Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kitap Aksesuarları

için 1,747 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kitap Aksesuarları

Konularına ve yazılış şekillerine göre birçok farklı türü olan kitaplar günümüzde hem baskılı hem de elektronik olarak temin edilip okunabilmektedir. Türü ne olursa olsun kitap okumak düşünce yapısını besleyen ve güçlendiren bir eylemdir. Kitap aksesuarları kitapları okumayı daha kolay ve konforlu bir hale dönüştürmeye yardımcı olan araçlardır. Kitaplar gibi kitap aksesuarları da kitapsever tanıdıkları mutlu etmek için harika hediye seçenekleridir. Kitap aksesuarları denince akla ilk gelen kitap ayraçları binlerce farklı tasarımda üretilir. Kişiye özel olarak da üretilebilen ayraçların en temel görevi kitapta kalınan yeri işaretlemektir. Bazı kitap ayraçları sayfada kalınan satırı işaretlemeye de olanak sağlar. Hem okuma ışığı hem de ayraç olarak kullanılabilen ince kitap arası aksesuarlar da oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kitap tutacakları kitap okurken kitabı açık bir şekilde destekleyerek ellerin serbest bir şekilde hareket ettirilebilmesine olanak sağlar. Böylece yemek hazırlarken veya ders çalışırken daha rahat edilir. Kitap okuma destekleri kitap aksesuarları arasında en kullanışlı olan ürünlerden birisidir. Kitap okuma yüzükleri sonra derece küçük, basit ama etkili bir aksesuar çeşididir. Kitabı okurken efor sarf etmeden açık tutmaya yardımcı olur. Genellikle tahtadan üretilmiş olsalar da plastikten üretilen modelleri de mevcuttur. Kitap kılıfları renkli ve desenli tasarımlarıyla kitapları hem yıpranmaya karşı korur hem de kitaplara şık bir görünüm verir. Suni deri, plastik, keçe gibi birçok farklı materyalden üretilebilir. Bazı kitap kılıfları saplı olarak üretilmiş olup istenildiğinde çanta gibi kitabı rahatlıkla taşımaya yardımcı olur. Kitaplıklar kitapların üstünde durduğu raflı bölmelerden oluşan mobilyalardır. Bir mobilyanın üretilebileceği her materyalden yapılabilir. Kitap dışında süs eşyaları ve ev bitkileri ile dekore edilip ev ve işyerlerine şıklık katmanıza yardımcı olur. Kitap tutucuları da bir çok farklı tarzda üretilen adından da anlaşılacağı gibi kitapları tutmaya yarayan aksesuarlardır. Birbirinden farklı dizaynları ile ister modern ister vintage tarzda bir kitap tutucu bulmak mümkündür. Kitaplık üzerinde veya çalışma masası üzerinde rahatlıkla kullanılmaya uygundurlar. Kitap tutucularının kalitesi üretilen malzemeye göre değişir. Eğer kitap tutucularına fazla kitap yüklenirse bunları taşıyamayabilirler. Bu yüzden kullanım talimatları ve ne kadar ağırlık taşıyabilecekleri mutlaka kontrol edilmelidir. Birçok kitap aksesuarı kişiye özel üretilebildiğinden hediye olarak harika seçenekler olurlar. İsim yazılı kitap ayraçları, kişiye özel kitap mühürleri, özelleştirilmiş kitap kılıfları gibi ürünler özel günler için anlamlı hediyelerdir.

Kitap Aksesuar Türleri

Kitap Aksesuar Türleri

Kitap aksesuarları okuyucuya bir çok açıdan daha keyifli bir okuma sunmak için kullanılan ürünlerdir. Kitap okurken en çok zorlanılan durumlardan bir tanesi de kitabı uzun süre ellerin arasında açık bir şekilde tutmaktır. Özellikle yatak veya koltuk gibi yerlerde kitap okurken eller sürekli belirli bir pozisyon ve yükseklikte durduğu için yorulabilir. Kitap destek standı olarak da bilinen kitap okuma standı, okunan kitabı üstüne koyarak ellerin serbest kalmasına olanak sağlar. Bu sayede kitap okurken eller serbest kalır ve yorulmazlar. Okuma lambaları da kitap okurken işinizi kolaylaştıran bir diğer aksesuar çeşididir. Kitabın üstüne konulan dikdörtgen LED ışıklı okuma lambaları sadece okunan sayfayı aydınlattığından kitap okurken çevresindekileri ışıkla rahatsız etmek istemeyenler için iyi bir seçimdir. Bir diğer tasarım okuma lambası ise klipsi sayesinde kitaba tutturulup sayfaları aydınlatan küçük masa lambaları formundaki ışıklarıdır. Aydınlatma kaliteleri son derece iyi olan bu lambalar istenildiği takdirde klipsle herhangi bir yere tutturularak başka amaçlarla da kullanılabilirler. En önemli kitap aksesuarlarından birisi olan kitap ayracı birçok farklı model ve materyalden üretilebilir. Kitabı okurken nerede kalındığını hatırlama külfetinden kurtaran bu basit aksesuarlar hem görüntü hem işlev olarak kitapseverleri mutlu ediyor. Kitap ayracı tasarımları basit ve düz olabileceği gibi son derece yaratıcı ve eğlenceli de olabilir. Tahta, deri, karton, ip, plastik gibi birçok farklı materyal kullanılarak üretilebilirler. Bazı kitap ayraçları okuyucunun sayfanın neresinde kaldığını işaretlemesine de olanak sağlar. Kitap ayraçları en çok kullanılan kitap aksesuarlarının başında gelir. Kitap damgası yeni alınan kitapların içine isim ve tarih gibi bilgilerin damga olarak vurulmasına olanak sağlayan kitap aksesuarıdır. İsme özel kitap damgası kitapseverler için çok iyi bir hediye seçeneğidir. Her alınan yeni kitaba ayrı ayrı isim yazma zahmetinden kurtaran bu aksesuarlar aynı zamanda kitabın içinde hoş bir görüntü oluşturur. Kitap tutucu aksesuarlar birçok farklı dizaynda üretilirler. Kitaplıkta ya da masada kitapların düşmesini önleyen kitap tutucu aksesuar modelleri hem işlevsel hem de dekoratif ürünlerdir. Işıklı olarak da üretilen kitap tutucular kitapları tutarken bir taraftan da odanın tarzını tamamlarlar. Dilerseniz KPSS kitap çeşitlerini de sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Kitap Aksesuarlarının İşlevleri

Kitap Aksesuarlarının İşlevleri

Kitap aksesuarları hem kitap okuma eylemini daha keyifli hale getirmek için hem de dekoratif amaçlı kullanılabilirler. Kitap aparatları en kullanışlı kitap aksesuarlarındandır. Baş parmağın rahatlıkla sığabileceği bir delik ve iki yana uzanan kollardan oluşan bir yapıdadır. Altı kısmı sayfaların birleştiği yere rahatlıkla girebilsin diye sivrilmiştir. Son derece basit ama kullanışlı bir aksesuar olan kitap aparatları kitabı okurken sayfaların karışmasını ve kitabın kapanmasını önler. Kitap koyma standı kitap okurken kitabı koyabileceğiniz taşınır aksesuara verilen isimdir. Kitap standı ahşap plastik ya da metal gibi farklı malzemelerden üretilebilirler. Bazı kitap standı modelleri kitabın büyüklüğüne göre ayarlanabilir mekanizmaya sahip olurlar. Ayrıca birçoğunun en iyi okuma deneyimi için yükseklikleri ayarlanabilir olur. Ortasında ya da kenarlarında olan tutacaklar sayesinde kitabı açık tutan kitap stantları ile kitap okurken elleri sadece kitap sayfaları değiştirirken kullanmak yeterli olacaktır. Kitap stantları özellikle mutfakta yemek yaparken çok kullanışlı olmaktadır. Eller yemekliyken tarif kitabına hiç değmeden yemeğin nasıl yapıldığının kontrol edilmesine yardımcı olur. Kitap kılıfları kitabın çevresini sararak kitabı fiziksel darbelere karşı koruyan kitap aksesuarlarıdır. Özellikle kitapla birlikte çok seyahat ediliyorsa çok kitap kılıfı edinmek oldukça kullanışlı bir fikir olabilir. Çantanın içinde kitabı taşırken çantadaki diğer eşyaların kitabın kapağını çizmesine veya kapağın darbeyle yırtılmasına engel olacaktır. Kitap ayraçları en çok kullanılan kitap aksesuarlarıdır. Bazı kitaplar satın alındığında kitaba özel olarak tasarlanmış ayraçlarla birlikte gönderilirler. Birçok farklı tasarımda ve renkte ayraç bulmak mümkündür. Tahta, plastik, metal gibi çeşitli malzemelerden üretilebilirler. En basit şekliyle kitap ayraçları kitabın arasına konularak bir dahaki okuma için kalınan sayfanın neresi olduğunu işaretlerler. Bazı kitap ayraçları mıknatıslarla sayfanın kenarına tutturularak kullanılır. Kitap okurken sayfanın hangi satırında kalındığını işaretleyen kitap ayraçları da kitabı kalemle çizmeyi sevmeyenler için güzel bir çözüm sunar. Kitap ayracı ölçüleri ve şekilleri çeşitlidir, ancak şekil itibariyle genellikle dikdörtgen olurlar. Kitap tutucular kitaplara destek olarak yan düşmesini engellemeye yarayan ürünlerdir. Dekoratif obje görevi de gören bu kitap gereçleri hem kullanışlı hem şık aksesuarlarıdır. Işıklı ve mumlu olarak da bulunan kitap tutucular odanın havasını görüntüsünü değiştirerek dekorasyonu tamamlarlar. Birbirinden özel yazarların kaleminden çıkmış roman ve öykü türündeki eserleri de inceleyebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Kitap Aksesuar Fiyatları

Bütçenize Uygun Kitap Aksesuar Fiyatları

Kitap aksesuarlarının fiyatları aksesuarın çeşidine, boyutuna, markasına göre değişmektedir. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan kitap ayraçlarının fiyatları ayracın tasarımı, malzemesi ve markasına göre değişir. El yapımı kitap ayraçları ve fabrikasyon yapım kitap ayraçları da farklı fiyat aralıklarında satılır. Set halinde satılan kitap aksesuarları bulunmaktadır. Bu durumda setin fiyatı set içeriğinde bulunan aksesuarlara göre değişir. Kitaplıklar malzeme, büyüklük ve markalara göre fiyatlandırılmaktadır. Birçok renk ve dizaynda bulunabilen kitaplıklar kitap dışında tablo, biblo ve bitki gibi ürünlerle de dekore edilebilir. Duvar rafı şeklinde kitaplıklar genellikle bir veya iki sıra raftan oluşur. Genellikle ahşap ve suntadan üretilmişlerdir ancak metal ve plastik gibi malzemelerden üretilmiş modelleri de bulunabilir. Üretilen malzemenin çeşidi ürünün sağlamlığını ve fiyatını etkiler. Kitaplıklar ve duvar raflarında rafların ağırlık taşıma kapasitesi öğrenilmeli ve üzerlerine ona göre kitap konulmalıdır. Okuma ışıkları farklı boyutlarda ve şekillerde üretilirler. Kitap arası aksesuar modelinde olan okuma ışıkları aynı zamanda ayraç olarak da kullanılabilir. Doğrudan kitap arasına giren sayfa büyüklüğünde şeffaf LED’i okuma lambaları kimseyi rahatsız etmeden kitap okumaya olanak sağlar. Fiyatları markalar arasında değişkenlik gösterir. Kitap okuma lambalarının renkli ve ayarlanabilir ışık dereceli modelleri de mevcuttur. Elektronik kitap okuma tabletleri göz yormayan ışıkları ile seyahat, araba, ev, ofis gibi birçok alanda istenilen kitabın kolaylıkla okunulmasına olanak tanır. Bütün kütüphanenizi yükleyebileceğiniz bu aksesuarlar her yere kolaylıkla taşınabilir. Elektronik kitap okuma tabletlerini fiziksel darbelerden korumak için farklı renk seçenekleri bulunan kılıflar marka ve modele göre farklı fiyatlardan satışta bulunmaktadır. Kitap damgaları kişiye özel tasarlanabildiği gibi öğretmenler günü gibi özel günler için üretilen modelleri de bulunur. Genellikle ahşap ve plastikten üretilen mühürlerin fiyatları markaya göre değişmektedir. Kitap tutucuları birbirinden farklı tasarımlarıyla odanın dekorunu tamamlarken kitapların yere düşmesini de engeller. Farklı tasarımlarıyla kitap tutacağına ek olarak vazo, mumluk, biblo, ışık olarak da kullanılabilen modelleri de bulunmaktadır.

Kitap Aksesuarlarıyla Keyifle Kitap Okuyun

Kitap Aksesuarlarıyla Keyifle Kitap Okuyun

Kitap okumak her ne kadar keyif veren bir eylem olsa da uzun süre kitap okuduğunda bel, boyun, el ve parmaklarda ağrı; gözlerde ise yanma hissine sebep olabiliyor. Kitap malzemeleri kitap okurken kitabı sizin yerinize tutarak istediğiniz pozisyonda okuyabilmenize olanak sağlayacak ve ağrı problemini azaltmaya yardımcı olacaktır. Aynı şekilde okuma lambaları düşük ışıkta okuyarak gözlerin acımasını engellemeye yardımcı olarak daha keyifli bir okuma deneyimi yaşatır. Kitap okuma deneyimini kolaylaştıran aksesuarlardan birisi de e-kitaplardır. Hafif ve ince tasarımıyla özellikle seyahatlerde çok kullanışlı olan e-kitap okuma cihazlarının fiyatları marka ve modele göre değişmektedir. Kitap ayracı basit ama kullanışlı bir aksesuardır. İnce ve hafif yapısı sayesinde yer kaplamaz ve ağırlık yapmaz. En basit haliyle kitabın arasına koyarak kalınan sayfanın hatırlanmasına yardımcı olur. Farklı renk ve desenlerde binlerce kitap ayracı bulmak mümkündür. Kitap ayracı tasarımları basit ve sade olabildiği gibi daha renkli ve canlı da olabilmektedir. Kitap okuma yüzüğü basit tasarımlı bir diğer aksesuardır. Kitap okurken sayfaların karışmasını veya kitabın kapanmasını engellemek için okunan sayfaların arasında kullanılır. Farklı renkleri olan kitap okuma yüzüğü genellikle ahşaptan üretilir. Kitap kılıfları kitapları fiziksel darbelerden korumak için kitapların üstüne sarılır. Deri, keçe, kumaş, plastik gibi materyallerden üretilebilen kitap kılıflarının bazıları küçük klasör gibi bir tasarımla yapılırlar. Böylece içine kitap dışında kalem kitap ayracı gibi küçük birkaç eşyayı daha koyulabilir. Kitap kılıfları özellikle kitapla birlikte çok seyahat eden kişiler için çok kullanışlı bir üründür. Farklı materyallerden değişik tasarımlarla üretilen kitaplıklar kullanıldıkları odanın havasını değiştirir. Zevke göre modern tasarımıyla dikkat çeken bir model tercih edilebileceği gibi daha klasik ahşap modeller de seçilebilir. Farklı boyutlarda üretilen kitaplıklar, küçük çalışma alanlarında veya büyük geniş pencereli odalarda ihtiyaca göre istenilen boyutlarda temin edilebilir. Duvar rafları şeklinde olan kitaplıklar hem dekor olarak odaları tamamlar hem de küçük odalarda alandan tasarruf yapılmasına izin verir. Kitap tutacakları dekor olarak da kullanılan bir diğer kitap aksesuarlarındandır. Metal, ahşap, plastik, porselen gibi bir çok farklı malzemeden üretilebilir. LED ışıklı modelleri de bulunan kitap tutacakları ister kitaplıklarda ister duvar raflarında ister çalışma masalarında kullanılabilir. Kitap tutacağı ne kadar ağır olursa o kadar fazla kitabı tutabilir.

Kitap Aksesuarlarıyla Sevdiklerinizi Sevindirin

Kitap Aksesuarlarıyla Sevdiklerinizi Sevindirin

Kitaplar gibi kitap aksesuarları da özellikle kitapsever insanları mutlu etmek için ideal hediye seçeneklerindendir. Doğum günü, yeni yıl, evlilik yıldönümü gibi birçok özel günü sevdiklerinize en sevdikleri kitabı ve onlara özel tasarlanmış kitap ayraçlarıyla birlikte hediye edebilirsiniz. Bazı kitap ayracı modelleri kitabın içine konularak kalan sayfayı işaretlemek yerine masaüstü formunda üretilmişlerdir. Bu ayraçlar kitabın içine konulmaz, kitap ayracın üstüne konularak kalınan yer işaretlenir. Kitap okuma desteği özellikle çok okuyan kişiler için çok kullanışlı ve düşünceli bir hediye seçeneğidir. Kitap koyma standı birbirinden farklı modelleriyle en iyi kitap okuma destek ürünlerinden biridir. Ahşap, metal, plastik gibi malzemelerden üretilebilen kitap stantlarının bazı modellerinde kitap sayfalarını tutan ince bir yapı bulunur. Yine ayarlanabilir modelleriyle kitap okurken konforu maksimize etmeyi hedefleyen kitap stantları kullanıldıktan sonra katlanıp kaldırılabilir. Hafif ve ergonomik tasarımı sayesinde kitap okumayı daha keyifli bir hale getirir. Ayrıca ders çalışırken de oldukça kullanışlı olan ürünleridir. Bazı kitap stantları kitap ayracı olarak da kullanılabilir. Kitap okuma standında sayfaları tutan aparat varsa kitap bir daha okunana kadar standın üstünde son kalınan yerde bırakılır, böylece bir daha okumaya başlanıldığında kitabın en son neresinde kalındığı bellidir. Kitap okuma yüzüğü son derece basit ama bir o kadar da kullanışlı bir hediyedir. Kitabı çok rahat bir şekilde ikiye ayırarak açık sayfaların rahatlıkla görünmesine yardımcı olur. Kitap okuma ışıkları birçok farklı renk ve tasarımda modelleriyle kitap kurdu insanlar için harika bir hediye seçeneği oluştururlar. Kullanışlı oldukları gibi birçok farklı tasarımla göze de hitap etmektedir. Okuma ışığının parlaklığı çok önemlidir. Parlaklık düşük ya da fazla olursa gözü yoracağından okumayı zorlaştırabilir. Bazı okuma lamba modelleri ayarlanabilir ışık dereceleri ile satılmaktadır. Yine bazı okuma lambası modellerinin farklı renkte ışık seçenekleri de mevcuttur. Şarjlı veya pilli modelleri olan okuma ışıkları genellikle küçük oldukları için taşıması kolay olur. Bazı modeller katlanarak çantada rahatlıkla taşınabilir. Kitap tutacakları dekoratif olarak da göz dolduran ürünler oldukları için hediye olarak çok iyi bir seçenektir. Renk, model ve malzeme seçenekleriyle birçok farklı tarzda kitap tutacağı bulunur. Üretildikleri malzemeye göre ne kadar kitabı tutabilecekleri değişkenlik gösterir. Yakını görmekte zorlananlar için kitap büyüteçleri faydalı bir seçenek olacaktır. Yazıları büyüterek daha kolay okunmasını sağlayan büyüteçler özellikle küçük yazılı kitapları okurken büyük kolaylık sağlarlar. Kişiye özel kitap damgası en iyi hediye seçeneklerinden birisidir. Kişiye özel olması yönüyle özel hissettiren damgalar sevilen bir kitap karakteri veya bir kitaptan alıntı sözlerle daha da anlamlı hale gelebiliyor.