin hikayeleştirildiği örnekler tercih edilerek çocukların ilgisini canlı tutmak hedeflenmektedir. Bu sayede çocuklar keyifli vakit geçirerek öğrendiklerini taze tutma imkanı bulmaktadırlar. Bu kitaplar sayesinde 3. Sınıfa eksiksiz bir şekilde geçebilmek adına 2. Sınıfın dersleri tekrar edilebilmektedir. Yaş ve sınıf ilerledikçe öğrencilerin derslerinin görece ağırlaşmasının yanı sıra hayata karşı da bakış açıları daha da şekillenmiş bir hale gelmektedir. 8-9 yaş bandında 3. Sınıfı tamamlayıp 4. Sınıfa geçen bir öğrenin problem çözme yetisini kazanıp geliştirmesi oldukça önemlidir. Bu yeti yalnızca okul hayatında değil, sosyal hayatında da mutlu olması açısından değerlidir. Daha küçük yaş gruplarıyla kıyaslandığında daha az eğlenceli olarak nitelendirilebilecek bu kitapla çocuğunuzun eğitim hayatında eksiklerini gidermesi açısından oldukça faydalı olacaktır. Bu yaş grubuna özel olarak üretilen 3. sınıf yarıyıl tatil kitapları yarıyılın tekrarını yaparak sömestr tatilinin verimli geçmesini sağladığı gibi barındırdığı eğlenceli ve merak uyandırıcı içeriklerle öğrenin heyecanını da canlı tutmaktadır. İlk dönemde işlenen konuların kazanım noktalarının üzerinden geçerek, öğrencinin bilgilerini sınayan ve tazeleyen bu kitaplar eksiklerin görülmesi adına da oldukça değerlidir. Tatil kitaplarındaki yapılamayan sorular, çocuğun geçen döneminin özeti niteliği taşıyabilir ve aileye, öğretmenlerine erkenden bu eksikliği gidermek adına planlama yapmalarına imkan tanır. 1. sınıf yaz tatil kitapları ise tüm senenin tekrarını yapar nitelikte olup, 3 aylık süreyi öğrenciyi 4.sınıfa en iyi hazırlayacak şekilde değerlendirilmesi mantı doğrultusunda kaleme alınmaktadırlar. Tüm yazı derslerden uzak geçirmek yerine belirli bir planlama doğrultusunda konu tekrarı ve soru çözümü çocuğun bilgilerini taze tutmasını ve unutmamasını sağlayacaktır.

Tatil Kitapları ile Geleceğinizi Şekillendirin

Tatil Kitapları ile Geleceğinizi Şekillendirin

6. sınıftan itibaren derslerin branşlar bazında işlenmeye başlaması öğrenci için oldukça büyük bir değişimdir. Anaokulundan itibaren tek bir öğretmenin ilgisi ve denetimi altında okul hayatı şekillenmiş olan öğrenci, branş sistemine geçilmesiyle uyum problemi yaşayabilir. Sınıf öğretmeninin yönlendirmesi, ilgisi ve koruyucu kanatlarının altından çıkmış olan öğrenci için bu yıl büyük bir adım olarak değerlendirilebilir. Öğrencinin branş sistemine uyum sağlaması oldukça önemlidir. Öğrenci bu süreçte iç disiplinini sağlamış olarak ders takibini, ödev takibini kendisi yapabilmelidir. Birebir gözetiminde olduğu sınıf öğretmeni olmadan öğrencinin bu düzeni devam ettirebiliyor olması önündeki sınav dönemine doğru hazırlanabilmesi adına ehemmiyet taşımaktadır. 6.sınıf öğrencisi derslerinde ve sınavlarında başarılı olmak adına yalnızca bilgiye değil, bilgiyi doğru yorumlamaya da ihtiyaç duymaktadır. 6. Sınıf yarıyıl tatil kitapları tam da bu noktada, ortaokul yılının sömestr tatilinde iç disiplini test etmek adına iyi bir yöntem olacaktır. Bu yaş grubu için hazırlanan sorularda parçalı bilgilerin bir araya getirilerek, fikir yürütüp sonuca ulaşılması hedeflenmektedir. 6. Sınıf öğrencisi için seçilecek kitabın seviyesine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Müfredata uygun olarak matematik, türkçe, sosyal bilgiler, din kültürü ve İngilizce derslerini içeren, konu eksiği olduğu düşünülüyor ise konu anlatımı, pekiştirmeye ihtiyaç duyuluyorsa soru bankaları bu süreçte tercih edilebilir. Öğrencinin yapamadığı sorular üzerinde durarak eksik olduğu noktaları tespit edebilir ve konu tekrarına yönlendirebilirsiniz. Deneme seti satın alarak, çocuğunuzu yaklaşmakta olan sınavlara hazırlamak ve sınav tecrübesi kazanmasına ön ayak olmak adına süreli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu tecrübe öğrenciye önündeki yıllarda büyük bir avantaj ve rahatlık sağlayacak bu şekilde sınavlarda performansını tam olarak yansıtmasına imkan sağlayacaktır. İyi bir liseye adım atmak ve orada eğitim görmek, iyi bir üniversitenin de en büyük habercilerindendir. Çocuklarının kaliteli bir üniversite eğitimi alarak hak ettiği standartlarda bir hayat yaşaması ise her ailenin hayalidir. Bu sebeple özellikle 8. Sınıf boyunca disiplinli çalışmak büyük önem taşımaktadır. 8. sınıf yarıyıl tatil kitapları liseye adım atmadan önceki son virajda öğrencinin doğru şekilde ders tekrarını yapması ve kendini ilkokuldaki son döneme hazırlaması açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerin sömestr tatilinde dinlenmeye ihtiyaçları olduğu unutulmamalı ancak 15 günlük süre bu dönemde boş geçirilemeyecek kadar kıymetlidir. Temel derslerin konu tekrarı yapılmalı ve düzenli olarak soru çözülerek eksiklikler giderilmelidir. Bu süreçte günlük denemelerin de yapılması, sınav temposundan ayrılmamak adına önem taşımaktadır. Bu süreçte çözülecek sorular, tekrar edilecek konular mümkünse rehber öğretmen eşliğinde planlanmalıdır. Sömestr tatili öğrencinin hem dinleneceği hem de zamanını derslerden kopmadan verimli bir şekilde geçireceği şekilde planlanmalı ve bu okul yorgunluğunun devreden çıktığı bu dönem verimli bir şekilde değerlendirilmelidir.

Tatil Dönemlerine Uygun Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Tatil Dönemlerine Uygun Eğitici ve Öğretici Kitaplar

Düzenli olarak kitap okumak özellikle çocuk yaşta kazanılması gereken en önemli alışkanlıklardan biridir. Kitap okumanın çocukların kendisini ifade edebilme, hayatı ve dünyayı yorumlama yetilerine ciddi manada katkıları bulunmaktadır. Düzenli kitap okumak çocukların bilişsel, psikolojik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmalarının yanı sıra dile dair olan yetkinliklerini de doğrudan etkilemektedir. Dile yetkinliği artan çocukların özellikle sözel derslerdeki başarılarının arttığını ifade edebiliriz. Odaklanma ve dikkatini toplayabilme açısından da doğrudan katkısı olan bu alışkanlığın çocuğunuzun hayatında yer edebilmesi için özellikle tatiller çok doğru dönemlerdir. Düzenli olarak kitap okuyan çocukların sosyal uyumu artarken, doğaya, hayvanlara, arkadaşlarına karşı olan davranışları da daha saygılı ve sevgili bir hal alacaktır. Kitap, çocuklara farklı düşünme, farklı kültürleri tanıma şansı sunmaktadır. Çocuklara yaş grupları doğrultusunda önerilen kitaplar arasında seçim yaparken hassas davranmalı hep aynı tür kitaplar yerine farklı türlerdeki eserleri de tercih ederek öğrencinin ufkunu geliştirmeye destek olmalıdır. Bu bağlamda milli eğitim bakanlığının ve öğretmeninin önerdiği kitaplara ek olarak, yaş grubuna uygun klasik kitaplar arasından çocuklarınıza bir seçki yapabilir, onun yeni dünyalara yelken açmasına katkıda bulunabilirsiniz. Uzun ve yorucu bir eğitim maratonunun ardından tatilde okunacak kitaplar öğrencinin hayal gücünü beslemeli, onu rahatlatmalı ve başka dünyaların kapılarını aralamasına imkan sağlamalıdır. Okumak oldukça değerlidir ve kitaplar öğrenmeyi ve anlamayı öğreten yegane araç olarak nitelendirilebilir. Tüm bu sebeplerden dolayı özellikle tatil dönemlerinde öğrencilerin kitap okumaya zaman ayırması, kazanmadılarsa bu alışkanlığı kazanmaları adına çaba sarf edilmesi öğrencinin sonraki hayat kalitesini arttırmak açısından önem teşkil etmektedir. Her yaşa ve ilgi alanına göre seçilmiş kitaplar bulunmaktadır. Siz de çocuğunuz içine uygun kitapları belirleyerek bir okuma listesi oluşturabilir ve tatil dönemini eğlenerek, öğrenerek geçireceği bir planlama yapabilirsiniz.