Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Politika & Siyaset

için 15,080 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Politika ve Siyaset Kitapları

Siyaset ve politika, sık sık birbiri yerine kullanılan kavramlar olmakla birlikte devletlerin en önemli yapı taşlarındandır. Siyaset, devletin işleyişini düzenlemek amacıyla yürütülen tüm çalışmaları kapsamaktadır ve temelde halkı idare etme sanatıdır. Aynı zamanda siyaset sosyal bir bilim dalıdır. Politika ise vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla hükümetin uyguladığı çeşitli programları kapsamaktadır. Politikalar, sosyal refahı arttırarak ülkenin kalkınmasını sağlamak için üretilmektedir. Siyasetçiler, siyasi faaliyetlerinde politikayı araç olarak kullanmaktadır. Siyaset ve politikanın bu anlam karmaşası, dünyada farklı kullanımların varlığından kaynaklanmaktadır. Batı ülkeleri için politika, modernleşme yönündeki çalışmaları kapsarken Doğu ülkeleri için siyaset, terbiye edilme ve kontrol altına alınma anlamında kullanıla gelmiştir. Bu durum da uluslararası alanda bu kavramların birbiri yerine kullanılmasına yol açmıştır. Siyaset, siyaset bilimciler ve akademisyenler tarafından yürütülen çalışmalardır. Politika ise çeşitli politik gruplar, lobiciler ve yöneticiler tarafından yürütülmektedir. Siyaset bilimine giriş kitapları siyaset ve politikanın günümüzde neredeyse aynı anlama geldiğini ifade etmektedir. Siyasetin daha çok mesleki anlamda, politikanın iktidarın tavır ve davranışları anlamında kullanıldığını eklemektedir. Siyaset bilimi ve politika kategorisinde pek çok kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar teorik olarak zengin bir içeriğe sahiptir. Bunun yanı sıra önemli bilim insanları ve gazeteciler tarafından yazılmış pek çok eser bulunmaktadır.

Politika ve Siyaset Kitapları Özellikleri

Politika ve Siyaset Kitapları Özellikleri

Siyaset, devletin yönetilmesine dair tüm faaliyetleri kapsamaktadır. Devletin, devlet ideolojisinin ve gücünün tüm yönlerini incelemektedir. Bu nedenle geçmişten günümüze ilgi çeken bir sosyal bilim dalı olarak kabul edilmektedir. Siyasetçiler, iktidarla ilgili kararları vatandaşlar adına almaktadırlar. Aynı zamanda devletlerin sahip olduğu sınırlı kaynaklarla vatandaşların sorunlarına çözüm bulmakla yükümlü olan kişiler de siyasetçilerdir. Onlar toplumda çıkarları uzlaştırmakla da görevlidirler. Siyaset siyasetçiler için cezbedici bir alandır. Çünkü siyasetçiler toplumda yüksek bir statüye sahiptir. Bu statü onlara prestij ve güç vermektedir. Siyaset kitapları siyasetle uğraşmak isteyen vatandaşlar için kılavuz niteliğindedir. Siyaset, önemli bir sosyal bilim dalıdır. Bu nedenle geniş bir inceleme alanına sahip olup ciddi bir araştırma süreci gerektirir. Siyaseti ve gelişim süreçlerini öğrenmek için bu alanda kaleme alınmış kitaplardan bilgi edinmekle mümkündür. Siyaset yalnızca siyasetçiler için değil siyasetin dışında yer alan vatandaşlar için de büyük önem taşımaktadır. Nasıl yönetildiğini bilmek ve uygulanan politikaları doğru olarak yorumlayabilmek ancak ülke siyaseti hakkında araştırma yapmakla mümkündür. Ülkesindeki siyasi gelişmelerle ve politikalarla ilgilenmeyen bir vatandaş, bilinçsiz bir yönetilen konumunda olacaktır. Bu da kaderini tayin edecek pek çok kurum hakkında söz sahibi olmamasına veya yanlış yönlendirilmesine neden olacaktır. Günümüzde politikacılar, toplumsal yaşamın kalitesini arttırmak amacıyla pek çok sosyal politikayı hayata geçirmektedir. Bu politikalar, toplum refahını artırmak ile birlikte sosyal devletin olmazsa olmazlarındandır. Bir ülke politikasında vatandaşların yaşam kalitesinin düzeyinde en belirleyici unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde siyasi aktörler, programlarındaki sosyal politika hedefleriyle vatandaşların kararlarını etkilemektedir. Bu nedenle devletlerin sosyal politika programları hakkında bilgi sahibi olmak, vatandaşların siyasi görüşünü etkilemesi bakımından önemlidir. Sosyal Politika kitapları sosyal politikaların nasıl geliştirilmesi gerektiği gibi konularda aydınlatıcı olacaktır. Bunun yanı sıra Türkiye’de sosyal politika tarihi, sosyal politikaların içeriği ve uygulama sürecinin nasıl işlediği gibi konularda kaleme alınmış kitaplar bulunmaktadır. Siyaset ve politika hakkında bilgi sahibi olmak, vatandaşların siyasi kimliğini şekillendirecektir. Böylelikle bir vatandaş hangi kararı neden verdiğini bilecek, ülkesine karşı sorumlulukları yerine getirdiğini hissedecektir. Seçimlerde oy kullanırken, ülkesine hizmet etme vazifesiyle hareket edecektir. Bu nedenle siyaset ve politika, yalnızca siyasetçiler için değil vatandaşlar için eş değerde önem arz eden kurumlardır.

 Politika ve Siyaset Kitapları Hakkında

Politika ve Siyaset Kitapları Hakkında

Politika ve siyaset kitaplarında pek çok ülkenin yanı sıra Türkiye de yer alır. Bu kategoride geçmişten günümüze Türk ve dünya siyasetinde iz bırakmış önemli şahsiyetlerin kaleme aldığı veya onlar hakkında yazılmış önemli eserler ilgi görmektedir. Atatürk’ün siyasi düşünceleri ve Türk dış politikası hakkındaki eserler de büyük bir okuyucu kitlesi tarafından takip edilmektedir. Türk siyaset tarihi kitapları akademik kaynaklar olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Osmanlı Devleti’nden başlayarak Millî Mücadele Dönemi siyasetine, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecinden çok partili hayata geçiş sonrasındaki gelişmelere kadar Türk siyasi tarihini tam anlamıyla ele alan bu kitaplar gerek tarih ve siyaset bölümü öğrencileri gerekse de tarih severler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda Türkiye politikasının gelişim dönemleri ve politikaların seyri gibi konularda kaleme alınmış politika kitapları çoğunlukla dış politika üzerine yoğunlaşmaktadır. Yakın tarih siyaset kitapları günümüz siyasetini anlamak için okunabilir. Günümüz Türkiyesi’nin uluslararası alanda siyasi profilini öğrenmek Türkiye siyaseti ve politikası alanında yazılmış eserleri okumakla mümkün kılınabilir. Belgelerle ve fotoğraflarla desteklenen baskıları da bu eserler okuyucularda ilgi uyandırmaktadır.

Politika ve Siyaset Kitapları Çeşitleri

Politika ve Siyaset Kitapları Çeşitleri

Siyaset ve politika üzerine yazılmış kitaplar dünya üzerindeki gelişmeleri takip etmek ve bu gelişmelerin kaynağını anlayabilmek açısından önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra siyaset bilimi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, tarih, sosyoloji, felsefe gibi bölümlerde öğrenim gören öğrenciler siyaset bilimi kitapları ile er geç tanışmaktadır. Bu kaynaklar siyaset biliminin temel kavramsal çerçevesini ele alarak siyasi ideolojileri ve siyasetin diğer sosyal bilimlerle ilişkisini ortaya koymaktadır. Pek çok üniversite ve pek çok bölümde kaynak olarak kullanılmaktadır. Çeşitli siyasi ideolojileri tanımak yalnızca öğrenciler ve akademisyenler için değil diğer okuyucular için de çok önemlidir. Sık sık pek çok alanda karşılaşılan bu ideolojileri bilmek genel kültürü arttırmaktadır. Siyaset ve siyasi kavramlar, eski çağlardan beri toplumların odak noktasında yer almaktadır. İktidar, hukuk, devlet, özgürlük, siyaset ve politika kavramlar hakkında çeşitli tanımlamalar yapılmış ve üzerine düşünülmüştür. Bu nedenle siyaset, felsefeden faydalanmıştır. Siyaset felsefesi kitapları siyasetin felsefeden faydalandığı tüm konular hakkında aydınlatıcı olacaktır. Siyaset bölümü öğrencilerinin yanı sıra felsefe bölümü öğrencileri de siyaset felsefesi hakkında yazılmış kitaplardan yararlanmaktadır. Ayrıca, ihtiyacınız olan araştırma ve inceleme kitapları için kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.