Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Tarih

için 22,579 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Tarih

Tarih, çok geniş bir alanı kapsayan bir bilim dalıdır. Kitaplar, birçok bilgiyi insanlara ulaştıran daimi eserlerdir. Farklı perspektiflerle yazılmış olan kitaplar, konular bakımından da farklılık gösterir. Bu kitap türlerinden biri ise tarih kitaplarıdır. Doğru bilgiyi insanlara ulaştırma çabasında olan tarih kitapları çeşitlilik içeriyor. Bu çeşitlilik içerisine farklı coğrafyaların tarihleri dahil edilebileceği gibi farklı yazarlar da dahil edilir. Tarih bilmek, insanları gelecekleri için hazırlar. Her İnsan kendi tarihini öğrenerek bireysel dersler çıkarmalıdır. Bu açıdan hem okulların hem de bireysel okumaların vazgeçilmezi tarih kitaplarıdır. Tarih kitapları ders içerikli teorik bilgilerden oluşan kitaplar olabileceği gibi roman gibi kurgulu kitaplardan da oluşuyor. Bu kitaplara örnek olarak Durkheim Öldü tarih kitabı gösterilebilir. Aynı zamanda bu kitap üzerine yazılmış olan birkaç tane inceleme kitaplar da mevcuttur. Aynı şekilde tarih öğrenmek isteyen insanlar araştırma kitaplarından yararlanarak kendilerini geliştirebilir. Bu tarih araştırma kitapları içerisinde farklı çeşitler de mevcut. Dünya tarihi, Türk tarihi, savaşlar tarihi gibi birçok farklı türler tarih kitapları içerisinde incelenebilir. Yakın geçmiş veya eski dönemler için yararlanılacak tek güvenilir kaynak tarih kitaplarıdır. Bu durumda tarih kitapları türlerinin seçimi önemli bir noktadır. Aynı zamanda tarih kitapları farklı yayınevleri tarafından yayımlanır. Orijinal dilinde yayınlanan tarih kitaplarının yanı sıra çeviri tarih kitapları da yayınevleri tarafından yayımlanır. Tarih, her insanın bir dönem ilgisini çeken bir konudur. Geçmiş ile ilgili öğrenmek istediğimiz herhangi bir nokta için tarihi kaynaklara başvurmamız gerekir. Bu noktada güvenilir kaynak olarak tarih kitapları ele alınabilir. Ayrıca farklı tarih kitapları geçmişin farklı noktaları yansıtıcakatır. Sizler de tarih bilimine ilgi duyuyorsanız tarih kitaplarından yararlanabilir, dilerseniz araştırma ve inceleme sayfamızdaki ürünleri inceleyerek kendinize uygun tarih kitabını tercih edebilirsiniz.

Tarih Kitabı Çeşitleri

Tarih Kitabı Çeşitleri

Güvenilir kaynaklar olarak ele alınan tarih kitapları bizlere geçmişle ilgili önemli bilgiler verir. Bu bilgiler kitabın anlattığı dönem, kitabın türü gibi unsurlardan etkilenir. Tarih kitapları teorik bir dille yazılabilir. Hem bilgilendirici hem de okullar için uygun olacak tarih kitapları, birçok yazar tarafından yazılmıştır. Aynı zamanda Türk tarihi açısından da Türk tarihi araştırma kitapları önemli bir rol oynar. Bu kitaplara, İlber Ortaylı'nın Türklerin Tarihi, Yakın Tarihin Gerçekleri gibi eserleri örnek gösterilebilir. Tarih kitapları aracılığıyla farklı coğrafyaların tarihleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Avrupa tarihi, Asya tarihi gibi farklı coğrafyaları ele alan dünya tarihi kitapları da mevcuttur. Bu kitaplar içerisinden ilgi duyduğunuz bölge için tarihi okumalar yapabilirsiniz. Dünya tarihine genel bir bakış olarak ele alabileceğimiz Mekanları Tüketmek kitabı sade bir dile sahiptir. Sanayi devrimi gibi önemli olguları ele alan bu kitap çok fazla tercih ediliyor. Tarih kitabı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle okunmak istenilen alan göre doğru okuma yapmak gerekir. Bunun için tarih alanında hangi coğrafya veya hangi zaman dilimi okunmak isteniyor, buna karar verilmelidir. Ardından tarih kitapları arasından seçim yapılmalıdır. Yazarın dili gibi kitabın yüzeysel özellikleri de seçimde önemli noktalardandır. Ayrıca yaşa göre farklı tarih kitapları da bulunmaktadır. Yetişkin biri için tercih edilecek olan tarih kitabı bilgi ağırlıklı olmasının yanı sıra çocuk için seçilecek tarih kitabı eğlendirici bir üsluba sahip olmalıdır. Tarih kitapları birçok çeşit içerir. Bu çeşitler içerisinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Sizler de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek farklı tarih kitapları içerisinden kendinize uygun tarih kitaplarını keşfedebilirsiniz.

Tarih Kitabı Tavsiyeleri

Tarih Kitabı Tavsiyeleri

Tarih kitapları geçmiş ile gelecek arasında bir köprü oluşturur. Tarih kitabı seçiminde öğrenilmek istenen zaman dilimi ve yer önemli bir noktadır. Okullar ve üniversiteler daha çok teorik tarih kitapları üzerinde duruyorlar. Bu kitaplar, bilgi içeriklerinin yanı sıra farklı kaynakları da yansıtıyor. Teorik tarih kitaplarından biri olan Kamu Yönetimi Ülke İncelemeleri kitabı, farklı ülkelerin tarihlerine giriş yapar. Bu ülkeleri etkileyen faktörler üzerinde durulur. Tamamen bilgi içerikli tarih kitapları üniversitede ve okullarda çok fazla kullanılıyor. Bu kitaplar, insanlara hem geçmiş bilgisi hem de birikim sağlıyor. Bunun yanı sıra roman türünde yazılmış tarih kitapları da vardır. Bu kitaplar, okuyucuyu bilgiye boğmadan tarih konusu ile kurguyu birleştiriyor. Durkheim Öldü kitabı da bu tarihi roman kategorisine girebilir. Kurgu ile birleştirilen tarihi bilgiler insanlar tarafından sevilerek ve sıkılmadan okunuyor. Tarih kitapları çeviri olabileceği gibi orijinal dilinde de yayınlanıyor. Bu dillerde yetkinliği olan kişiler, kitapları orjinal dillerinde de okuyabilir. Ayrıca tarih kitapları içerisinde Türk tarihi kategorisinde birçok kitap incelenebilir. Halil İnalcık gibi ünlü isimlerin Türk tarihi ile ilgili kitapları bulunmaktadır. Bu kitaplar ile tarihi güvenilir kaynaklar aracılığıyla okuyabilirsiniz. Türk tarihi kitapları osmanlı tarihi, Cumhuriyet tarihi gibi birçok alt başlık olarak incelenebilir. Bu tarihi kitapları inceleyerek okumak istediğiniz alana göre seçim yapabilirsiniz. Bazı tarih kitaplar yoğun tarih bilgilerinden ziyade başka türler ile birleşmiştir. Bu noktada okuyucu hem eğlenirken hem de öğrenebilir. Kişisel gelişim formatında yazılmış fakat tarihten bizlere kesit sunan İflas Etmenin Yolları kitabı da çok fazla tercih ediliyor. Bu tür kitaplar hem dinlendirirken hem de insanlar için farklı bir deneyim oluyor. Kitap fiyatları yayınevlerine ve birçok etkene göre farklılık gösteriyor.

Tarih Kitabı Fiyatları

Tarih Kitabı Fiyatları

Tarih, herkesin bir dönem ilgisini çeker. Güvenilir kaynaklar ile okunulan kitaplar, insanlara farklı tecrübeler yaşatıyor. Tarih kitapları farklı yayınevleri tarafından yayınlanıyor. Bu yayınevleri kitapların popülaritesi, okunması gibi etkenlere bağlı olarak kitap fiyatlarında değişiklik yapıyorlar. Çok okunan tarih kitapları fiyatları ile daha az okunanlar arasında fiyat farkı oluyor. Bu tarih kitaplarından olan Mekanları Tüketmek fiyatı birçok kitaba göre farklılık gösteriyor. Aynı şekilde çok okunan Durkheim Öldü fiyatı da diğer kitaplara göre birçok bakımdan farklılık gösteriyor. Kitap fiyatlarını etkileyen bir diğer nokta ise yazardır. Ünlü bir yazarın kitapları da ön planda olacaktır. Bu durumda kitabın fiyatı değişir. Üniversiteler genellikle yazarlardan ziyade teorik kitapları tercih eder. Teorik kitaplar, öğrencilere bilgiyi sade bir dille verir. Bu kitaplardan biri olan kamu yönetimi ülke incelemeleri fiyatı da yayınevine, kitabın uzunluğuna göre değişmektedir. Genel olarak kitap fiyatlarını etkileyen faktörler, yayınevi, kitap yazarları, kitabın popülaritesi gibi unsurlardır. Tarih kitaplarına ilgi duyan insanlar için farklı çeşitlerde tarih kitapları mevcuttur. Sade dilli eğlenceli tarih kitapları piyasada var olmalarının yanı sıra yoğun dilli teorik tarih kitapları da mevcuttur. Ayrıca çocukların yaşlarına uygun masal anlatımlı tarih kitapları da vardır. Bu kitaplar içerisinden yaşa ve uygunluğa göre tarih kitabı seçilebilir. Tarih kitapları, geçmiş ile şimdi arasında bir köprü olarak karşınıza çıkıyor. Bu noktada tarih kitapları okumak insanlara birçok tecrübe katıyor. Tarih kitapları farklı fiyatlarda ve çeşitlerde mevcuttur. Bu çeşitliliğin içerisinden kendinize uygun tarih kitabını seçebilirsiniz. Sizler de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek tarih kitaplarını keşfedebilir, ilginizi çeken kitaba sahip olabilirsiniz.